Начните консультацию с юристом онлайн
Добрый день !
Подскажите пожалуйста , я мужчина мне 34 года , хочу вывезти отца, инвалида 1-Б группы, за границу в Молдову.Опекунство не оформлял , какие нам нужны для этого справки и документы ? Есть ли для меня ограничения по времени пребывания за границей ?
Будут ли у меня проблемы, если отец вернёться в Украину в сопровождении другого члена семьи , а я вернусь через полгода-год ?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (5)
Адвокат, г. Киев, 5 лет опыта
Добрый день!
Вы можете выехать вместе с отцом с документами, подтверждающие родственную связь и инвалидность. Опека либо другие справки/документы не нужны.
Срок пребывания за границей для зависит от кого, на каких правах вы там будете находиться (как "турист", временная защита, беженство).
Будут ли у меня проблемы, если отец вернёться в Украину в сопровождении другого члена семьи , а я вернусь через полгода-год ?
По состоянию на сегодня никаких последствий для вас не будет.
Для более подробной консультации нажимайте кнопку "Обратиться". Буду рад помочь.
А справки из СоцОбеса или военкомата нужны для пересечения границы в этом случае ?
Адвокат, г. Киев, 5 лет опыта
Нет, ни в собес, ни военкомат обращаться не нужно.
Адвокат, 24 года опыта
Доброго дня.
Відповідно пункту 2-1 «Правил перетинання державного кордону громадянами України», затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57, Перетин державного кордону може здійснюватися:
особою з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність).
Тобто Вам потрібен паспортні документи, Ваше свідоцтво про народження, та документи, що підтверджують інвалідність батька.
Строк Вашого знаходження за кордоном не обмежений, жодних наслідків у випадку повернення батька для Вас не має.
Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Сергій!
ВИ МОЖЕТЕ ВИЇХАТИ РАЗОМ З БАТЬКОМ БЕЗ ОФОРМЛЕННЯ ДОДАТКОВИХ ДОКУМЕНТІВ, ОКРІМ ТИХ, ЯКІ МАЮТЬ БУТИ У ВАС.
Есть ли для меня ограничения по времени пребывания за границей ? - ТАКОГО НЕМАЄ.
Будут ли у меня проблемы, если отец вернёться в Украину в сопровождении другого члена семьи , а я вернусь через полгода-год ? - НАРАЗІ ЗА ЦЕ ЖОДНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ НЕМАЄ.
Якщо Вам потрібна детальна консультація або алгоритм дій, натискайте кнопку "Звернутися".