Начните консультацию с юристом онлайн
Добрий день. Я хотів би звернутися до Вас
з наступним запитанням. Мій батько хоче продати свою квартиру. Коли він почав перевіряти договори на постачання комунальних послуг (газопостачання, водопостачання, теплопостачання) то по
деяких організаціях, які надають ці послуги
він не знайшов договорів з цими організаціями. Напишіть будь ласка чи буде покупець квартири пред'являти серйозні претензії по цьому питанню і чи може це бути причиною відмови покупця укладати договір купівлі-продажу на квартиру.
Буду вдячний Вам за відповідь.
З повагою, Тарас.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (9)
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
ТАРАСЕ!
ЦЕ НЕ МОЖЕ СЛУГУВАТИ ПРИВОДОМ ДЛЯ СЕРЙОЗНИХ ПРЕТЕНЗІЙ ТА ТИМ БІЛЬШЕ ВІДМОВОЮ ВІД УКЛАДЕННЯ ДОГОВОРУ КУПІВЛІ-ПРОДАЖУ.
НОВИЙ ПОКУПЕЦЬ ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ НАЙСКОРІШИМ ЧАСОМ ПІСЛЯ УКЛАДЕННЯ ДОГОВОРУ КУПІВЛІ-ПРОДАЖУ САМОСТІЙНО ВІД СВОГО ІМЕНІ УКЛАСТИ ТАКІ ДОГОВОРИ, ТОМУ ТОЙ ФАКТ, ЩО ВАШ БАТЬКО ЇХ НЕ ЗНАЙШОВ, НІЯКОГО ЗМІСТОВОГО НАВАНТАЖЕННЯ НЕ НЕСЕ.
ТУТ ІНШИЙ НЮАНС, ЯКИЙ ВАЖЛИВИЙ ПРИ УКЛАДЕННІ ДОГОВОРУ. Я ПРО ТЕ, ЩО БАТЬКО ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ ДОВЕСТИ ФАКТ ВІДСУТНОСТІ ЗАБОРГОВАНОСТІ ЗА СПЛАТУ КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ, ЯКЩО ЗВИЧАЙНО ПОКУПЕЦЬ БУДЕ ВИМАГАТИ ДОВЕДЕННЯ ТАКОГО ФАКТУ.
ЯКЩО ТАК, ТО ВЛАСНЕ ДОВЕСТИ ЦЕЙ ФАКТ ВАШ БАТЬКО ЗМОЖЕ ТІЛЬКИ ЗВЕРНУВШИСЬ ДО КОЖНОГО ПОСТАЧАЛЬНИКА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ САМОСТІЙНО.
Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання, звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Тарасе!
Що стосується загублених угод, то покупець все одно укладатиме нові угоди з комунальними службами, так що претензій з того боку не повинно бути. Головне, що треба зробити, це пересвідчитись, що у батька не має боргів за газ, воду, електрику вивіз смиття тощо. Для того треба в кожній службі взяти довідки про відсутність боргів. Чим ближче за датами отримання ці довідки будуть до дня продажу квартири, тим краще!
Будуть питання, зверніться до мене особисто. Радий буду надати правову допомогу!
Адвокат, 24 года опыта
ДОБРОГО ДНЯ.
Наявність або відсутність договорів на надання комунальних послуг не має жодного відношення до договору купівлі-продажу.
Договори про надання послуг, у відповідності до Закону "Про житлово-комунальні послуги" новий власник буде укладати самостійно, після набуття права власності на квартиру. Наявність цих договорів пру посвідченні договору у нотаріуса не вимагається.
Так що заспокойте батька та заспокойтесь самі.
Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.
Юрист, 19 лет опыта
Доброго дня Тарасе.
Відсутність договорів на комунальні послуги, згідно законодавства, не є перешкодою для оформлення договору відчуження квартири у нотаріуса. Однак якщо покупець не зацікавлений у купівлі-продажу, то може це використати як привід відмовитися від правочину. Ви це одразу зрозумієте, коли поясните покупцю, що це не впливає на укладення угоди, що він все одно буде укладати нові договори на послуги, на його ім"я будуть відкриті нові рахунки і він не буде сплачувати заборгованість по старих рахунках, якщо звісно сторони в договорі купівлі-продажу квартири не домовляться про інше. Якщо після цих пояснень покупець все одно буде відмовлятися, то він просто не хоче купувати або намагається знизити ціну тощо.
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеЗдравствуйте!
Перечень необходимых документов для сделки купли-продажи недвижимости установило Министерство юстиции Украины в приказе № 296/5 от 22.02.2012 «Об утверждении Порядка совершения нотариальных действий нотариусами Украины».
