Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 13 червня 2022, питання №66718

Мобілізаційне розпорядження та відстрочка

Доброго дня! Яку силу має мобілізаційне розпорядження, вручене після медкомісії у 2015 році (явитись протягом 24 годин після загальної мобілізації)? Військовозобовязаний після кафедри, не служив, явився як треба у кінці лютого, пройшов медкомісію, за станом здоровя обмежено придатний, був без ніяких паперів відправлений додому чекати. Нічого не подписував. Мобік у ТЦК ніякого ефекту не мав, ніби він і не важливий. Мої обовязки поки виконано? Зараз планую поступати до ВНЗ на другу освіту, цей факт не перешкодить наданню відстрочку від мобілізації?

Відповіді юристів (9)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго вечора, Євгене!

    Ви нічого не порушили, й тому Вам нема за що переживати. Ви виконали вимоги МР на сто відсотків. Далі справа військомату, викликати Вас чи не викликати. При тому єдино законною формою виклику є правильно оформлена та вручена повістка.

    Так що можете спокійно подаватися на другу вищу освіту.

    Будуть питання, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись".

    Успіхів!

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Євген!

    Чи маєте Ви на руках результати ВЛК у кінці лютого?

    Які позначки Вам проставляли про проходження ВЛК саме у лютому 2022 року?

    • Євген Клієнт рік тому

      На руках маю копії результатів ВЛК, відміток в квитку не ставили ніяких, тільки вилучили МР. Зараз найбільша проблема в тому, що дехто каже, що друга освіта дозволяє уникнути мобілізації, інші спеціалісти спираються на якісь норми, які нібито допускають відстрочку лише один раз (різні спеціальності, в обох випадках денна форма, але зараз буде нижчий кваліфікаційний рівень). Тому проблема як досидіти до осені після комісії, та чи варто взагалі поступати в цьому контексті, якщо все одно заберуть(((

      • Кирда Вячеслав Володимирович

        ДРУГА ОСВІТА ТОЧНО НАДАЄ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ, ГОЛОВНЕ АБИ ВОНА БУЛА РІВНЯ НЕ НИЖЧЕ МОЛОДШОГО БАКАЛАВРА ТА ЗА ДЕННОЮ АБО ДУАЛЬНОЮ ФОРМОЮ ЗДОБУТТЯ ОСВІТИ.

        Всього доброго!

      • Айвазян Юрий Климентьевич
        Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

        Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

        Спілкуватися у чаті

        Казав же - не заберуть! Якщо раптом вручать повістку, візміть в ВУЗі довідку, що Вас буде зараховано на навчання. Авзагалі про повістки читайте нижече. Це Вам буде корисно:

        Порядок оформлення та вручення повісток до ТЦКСП такий:

        Постановою Кабінету Міністів України від 21 березня 2002 р. № 352 «Про затвердження Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом» (далі – Положення),передбачений лише порядок вручення повістки при призові на строкову військову службу, проте, він є загальним і не встановлює деталі та особливості вручення повістки. Інші випадки призову на військову службу, зокрема у зв’язку із мобілізацією законом, не врегулюванні взагалі.

        Хто може вручати повістку?

        Отже, п. 64 Положення оповіщення громадян про призов на строкову військову службу та їх прибуття на призовні дільниці, відбувається за наказами районних військових комісарів і повістками, врученими призовникам через житлово-експлуатаційні організації домовласників, відповідні виконавчі органи сільських, селищних і міських рад, де немає військових комісаріатів, керівників підприємств,установ, організацій, навчальних закладів незалежно від підпорядкування і форми власності.

        Необхідно звернути увагу, що у зв’язку із великим колом осіб, що можуть бути наділеними повноваженнями для вручення повістки, особа, що вручає повістку не обов’язково має бути військовослужбовцем та носити форму.

        В той же час, особа, що має намір вручити повістку має представитися, назвати свою посаду, підстави відповідно яких, особам надані повноваження на вручення повістки.

        Якщо зі слів особи стає зрозуміло, що вона є військовослужбовцем та служить у військовому комісаріаті, це означає, що вона перебуває при виконанні службових обов’язків, така особа має пред’явити військовий квиток або посвідчення офіцера. Крім того, при виконанні військових обов’язків особа має бути одягнена у військову форму, що має містити знаки розрізнення військовослужбовців, зокрема погони, нашивки.

        Проте, важливим є той факт, що ні офіцер, ні цивільна особа при врученні повістки, не має права вимагати від особи пред’явити документи та назви свого прізвища.

        Відповідно чинного законодавства, представники поліції мають права перевіряти документи у осіб, якщо є підозра щодо вчинення злочину, появи в стані алкогольного сп’яніння та інше, проте вони повинні назвати причину такої перевірки документів. В той же час, представники поліції повноважень на вручення повісток не мають.

        Чи мають право працівники поліції вручати повістки?

        Якщо Ви є учасником дорожнього руху і переймаєтесь, чи може працівник поліції зупинити транспортний засіб і після перевірки документів вручити повістку, то наразі можливо з упевненістю сказати, що працівники поліції повноважень на вручення повісток не мають і повістка, отримана таким шляхом, може бути оскаржена в судовому порядку.

        Де повістка може бути вручена майбутньому військовослужбовцю?

