Задайте вопрос юристу

693 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 02 августа 2022, вопрос №70573 150 грн.

Вопрос по поводу отсрочки военнообязанного

Добрый вечер, имею высшее образование ( магистр), вопрос такой: если я поступаю на второе высшее ( магистратура ) на основании бакалавра, могу ли я получить отсрочку от мобилизации? ( 27 полных лет, не служил, военной кафедры не было )

Ответы юристов (11)

  Антоненко Вячеслав Володимирович
  Антоненко Вячеслав Володимирович 9 дней назад

  Юрист, г. Чернигов, 4 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Вітаю, Євгеній!

  ЯКЩО БУКВАЛЬНО АНАЛІЗУВАТИ ЗАКОН УКРАЇНИ "ПРО МОБІЛІЗАЦІЙНУ ПІДГОТОВКУ ТА МОБІЛІЗАЦІЮ", КІЛЬКІСТЬ ТА СТУПІНЬ ЗДОБУТОЇ ОСВІТИ НА МОЖЛИВІСТЬ ОТРИМАННЯ ВІДСТРОЧКИ НІЯКИМ ЧИНОМ НЕ ВПЛИВАЄ.

  ПІДТВЕРДЖУЮ ЦЕ НОРМАТИВНОЮ БАЗОЮ.

  ...

  Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію":

  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

  Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

  ...

  Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

  здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти

  ...

  ЯК БАЧИТЕ, МОВА ПРО КІЛЬКІСТЬ ЗДОБУТИХ ФОРМ ОСВІТИ НЕ ЙДЕТЬСЯ. ТОМУ МОЖЕТЕ СПОКІЙНО ВСТУПАТИ ДО ЗАКЛАДУ ВИЩОЇ ОСВІТИ ТА У ПОДАЛЬШОМУ У ВИПАДКУ ОТРИМАННЯ ПОВІСТКИ ПРЕТЕНДУВАТИ НА ВІДСТРОЧКУ.

  ТІЛЬКИ ПОВІСТКА - ІНАКШЕ НІЯК.

  Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання або Вам потрібна індивідуальна консультація, натискайте зелену кнопку «Звернутися»!

  0 / 0
  Мєньков Андрій Васильович
  Мєньков Андрій Васильович 9 дней назад

  Юрист, г. Херсон, 16 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Добрый день Евгений.

  Значение имеет не то обстоятельство, что Вы уже имеете высшее образование с квалификацией магистр, а сам факт получения второго высшего образования. Если будет справка с ВУЗа о том что Вы учитесь на дневной либо дуальной форме обучения Вы имеете право на отсрочку от призова по мобилизаци согласно статьи 23 Закона Украины "О мобилизационной подготовке и мобилизации".

  0 / 0
  Гіммельфарб Станіслав Олегович
  Гіммельфарб Станіслав Олегович 9 дней назад

  Адвокат, 22 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня.

  ВИ МАЕТЕ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ

  У відповідності до абзацу другого частини статті 23 «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», в редакції Законів № 2196-IX від 14.04.2022 р.,

  «Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

  здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти».

  При цьому зазначена норма Закону не передбачає дискримінацію за державною приналежністю ВНЗ, його організаційній форми та власності.

  Також, вказана норма Закону не передбачає обмежень щодо часу отримання відстрочки. Тобто, вона діє на весь час навчання з моменту зарахування особи в якості особи, що здобуває освіту.

  Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

  0 / 0
  Гончаренко Константин
  Гончаренко Константин 9 дней назад

  Юрист, г. Сумы, 3 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня!

