Задайте вопрос юристу

889 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 01 августа 2022, вопрос №70457

Перетинання державного кордону під час правового режиму воєнного стану

Доброго дня!
В повідомленні, щодо надання права на перетин державного кордону Державної прикордонної служби України від 25 липня 2022, не має роз’яснень щодо категорій осіб, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю?
В повідомленні зазначено: Перетин державного кордону військовозобов’язаними для супроводу осіб з інвалідністю ІІІ групи законодавством України непередбачено.

Пункт 2-6 Правил перетинання державного кордону громадянами України передбачає можливість виїзду за межі України інших зобов’язаних:
"крім осіб, зазначених у пунктах 2-1 та 2-2 цих Правил, також мають інші військовозобов’язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Ця норма не поширюється на осіб, визначених в абзацах другому - восьмому частини третьої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

За змістом п. 2-6 Правил категорії осіб, яким дозволяється виїзд за межі України, визначено частиною першою статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Зокрема, абзацом одинадцятим частини першої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено таку категорію, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи.

Тобто, на мою думку, чоловіки віком 18-60 років та жінки-військовослужбовці, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю (всі групи), можуть виїздити за межі України при пред’явленні підтверджуючих документів.

Виправте мене, якщо я помиляюся.

Ответы юристов (2)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Олександре!

    ЗАГАЛОМ ВИ ПРАВІ, ОДНАК НА ПРАКТИЦІ ВЖЕ БЕЗЛІЧ РАЗІВ ДОВЕДЕНО, ЩО ПУНКТ 2-6 ПОСТАНОВИ № 57 НЕ ДІЄ.

    ПРИКОРДОННИКИ КЕРУЮТЬСЯ ІНШИМ ПУНКТОМ.

    http://www.soc-zahyst.sm.gov.ua/index.php/ru/2551-zakinchuemo-rubriku-oformlennya-postijnogo-doglyadu-za-osobami-yaki-jogo-potrebuyut-2021

    ПРАВИЛА перетинання державного кордону громадянами України, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2010 р. № 724)

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#T...

    “2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану особи з інвалідністю мають право перетинати державний кордон за наявності довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації № 157-1/о) або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі — документи, що підтверджують інвалідність).

    Перетин державного кордону може здійснюватися:

    особою з інвалідністю І чи ІІ групи — у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність).

    Всього доброго! Для більш детальної консультації звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Олександре!

    Ви не перший, хто це помічає, але в житті це не працює, і такий виїзд для батька, на утриманні якого перебуває особа з інвалідністю, чоловіка, повнолітнього сина, чоловіка дружини можливий тільки у супроводі (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність).


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA