Начните консультацию с юристом онлайн
Здравствуйте это Вас беспокоит Валерий.У меня такой вопрос,у меня гипертоническая болезнь 2 ст уже довольно давно.Нет ли у вас списка болезней,по которым можно получить инвалидность или входит данная болезнь до этого перечня?Большое Вам спасибо.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (2)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
На сьогоднішній день в Україні поділяють 4 групи інвалідності:
Поділ 1 групи на підрозділи продиктований тим, наскільки людина нездатна до самообслуговування. Так, 1А – інваліди, які повністю залежать від інших осіб, не здатні до самообслуговування. 1Б – це, здатні лише частково виконувати соціально-побутові функції.
Окрім розподілу на основні групи інвалідності в Україні також існує розмежування за терміном її дії. Такий поділ застосовується тільки до 2 та 3 групи, оскільки перша група відноситься до довічної інвалідності.
Деякі роботодавці вважають, що лише 3 група інвалідності є робочою в Україні, проте відповідно до законодавчих актів, присвоєння 1 групи не позбавляє людину працездатності. До захворювань, при яких можна працювати, відносяться практично всі, починаючи з 1Б групи, до якої належать, зокрема, й інваліди-візочники.
ЗА ЯКИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ДАЮТЬ ІНВАЛІДНІСТЬ В УКРАЇНІ?
Повний список захворювань, за яких встановлюється інвалідність тієї чи іншої групи, зазначено у відповідних наказах Міністерства охорони здоров’я України та постановах Кабінету Міністрів, а також у законі про інвалідність. Особливу увагу приділено переліку захворювань на встановлення 2 групи інвалідності в Україні, а також третій групі.
До другої групи інвалідності в Україні відносять такі захворювання як:
Також до цієї групи входять деякі інші захворювання, які унеможливлюють повне самообслуговування без використання додаткових пристосувань або допомоги сторонніх осіб. Інваліди 2 групи не вимагають постійного догляду, проте хвороба або вроджена вада дуже обмежують їх у повсякденному житті.
Найбільший список хвороб, за яких дають інвалідність в Україні, відноситься до 3 групи. Проте, варто відзначити, що видалення нирки входить до переліку захворювань для отримання інвалідності в Україні. За наявності лише однієї нирки групу інвалідності дають лише за наявності супутніх захворювань, наприклад, серйозна ниркова недостатність. А ось вивих тазостегнового суглоба чи онкологія можуть стати причиною звернення до МСЕ за інвалідністю 3 ступеня.
Важливо розуміти, що інвалідність не статичний стан, навіть якщо ви належите до категорії з довічною групою. Переогляд робить можливість встановити погіршення чи покращення стану, оскільки держава стежить за виконанням програми з реабілітації. Однак за відсутності необхідності проходити постійну перевірку перед комісією, можна пропустити момент переходу до більш соціально-захищеної групи у зв’язку з погіршенням стану або появою додаткових захворювань, які не завжди пов’язані з основним.
ЯК ОФОРМИТИ ІНВАЛІДНІСТЬ В УКРАЇНІ У 2021 РОЦІ?
Можливість встановлення інвалідності насамперед обговорюється з лікарем за місцем проживання. Ініціатором отримання інвалідності може стати як лікар, і пацієнт. У будь-якому разі порядок оформлення та документи обговорюються з лікарем за місцем проживання.
Консультація з місцевим фахівцем необхідна для того, щоб зрозуміти, як оформити інвалідність в Україні, не тому, що він точно знає, за яких захворювань в Україні дають інвалідність. А тому що це полегшує роботу обласних лікарень та комісій, а дільничний лікар представляє свого пацієнта перед комісією як фахівець, максимально повно ознайомлений з діагнозами.
Щоб отримати групу інвалідності в Україні, необхідно здати аналізи у відповідного лікаря, який випише вам направлення до МСЕ, куди необхідно надати такі документи:
Після того, як комісія винесе рішення про визнання вас інвалідом, ви отримаєте довідку про інвалідність та програму реабілітації. Дані про проходження комісії будуть надіслані за місцем роботи, навчання, до лікарні за місцем проживання, а також до відділу соціального захисту. Всі ці установи відстежуватимуть ваші дії відповідно до програми реабілітації.
Порядок оформлення може бути змінено у разі, якщо претендент на інвалідність проживає у віддаленому населеному пункті або не може бути присутнім на рішенні комісії. У такому разі рішення виноситься заочно на підставі пакета документів, які надає лікар. Обстеження перед експертизою може бути зроблено вдома.
Існує категорія людей, рішення щодо інвалідності яких не виноситься заочно. Це:
У разі незгоди із рішенням комісії протягом 1 місяця можна подати заяву на оскарження рішення.
Важливо! Нині діюча в Україні система визначення інвалідності, на думку депутатів та чиновників, давно застаріла. Очікується, що незабаром Україна відмовиться від визначення інвалідності щодо груп, перейшовши на систему розрахунку ступеня втрати працездатності.
Ця ініціатива відповідає рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я та наблизить країну до імплементації міжнародного класифікатора функціональності (МКФ), що діє в країнах Європейського союзу.
Виникнуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого фото!
Адвокат, г. Чернигов, 7 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Валерій.
Рішення про оформлення особі групи інвалідності належить до виключної компетенції МСЕК (медико-соціальна експертна комісія).
Однак гіпертонічна хвороба 2 ст. надає право, як мінімум, на 3 групу. Але все ж рішення мають приймати лікарі. Раджу розпочати із візиту до сімейного лікаря.
Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.