Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 07 листопада 2022, питання №75447

Восстановление утерянного внутреннего паспорта гражданина Украины.

Есть ли возможность дистанционно через юриста восстановить утерянный паспорт гражданина Украины. Сколько такие услуги будут стоить, какие документы для этого нужны.

Відповіді юристів (2)

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Дистанційно отримати паспорт громадянина України замість втраченого неможливо.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Валерію!

    Хочу доповнити відповідь колеги: якщо у Вас є паспорт у застосунку Дія, то він має таку саму юридичну силу, що і паперовий.

    На сьогодні документом, що підтверджує громадянство та визначає приналежність особи до держави, є паспорт. В Україні такими документами є внутрішній паспорт громадянина України – ID-картка або книжечка зразка 1994 року, а також закордонний паспорт.

    Якщо ці важливі документи або ж один з них було втрачено, особі потрібно невідкладно звернутися із заявою про втрату документа до поліції та отримати від поліцейських витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Надалі, для оформлення нового документа, особі необхідно особисто прийти до однієї з трьох установ:

    • у підрозділ ДМС України;
    • у центр надання адміністративних послуг (ЦНАП);
    • у центр обслуговування громадян «Паспортний сервіс».

    ВАЖЛИВО: оформити новий паспортний документ можна за місцем звернення особи, але у тих населених пунктах, які знаходяться на підконтрольних Україні територіях, де безпекова ситуація є контрольованою.

    Основні документи, які необхідно подати для отримання послуги

    Для оформлення паспорта громадянина України у формі ID-картки замість втраченого або викраденого особа (далі також – заявник) подає наступні документи:

    • заява про втрату паспорта;
    • витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (у разі викрадення паспорта);
    • документ, що підтверджує сплату адміністративного збору, або оригінал документа про звільнення від його сплати;
    • довідка органу реєстрації встановленого зразка про місце проживання (за наявності).

    Крім того, для відновлення паспорта можуть знадобитися додаткові документи (також за наявності):

    • довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або повідомлення про відмову від його прийняття (для осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття зазначеного номера);
    • якщо є неповнолітні діти – свідоцтва про їх народження;
    • свідоцтво про шлюб або про розірвання шлюбу (за наявності);
    • довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи - для внутрішньо переміщених осіб;
    • для особи, яка не може пересуватися самостійно у зв’язку з тривалим розладом здоров’я – одна фотокартка розміром 10 х 15 сантиметрів для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування із застосуванням засобів Реєстру;
    • для бездомних осіб – посвідчення про взяття на облік бездомних осіб;
    • для осіб, яких не було встановлено за результатами проведення процедури встановлення особи – рішення суду про встановлення особи.

    З повним переліком документів, які можуть знадобитися для оформлення паспорта громадянина України у формі ID-картки замість втраченого або викраденого, радимо ознайомитися на офіційному веб-сайті ДМС України.

    Виникнуть питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Охоче на них відповім!

    Якщо ж консультація Вас повністю задовільнила, активуйте зелену галочку біля мене на знак подяки та залиште відгук.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України