Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 14 серпня 2022, питання №71269

Доброго дня. Хотів запитати щодо позичання грошей в борг та їх повернення

Позичив людині 4,5 тисячі гривень за умовою що він поверне 9 тис. Потім він не повертав і дійшло до того, що він винен вже 15 тис. Потім повернув лише 5 тисяч і продовжує бути винен ще грощі. В листуванні домовилися що з 9 числа цього місяця за кожен день прострочення він зобов’язується повертати на 300 грн більше як % і так грощі і не повертаються. На цю домовленість є лише розписка в листуванні і все про що домовляємося там теж є. Чи можливо з цим листуванням звертатися до суду щодо повернення грошей?

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня!

    Якщо такі умови вашого з позичальником правочину не були підтверджені письмово або, принаймні, свідками чи іншими доказами, то вашу домовленність можна вважати нікчемною. Втім це не позбавляє Вас права звернутися до суду!

    Будуть питання, тисніть відповідну зелену кнопку біля мого профілю. Буду радий допомогти!

    Богачевська Ольга Дмитрівна
    Богачевська Ольга Дмитрівна 2 роки тому

    Юрист, м. Дніпро, 6 років досвіду

    Доброго дня!

    Для того, щоб у випадку невиконання зобов’язання з боку позичальника, звернутися до суду із відповідним позовом та отримати рішення про повне задоволення вимог про стягнення грошових коштів повинна бути складена правильна боргова розписка.

    Розписка – це письмовий документ, що підтверджує передачу та отримання від іншої особи коштів. майна тощо. Розписка про отримання в борг грошових коштів є документом, який видається боржником кредитору за договором позики, підтверджуючи як його укладення, так і умови договору, а також засвідчуючи отримання боржником від кредитора певної грошової суми.

    При цьому необхідно пам’ятати, що сама по собі наявність розписки не є стовідстотковою гарантією успіху. Така розписка повинна ще й бути правильного змісту.

    Українські закони не встановлюють конкретних вимог щодо форми та змісту розписки, але є умови, які вказати потрібно обов’язково:

    • дата та місце складання розписки;
    • особисті дані позикодавця та позичальника – прізвище, імя, по-батькові, паспортні дані, ідентифікаційний код, адреса проживання;
    • сума коштів, які було отримано (цифрою та прописом), валюта;
    • конкретна дата або подія, при виникненні якої, боржник буде зобов’язаний повернути кошти ;
    • підпис позичальника.

Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України