  Щодо Вашої заявки , щодо перетину кордону: Зможете виїхати , але довідку з іноземного ВНЗ , треба перекласти на державну мову у нотаріуса та завірити переклад нотаріально Значення має , якщо ви маєте приписне свідоцтво і вам від 18-27 років тоді ви є призовником і можете отримати довідку з ТЦК СП (Воєнкомат) про відстрочку. за навчанням ( на кордоні треба довідка, або наказ про зарахування з ВНЗ З НОТАРІАЛЬНИМ ПЕРЕКЛАДОМ та довідка про відстрочку з ТЦК СП). ТАКОЖ СТУДЕНТСЬКИЙ квиток ВНЗ Якщо ж ви маєте воєнний білет то ви є військовозобов язаний і відстрочка за навчанням може бути надана згідно ст, 23 ЗУ Про мобілізацію і моб підготовку , відмовити не мають права , але можуть. Мають у довідку дописати: тцк сп не заперечує виїзду закордон ( спеціальний бланк уже видало Міністерство оборони України всім ТЦК СП.)Окремо зазначу, що виключення можуть стосуватися тільки осіб, визначених законодавством. Зокрема тих, які мають: ( Вам необхідно у ТЦК та СП у регіоні перебування отримати одну з таких довідок за підписом начальника) посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік, (заброньований установою , організацією, для суспільно -корисної допомоги) або висновок військово-лікарської комісії про непридатність ( з виключенням з обліку повністю , взагалі) Крім того обмеження не стосуються осіб: на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, або які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років, або на утриманні яких є дитина з інвалідністю. А також тих, хто є: усиновителем опікуном, або чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час проведення антитерористичної операції • які виїхали до інших держав на постійне місце проживання, що відповідно документально підтверджено.• здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти (студенти, слухачі). • водії, які заброньовані для здійснення міжнародних вантажних перевезень, перевезень для потреб Збройних Сил України, медичних вантажів та вантажів гуманітарної допомоги, відповідно до визначеного порядку; • люди з інвалідністю та особи, що їх супроводжують. • Також якщо ви зайняті постійним доглядом за особою поважного віку , яка цього потребує згідно висновку ЛКК будь-якої лікарні. • ---

  З повагою,

  Костянтин Гончаренко

  +1 / 0
  Савченко Олександр
  Савченко Олександр 9 дней назад

  Юрист, г. Чернигов, 8 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго вечора, Євгеній!

  Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text):

  Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

  Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

  здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;

  Закон України "Про вищу освіту" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1556-18/conv#n852):

  Стаття 4. Право на вищу освіту

  1. Кожен має право на вищу освіту.

  Право на вищу освіту гарантується незалежно від віку, громадянства, місця проживання, статі, кольору шкіри, соціального і майнового стану, національності, мови, походження, стану здоров’я, ставлення до релігії, наявності судимості, а також від інших обставин. Ніхто не може бути обмежений у праві на здобуття вищої освіти, крім випадків, встановлених Конституцією та законами України.

  Стаття 61. Особи, які навчаються у закладах вищої освіти

  1. Особами, які навчаються у закладах вищої освіти, є:

  1) здобувачі вищої освіти;

  2. Здобувачами вищої освіти є:

  1) студент - особа, зарахована до закладу вищої освіти з метою здобуття вищої освіти ступеня молодшого бакалавра, бакалавра чи магістра;

  Умовами для отримання відстрочки від мобілізації є лише рівень (тобто професійна (професійна-технічна), професійна передвища чи вища) та форма здобуття освіти (денна чи дуальна). Інших критеріїв законом не передбачено. Працівники ТЦКСП (військкомату) не мають права тлумачити Закон на власний розсуд.

  Таким чином, навчання у ВНЗ за денною або дуальною формою навчання буде підставою для отримання відстрочки від мобілізації (незалежно від кількості отриманих попередньо освіт чи кваліфікаційних рівнів, і незалежно в Україні чи за кордоном).

  У документах про навчання (контракт, довідка на бланку вишу тощо) має бути зазначено назву ВНЗ, рівень освіти (тобто, вища), форма освіти (тобто, денна), а також ступінь вищої освіти (бакалавр, магістр тощо).

  Для отримання відстрочки потрібно подати на ім'я начальника ТЦКСП (військкомату) письмову заяву про надання відстрочки та документи, що підтверджують право вашого брата на її отримання (тобто, довідка про зарахування, контракт тощо).

  Заяву краще готувати в 2-х примірниках, щоб на вашому проставили дату та реєстраційний номер.

  МОЖУ СКИНУТИ ВАМ ЗРАЗОК ТАКОЇ ЗАЯВИ.

  Згідно ст. 19 Конституції України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%...): "Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України".

  У разі порушення ваших прав Ви можете:

  1) Подати письмову скаргу начальнику місцевого військкомату;

  2) Подати письмову скаргу начальнику обласного військкомату;

  3) Звернутися в Міністерство оборони України (контакти - https://www.mil.gov.ua/kontakti/garyacha-liniya.ht...)

  4) На телефони гарячих ліній

  0-800-500-410

  0-800-500-442

  044-454-44-99

  5) Також можна зателефонувати на Урядову Гарячу лінію 1545

  Якщо буде потрібна моя допомога, звертайтеся через кнопку "Звернутися".

  При зверненні вказуйте свою е-пошту, по якій з Вами можна зв'язатися.

  ВСЬОГО НАЙКРАЩОГО!

  0 / 0
  Айвазян Юрий Климентьевич
  Айвазян Юрий Климентьевич 9 дней назад

  Адвокат, г. Николаев, 31 год опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Добрий вечір, Евгене!

