Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 02 серпня 2022, питання №70513

Вероятность мобилизации в моей ситуации

Добрый день!
У меня вопрос касательно мобилизации.
С начала войны я был на оккупированной территории (под Херсоном). Позже, компания где я работал, открыла офис на Западной Украине и предложила всей моей семье переехать жить и работать туда.
Нам удалось выехать и теперь я живу на Западной. Компания подала документы на бронь сотрудников, но после длительного рассмотрения нам отказали.
Мне нужно идти в военкомат и я хотел бы узнать какова вероятность - что меня призовут в ВСУ.
Расскажу немного о себе:
1) Мне 42 года. В армии я никогда не служил. Вместо военного билета у меня "Довідка №6" (сканкопия прилагается).
2) Женат, у меня 1 ребёнок возрастом 8 лет с инвалидностью. Захворювання - Вроджене двобічне незрощення твердого і м'якого піднебіння, з частковим порушенням актів смоктання, ковтання, дихання відповідає розділу XIV, пункту 2, підпункту 2.7 Q35.4. В 2015 году ребёнок перенёс операцию уринопластики. Из документов по инвалидности ребёнка есть Корінець медичного висновку - который сначала дали на 5 лет с 2014 по 2019 г. И в 2019 г. его продлили до 2024 г. Удостоверения по инвалидности у ребёнка нет - нам его никто не дал, нам оно не было нужно. Мы получали пособие все 8 лет на основании справок, которые прилагаются.
3) Касательно меня - у меня удалена половина щитовидной железы около 4-х лет назад, и я постоянно принимаю гормоны для компенсации. Полностью удалён желчный пузырь.
Могу ли я получить отсрочку по одному из указанных выше пунктов (военный билет, инвалидность ребёнка или моё состояние здоровья)?
Заранее спасибо за ответы!

Відповіді юристів (2)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Константине!

    По порядку:

    1. Навіщо Вам йти до військкомату? Ви отримали повістку?

    2. Довідка замість військового квитка вже недійсна. Потрібно оформлювати належний військово-обліковий документ.

    3. Якщо дитина має інвалідність, Ви не підлягаєте мобілізації.

    Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію":

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

    Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

    ...

    жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років.

    4. Щодо вашого стану здоров'я, то сказати точно, яке рішення прийме ВЛК, юристи не можуть і не мають такого права, адже рішення про придатність або непридатність особи приймається виключно військово-лікарською комісією, яка у своїй діяльності керується Положенням про військово-лікарську експертизу у Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 № 402.

    Але тим не менше, на основі аналізу наказу Міністра оборони № 402 можна мати певне уявлення про той висновок, яки повинна зазначити ВЛК.

    Якщо має ситуація, коли ВЛК порушує вимоги законодавства та зазначає неправильний діагноз, потрібно пам'ятати, що у випадку незгоди з рішенням ВЛК, відповідно до пункту 2.4.10 Положення № 402, постанова ВЛК регіонів може бути оскаржена до Центральної військово-лікарської комісії або до суду.

    Якщо потрібний більш-менш точний діагноз та висновок, звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня,, Константине!

    Подивився всі Ваші документи. У Вас є підстави як на відстрочку, так і за бажанням на виїзд з України!

    Зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля моєї аватарки. Я надам Вам повну та всебічну консультацію, що і як треба робити далі!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України