Начните консультацию с юристом онлайн
Добрый день. Отец инвалид 2 группы, сейчас оказался на временно оккупированной территории. По закону, насколько я знаю, мне положена отсрочка от призыва, но не знаю какие точно документы для этого нужно предоставить в военкомате? И можно ли предоставить копии, поскольку оригиналы на оккупированной вместе с отцом, он лично приехать не может, слишком долгая дорога.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (14)
Юрист, г. Днепр, 6 лет опыта
Доброго дня!
У даному випадку Ви маєте право на звільнення від призову відповідно Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" статті 23 право на відстрочку від призову мають які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи.
Ви можете пред'явити наступні документи: (наявність документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність) Паспорт, свідоцтво про народження, документ, який підтверджує інвалідність батька.
А також відповідно до п. 2-6 Правил перетинання державного кордону громадянами України Ви маєте право на перетин кордону один раз у супроводі вашого батька (для супроводу особи з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність).
Виїзд для догляду за хворими батьками, дружиною, дітьми не можливий без хворого.
Якщо виникнуть питання звертайтесь особисто через кнопку "Звернутися".
Юрист, г. Днепр, 6 лет опыта
Документів, що підтверджують інвалідність (один з них):
Якщо викличуть до військомату повісткою, покажіть їм документи, що підтверджують інвалідність батька цього буде цілком достатньо.
Ви можете пред'явити наступні документи: (наявність документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність) Паспорт, свідоцтво про народження, документ, який підтверджує інвалідність батька.
Я могу предоставить копии этих документов? Оригиналы есть только мои, отца документов у меня нет из за ситуации с оккупацией.
Юрист, г. Днепр, 6 лет опыта
ДОКУМЕНТАМИ:
- ПАСПОРТОМ ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ, ІДЕНТИФІКАЦІЙНИМ КОДОМ (ОРИГІНАЛИ І КОПІЇ), ВІЙСЬКОВИМ КВИТКОМ (ТИЧАСОВИМ ПОСВІДЧЕННЯМ), ПРИПИСНИМ, КОПІЯМИ: СВІДОЦТВА ПРО ВАШЕ НАРОДЖЕННЯ, ДОВІДКИ МСЕК ЩОДО ІНВАЛІДА БАТЬКА, ПЕНСІЙНОГО ПОСВІДЧЕННЯ ІНВАЛІДА,
Юрист, г. Днепр, 6 лет опыта
КОПІЯМИ: СВІДОЦТВА ПРО ВАШЕ НАРОДЖЕННЯ, ДОВІДКИ МСЕК ЩОДО ІНВАЛІДА БАТЬКА, ПЕНСІЙНОГО ПОСВІДЧЕННЯ ІНВАЛІДА -ЦЕ МОЖУТЬ БУТИ КОПІЇ
Спасибо, выходит без оригинала его документов ничего не выйдет? В законе же не указано, когда оккупация и нет возможности человеку передать документ, а мне нет возможности выехать к нему.
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДобрий день, зверніться на гарячу лінію міністерства. Оборони, та поцікавтесь чи буде достатньо копій.
0 800 500 442Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Олег!
У ВАС ДОЛЖНЫ БЫТЬ ТОЛЬКО ОРИГИНАЛЫ СВОИХ ДОКМУЕНТОВ, ДОКУМЕНТЫ, ТЕ ЧТО ПРИНАДЛЕЖАТ ОТЦУ В ОРИГИНАЛАХ ДОЛЖНЫ БЫТЬ У НЕГО, ОН НЕ ИМЕТ ПРАВО ИХ ОТДАВАТЬ ВАМ, У ВАС ДОЛЖНЫ БЫТЬ ТОЛЬКО КОПИИ ЭТИХ ДОКУМЕНТОВ.
ТАК, ВЫ ИМЕЕТЕ ПРАВО НА ОТСРОЧКУ ОТ ПРИЗЫВА ПО МОБИЛИЗАЦИИ В СВЯЗИ С ИНВАЛИДНОСТЬЮ ВАШЕГО ОТЦА.
ПО ПОВОДУ ПОЛУЧЕНИЯ ОТСРОЧКИ ОТ ПРИЗЫВА ПО МОБИЛИЗАЦИИ В СВЯЗИ С ИНВАЛИДНОСТЬЮ ВАШЕГО ОТЦА, ЧТО ПРЕДУСМОТРЕНО ЗАКОНОМ:
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):
Про мобілізаційну підготовк... | від 21.10.1993 № 3543-XII (rada.gov.ua)
"Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:…
які мають …. та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи;….;…».
АЛГОРИТМ ДЕЙСТВИЙ ПО ПОВОДУ ПОЛУЧЕНИЯ ОТСРОЧКИ ОТ ПРИЗЫВА ПО МОБИЛИЗАЦИИ:
ВАМ ТРЕБА ЗВЕРНУТИСЯ ДО ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ), РАЗОМ З ТАКИМИ ДОКУМЕНТАМИ:
- ПАСПОРТОМ ГР.УКРАЇНИ, ІДЕНТИФІКАЦІЙНИМ КОДОМ (ОРИГІНАЛИ І КОПІЇ), ВІЙСЬКОВИМ КВИТКОМ (ТИЧАСОВИМ ПОСВІДЧЕННЯМ), ПРИПИСНИМ, КОПІЯМИ: СВІДОЦТВА ПРО ВАШЕ НАРОДЖЕННЯ, ДОВІДКИ МСЕК ЩОДО ІНВАЛІДА БАТЬКА, ПЕНСІЙНОГО ПОСВІДЧЕННЯ ІНВАЛІДА,
- ДЕ:
1) СТАТИ НА ВІЙСЬКОВИЙ ОБЛІК;
2) ПРОЙТИ ВЛК;
3) ОТРИМАТИ ВІЙСЬКОВИЙ КВИТОК (ТИЧАСОВЕ ПОСВІДЧЕННЯ), У РАЗІ ЇХ ВІДСУТНОСТІ;
4) ОТРИМАТИ ВІДСТРОЧКУ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ, З ПРОСТАВЛЕННЯМ ВІДМІТКИ ПРО ЦЕ У ВІЙСЬКОВОМУ КВИТКУ (ТИЧАСОВОМУ ПОСВІДЧЕННІ).
ВЫ ИМЕЕТЕ ПРАВО НА ПЕРЕСЕЧЕНИЕ ГРАНИЦЫ.
ПО ПОВОДУ ПРАВА НА ПЕРЕСЕЧЕНИЕ ГРАНИЦЫ:
ВЫ СМОЖЕТЕ ПЕРЕСЕЧЬ ГРАНИЦУ, В СВЯЗИ С ТЕМ, ЧТО У ВАС ЕСТЬ ОТЕЦ ИНВАЛИД, ПРИ НАЛИЧИИ ТАКИХ ДОКУМЕНТОВ:
- ПАСПОРТОВ ГР.УКРАИНЫ ДЛЯ ВЫЕЗДА ЗА ГРАНИЦУ НА ВАШЕ ИМЯ И НА ИМЯ ОТЦА (ВНУТРЕННИХ ПАСПОРТОВ ГР.УКРАИНЫ);
- СВИДЕТЕЛЬСТВА О ВАШЕМ РОЖДЕНИИ;
- СПРАВКИ МСЭК О ИНВАЛИДНОСТИ ВАШЕГО ОТЦА.
УКАЗАННЫХ ДОКУМЕНТОВ ДОСТАТОЧНО.
ПО ЗАКОНУ ВЫ КАК СОПРОВОЖДАЮЩИЙ ДОЛЖНЫ ПЕРЕСЕКАТЬ ГРАНИЦУ ВМЕСТЕ С НИМ.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А від 27 січня 1995 р. N 57 Київ
Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України:
Про затвердження Правил перетинан... | від 27.01.1995 № 57 (rada.gov.ua)
ПРАВИЛА перетинання державного кордону громадянами України
1. Ці Правила визначають порядок перетинання громадянами України державного кордону.
2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану особи з інвалідністю мають право перетинати державний кордон за наявності довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації N 157-1/о) ( z1509-12 ) або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю" ( 2109-14 ), "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю" ( 1727-15 ), в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі - документи, що підтверджують інвалідність).
Перетин державного кордону може здійснюватися:
особою з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);…».
