Задайте вопрос юристу

915 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 26 декабря 2019, вопрос №7424

Скрытая производственная травма

05.11.2019 травмировало в шахте, после ренгеновских снимков врач сказал все в порядке, и я сказал что травма бытовая
Отбыв неделю на больничном вышел12.11.2019 на работу и боль вернулась. 13.11пришел в больницу, но больничный не дали, дали направление к городскому травматологу на 14.11. после осмотра дал направление на МРТ обследование на 21.11.,а больничный дал терапевт с диагнозом миазит с14 по21,МРТ показало перелом двух позвонков. Придя к начальнику охраны труда с этой историей, услышал: "я такое на себя не возьму и кто тебе поверит и т.д.." сейчас я на больничном по бытовой травме с диагнозом перелом позвонков.

Ответы юристов (1)

    Карпенко Андрій Володимирович
    Карпенко Андрій Володимирович 5 лет назад

    Адвокат, г. Киев, 26 лет опыта

    Нині часто трапляються ситуації, коли нещасний випадок приховує не лише роботодавець, а й працівник. Це спричиняють необізнаність у законодавстві; погрози роботодавця щодо втрати робочого місця; обіцянка керівництва надати матеріальну допомогу за першою вимогою тощо.

    Якщо працівник приховує випадок виробничого травматизму, він позбавляє себе соціальної допомоги від держави.

    Непоодинокими є й випадки, коли адміністрація підприємства, на якому працює потерпілий, виплачує йому певну грошову компенсацію «за мовчання».

    Коли працівник ініціює розслідування нещасного випадку?

    Зазвичай працівник намагається ініціювати розслідування у кількох випадках:

    • після звільнення з підприємства, коли дізнається про те, що роботодавець порушив його права, не повідомивши про нещасний випадок;
    • якщо виникають проблеми зі здоров’ям, на лікування потрібні значні матеріальні затрати, а роботодавець відмовляється компенсувати їх.

    Якщо роботодавець ухиляється від розслідування нещасного випадку, працівник має два способи спонукати його до дій:

    • -письмове звернення до територіального управління Держпраці;
    • -звернення до суду на підставі статті 55 Конституції України, за змістом якої права і свободи людини та громадянина захищає суд.

Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України