Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 09 листопада 2022, питання №75584

Дозвіл на виїзд за кордон

Скажіть, будь-ласка, як отримати дозвіл на виїзд за кордон, якщо людина була тимчасово непридатна в мирний час, на даний момент має проблеми зі здоров'ям, в тому числі розрив сітчатки( потрібне хірургічне втручання). Прийшовши в воєнкомат, йому відмовили в проходженні комісії, сказавши чекати призову ( який не можливий у воєнний час), хоча при собі був лист, в якому вказано з'явитися для підтвердження діагнозу. Як все ж таки пройти комісію та отримати дозвіл на виїзд за кордон? Можливо написати заяву? Якщо так, то чи є шаблон та форма цієї заяви? Дякую

Відповіді юристів (6)

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, у вашому випадку треба чекати закінчення військового стану, або оформити інвалідність по стану здоров'я.

    Якщо є питання Задавайте.

    Якщо ваше питання вирішино ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.

    Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.

    • Ігор Клієнт 2 роки тому

      Розрив сітчатки не привід для інвалідності згідно переліку хвороб, при яких надається група. При цьому, це є підставою для вилучення з військового обліку. Все ж таки, яким чином можна пройти військову комісію? Невже немає інших варіантів, крім як чекати закінчення військового стану?

      • Корнійчук Євген Іванович

        Інший варіант це отримати письмову відповідь про неможливість проходження вами влк, а потім її оскаржити у суді.

        Щоб отримати письмову відповідь зверніться з письмовою заявою ДО ТЦК на ім'я комісара про надання вам дозволу на проходження влк.

        Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Ігоре!

    Скорше за все, такі проблеми зі здоров'ям не привід звертатися до МСЕК. Тут я з Вами згідний. Законною підставою для виїзду за кордон за станом здоров'я можуть бути дві причини:

    Перша - запис у воєнному документи "непридатний до військової служби і виключений з обліку";

    Друга - запис у воєнному документи "тимчасово непридатний до військової служби на строк..."

    Це передбачено відповідною постановою КМУ про Правилами перетину кордону громадянами України. В спрощенному форматі краще ознайомитирсь з ним тут: https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...

    З проходженням ВЛК таке: якщо Ви хочете, аби це сталося (а я розумію чому!), Вам треба написату відповідну заяву на ім'я воєнкому, отримати відмову у письмовому вигляді, а потім її оскаржити до вищестоячого ВЛК або в адміністративний суд. Я можу, доречи, Вам в цьому допомогти.

    Проте, Вам треба при тому пам'ятати, що проходження ВЛК може закінчитись, в тому числі, мобілізацієй до лав ЗСУ. Тому бажано було б спочатку уважно проаналізувати статтю 23 Закону України про мобілізацію на предмет Вашої гіпотетичної відстрочки! Якщо Ви до того готові, то можна продовжити цю розмову в більш приватному форматі. Треба лише натиснути кнопку "звернутись" біля мого фото.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Ігоре.

    Чому Ви не можете пройти ВЛК в умовах воєнного стану, Вам що менше 27 років?

    Все ж таки раджу подати письмову заяву на ім'я начальника ТЦК про проходження Вами військово-лікарської комісії. Також бажано побачити Ваші документи.

    Всього доброго! Якщо Вам потрібна детальна консультація або алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Доброго дня!

    Рекомендую Вам подать повторну заяву до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, з приєднанням до неї копії цього листа.

    У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку зеленого кольору Звернутися.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України