1. Паспорт — для совершеннолетних граждан возрастом старше 18-ти и для несовершеннолетних возрастом старше 14-ти лет.
Если владелец продаваемой квартиры — несовершеннолетний гражданин:
— для ребенка возрастом до 14-ти лет — свидетельство о рождении.
2. Индивидуальный идентификационный номер всех собственников квартиры, в том числе малолетних и несовершеннолетних.
3. Разрешение на отчуждение из государственного органа опеки — если владелец или совладелец квартиры — малолетний, несовершеннолетний или нетрудоспособный гражданин.
4. Документ о праве собственности на квартиру.
5. Технический паспорт объекта недвижимости.
6. Оригиналы свидетельства о браке, расторжении брака, смерти супруги/супруга, решение суда.
7. Письменное и нотариально заверенное разрешение одного из супругов на отчуждение объекта, если жилье было куплено супругами во время брака.
8. Отчет об оценке имущества.
9. Справка об отсутствии долгов по квартплате и коммунальным платежам за подачу электричества, тепла, газа и др.
Квитанции об оплате коммунальных платежей должны быть датированы месяцем, который предшествует тому, в котором стороны намерены заключить сделку. Но квитанции — необязательный документ, главное, чтобы были справки об отсутствии задолженностей. Их выдают управляющая компания, предприятия-поставщики электричества, тепла, газа и прочих услуг, а также сервисные центры.
ВАШ ОТЕЦ ОТ ВСЕХ ПОСТАВЩИКОВ КОММУНАЛЬНЫХ УСЛУГ ДОЛЖЕН ВЗЯТЬ СПРАВКИ ОБ ОТСУТСТВИИ ЗАДОЛЖЕННОСТИ - ЭТО ПОЗВОЛИТ ПРОВЕСТИ СДЕЛКУ.
НОВЫЕ ВЛАДЕЛЬЦЫ КВАРТИРЫ ДОЛЖНЫ ЗАКЛЮЧИТЬ НОВЫЕ ДОГОВОРА.
Какие документы нужны новым владельцам для заключения договоровДля смены владельца нужно добавить копии документов или фото (если обращение в режиме онлайн):
Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта
Доброго дня!
Наявність договорів на послуги не має особливого значення, головне ,щоб по квитанціях не було боргів.
Новий власник після реєстраціі речових прав у реєстрі нотаріусом , повинен буде переоформити особові рахунки та укласти нові договори на себе відповідно до ст. 20 ЗУ "Про ЖКП"
Головне, щоб документи про право власності на квартиру у Вас були у наявності.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Добрий вечір, Тарас!
НАЯВНІСТЬ/ВІДСУТНІСТЬ ДОГОВОРІВ ПРО НАДАННЯ КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ, НЕ МАЄ ЗНАЧЕННЯ ДЛЯ ВИРІШЕННЯ ПИТАННЯ ПРО УКЛАДЕННЯ ДОГОВОРУ КУПІВЛІ-ПРОДАЖУ КВАРТИРИ, ЯКА УКЛАДАЄТЬСЯ У НОТАРІУСА ТА ПОСВІДЧУЄТЬСЯ НИМ.
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
22.02.2012 № 296/5
Зареєстровано в Міністерствіюстиції України22 лютого 2012 р.за № 282/20595
Про затвердження Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України:
Про затвердження Порядку вчине... | від 22.02.2012 № 296/5 (rada.gov.ua)
ЗАТВЕРДЖЕНОНаказ Міністерстваюстиції України22.02.2012 № 296/5
Зареєстровано в Міністерствіюстиції України22 лютого 2012 р.за № 282/20595
ПОРЯДОКвчинення нотаріальних дій нотаріусами України
"Глава 2. Посвідчення правочинів про відчуження та заставу майна
1. Документи, що подаються нотаріусу при вчиненні правочину про відчуження та заставу майна
1.1. Правочини щодо відчуження та застави майна, право власності на яке підлягає реєстрації, посвідчуються за умови подання документів, що посвідчують право власності (довірчої власності) на майно, що відчужується або заставляється, крім випадків, передбачених пунктом 3 глави 7 розділу І цього Порядку, та у передбачених законодавством випадках, документів, що підтверджують державну реєстрацію прав на це майно в осіб, які його відчужують. У разі посвідчення правочинів щодо відчуження та застави нерухомого майна, право власності на яке зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, документи, що підтверджують державну реєстрацію прав на це майно, не подаються.
