Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, 20 июля 2022, вопрос №69664

как переоформить собственность на квартиру на окупированной территории

собственник квартирі умер за две недели до начала войні как нам узаконить собственность.квартира оформленна на тещу в живых остался ее муж прописаный в квартире и дочь

Ответы юристов (3)

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Добрый день

    В настоящее время действует постановление Кабинета Министров Украины "О некотороых вопросах нотариата в военный период". В соответствии с этим постановлением, выдача свидетельство о праве на наследства приостановлена на период действия военного положения.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Дубовенко Володимир Володимирович
    Дубовенко Володимир Володимирович 2 года назад

    Юрист, г. Николаев, 5 лет опыта

    Вітаю!

    Спадкоємцям необхідно звертатися до будь-якого нотаріуса на підконтрольній території України із заявою про прийняття спадщини, строк прийняття спадщини під час воєнного стану зупиняється, але не більше ніж на чотири місяці. Тобто, вирахуйте перших чотири місяці воєнного стану із загального періоду (від дня смерті до початку війни та сьогодні) і зможете побачити, що строки для прийняття спадщини далі продовжили відлік.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 2 года назад

    Юрист, г. Львов, 9 лет опыта

    Доброго вечора. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 Цивільного кодексу України, він не заявив про відмову від неї. Якщо теща не залишила заповіту, то після неї автоматично спадкують її чоловік та дочка, якщо вони обидва зареєстровані в тій квартирі та інші її діти (за їх наявності). Таким спадкоємцям не потрібно подавати нотаірусу заяви про прийняття спадщини, вони мали звернутись до нотаріуса після закінчення терміну для прийняття спадщини для отримання свідоцтва про право на спадщину.

    Перебіг строку для прийняття спадщини або відмови від її прийняття зупиняється на час дії воєнного стану, але не більше ніж на чотири місяці. Свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям після закінчення строку для прийняття спадщини.

    Ви можете звертатись до мене для надання додаткових правничих послуг з цього чи інших запитань.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України