Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Ребёнок жил с отцом 2 года и я платила алименты, но уже как 4 месяца сын живёт со мной в др стране. Как мне можно онлайн закрыть это дело? Тобишь написать заявление о том ,что бывший муж незаконно вызывает алименты ( они автоматически списываются с моей укр карты), так как ребёнок не проживает с ним, а живёт со мной( мамой). А также подать на него на выплату алиментов. Спасибо Вам огромное за помощь.
С уважением Ирина Козак.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Ірина!
Припинення стягнення аліментів відбувається в таких випадках:
Письмова домовленість (угода)
При наявності письмової домовленості (угоди) між сторонами про визначення сплати аліментів на дитину (дітей), загальними підставами припинення сплати аліментів визначається безпосередньо умовами договору (смерть осіб; закінчення терміну дії договору; форс-мажорні обставини, тощо)
Відповідно до ст. 189 СК України, батьки мають право укласти договір про сплату аліментів на дитину, у якому визначити розмір та строки виплати. Умови договору не можуть порушувати права дитини, які встановлені цим Кодексом. Договір укладається у письмовій формі і нотаріально посвідчується. У разі невиконання одним із батьків свого обов'язку за договором аліменти з нього можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.
Стягнення аліментів у судовому порядку
При наявності рішення суду про стягнення аліментів:
Місце проживання дитини визначається:- яка не досягла десяти років - за згодою батьків;- яка досягла десяти років - за спільною згодою батьків та самої дитини;- якщо батьки проживають окремо, місце проживання дитини, яка досягла чотирнадцяти років - визначається нею самою. (ст. 60 СК України)Статтею 180 СК України передбачено, що батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Аліменти сплачуються тому з батьків з ким проживають діти.
Згідно ч.2, ч.3 ст. 181 СК України, за домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.
Статтею 192 СК України визначено, що розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Згідно вимог ст. 179 Сімейного кодексу України, аліменти, одержані на дитину, є власністю дитини. Той із батьків або інших законних представників дитини, на ім’я якого виплачуються аліменти, розпоряджається аліментами виключно за цільовим призначенням в інтересах дитини. Неповнолітня дитина має право брати участь у розпорядженні аліментами, одержаними на її утримання. Неповнолітня дитина має право на самостійне одержання аліментів та розпорядження ними відповідно до Цивільного кодексу України.
Судовий порядок врегулювання
У разі наявності однієї із істотних підстав, особа з якої стягуються аліменти на дитину/дітей, має право звернутися до суду у рамках позовного провадження з позовною заявою про припинення стягнення аліментів.
Для подачі заяви потрібно звертатися в міський чи районний суд, за місцем проживання або перебування відповідача.
За подання позовної заяви немайнового характеру, в порядку позовного провадження фізична особа повинна сплатити 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (підпункт 2 пункту 2 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір") крім випадків, коли особа звільнена від сплати судового збору.
Крім самої заяви необхідно надати письмові докази, які б підтверджували викладені позовні вимоги.
Згідно ст. 77 ЦПК України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, що не стосуються предмета доказування.
Такими доказами можуть бути, наступні документи:
Будуть питання, звертайтесь до мене особисто, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого профілю.
спасибо огромное за ответ , но у меня ситуация такова, что я не могу приехать в Украину в связи с военными положением , и хотела бы решить вопрос онлайн или через представителя. А как правильно сделать я не знаю. Вот и спрашиваю совета.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіТаку справу суд може розглянути в наказному (тобто спрощенному) порядку, і всі необхідні документи можна подати онлайн, але на жаль Ваша присутність на суді може бути обов'язковою.
Адвокат, м. Київ, 51 рік досвіду
Стаття 177. Документи, що додаються до позовної заяви
1. Позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї в електронній формі, позивач зобов’язаний додати до позовної заяви доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів. {Частину першу статті 177 доповнено абзацом другим згідно із Законом № 1416-IX від 27.04.2021}