Задайте вопрос юристу

711 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 21 ноября 2022, вопрос №76060 300 грн.

Распоряжение на работе явиться в военкомат

1. Имеет работодатель право делать такие приказы\распоряжения?
2. В документе указан срок до 24.11. явиться в военкомат и доложить в отдел кадров о результатах. Какой документ должен быть предоставлен не указано, как то что будет если не выполнить приказ до указанного числа. (во вложении Приказ)
3. Чем мне грозит не выполнение приказа, могут ли меня уволить?
4. Что будет если я физически не успею пройти в военкомате очереди? (ведь справку мне там не выдадут что простоял в очередях и не успел пройти комиссию и т.д.)

Ответы юристов (7)

  Антоненко Вячеслав Володимирович
  Антоненко Вячеслав Володимирович 15 дней назад

  Юрист, г. Чернигов, 4 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Вітаю, Ігоре.

  Насправді це доволі дискусійне питання, адже законодавство чітко його не регулює.

  ЗАКОН УКРАЇНИ

  Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

  (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416)

  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

  Стаття 22. Обов’язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації

  1. Громадяни зобов’язані:

  ...

  3. Під час мобілізації громадяни зобов’язані з’явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках керівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки), або у строки, визначені командирами військових частин (військовозобов’язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом керівників органів, в яких вони перебувають на військовому обліку, військовозобов’язані, резервісти Служби зовнішньої розвідки України - за викликом керівників відповідних підрозділів Служби зовнішньої розвідки України, військовозобов’язані Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - за викликом керівників відповідних органів управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту).

  4. Громадяни, які перебувають у запасі, завчасно приписуються до військових частин для проходження військової служби у воєнний час або до інших підрозділів чи формувань для виконання обов’язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу.

  {Частина четверта статті 22 в редакції Закону № 5404-VI від 02.10.2012}

  5. Призов громадян на військову службу під час мобілізації або залучення їх до виконання обов’язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, здійснюють територіальні центри комплектування та соціальної підтримки за сприяння місцевих органів виконавчої влади або командири військових частин (військовозобов’язаних, резервістів Служби безпеки України - Центральне управління або регіональні органи Служби безпеки України, військовозобов’язаних, резервістів Служби зовнішньої розвідки України - відповідний підрозділ Служби зовнішньої розвідки України, військовозобов’язаних Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - відповідні органи управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту).

  Стаття 21. Обов’язки підприємств, установ і організацій щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації

  1. Підприємства, установи і організації зобов’язані:

  ...

  забезпечувати своєчасне прибуття працівників, які залучаються до виконання обов’язку щодо мобілізації у порядку, визначеному частинами третьою - п’ятою статті 22 цього Закону, на збірні пункти та до військових частин;

  ЯК НА МЕНЕ, ПОРЯДОК ОПОВІЩЕННЯ, ЗАЗНАЧЕНИЙ ВАМИ У ЗАПИТАННЯХ, ПРЯМО НЕ ПЕРЕДБАЧЕНИЙ ЧИННИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ.

  ГРОМАДЯНИ ПІД ЧАС МОБІЛІЗАЦІЇ ПОВИННІ З'ЯВЛЯТИ ДО ТЦК У СТРОКИ, ЩО ВИЗНАЧЕНІ В ПОВІСТКАХ АБО МОБІЛІЗАЦІЙНИХ РОЗПОРЯДЖЕННЯХ.

  Тому виконувати такий наказ чи ні, справа Ваша. Єдине, що я переконаний, за невиконання такого наказу відповідальності по лінії ТЦК та СП бути не повинно, а може бути розцінене як невиконання наказу та порушення посадової інструкції виключно в межах підприємства.

  Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.

  +1 / 0
  Гіммельфарб Станіслав Олегович
  Гіммельфарб Станіслав Олегович 15 дней назад

  Адвокат, 22 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня.

  Наказ роботодавця цілком законний і є обов'язковим для виконання. За невиконання цього наказу можливо застосування адміністративної відповідальності.

  Строки в наказі встановлює не роботодавець, а керівник ТЦК СП і доводить до підприємства своїм розпорядженням.

  В залежності від наслідків з'явлення в ТЦК СП та проходження ВЛК буде встановлений ступінь придатності до військової служби, про що Ви повинні сповістити відділ кадрів. Окремого документа для цього не передбачено.

