Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 24 жовтня 2022, питання №74867

Звільнення від мобілізації

Добрий вечір, якщо в мене батько інвалід 1 г., я єдина донька в сім'ї, мого чоловіка можуть звільнити від мобілізації( чи надають тимчасову відстрочку від мобілізації?)
Дякую

Відповіді юристів (5)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Оксана!

    За таких умов Ваш чоловік має не тільки право на відстрочку, але і при бажанні на виїзд за кордон.

    Будуть додаткові питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого профілю.

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Відповідно до ст. 23 Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи.

    Таким чином, сам факт наявності у Вас батька інваліда 1 групи є підставою для звільнення Вашого чоловіка від мобілізації.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Ваш чоловік претендує на повне звільнення від мобілізації. Для цього достатньо подати заяву до військкомату.

    У випадках необхідності детальної консультації, тисніть зелену кнопку «Звернутися»

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 2 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Доброго дня, Оксано!

    Ваш чоловік має право на відстрочку від мобілізації згідно ст. 23 Закону (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text).

    Якщо вручать повістку, то краще подати письмову заяву на відстрочку від мобілізації та додати до неї документи, що підтверджують родинні зв'язки з тестем та його інвалідність. Тому що дуже багато випадків відмови по усним заявам, починають говорити про потребу в оформленні опіки чи постійного догляду, в спільному проживанні тощо. Звичайно це незаконно, однак така реальність.

    Крім того, раджу вже зараз направити поштою рекомендованим листом із описом вкладення на ім'я начальника ТЦКСП (військкомату) письмову заяву про внесення до Реєстру відомостей щодо наявності батька дружини з інвалідністю I групи.

    Можу надіслати Вам зразки обох заяв.

    Закон України "Про військовий обов'язок і військову службу" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text):

    Стаття 38. Обов’язки органів виконавчої влади, інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, закладів освіти, посадових осіб, призовників, військовозобов’язаних та резервістів щодо виконання правил військового обліку

    11. Призовники, військовозобов’язані, резервісти в разі зміни їх сімейного стану, стану здоров’я, адреси місця проживання (перебування), освіти, місця роботи, посади зобов’язані особисто в семиденний строк повідомити про такі зміни відповідні органи, де вони перебувають на військовому обліку, у тому числі у випадках, визначених Кабінетом Міністрів України, через центри надання адміністративних послуг та інформаційно-телекомунікаційні системи.

    Якщо буде потрібна моя допомога, в тому числі зразок заяви, пишіть на пошту mailmessage@ukr.net

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Доброго дня, Оксана!

    ВІН МАЄТЕ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ ВІД ПРИЗОВУ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ПІД ЧАС МОБІЛІЗАЦІЇ.

    У РАЗІ НАЯВНОСТІ ЗАПИТАНЬ ЗВЕРТАЙТЕСЯ ЧЕРЕЗ КНОПКУ ЗЕЛЕНОГО КОЛЬОРУ "ЗВЕРНУТИСЯ".


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України