Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 02 червня 2022, питання №65895

Виїзд за кордон на стажування до іноземного університету

Отримав офіційне запрошення до іноземного університету на наукове стажування. Обмежено придатний до військової служби у військовий час. Маю відповідне тимчасове посвідчення військовозобов’язаного. Підкажіть алгоритм отримання дозволу у Тереторіальному пункті комплектування щоб не виникло проблем з перетином кордону безпосередньо у пункті пропуску. Я розумію що у разі відмови перетину можу звертатись за судовим рішенням. Але повертатись і подавати позив це власний час, та кошти, у тому числі за зіпсовані квитки. Дякую

Відповіді юристів (3)

    Промський Євгеній Сергійович
    Промський Євгеній Сергійович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 5 років досвіду

    Добрий день!

    1. Вам необхідно звернутись до Тереторіального центру комплектування з наступними документами: довідка про статус студента (обов'язково), наказ про зарахування, студентський квиток, контракт про навчання (бажано). Зазначені документи мають бути перекладені на українську мову, а переклад має бути посвідчений нотаріально.

    2. Звертаєтесь до ТЦК з вашими документами, та вимагаєте надати документ у формі довідки про відстрочку від мобілізації на підставі навчання за кордоном та проставити відмітку про відстрочку у військово-обліковому документі. У даному документі має бути зазначено про дозвіл на виїзд за кордон.

    Якщо військомат не буде виконуванувати ваші законні вимоги рекомендую наступний порядок дій:

    1. Заздалегідь підготувати письмову заяву у вільній формі на ім'я керівника військомату про надання відстрочки від мобілізації. До заяви долучити копії ваших документів. Заява робиться у 2 екземплярах: 1 здається до канцелярії, на другому ставиться відмітка і вона залишається у вас як доказ подання заяви.

    2. Скарги до Міністерства оборони.

    Гарячі лінії Міністерства оборони та ЗС України 0 800 50 04 42

    Для письмових скарг: 03168, м. Київ-168, Повітрофлотський проспект, 6

    E-mail: admou@mil.gov.ua, тел.факс (044) 226-20-15

    3. Звернення на гарячу лінію Мініреінтеграції, яке надало таке роз'яснення

    Військкомати отримали розпорядження надавати відстрочку та дозвіл на перетин кордону тим, хто навчається в іноземних вишах.

    Для цього студенту необхідно мати такі документи:

    - відстрочку від призову, яку можна оформити у територіальному центрі комплектування за місцем прописки на підставі довідки з вишу, де навчається студент

    - дозвіл на перетин кордону від керівника відповідного центру комплектування за місцем прописки; його можна отримати на підставі примітки про відстрочку та документів, що підтверджують навчання в іноземному університеті.

    Якщо у Вас виникають проблемні питання із зазначеної тематики – необхідно звертатися на «Гарячу лінію» Мінреінтеграції за номером телефона: +38 044 355 1478 та 0 800 355 1478 – цілодобово.

    Якщо вам необхідна допомога у підготовці документів або виникли додаткові питання - натискайте кнопку "Звернутися". Буду радий допомогти.

    Віктор Клієнт 2 роки тому

    Дякую за відповідь!

    Це запрошення на стажування у якості запрошеного науковця від колег. Офіційне запрошення з деканату вузу та виділеним на це фінансуванням. Саме тому запитав у фахівців. Я вже маю тимчасове посвідчення і обмежено придатний у військовій стан. Навіть з початком АТО відділ кадрів нікуди не відправив, хоча військові приходили до установи.24 сам пішов до тер центру де військовий записав телефон на папірець і відправив додому.Військову кафедру не закінчував. Маю вищу освіту і займаюсь науковою діяльністю. Вимушений прийняти пропозицію колег бо потрібно годувати сім’ю. Приватні вузи ЄС заробляють «на ухилянтах» бо для зарахування до вузу потрібно лише оплатити навчання. Саме тому трохи нервують можливі юридичні баталії які зовсім не на часі.

    • Промський Євгеній Сергійович
      Промський Євгеній Сергійович 2 роки тому

      Адвокат, м. Київ, 5 років досвіду

      Як варіант, можна направити офіційний запит до Держприкрдонслужби з роз'ясненням щодо вашої ситуації. Якщо відповідь буде позитивна - її можна використати при перетині кордону.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України