Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 16 серпня 2022, питання №71384

Придбання земельної ділянки з недобудовою

Доброго дня

Я розлядаю варіант купівлі приватизованної земельної ділянки з недобудовою. У власника є буд.паспорт, повідомлення про початок будівництва.

Однак він пропонує оформити лише купівлю зем.ділянки мотивуючи це тим, що не потрібно буде платити податок за недобудову (у випадку якщо він оформить право власності на наї). І в подальшому я, формально, почну будівництво "з нуля".

Чи законний такий варіант? Які можливі підводні камні, труднощі у подальшому для мене, як нового власника?

Щиро дякую за допомогу!

Відповіді юристів (2)

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Оцінка ризиків при запропонованому варіанті угоди передбачає визначення ступеню готовності будівлі. Якщо ступінь готовності менш ніж половина, то ризиків майже ніяких, і вказаний об'єкт розглядається як сукупність будівельних матеріалів. Якщо ж ступінь готовності велика - то вказаний об'єкт можливо розглядати як об'єкт нерухомого майна, що є самостійним об'єктом права власності. В такому випадку Вам прийдеться сподіватись виключно на порядність продавця, адже формально він продав Вам виключно земельну ділянку без об'єкту будівництва, і вартість цього об'єкту не входить в вартість договору купівлі-продажу ділянки.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня!

    Він правий - це облегшить питання оформлення купівлі-продажу ділянки. Недобудову можна потім узаконити іншими способами.

    Але для точної відповіді на Ваше питання мені потрібно мати більше інформації про цей недобудований об'єкт.

    Буде бажання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого профілю


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України