Начните консультацию с юристом онлайн
Добрый день! У меня такой вопрос. Я подал документы на оформление прав. Осталось доучиться месяц. Я купил машину. Какой штраф будет если я буду ездить на машине не доучившеся? И в таком случае машину не поставляют на штраф площадку?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (9)
Юрист, г. Днепр, 8 лет опыта
Доброго дня! Це питання регулює ч.2 ст. 126 КУпАП:
Керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Тоесть это 30*17 = 510 грн.
В этом случае машину на штраф площадку не заберут? Только 510 грн?
Юрист, г. Днепр, 8 лет опыта
Если при Вас будет человек который имеет право управлять транспортным средством, то он может пересесть за руль, и двигаться дальше.
Если нет - то заберут, и забрать может собственник совместно с тем, кто имеет право ехать.
Адвокат, г. Николаев, 28 лет опыта
машину могут забрать на штрафплощадку, так как вы не имеете право ехать дальше и забрать ее оттуда сможет только человек в правами и в вашем присутствии
Адвокат, г. Харьков, 26 лет опыта
Стаття 126. Керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право керування таким транспортним засобом або не пред'явила їх для перевірки, або стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами
Керування транспортним засобом особою, яка не має при собі або не пред'явила для перевірки посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційного документа на транспортний засіб, а також поліса (договору) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страхового сертифіката "Зелена картка"), -
тягне за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом, -
тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами, -
тягне за собою позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців.
Керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами, -
тягне за собою накладення штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Працівники поліції мають право заблокувати автомобіль спеціальними пристроями, але забирати його на штрафмайданчик в даному випадку у права немає.
Стаття 265-2. Тимчасове затримання транспортних засобів працівниками уповноважених підрозділів Національної поліції
У разі наявності підстав вважати, що водієм вчинено порушення, передбачені частинами першою, другою, третьою, четвертою, шостою і сьомою статті 121, частинами третьою, четвертою і п’ятою статті 122 (в частині порушення правил зупинки, стоянки, що створюють перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху, порушення правил зупинки чи стоянки на місцях, що позначені відповідними дорожніми знаками або дорожньою розміткою, на яких дозволено зупинку чи стоянку лише транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю), статтями 122-5, 124, 126, частинами першою, другою, третьою і четвертою статті 130, статтями 132-1, 206-1 цього Кодексу, працівник уповноваженого підрозділу, що забезпечує безпеку дорожнього руху, тимчасово затримує транспортний засіб шляхом блокування або доставляє його для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку, що дозволяється виключно у випадку, якщо розміщення затриманого транспортного засобу суттєво перешкоджає дорожньому руху або створює загрозу безпеці руху, або транспортний засіб розміщений на місцях, призначених для зупинки, стоянки, безоплатного паркування транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю, в тому числі за допомогою спеціального автомобіля - евакуатора. При тимчасовому затриманні транспортного засобу складається акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, форма якого затверджується Кабінетом Міністрів України.
Адвокат, г. Киев
Если у Вас они не при себе, штраф. За не предъявление тоже штраф. Ну, это еще не все, права должны быть соответствующей категории, а также регистрационный документ на автомобиль и полис обязательного страхования (страхового сертификата " Зеленая карта "). Вот с таким пакетом документов водитель может, спокойно садится за руль. А иначе при отсутствии одного из трех документов влечет наложение штрафа, за езду без прав штраф 425 грн. и аналогичный штраф за отсутсвие полиса обязательного страхования. Или, как гласит Закон 25 необлагаемых минимумов доходов граждан.По сравнению с 2014 годом штраф чисто символический, раньше было от 850 грн. до 2500 тысяч с изъятием автомобиля. Помните, штрафа Вам не избежать. Передавать управлять автомобилем, нельзя без соответствующего пакета документов и прав на вождение данной категории автомобиля. Штраф 510 грн. Это на сегодня, если прожиточный минимум не увеличится, а так 30 нмдг. ст.126 п.2 КУоАП
В этой же статье прописано и указан штраф, за вождение автомобилем лишенного права управлять данным транспортным средством, штраф 510 грн. И тут уже неважно украли, потеряли или запретил суд — это Ваши проблемы, а штраф платить надо.Заметьте, ни в одном пункте не идет речь об эвакуации автомобиля. А всё по тому что, в этот пункт внесли поправку в январе 2014 года. Ну, это не означает, что вы после заполнения протокола можете дальше продолжать управлять автомобилем, что бы на следующем посту заполнить очередной протокол. Решение есть, звоните, что бы Вам родные привезли права или оставляйте свой автомобиль на ближайшей парковке и езжайте сами домой за водительским удостоверением.
Юрист, г. Днепр, 13 лет опыта
Общаться в чатеДобрый вечер.
Штраф 510 гривен.
На штрафстоянку ставят в случае нарушений правил дорожного движения, а отсутствие свидетельства на право управления автомобилем как раз и есть нарушение ПДР.
Надеюсь, я смогла вам помочь.
Адвокат, г. Киев, 20 лет опыта
Керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом, -
тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта
Добрий вечір.
Відповідно до п. 2.1 Правил дорожнього руху водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі:
- посвідчення водія на право керування ТЗ відповідної категорії;
- реєстраційний документ на ТЗ;
- поліс (сертифікат) обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних ТЗ.
За приписами п. 2.4 ПДР України на вимогу працівника поліції водій повинен зупинитися з дотриманням вимог цих Правил, а також пред`явити для перевірки необхідні документи.
Верховний Суд вказав, що право органів Національної поліції перевіряти наявність зазначених документів кореспондується із обов'язком водія мати при собі та на вимогу працівника поліції пред'явити такі документи.
Керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, тягне за собою накладення штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 510 грн.
Також слід сказати, що авто не обов'язково заберуть на штрафмайданчик, адже це робиться лише у передбачених законодавством випадках.
Так, відповідно до пункту 2 Порядку тимчасового затримання працівниками уповноважених підрозділів Національної поліції транспортних засобів та їх зберігання, затвердженого постановою КМУ від 17 грудня 2008 р. № 1102, тимчасове затримання транспортного засобу проводиться поліцейським у разі наявності в нього підстав вважати, що водієм вчинено порушення, що створюють перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху, порушення правил зупинки чи стоянки на місцях, що позначені відповідними дорожніми знаками або дорожньою розміткою, на яких дозволено зупинку чи стоянку лише транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю).
Відповідно до пункту 2-1 Порядку за наявності правових підстав, передбачених пунктом 2 цього Порядку (увашому випадку цією підставою є правопорушення за ч. 2 ст. 126 КУпАП), тимчасове затримання транспортного засобу проводиться шляхом його блокування або доставлення для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку.
Випадки, коли розміщення транспортного засобу вважається таким, що суттєво перешкоджає дорожньому руху або створює загрозу безпеці руху, визначені частиною третьою статті 265-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
За відсутності зазначених умов тимчасове затримання транспортного засобу проводиться саме шляхом блокування за допомогою технічних пристроїв, при їх наявності авто буде доставлено на штрафмайданчик.
При цьому у разі затримання транспортного засобу працівник поліції зобов’язаний надати Вам можливість повідомити про тимчасове затримання транспортного засобу та своє місцезнаходження іншу особу, для того щоб саме ця особа могла доставити затриманий автомобіль до місця його постійного знаходження.
Всього доброго. Сподіваюсь, що Вам допоміг.