Начните консультацию с юристом онлайн
Здравствуйте. Свекр инвалид 2гр. Возможно ли его сыну пересечь границу без отца?Есть справка МСЕК, свидетельство о рождении, копия паспорта свекра-все документы нотариально заверены. На данный момент свекр после операции и ехать с нами не может.
Благодарю за ответ.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (9)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДобрый день, Евгения!
К сожалению пересечь границу без отца у сына не получится, потому что это основаие выезда осуществимо только при условии сопровождения.
Будут вопросы, обращайтесь ко мне персонально, нажавши кнопку "звернутись" возле моего профиля.
Благодарю за ответ. Но есть несколько ньюансов:
Державна прикордонна служба пише, про супровід особи з інвалідність яка є на утриманні, або потребує постійного догляду, або є недієздатною.
В нашому випадку, у сина просто є батько який має 2гр. інвалідності. Про це взагалі незрозуміло! Так, є батько, є всі нотаріально завірені документи, то з яких причин син не може перетнути кордон без батька? Адже в даному випадку є просто докази того, що є батько який має групу інвалідності і підтверджуючі цей факт документи (справка МСЕК, ксерокопія паспорта батька, свідоцтво про народження сина-документи нотаріально завірені
Дякую!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеВ даному випадку я можу лише костатувати наявність норми про супровід в законі. Ви також можете пошукати інші підстави для виїзду, де не перебачено супровід.
Дякую за відповідь!
Якщо шукати інші варіанти, наприклад, на сайті державної прикордонної служби написано:
7. Виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування, здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків та за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України)/документів, що містять відомості про особу, на підставі яких Держприкордонслужба дозволить перетин державного кордону. При цьому в разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану рішення щодо надання дозволу на виїзд за межі України особі чоловічої статі, яка супроводжує дитину, яка не досягла 16-річного віку, приймається з урахуванням приналежності супроводжуючої особи до переліку категорій осіб, які звільнені від військової служби та мобілізації, за наявності у неї підтвердних документів.
Тобто, чоловік має право на супровід дітей-в нашому випадку дітям 13 років і 4 роки.
Підтверджуючі документи про звільнення згідно ст23., а саме({Абзац десятий частини першої статті 23 в редакції Закону № 2122-IX від 15.03.2022}
які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи)
Тобто в цьому випадку, чоловік має право на перетин кордону? І як я розумію для цього не потрібна присутність інваліда, а тільки наявність підтверджуючих документів?
Дякую!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеВи неуважно читаєте закон:
"рішення щодо надання дозволу на виїзд за межі України особі чоловічої статі, яка супроводжує дитину, яка не досягла 16-річного віку, приймається з урахуванням приналежності супроводжуючої особи до переліку категорій осіб, які звільнені від військової служби та мобілізації, за наявності у неї підтвердних документів".
Дякую за відповідь!
Але ж в чоловіка є відстрочка від мобілізації. Тобто призвати його не можуть. Чи це не відноситься до дозволу на виїзд?
Дякую
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеЦе не Ваш чоловік за ім'ям Максим розмовляв зі мною ввечері? Бо питання одне і теж?
Ні! Це не мій чоловік!
Тож я так і не зрозуміла, нажаль, згідно ст23., чоловік не підлягає мобілізації, тож в нього є право на виїзд, як супроводжуючий дітей?
Дякую
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеЯкщо у Вас э до мене питання, звертайтесь персонально, натиснувши кнопку "звернутись". Я зайнята людина ы не маю часу на таку активну переписку. Успіхів Вам!