Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрий вечір. Цікавить, чи можна і як-приватизувати квартиру. Є борги, прописані я, моя мама та 2 моїх дітей. У мами немає паспорта і виробляти його вона не хоче. Документів на квартиру я толком ніяких не маю, а мамі це питання не цікаво і шукати чи давати мені не буде. Думаю, в відповідних установах можна копію документів познаходити? Чи як правильно підійти до цього питання?
П. С. Я з дітьми не проживаємо там, але мама не платить комунальні, чим загнала вже в борги. Хотілось би то впорядкувати.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня Вам і мирного неба!
Борги прийдеться сплати, а порядок приватизації взагалі такий:
Приватизація житла є процедурою з отримання права власності на квартиру з державного житлового фонду.
Приватизація житла в Україні можлива, якщо це державна квартира та вам видано на неї ордер. Це означає, що ви є її наймачем. Особи, що заселилися разом з наймачем та прописані в квартирі, вважаються членами сім’ї наймача і також беруть участь у процедурі.
Зверніть увагу, що деякі види житла не підлягають отриманню у приватну власність в Україні, а саме:
Порядок переоформлення житла у власність передбачає збір пакету документів, частина з яких видається ЖЕО. Тому починати необхідно з відвідання ЖЕО або організації, яка її замінює.
Для приватизації квартири потрібні такі документи:
Для приватизації кімнати в гуртожитку додатково до перерахованих документів подаються наступні:
При поданні документів надаються оригінали для звірки.
Документи можуть бути подані представником. В такому випадку необхідна нотаріально оформлена довіреність.
При оформленні житла у власність необхідно враховувати його площу та кількість осіб, які братимуть участь у приватизації (беруть участь всі, хто прописаний).
Безкоштовна приватизація житла здійснюється виходячи з санітарної норми 21 кв.м. загальної площі на орендаря та кожного члена його сім’ї та додатково 10 кв.м. на сім’ю. Тобто, якщо у вашій квартирі прописано 3 людини, то ви маєте право безкоштовно приватизувати квартиру, якщо її загальна площа не перевищує 73 кв.м.
У випадку, якщо загальна площа квартири перевищує вказану санітарну норму, необхідно доплатити за додаткову площу.
Незалежно від розміру в Україні приватизуються безкоштовно наступні житлові об’єкти:
Свідоцтво про право власності видається протягом 30 днів з моменту подання пакету документів.
Однак майте на увазі, що вам також знадобиться час для збору необхідного пакету документів. Так, наприклад, одним з необхідних документів для оформлення державного житла у свою власність в Україні є довідка, яка підтверджує, що ви не використали раніше своє право в інших місцях проживання. Цю довідку можна замовити у відділі приватизації державного житла (там же, де ви подаватимете інші документи). Строк її виготовлення 14 днів.
Тому, починаючи процедуру переоформлення житла у свою власність, будьте готові витратити на це 2-3 місяці свого часу.
ВИСНОВОК:
Виникнуть питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю. Охоче на них відповім.
Юрист, м. Львів, 9 років досвіду
Доброго вечора. У випадку смерті Вашої матері Ви та Ваші діти залишились би зареєстрованими (прописаними) в тій квартирі. На випадок смерті прописаного в державному чи службовому житлі спадкоємець має бути також там зареєстрованим, щоб таке неприватизоване житло не було втраченим для спадкоємця.
Ви можете звертатись до мене з цим чи іншими питаннями для надання різноманітних додаткових правових послуг. Я можу надати Вам детальну юридичну консультацію з цілим рядом правничих послуг, написати тексти юридичних документів тощо.