  У випадку невиконання наказу, окрім адміністративної відповідальності з боку ТЦК СП, можливе застосування дисциплінарного стягнення з боку підприємства у вигляді догани.

  Ви повинні з'явитись до ТЦК СП до 23.11.2022 року, але якщо Ви не встигнете пройти ВЛК до 24.11.2022 року, Вам необхідно тільки сповістити відділ кадрів про необхідність більш тривалого часу для проходження ВЛК. Про знаходження в ТЦК СП видаються довідки про час Вашого знаходження там.

  Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

  0 / 0
  Айвазян Юрий Климентьевич
  100%
  Айвазян Юрий Климентьевич 15 дней назад

  Адвокат, г. Николаев, 31 год опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня, Ігоре!

  1. Имеет работодатель право делать такие приказы\распоряжения?

  На жаль, так роботодавець має право вручати повістки за розпорядження ТЦК.

  2. В документе указан срок до 24.11. явиться в военкомат и доложить в отдел кадров о результатах. Какой документ должен быть предоставлен не указано, как то что будет если не выполнить приказ до указанного числа. (во вложении Приказ)

  З іншого боку, якщо в розпорядженні чітко не вказано коли і куди треба з'явитись, то в цьому випадку можна констатувати, що воно оформлено неправильно, і це дає Вам право його не виконувати! Розпорядження військомата також всупереч закону не персоніфіковано!

  3. Чем мне грозит не выполнение приказа, могут ли меня уволить?

  З приводу звільнення можете за це не турбуватись бо законом таке не передбачено!

  За неявку по законно оформленій та врученій повістці ТЦК передбачена адміністративна відповідальність за ст. 210 та 210-1 КУпАП.

  Відповідальність за неявку по повістці можлива лише у разі Ваших винних дій: отримали повістку, але не з'явились; надали неправдиву інформацію про себе; відмовились виконувати приписи воєнного комісара тощо.

  Стаття 210. Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку

  Кодекс України про адміністративні правопорушення

  Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку -

  тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період -

  тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  Стаття 210-1 КУпАП Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію

  Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію -

  тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, -

  тягне за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  Нагадую, що відбуття покарання не тягне за собою звільнення від виконання обов’язку, внаслідок не виконання якого накладено покарання.

  4. Что будет если я физически не успею пройти в военкомате очереди? (ведь справку мне там не выдадут что простоял в очередях и не успел пройти комиссию и т.д.)

  Оскільки в розпорядженні відсітня точна дата та час явки, то нічого не буде! Можете пійти в інший день

  ВЗАГАЛІ, АБИ ВСЕ ЦЕ ПРИПИНИТИ РАДЖУ ПОТУРБУВАТИСЬ З ПРИВОДУ ВІДСТРОЧКИ!

  Можу Вам конкретно допомогти у вирішенні цього питання!

  Для того зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото!

  +1 / 0
  • Ігор Клиент 15 дней назад

   Дякую за розгорнуту відповідь.

  Айвазян Юрий Климентьевич
  Айвазян Юрий Климентьевич 15 дней назад

  Адвокат, г. Николаев, 31 год опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Ігор!

  На доповнення до моєї відповіді...

  Вам треба пам'ятати в будь-якому випадку, що законом передбачена можливість оскарження рішення ТЦКСП:

  По-перше, скарги на незаконні дії представників «військоматів», пов’язані із процесом мобілізації можуть бути в усній формі викладені на гарячій лінії Міністерства Оборони: 0-800-500-410, 0-800-500-442, 044-454-44-99 (нижче більш детально).

  По-друге, скарги на порушення законодавства під час мобілізації подаються керівнику Центру комплектування та соціальної підтримки (воєнкому) або до вищестоячого обласного ТЦКСП (військкомату).

  Скарга має містити детальний опис обставин порушення і клопотання про припинення порушення.

  По-третє, у випадку відсутності належної реакції «воєнкома), незаконні дії, що стосуються мобілізації можуть бути оскаржені до адміністративного суду. Для отримання правової допомоги з цього питання необхідно звернутися до адвоката.