  У разі отримання другої вищої освіти Ви маєте таке саме право на відстрочку, як і при отриманні першої!

  Підстава одна і та ж!

  Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

  "Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

  здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;"

  В МОЇЙ ПРАКТИЦІ ВЖЕ БУВ НЕ ОДИН КЛІЄНТ, ЯКИЙ ПОДІБНИМ ЧИНОМ ОТРИМАВ ВІЛСТРОЧКУ!

  Будуть питання, тисніть зелену кнопку біля мого профілю. Буду радий допомогти!

  0 / 0
  Богачевська Ольга Дмитрівна
  Богачевська Ольга Дмитрівна 9 дней назад

  Юрист, г. Винница, 7 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго вечора! Згідно статті 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації:

  Зокрема:

  "Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

  здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;"

  В законі жодним чином не згадується скільки освіт може отримувати людина. Мова йде про право отрмання відстрочки на підставі зарахування до ВУЗУ з деною формою навчання.

  Ви маєте право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації незалежно скільки освіт Ви отримали чи їх ступеня. Головне фактично маєте бути зарахованим на навчання до українського вузу.

  Якщо виникнуть питання звертайтесь особисто через кнопку "Звернутися".

  0 / 0
  Карпенко Андрей Владимирович
  Карпенко Андрей Владимирович 9 дней назад

  Адвокат, г. Киев, 23 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Вітаю!

  ЯКЩО ВИ БУДЕТЕ НАВЧАТИСЯ НА МАГІСТРАТУРІ, ВИ БУДЕТЕ МАТИ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ.

  Закон України

  Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

  Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

  Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

  здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;

  Закон України

  Про вищу освіту

  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1556-18/conv#n852

  Стаття 4. Право на вищу освіту

  1. Кожен має право на вищу освіту.

  Право на вищу освіту гарантується незалежно від віку, громадянства, місця проживання, статі, кольору шкіри, соціального і майнового стану, національності, мови, походження, стану здоров’я, ставлення до релігії, наявності судимості, а також від інших обставин. Ніхто не може бути обмежений у праві на здобуття вищої освіти, крім випадків, встановлених Конституцією та законами України.

  0 / 0
  Адвокат Евгений Александрович
  Адвокат Евгений Александрович 9 дней назад

  Адвокат, г. Киев, 28 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Добрий вечір, Євген!

  ЦЕ ВАШЕ ПРАВО.

  ЯКЩО, ВИ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНИЙ, РЕЗЕРВІСТ (У ВАС Є ВІЙСЬКОВИЙ КВИТОК), ТО ВРАХОВУЮЧИ ТЕ, ЩО ВИ СТУДЕНТ ДЕННОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ ВУЗУ, ТО МАЄТЕ ПРАВО НА ОТРИМАННЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ, БЕЗ БУДЬ-ЯКОГО ОБМЕЖЕННЯ ПО КІЛЬКОСТІ ОСВІТНІХ СТУПЕНІВ, СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ:

  ЗАКОН УКРАЇНИ

  Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

  (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):

  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

  "Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

  Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:...

  Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

  здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;...".

  У РАЗІ ВІДСУТНОСТІ РЕАГУВАННЯ НА ВАШІ ЗВЕРНЕННЯ, ПОРУШЕННЯ ЗАКОНУ, ЗІ СТОРОНИ ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ):

  1) ПОДАВАТИ СКАРГИ ДО:

  - ОБЛАСНОГО ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ);

  - МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ.

  2) ТЕЛЕФОНУВАТИ НА ГАРЯЧУ ЛІНІЮ:

  - МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ:

  0 800 50 04 42

  Гарячі лінії | Міністерство оборони України (mil.gov.ua)

  - УРЯДОВУ ГАРЯЧУ ЛІНІЮ:

  Урядова «гаряча лінія» 1545 працює цілодобово

  Дзвінки на урядову «гарячу лінію» 1545 з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Лайфселл для заявників безкоштовні.

  У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися".

  Всього доброго!

  +1 / 0
  Мамай Ірина Євгеніївна
  Мамай Ірина Євгеніївна 8 дней назад

  Адвокат, г. Ровно, 4 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня,

  Стаття 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» зазначає, що призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

  здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти.

  Матимете право на відстрочку від мобілізації на період навчання за денною та дуальною формами.

  0 / 0
  Рибінцев Сергій Сергійович
  Рибінцев Сергій Сергійович 8 дней назад

  Адвокат, г. Киев, 14 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня!

  Так, це ваше право та підстава для відстрочки.

  У випадку питань, звертайтесь.

  0 / 0

Похожие вопросы