Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, 30 июня 2022, вопрос №68070

Переоформлення будинку якщо господар знаходиться в Росії

Як переоформити будинок, якщо господар знаходиться в Росії. Він українець, змоги приїхати не має, переоформити не проти?

Ответы юристов (2)

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня! Це дійсно проблема. Перш за все, будинок оформлено на громадянина України? До кінця воєнного стану всі опрерації щодо майна, власниками якого є громадіни РФ заборонені до кінця дії воєнного стану. Крім того заборонено посвідчення договорів про відчуження нерухомого майна поовіреності (п. 18 ч. 3 Постанови КМУ Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану),

    Жупинский Николай Андреевич
    Жупинский Николай Андреевич год назад

    Адвокат, г. Харьков, 25 лет опыта

    Можна оформити продаж по довіреності, головне дотримуватися строків видачі довіреності.

    Увага‼️

    ⚠️ЗМІНИ ЩОДО ДОВІРЕНОСТЕЙ⚠️

    29 червня 2022 року набирає чинності постанова Кабінету Міністрів України від 24 червня 2022 року № 719 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо нотаріату та державної реєстрації в умовах воєнного стану», якою заборону щодо вчинення правочинів за довіреностями викладено в наступній редакції:

    «підпункт 18 викласти в такій редакції:

    “18) нотаріальне посвідчення договорів щодо відчуження нерухомого майна, цінних паперів, корпоративних прав, іпотеки, про задоволення вимог іпотекодержателя, встановлення довірчої власності на нерухоме майно (у тому числі договорів про внесення змін до таких договорів або їх розірвання (припинення), а також нотаріальне засвідчення справжності підпису на актах приймання-передачі частки (частини частки) у статутному (складеному) капіталі (статутному фонді) юридичної особи, які укладаються (ПІДПИСУЮТЬСЯ) від імені фізичної особи — відчужувача (іпотекодавця, довірчого засновника) на підставі ДОВІРЕНОСТІ, з дня видачі якої минуло більше одного місяця (більше двох місяців, якщо її посвідчено консульською установою (дипломатичним представництвом) України або відповідно до законодавства іноземної держави), дозволяється за умови отримання нотаріусом заяви довірителя про підтвердження дії довіреності, справжність підпису на якій засвідчено нотаріусом, консульською установою (дипломатичним представництвом) України або відповідно до законодавства іноземної держави, а у разі, коли така довіреність посвідчена нотаріусом без використання спеціальних бланків нотаріальних документів, — також за умови її реєстрації в Єдиному реєстрі довіреностей з внесенням до нього відомостей про наявність повноважень, необхідних представникові для укладення (підписання) відповідного договору (акта). Справжність підпису на такій заяві повинно бути засвідчено нотаріусом не раніше ніж за сім календарних днів, а консульською установою (дипломатичним представництвом) України або відповідно до законодавства іноземної держави — не раніше ніж за один місяць до дня укладення (підписання) відповідного договору (акта);”;»

    Нотаріальна Палата України готує Інформаційний лист - Роз’яснення


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України