  Гарячі лінії Міністерства оборони та ЗС України

  0 800 50 04 42

  Call-центр Міністерства оборони Українидля вирішення проблемних питань та координації розгляду звернень громадян:

  Розпорядок роботи Саll-центру Міністерства оборони України

  Понеділок — четвер з 09.00 до 18.00

  П’ятниця з 09.00 до 16.45

  Перерва на обід з 13.00 до 13.45

  Субота з 09.00 до 15.00

  Call-центр Збройних Сил України для забезпечення своєчасного та якісного розгляду звернень (заяв) громадян. До нього входять Call-центри видів, окремих родів військ (сил) Збройних Сил України, оперативних та повітряних командувань, Call-центри Командування об'єднаних сил, ОТУ "Північ", ОТУ "Схід", ОУВ "Південь", Головнокомандувача Збройних Сил України, Психологічної допомоги.

  Номер багатоканального зв'язку Call-центру Збройних Сил України — 0800500410, (044) 454-44-99.

  Графік роботи Call-центрів видів, окремих родів війск (сил) Збройних Сил України, оперативних та повітряних командувань - у робочі дні з 09.00 до 18.00.

  Графік роботи Call-центрів Командування об'єднаних сил, ОТУ "Північ", ОТУ "Схід", ОУВ "Південь" —цілодобово, щоденно.

  Графік роботи Call-центру Головнокомандувача Збройних Сил України, Психологічної допомоги — у робочі дні з 09.00 до 18.00. Електронна адреса: Call-center_ZSU@mil.gov.ua.

  «Гаряча лінія» з питань проходження військової служби за контрактом, в тому числі для бажаючих вступити до українського війська, відповіді на телефонні дзвінки за телефоном

  0 800 500 051 — щоденно з 09.00 до 18.00 крім суботи та неділі;

  У разі уточнень чи додаткових питань можете поспілкуватись зі мною в режимі онлайн. Нагадую, для того треба лише натиснути кнопку "звернутись" біля мого профілю. Вдачи Вам!

  0 / 0
  • Ігор Клиент 15 дней назад

   Дякую за розгорнуту відповідь.

  Корнійчук Євген Іванович
  Корнійчук Євген Іванович 15 дней назад

  Юрист, г. Днепр, 7 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня, відповіді на ваше питання.

  1. Так роботодавець має право видавати такі накази. АЛЕ ДО НАКАЗУ ПОВИННІ БУТИ ОТРИМАННІ ПОВІСТКИ ПІД ОСОБИСТИЙ ПІДПИС, ЯКЩО ВИ НЕ ОТРИМАЛИ ПОВІТСКУ ПІД ОСОБИСТИЙ ПІДПИС ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ НЕ ПЕРЕДБАЧЕНА,

  2.3.4. Рекомендую у цей день звернутися до лікарні, тоді ви уникните дисциплінарної або іншої відповідальності перед своїм роботодавцем.

  ДО УВАГИ! Цей випадок буде не єдиний, тому вам потрібно або звільнятися з роботи або подбати про підставу для надання вам відстрочки від моіблізації Підстави передбачені ст.23 ЗУ " Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"

  Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

  Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

  заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

  визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії);

  {Абзац третій частини першої статті 23 в редакції Закону № 2122-IX від 15.03.2022}

  жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;

  {Абзац четвертий частини першої статті 23 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1614-VII від 25.07.2014; в редакції Законів № 2226-VIII від 06.12.2017, № 2122-IX від 15.03.2022}

  жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років;

  {Абзац п’ятий частини першої статті 23 в редакції Законів № 1614-VII від 25.07.2014, № 2122-IX від 15.03.2022}

  жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років;

  {Частину першу статті 23 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 339-VIII від 21.04.2015; в редакції Закону № 2122-IX від 15.03.2022}

  жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину, хвору на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що підтверджується документом, виданим лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, але якій не встановлено інвалідність;

  {Частину першу статті 23 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 2226-VIII від 06.12.2017; в редакції Закону № 2122-IX від 15.03.2022}

  жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи;

  {Частину першу статті 23 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 1614-VII від 25.07.2014; в редакції Закону № 2122-IX від 15.03.2022}

  усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років;

  {Частину першу статті 23 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 1614-VII від 25.07.2014; в редакції Закону № 2122-IX від 15.03.2022}

  зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду;

  {Абзац десятий частини першої статті 23 в редакції Закону № 2122-IX від 15.03.2022}

  які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи;

