Начните консультацию с юристом онлайн
Добрый день. Ситуация следующая.
04.04.2022г. пересекла границу Украины, и через польскую границу выехала в Литву, бежали от войны. Получили в Литве карты внж (временный вид на жительство) - срок действия до марта 2023г.
04.07.2022г. вернулись в Украину, через польскую границу.
27.07.2022г. направила документы в миграционную службу Литвы на отказ от внж.
Планирую выехать в Германию в конце августа. В моем случае, если уже будет аннулирован внж Литвы, меня выпустят из Украины? 90 дней, которые я провела с 04.04. по 04.07.22г. в Литве, должны считаться по внж, а не по безвизу. Я правильно понимаю, что у меня есть 90 дней, в течении полугода, для посещения ЕС.
Мой вопрос - мне необходимо ждать до 4 октября 2022г. или я могу выезжать из Украины до 4 октября.
Благодарю.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (4)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Оксана!
Безвізовий режим передбачає право на короткотермінове перебування до 90 днів протягом 180-денного періоду. Перевірити сукупний строк перебування в ЄС можна за допомогою калькулятора на офіційному сайті Єврокомісії.
Важливо! День в’їзду рахується як перший день перебування на території Шенгенської зони.
День виїзду рахується як останній день перебування на території Шенгенської зони.
Тобто, Якщо Ви перебували в Шенгенській зоні як ТВЖ у Литві, після чого повернулись до України. То тепер Ви маєте право знову в'хати в ЄС за правилами безвізу, або попросивши в Німеччині ТЗ або біженство.
Будуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого профілю. Готовий допомогти!
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
Біженці з України, які перемістилися до Європейського Союзу, а потім вирішили повернутися додому, зможуть в умовах війни потрапити до ЄС будь-коли.
Про це повідомляє РБК-Укаїна з посиланням на заяву єврокомісара з внутрішніх справ Ільви Йоханссон.
"Ми завжди будемо готові з відкритим серцем прийняти українців, які потребують допомоги", - сказала комісар ЄС під час візиту до Києва 2 серпня.
Варто зазначити, що громадянам України дозволено вільно пересуватися територією Євросоюзу та працювати там. Також вони мають право на:
До слова, українці, які виїжджають до України на постійній основі, мають відмовитись від статусу тимчасового захисту. Водночас у разі повернення вони зможуть у будь-який час зареєструватися для відновлення дії статусу.
ОЗНАЙОМТИСЯ: https://inpoland.net.pl/novosti/obshhestvo/ehvroko...
ЦЕ ВСЕ ЩО ПОКИ Є. ЧЕКАЄМО НА ОФІЦІЙНЕ РОЗ'ЯСНЕННЯ ЄВРОКОМІСІЇ.
велике Вам дякую за швидку та розгорнуту відповідь. Гарного Вам дня.
мій гонорар - це подяка Вам за Вашу допомогу, та за Ваши поради.