1.2. Право власності на житловий будинок, квартиру, дачу, садовий будинок, гараж, інші будівлі і споруди, земельну ділянку, що відчужуються, може бути підтверджено, зокрема, одним з таких документів або їх дублікатів: нотаріально посвідченим договором купівлі-продажу, пожертви, довічного утримання (догляду), ренти, дарування, міни, спадковим договором; свідоцтвом про придбання арештованого нерухомого майна з публічних торгів (аукціонів); свідоцтвом про придбання заставленого майна на аукціоні (публічних торгах); свідоцтвом про право власності; державним актом на право власності на земельну ділянку; свідоцтвом про право на спадщину; свідоцтвом про право власності на частку в спільному майні подружжя; договором про поділ спадкового майна; договором про припинення права на утримання за умови набуття права на нерухоме майно; договором про припинення права на аліменти для дитини у зв'язку з передачею права власності на нерухоме майно; договором про виділення частки в натурі (поділ); іпотечним договором, договором про задоволення вимог іпотекодержателя, якщо умовами таких договорів передбачено передачу іпотекодержателю права власності на предмет іпотеки; рішенням суду; договором купівлі-продажу, зареєстрованим на біржі, укладеним відповідно до вимог законодавства, тощо.
У разі коли державну реєстрацію права власності на житловий будинок, квартиру, дачу, садовий будинок, гараж, інші будівлі і споруди, земельну ділянку, що відчужуються, відповідно до закону проведено без видачі документа, що посвідчує таке право, право власності підтверджується на підставі інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, отриманої шляхом безпосереднього доступу до нього.
...1.6. Крім документа, що посвідчує право власності на житловий будинок, квартиру, садибу та інше нерухоме майно, право власності на яке підлягало реєстрації відповідно до законодавства, що діяло на момент його виникнення, та не зареєстроване в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, долучається документ, що підтверджує державну реєстрацію права власності на це майно (крім випадків, коли відомості про державну реєстрацію права власності містяться в Реєстрі прав власності на нерухоме майно, який є архівною складовою частиною Державного реєстру речових прав на нерухоме майно).
У разі якщо подані документи не містять усіх передбачених законодавством відомостей або в таких документах міститься суперечлива інформація, нотаріус може запитувати від відповідних суб’єктів (органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, які видавали такі документи) інформацію (довідки, копії документів тощо), необхідну для вчинення нотаріальної дії.
{Підпункт пункту 1 глави 2 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства юстиції № 1951/5 від 26.12.2012; № 888/5 від 15.05.2013, в редакції Наказу Міністерства юстиції № 235/5 від 27.01.2016}
1.7. Якщо з поданих нотаріусу документів випливає, що житловий будинок, будівля, споруда тощо збудовані (або будуються) на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, нотаріус відмовляє в посвідченні договору відчуження житлового будинку та іншого нерухомого майна.
1.8. При посвідченні правочину щодо відчуження нерухомого майна відчужувач цього майна подає заяву про наявність/відсутність прав малолітніх та неповнолітніх дітей, недієздатних чи обмежено дієздатних осіб на користування цим майном. З метою перевірки відсутності прав малолітніх та неповнолітніх дітей, недієздатних чи обмежено дієздатних осіб на користування відчужуваним нерухомим майном нотаріус має право додатково витребовувати від підприємств, установ і організацій відомості та документи, необхідні для вчинення такого правочину...".
У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку зеленого кольору "ЗВЕРНУТИСЯ".
Всього доброго!
Юрист, г. Днепр, 31 год опыта
Цивільний кодекс України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#Text):
" Стаття 218. Правові наслідки недодержання вимоги щодо письмової форми правочину...
2. Якщо правочин, для якого законом встановлена його недійсність у разі недодержання вимоги щодо письмової форми, укладений усно і одна із сторін вчинила дію, а друга сторона підтвердила її вчинення, зокрема шляхом прийняття виконання, такий правочин у разі спору може бути визнаний судом дійсним.".
---
Доброго дня, Тарасе! За відсутності письмової форми договору про надання комунальної послуги, якщо послуга буда надана і споживачем не оспорюється, або була ним оплачена, договір вважається укладеним і дійсним.
Адвокат, г. Киев, 16 лет опыта
Доброго дня, Тарас!
Це взагалі не є підставою чи угрозою для укладення договору купівлі-продажу.
Справа в тому, що не за всіма організаціями є взагалі можливість укладення письмових двохсторонніх договорів.
Все залежить від міста, де ви живите та відповідно рішення місцевого органу влади, також дуже часто використовуються публічні договори оферти.
Але за наявність чи відсутність вам точно хвилюватись не треба.
Можливо я б порадив звірку зробити та отримати підтвердження відсутності боргу.
У випадку питань, звертайтесь.