Перетинання державного кордону під час правового режиму воєнного стану. Питання-відповідь (dpsu.gov.ua)
25 липня 2022 15:59
"Супровід інваліда можливий тільки 1 раз на період дії воєнного або надзвичайного стану);
Виїзд чоловіків, для догляду за хворими батьками, дружиною, дітьми не можливий без хворого.
Порядок встановлено: Пункт 2-1 «Правил перетинання державного кордону громадянами України», затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57
Зазначена норма поширюється на військовозобов’язаних, які перетинають державний кордон на виїзд з України, лише для супроводу осіб з інвалідністю І чи ІІ групи та осіб, які потребують постійного догляду".
Нужна полная консультация алгоритм действий обращайтесь индивидуально через кнопку "Звернутися".
Всего доброго!
Юрист, г. Днепр, 6 лет опыта
ВАМ ТРЕБА ЗВЕРНУТИСЯ ДО ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ), РАЗОМ З ТАКИМИ ДОКУМЕНТАМИ:
- ПАСПОРТОМ ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ, ІДЕНТИФІКАЦІЙНИМ КОДОМ (ОРИГІНАЛИ І КОПІЇ), ВІЙСЬКОВИМ КВИТКОМ (ТИЧАСОВИМ ПОСВІДЧЕННЯМ), ПРИПИСНИМ,-ЦЕ ОРИГІНАЛИ.
КОПІЯМИ: СВІДОЦТВА ПРО ВАШЕ НАРОДЖЕННЯ, ДОВІДКИ МСЕК ЩОДО ІНВАЛІДА БАТЬКА, ПЕНСІЙНОГО ПОСВІДЧЕННЯ ІНВАЛІДА.
З копіями документів батька Ви можете звернутися.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Олеже!
Ви маєте право на відстрочку, а також на виїзд з України!
Згідно статті 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
яка надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації:
«Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи"
Що стосується того, що у Вас не має оригіналів документів, які підтверджують інвалідність...
Вам треба з'явитись до управління соціального захисту населення по місцю Вашого сьогодняшнього перебування та зробити запит на отримання довідки про інвалідність батька - для представлення до ТЦК тап. СП. Також дублікат документу про іевалідність можна отримати в порталі Дія. Це тут:
https://guide.diia.gov.ua/view/vydacha-dublikata-posvidchennia-dlia-osoby-iaka-oderzhuie-derzhavnu-sotsialnu-dopomohu-vidpovidno-do-zakoniv-ukrainy-pro-derzhav-80da8e97-b4c0-4c91-9290-68ee4961e42c#:~:text=Для%20отримання%20дубліката%20посвідчення%20необхідно,як%20одержувача%20державної%20соціальної%20допомоги.
Для більш детальної консультації я повинен поставити Вам кілька питань. Натисніть кнопку звернутись біля мого профілю. Постараюсь допомогти!
Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта
Доброго дня!
Достатньо оформити постійний догляд за батьком на підставі довідки ЛКК будь-якої лікарні, що батько потребує постійного догляду, у органі соц захисту подасте ддокументи та отримаєте рішення про призначення родича доглядачем з відповідною виплатою, подасте - рішення органу соц захисту, довідку про інвалідність батька МСЕК - 157/о , свій паспорт, свідоцтво про народження для підтвердження родинних зв язків з батьком та заяву на відстрочку до тцк сп(воєнкомат), особи , що зайняты постійним доглядом за іншими особами , що його потребують мають право на відстрочку. ст.23 ЗУ Про мобілізацію і моб підготовку.
Вам должны предоставить отсрочку на основании таких документов:
1) паспорта;
2) ИНН;(РНОКПП)
3) свидетельство о вашем рождении (для подтверждения родственной связи с отцом);
4) документ об инвалидности вашего отца МСЕК (справка, удостоверение).
на этом основании ТЦК СП должен выдать Вам справку об отсрочке и проставить штамп в военный билет
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Олеже!
но не знаю какие точно документы для этого нужно предоставить в военкомате? И можно ли предоставить копии, поскольку оригиналы на оккупированной вместе с отцом, он лично приехать не может, слишком долгая дорога. - ХОТІВ БИ ВІД СЕБЕ НАДАТИ ВАМ ДЕКІЛЬКА ПРАКТИЧНИХ ПОРАД.