  {Абзац одинадцятий частини першої статті 23 в редакції Закону № 2122-IX від 15.03.2022}

  опікуни особи з інвалідністю, визнаної судом недієздатною; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю I групи; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;

  {Частину першу статті 23 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 1357-IX від 30.03.2021; в редакції Закону № 2122-IX від 15.03.2022}

  жінки та чоловіки, які мають неповнолітню дитину (дітей) і чоловіка (дружину), який (яка) проходить військову службу за одним із видів військової служби, визначених частиною шостою статті 2 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу";

  {Частину першу статті 23 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 2169-IX від 01.04.2022}

  народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;

  {Абзац частини першої статті 23 в редакції Закону № 2122-IX від 15.03.2022}

  працівники органів військового управління (органів управління), військових частин (підрозділів), підприємств, установ та організацій Міністерства оборони України, Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Національної поліції України, податкової міліції, Національного антикорупційного бюро України, Державного бюро розслідувань, Державної виконавчої служби України, Управління державної охорони України;

  {Абзац частини першої статті 23 в редакції Закону № 2122-IX від 15.03.2022}

  інші військовозобов’язані або окремі категорії громадян у передбачених законом випадках.

  {Абзац частини першої статті 23 в редакції Закону № 2122-IX від 15.03.2022}

  Особи з інвалідністю, а також особи, зазначені в абзацах четвертому - дванадцятому частини першої цієї статті, у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою і тільки за місцем проживання.

  {Статтю 23 доповнено новою частиною згідно із Законом № 2122-IX від 15.03.2022}

  Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

  здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;

  {Абзац другий частини статті 23 в редакції Законів № 2745-VIII від 06.06.2019, № 2196-IX від 14.04.2022}

  наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки;

  {Абзац третій частини статті 23 в редакції Законів № 2745-VIII від 06.06.2019, № 2196-IX від 14.04.2022}

  жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час проведення антитерористичної операції з числа:

  {Частину доповнено абзацом четвертим згідно із Законом № 1387-VIII від 31.05.2016}

  військовослужбовців або працівників утворених відповідно до законів України військових формувань, що захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення;

  {Частину доповнено абзацом п’ятим згідно із Законом № 1387-VIII від 31.05.2016}

  працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися до забезпечення проведення антитерористичної операції та загинули або пропали безвісти під час забезпечення проведення антитерористичної операції безпосередньо в районах та у період її проведення;

  {Частину доповнено абзацом шостим згідно із Законом № 1387-VIII від 31.05.2016}

  осіб, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, за умови що в подальшому такі добровольчі формування були включені до складу утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів;

  {Частину доповнено абзацом сьомим згідно із Законом № 1387-VIII від 31.05.2016}

  осіб, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, але в подальшому такі добровольчі формування не були включені до складу утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, і виконували завдання антитерористичної операції у взаємодії з утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами.

  {Частину доповнено абзацом восьмим згідно із Законом № 1387-VIII від 31.05.2016}

  жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану;

  {Частину третю доповнено абзацом дев’ятим згідно із Законом № 2491-IX від 29.07.2022}

  {Статтю 23 доповнено новою частиною згідно із Законом № 1575-VII від 03.07.2014; із змінами, внесеними згідно із Законом № 277-VIII від 07.04.2015; в редакції Закону № 570-VIII від 01.07.2015}

  Особи, зазначені в абзацах четвертому - дев’ятому частини третьої цієї статті, у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою.

  {Статтю 23 доповнено новою частиною згідно із Законом № 1387-VIII від 31.05.2016; із змінами, внесеними згідно із Законом № 2491-IX від 29.07.2022}

  Не підлягають призову на військову службу під час часткової мобілізації протягом шести місяців з дня звільнення з військової служби військовозобов’язані з числа громадян, які проходили військову службу за призовом під час мобілізації та були звільнені зі служби у запас (крім військовослужбовців, зарахованих на службу у військовому оперативному резерві першої черги). Такі особи у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою.

  {Статтю 23 доповнено частиною згідно із Законом № 259-VIII від 18.03.2015; із змінами, внесеними згідно із Законом № 413-VIII від 14.05.2015}

  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#n420

  Якщо є запитання задавайте.

  Якщо я допоміг вирішити ваше питання ставте галочку біля мого фото.

  Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.

  0 / 0

Похожие вопросы