Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 23 грудня 2019, питання №7299

Какой закон нарушает директор не отдавая трудовую книжку ?

Здравствуйте, я уволился с работы, по закону Украины трудовую книжку мне должны были вернуть в день увольнения. Прошло около двух месяцев, но ее мне так и не вернули. Я приезжал, спрашивал, сказали мол она на офисе и должна прийти почтой. Я предложил забрать ее сам, в чем мне отказали и не хотели давать информацию где находится офис. Потом оказалось, что трудовая у директора. Она ее отдавать отказалась, говорит, что я якобы не вернул рабочую форму, хотя я ее оставил на работе в тот же день (в день увольнения). Какую статью нарушает директор? Что делать и к кому обращаться? Из-за того, что мне не отдают мою трудовую книжку, я лишился более высокооплачиваемой работы.
Спасибо, жду ответ.

Відповіді юристів (1)

    Левченко Ксенія Сергіївна
    Левченко Ксенія Сергіївна 5 років тому

    Юрист, м. Вінниця, 18 років досвіду

    Роботодавець, не видаючи у день звільнення працівника трудову книжку, порушує вимоги трудового законодавства, тим самим, перешкоджає працівнику у реалізації гарантованого Конституцією України права на працю та позбавляє його можливості подальшого працевлаштування, що в свою чергу, призводить до фінансових труднощів.

    Відповідно до ст.47 КЗпП України, – власник або уповноважений ним орган зобов’язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в ст. 116 цього Кодексу.

    При затримці видачі трудової книжки з вини власника або уповноваженого ним органу працівникові сплачується середній заробіток за весь час вимушеного прогулу. Днем звільнення в такому разі вважається день видачі трудової книжки:

    ч. 5 ст. 235 КЗпП України у разі затримки видачі трудової книжки з вини власника або уповноваженого ним органу працівникові виплачується середній заробіток за весь час вимушеного прогулу. ст. 117 КЗпП України, якою регулюється питання відповідальності за затримку розрахунку при звільненні передбачено, що в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки,зазначені в ст. 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

    Потрібно писати претензію керівнику підприємства. Звертайтесь.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України