1. ДО ВІЙСЬККОМАТУ САМОСТІЙНО НЕ ЙДІТЬ. У ВАС ВИНИКАЄ ОБОВ'ЯЗОК З'ЯВИТИСЬ ВИКЛЮЧНО ПІСЛЯ ОТРИМАННЯ ПОВІСТКИ. ТІЛЬКИ ТОДІ ВИ ПОВИННІ ДОВОДИТИ СВОЄ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ.
2. ДОВЕСТИ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ ВІДПОВІДНО ДО ЗАКОНОДАВСТВА ТРЕБА НАСТУПНИМ ЧИНОМ:
- ВИ ПИШЕТЕ ЗАЯВУ НА ІМ'Я НАЧАЛЬНИКА ТЦК та СП, ЯКИЙ ВИДАВ ВАМ ПОВІСТКУ.
- ДО ЗАЯВИ ДОДАЄТЕ КОПІЮ ДОКУМЕНТА ПРО ІНВАЛІДНІСТЬ БАТЬКА.
3. ВАМ ПОТРІБНО МАТИ КОПІЮ ДОКУМЕНТА ПРО ІНВАЛІДНІСТЬ, ОДНАК БАЖАНО НОТАРІАЛЬНО ЗАВІРЕНУ. СПРОБУЙТЕ ДОМОВИТИСЬ У НОТАРІУСА ПРО ЗАВІРЯННЯ ТАКОЇ ФОРМИ ОНЛАЙН.
4. ЯКЩО ЗМОГИ ОТРИМАТИ НОТАРІАЛЬНУ КОПІЮ НЕМАЄ, НІЧОГО СТРАШНОГО. У ЗАЯВІ ПРО НАДАННЯ ВІДСТРОЧКИ ВИ ПОВИННІ ЗАЗНАЧИТИ ВСІ ОБ'ЄКТИВНІ ОБСТАВИНИ СПРАВИ (БАТЬКО НА ТОТ І ТАК ДАЛІ).
5. ВАС МОЖУТЬ ПОПРОСИТИ ПРОЙТИ ВЛК. ЛЯКАТИСЬ НЕ ТРЕБА.
6. ЗАГАЛОМ ІНШІ НЮАНСИ Я МОЖУ ПОВІДОМИТИ ПІСЛЯ ОТРИМАННЯ ВІД ВАС ІНФОРМАЦІЇ ПРО ВАШ ВІК, ПРОХОДЖЕННЯ АБО НЕПРОХОДЖЕННЯ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ І ТАК ДАЛІ.
Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання або Вам потрібна індивідуальна консультація, натискайте зелену кнопку «Звернутися»!
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Здравствуйте, Олег!
ВЫ ИМЕЕТЕ ПРАВО НА ОТСРОЧКУ ОТ ПРИЗЫВА ПО МОБИЛИЗАЦИИ В СВЯЗИ С ИНВАЛИДНОСТЬЮ ВАШЕГО ОТЦА.
ПО ПОВОДУ ПОЛУЧЕНИЯ ОТСРОЧКИ ОТ ПРИЗЫВА ПО МОБИЛИЗАЦИИ В СВЯЗИ С ИНВАЛИДНОСТЬЮ ВАШЕГО ОТЦА, ЧТО ПРЕДУСМОТРЕНО ЗАКОНОМ:
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):
Про мобілізаційну підготовк... | від 21.10.1993 № 3543-XII (rada.gov.ua)
"Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:…
які мають …. та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи;….;…».
АЛГОРИТМ ДЕЙСТВИЙ ПО ПОВОДУ ПОЛУЧЕНИЯ ОТСРОЧКИ ОТ ПРИЗЫВА ПО МОБИЛИЗАЦИИ:
ВАМ ТРЕБА ЗВЕРНУТИСЯ ДО ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ), РАЗОМ З ТАКИМИ ДОКУМЕНТАМИ:
- ПАСПОРТОМ ГР.УКРАЇНИ, ІДЕНТИФІКАЦІЙНИМ КОДОМ (ОРИГІНАЛИ І КОПІЇ), ВІЙСЬКОВИМ КВИТКОМ (ТИЧАСОВИМ ПОСВІДЧЕННЯМ), ПРИПИСНИМ, КОПІЯМИ: СВІДОЦТВА ПРО ВАШЕ НАРОДЖЕННЯ, ДОВІДКИ МСЕК ЩОДО ІНВАЛІДА БАТЬКА, ПЕНСІЙНОГО ПОСВІДЧЕННЯ ІНВАЛІДА,
- ДЕ:
1) СТАТИ НА ВІЙСЬКОВИЙ ОБЛІК;
2) ПРОЙТИ ВЛК;
3) ОТРИМАТИ ВІЙСЬКОВИЙ КВИТОК (ТИЧАСОВЕ ПОСВІДЧЕННЯ), У РАЗІ ЇХ ВІДСУТНОСТІ;
4) ОТРИМАТИ ВІДСТРОЧКУ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ, З ПРОСТАВЛЕННЯМ ВІДМІТКИ ПРО ЦЕ У ВІЙСЬКОВОМУ КВИТКУ (ТИЧАСОВОМУ ПОСВІДЧЕННІ).
