Задайте вопрос юристу

682 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 23 июня 2022, вопрос №67559

Инвалид 3 группа выезд за границу без сопровождения

На данный момент разрешен выезд за границу инвалиду 3-й группы? Без разрешения из военкомата. Только со справкой 157-1/о, и загранпаспортом.
И на практике, как часто пограничная служба не выпускает?
И на сколько реально обжаловать, и как долго по времени?

Ответы юристов (3)

  Сердюк Владислава Андріївна
  Сердюк Владислава Андріївна 11 дней назад

  Юрист, г. Харьков, 9 месяцев опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго вечора!

  Відповідно до Постанови КМУ від 27 січня 1995 р. N 57

  - У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану особи з інвалідністю мають право перетинати державний кордон за наявності довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації N 157-1/о) ( z1509-12 ) або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю" , "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю", в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

  Тобто, ніяких інших документів, в тому числі дозволу від військомату законодавством не передбачено. Державна прикордонна служба у роз'яненні це також підтверджує: https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...

  Проте, на жаль, на практиці, є випадки, коли не пропускають через кордон і вимагають непотрібні документи, це є порушенням законодавства та Ваших прав.

  Оскаржити можна діяння посадових осіб прикордонної служби до суду, проте щодо строків вирішення зараз важко знати напевно.

  У випадку додаткових питань - звертайтесь! На все добре!

  0 / 0
  Антоненко Вячеслав
  Антоненко Вячеслав 11 дней назад

  Юрист, г. Чернигов, 4 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Вітаю!

  Немає чого оскаржувати!

  Вас повинні пропустити, інакше просто не може бути.

  «….03 травня 2022 07:28

  Державна прикордонна служба України оформила нові роз’яснення від 03 травня 2022 року щодо перетину кордону. Ознайомитись можна за посиланням:

  https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...

  З метою здійснення заходів правового режиму воєнного стану обмежено виїзд з України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Однак, така заборона не є абсолютною.

  Так, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон:

  ...

  5. Є особами з інвалідністю (незалежно від групи) (за наявності одного з таких документів, що підтверджують інвалідність: довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації № 157-1/о); посвідчення, яке підтверджує відповідний статус; пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», в яких зазначено групу та причину інвалідності; довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики)

  Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання, звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!

  0 / 0
  Адвокат Евгений Александрович
  Адвокат Евгений Александрович 11 дней назад

  Адвокат, г. Киев, 28 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Здравствуйте!

  ВЫ СМОЖЕТЕ ПЕРЕСЕЧЬ ГРАНИЦУ, В СВЯЗИ С ТЕМ, ЧТО ВЫ ИНВАЛИД.

  ДОКУМЕНТЫ:

  - ПАСПОРТ ГР.УКРАИНЫ ДЛЯ ВЫЕЗДА ЗА ГРАНИЦУ (ВНУТРЕННИЙ ПАСПОРТ ГР.УКРАИНЫ);

  - СПРАВКА МСЭК О ИНВАЛИДНОСТИ.

  УКАЗАННЫХ ДОКУМЕНТОВ ДОСТАТОЧНО.

  КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  П О С Т А Н О В А від 27 січня 1995 р. N 57 Київ

  Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України:

  Про затвердження Правил перетинан... | від 27.01.1995 № 57 (rada.gov.ua)

  ПРАВИЛА перетинання державного кордону громадянами України

  1. Ці Правила визначають порядок перетинання громадянами України державного кордону.

  2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану особи з інвалідністю мають право перетинати державний кордон за наявності довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації N 157-1/о) ( z1509-12 ) або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю" ( 2109-14 ), "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю" ( 1727-15 ), в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі - документи, що підтверджують інвалідність).

  Нужна полная консультация алгоритм действий обращайтесь индивидуально через кнопку "Звернутися".

  Всего доброго!

  0 / 0

Похожие вопросы