Начните консультацию с юристом онлайн
Добрый день. Ситуация следующая :планирую выезд в Польшу в качестве лица, сопровождающего инвалида 2 группы по психическому заболеванию. Инвалид - это мой родной брат, за ним оформлен постоянный уход и назначена социальная помощь по уходу. Я не военнообязаный, военного билета нет. Какие документы нужны для пересечения границы? Если инвалид вернётся в Украину с моей женой, а я заеду через полгода сам. Какие последствия могут быть?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (3)
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Сергію!
Постійний догляд оформлено на Вас? Ви отримуєте соціальну допомогу по догляду?
Те, що у Вас немає військового квитка, не означає, що ви не військовозобов'язаний.
ПРАВИЛА перетинання державного кордону громадянами України, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2010 р. № 724)
“2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану особи з інвалідністю мають право перетинати державний кордон за наявності довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації № 157-1/о) або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі — документи, що підтверджують інвалідність).
Перетин державного кордону може здійснюватися:
...
особою з інвалідністю I чи II групи або іншою особою, яка потребує постійного догляду, - у супроводі особи, яка здійснює постійний догляд за зазначеними категоріями осіб (за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд, а у разі супроводу особи з інвалідністю I чи II групи - додатково документів, що підтверджують інвалідність).
...
"Если инвалид вернётся в Украину с моей женой, а я заеду через полгода сам. Какие последствия могут быть?" - СТАНОМ НА СЬОГОДНІ НІЯКИХ.
Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання або Вам потрібна індивідуальна консультація, натискайте зелену кнопку «Звернутися»!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Такий виїзд можливий!
Згідно роз’яснень Держприкордонслужби від 03 травня 2022 Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57.
https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...
Зокрема в них зазначається:
«З метою здійснення заходів правового режиму воєнного стану обмежено виїзд з України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Однак, така заборона не є абсолютною.
Так, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон:
6. Для супроводу:
2) особи з інвалідністю I чи II групи або іншою особою, яка потребує постійного догляду, - у супроводі особи, яка здійснює постійний догляд за зазначеними категоріями осіб (за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд, а у разі супроводу особи з інвалідністю I чи II групи - додатково документів, що підтверджують інвалідність);"
Для виїзду потрібні такі документи:
паспорт,
довідка МСЕК,
довідка про отримання компенсації,
виписка с банку про отримання компенсації,
посвідчення інваліда.
Будуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого профілю!
Юрист, г. Днепр, 6 лет опыта
Доброго дня! У разі введення на території України надзвичайного абовоєнного стану особи з інвалідністю мають право перетинатидержавний кордон за наявності довідки до акта оглядумедико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації № 157-1/о) або посвідчення, якепідтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чипосвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомогивідповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогуособам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не маютьправа на пенсію, та особам з інвалідністю», в якихзазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отриманняпільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чисоціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.
Обмежень перебування немає, окрім обмеження щодо самого виїзду.