ВЫ ИМЕЕТЕ ПРАВО НА ПЕРЕСЕЧЕНИЕ ГРАНИЦЫ.
ПО ПОВОДУ ПРАВА НА ПЕРЕСЕЧЕНИЕ ГРАНИЦЫ:
ВЫ СМОЖЕТЕ ПЕРЕСЕЧЬ ГРАНИЦУ, В СВЯЗИ С ТЕМ, ЧТО У ВАС ЕСТЬ ОТЕЦ ИНВАЛИД, ПРИ НАЛИЧИИ ТАКИХ ДОКУМЕНТОВ:
- ПАСПОРТОВ ГР.УКРАИНЫ ДЛЯ ВЫЕЗДА ЗА ГРАНИЦУ НА ВАШЕ ИМЯ И НА ИМЯ ОТЦА (ВНУТРЕННИХ ПАСПОРТОВ ГР.УКРАИНЫ);
- СВИДЕТЕЛЬСТВА О ВАШЕМ РОЖДЕНИИ;
- СПРАВКИ МСЭК О ИНВАЛИДНОСТИ ВАШЕГО ОТЦА.
УКАЗАННЫХ ДОКУМЕНТОВ ДОСТАТОЧНО.
ПО ЗАКОНУ ВЫ КАК СОПРОВОЖДАЮЩИЙ ДОЛЖНЫ ПЕРЕСЕКАТЬ ГРАНИЦУ ВМЕСТЕ С НИМ.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А від 27 січня 1995 р. N 57 Київ
Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України:
Про затвердження Правил перетинан... | від 27.01.1995 № 57 (rada.gov.ua)
ПРАВИЛА перетинання державного кордону громадянами України
1. Ці Правила визначають порядок перетинання громадянами України державного кордону.
2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану особи з інвалідністю мають право перетинати державний кордон за наявності довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації N 157-1/о) ( z1509-12 ) або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю" ( 2109-14 ), "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю" ( 1727-15 ), в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі - документи, що підтверджують інвалідність).
Перетин державного кордону може здійснюватися:
особою з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);…».
Перетинання державного кордону під час правового режиму воєнного стану. Питання-відповідь:
Перетинання державного кордону під час правового режиму воєнного стану. Питання-відповідь (dpsu.gov.ua)
25 липня 2022 15:59
"Супровід інваліда можливий тільки 1 раз на період дії воєнного або надзвичайного стану);
Виїзд чоловіків, для догляду за хворими батьками, дружиною, дітьми не можливий без хворого.
Порядок встановлено: Пункт 2-1 «Правил перетинання державного кордону громадянами України», затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57
Зазначена норма поширюється на військовозобов’язаних, які перетинають державний кордон на виїзд з України, лише для супроводу осіб з інвалідністю І чи ІІ групи та осіб, які потребують постійного догляду".
Нужна полная консультация алгоритм действий обращайтесь индивидуально через кнопку "Звернутися".
Всего доброго!
Юрист, г. Покровск, 13 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня. Потрібно надати ваше свідоцтво про народження, довідку до огляду МСЕК батька, пенсійне посвідчення.
За законодавством (зокрема, ПОЛОЖЕННЯМ про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом) мова про підтвердчуючі документи на відстрочку йде стосовно оригіналів, однак, при написанні заяви до військомату ви в додатках вказуєте, що додаються копії (та підкріплюєте їх).
Можу надати зразок заяви до військомату.
Звертайтесь за кнопкою "Обратиться"