Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 24 травня 2022, питання №65038

Пункты Статьи 17. Відстрочка від призову на строкову військову службу

Добрый вечер, хотела бы уточнить пункты статьи 17 (про военные обязанности) а именно отсрочку от призыва.
Недавно прочитала, что могут выпустить мужчину заграницу в возрасте от 18 лет по "УДОСТОВЕРЕНИЮ ОБ ОТСРОЧКЕ ОТ ПРИЗЫВА И УВЕДОМЛЕНИЕ О ЗАЧИСЛЕНИИ НА СПЕЦИАЛЬНЫЙ ВОЕННЫЙ УЧЕТ"

в статье №17 есть пункты про
1. 8) беременна жена
2. (Отсрочка от призыва, если студент дневного обучения /военная Кафедра) 8. Відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються:

у закладах загальної середньої освіти III ступеня та професійної (професійно-технічної) освіти з денною формою навчання. У разі досягнення такими призовниками 21-річного віку відстрочка втрачає силу;

у закладах фахової передвищої освіти з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття початкового рівня (короткого циклу) та першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за програмами ступеневої системи освіти;

у закладах фахової передвищої та/або вищої освіти з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття наступного ступеня освіти;

Відстрочка від призову на строкову військову службу також надається громадянам України, які проходять військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу при вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти. Така відстрочка надається на весь період проведення військової підготовки та на строк, що триває від завершення такої підготовки до присвоєння громадянину України первинного військового звання офіцерського складу, але не довше ніж до кінця поточного року після завершення підготовки.


Подскажите, пожалуйста, если молодой человек в возрасте 20 лет имеет беременную жену + обучается в университете на дневной форме + посещает военную кафедру, является ли это достаточной причиной того, чтобы его выпустили из страны?

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Лідія!

    Абсолютно! Причім для того достатньо навчання в універсітеті на денній формі навчання.

    Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text) надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації:

    Зокрема в ній зазначено:

    «...Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

    здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;

    {Абзац другий частини статті 23 в редакції Закону № 2745-VIII від 06.06.2019}..."

    Виникнуть питання чи уточнення, зверніться до мене особисто, натиснувши кнопку "звернутись", буду радий допомогти.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю!

    Лідіє, ВИ ДОСЛІДИЛИ НЕ ТОЙ ЗАКОН, ЯКИЙ ПОТРІБНО ЗАСТОСОВУВАТИ.

    ВИ НАВОДИТЕ ВИТЯГИ ІЗ ЗАКОНУ УКРАЇНИ "ПРО ВІЙСЬКОВИЙ ОБОВ'ЯЗОК І ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ" В ЧАСТИНА СТРОКОВОЇ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ.

    ОДНАК НАРАЗІ В КРАЇНІ ВОЄННИЙ СТАН І ПИТАННЯ ВІДСТРОЧКИ РЕГУЛЮЄТЬСЯ ЗАКОНОМ УКРАЇНИ "ПРО МОБІЛІЗАЦІЙНУ ПІДГОТОВКУ ТА МОБІЛІЗАЦІЮ".

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    ВІДПОВІДАЮЧИ НА ВАШЕ ПИТАННЯ ЗАЗНАЧУ, ЩО ХЛОПЕЦЬ НЕ МАЄ ПРАВА НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ. ВІН МАЄ ПРАВО ТІЛЬКИ НА ВІДСТРОЧКУ.

    Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною. Якщо є додаткові питання, звертайтесь індивідуально, натиснувши кнопку «Звернутися»!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України