        Саме питання місця вручення повістки у нормативних документах детально не описано, проте більшість юристів з цього питання вважають, що повістка має бути вручена за місцем роботи/навчанням або місцем проживання громадянина для можливості встановлення особи.

        Чи можуть представники військомату примусово доставити військовозобов’язаного до призивного пункту?

        Згідно із чинним законодавством, прибуття особи до призовного пункту покладається на військовозобов’язаного. Будь-які дії його примусового характеру щодо утримання особи – є незаконними та законодавством не передбачені.

        Випадки затримки особи можливі лише поліцією при вчиненні або замаху на вчинення кримінального правопорушення, та безпосередньо після вчинення кримінального правопорушення чи під час безперервного переслідування особи, яка підозрюється у його вчиненні.

        Що має містити повістка?

        У повістці повинно бути вказано прізвище, ім’я та по батькові мобілізованого, його адреса. Також, військова спеціальність повинна співпадати зі спеціальністю записаною у військовому квитку. Крім того, в повістці повинні бути вказані: дата, час, адреса місця прибуття та перелік документів, які особа повинна мати при собі. Повістка повинна бути скріплена печаткою та підписом військового комісара.

        Чи вважається, отримання повістки поштою належним повідомленням?

        Відповідно Положення, особа має отримати повістку від представника особисто, для належного повідомлення військовозобов’язаний має підписати корінець повістки, який підлягає зберіганню у військоматі.

        Чи вважається передача повістки родичам військовозобов’язаного належним повідомленням?

        Оскільки особа має отримати повістку особисто, під підпис, отримання повістки родичами не вважається належним її отриманням.

        Чи вважається належним повідомленням отримання інформації про призов телефонним дзвінком?

        Оскільки особа має отримати повістку особисто, під підпис, отримання інформації про призов або отримання повістки або запрошення до военкомату телефонним зв’язком, не може вважатися належним повідомленням особи.

        Чи можна відмовитися від підпису повістки, якщо особа призовника встановлена?

        У випадку відмови призовника від підпису повістки, особою, що вручає таку повістку можливе складання акту відмови від отримання повістки. Складений акт про відмову від отримання повістки може можу бути направлений до правоохоронних органів для притягнення до кримінальної або адміністративної відповідальності щодо ухилення від військової служби.

        За гнз'явлення по повістці може були лише адмінвідповідальність:

        Адміністративна відповідальність передбачена ст. 210 та 210-1 КУпАП.

        Відповідальність за неявку по повістці можлива лише у разі Ваших винних дій: отримали повістку, але не з'явились; надали неправдиву інформацію про себе; відмовились виконувати приписи воєнного комісара тощо.

        Стаття 210. Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку

        Кодекс України про адміністративні правопорушення

        Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку -

        тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

        Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період -

        тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

        Стаття 210-1 КУпАП Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію

        Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію -

        тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

        Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, -

        тягне за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

        Нагадую, що відбуття покарання не тягне за собою звільнення від виконання обов’язку, внаслідок не виконання якого накладено покарання.

        Кримінальна відповідальність може мати місце за нез'явлення до ТЦК лише після проходження ВЛК!

        Кримінально караним порушенням законодавства про військову службу є ухилення від призову на строкову військову (ст. 335 КК України), Ухилення від призову за мобілізацією (ст. 336 КК України), Ухилення від військового обліку або спеціальних зборів ( ст. 337 КК України), покараннями є:

        обмеженням волі на строк до трьох років, позбавленням волі на строк від двох до п'яти років, штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, відповідно.

        Будуть уточнення, звертайтесь. Для того треба лише нажати кнопку "звернутись".

        Вдачи, Вам!

        • Євген Клієнт рік тому

          Доброго дня! Щодо питання з другою освітою: задля цікавості, анонімний дзвінок в кілька районних ТЦК виявив, що насправді переважна більшість вважає, ніби військовозобовязаний після ВНЗ вже "витратив" свою відстрочку, яка надається одноразово. При цьому представники (в тому числі юристи ТЦК) кажуть про статтю 17 ЗУ "Про ВО та ВС" або взагалі не називають норму, на яку спираються. Я так розумію, що реально цю стіну не пробити - справді, не будеш в суді відстоювати своє право! Отак...

          • Айвазян Юрий Климентьевич
            Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

            Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

            Спілкуватися у чаті

            Не називають, бо такої норми не існує! Ніким не заборонено отримувати другу вищу освіту, як також ніде в законі не сказано, що відстрочка на цій підставі може бути лише один раз!

      • Адвокат Евгений Александрович
        Адвокат Евгений Александрович рік тому

        Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

        Євген!

        На той час відстрочки не було Вам вручили мобілізаційне розпорядження.

        Якщо будете студентом денного віддалення будете мати право на відстрочку від призову по мобілізації, кількість таких виступів та навчань не має значення.

        Краще вступити, втіряли військовий квиток з мобілізаційним розпорядженням, потім отримати новий, хоч і через штраф, але будучи студентом отримуючи відстрочку від призову по мобілізації та вже без мобілізаційного розпорядження.

        Деталі під час особистої консультації через "Звернутися".

    Адвокат Евгений Александрович
    Адвокат Евгений Александрович рік тому

    Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

    Добрий день!

    ВИ МАЄТЕ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛЗАЦІЇ.

    У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку "Звернутися".

    Всього доброго!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України