Задайте вопрос юристу

707 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Социальное обеспечение, 24 ноября 2022, вопрос №76195

Оформить опекунство или попечительство над инвалидом

У моей жены сын от первого брака (29лет) инвалид 1группы,жена была признана его опекуном, но перед войной срок опекунских документов истек и мы подали новый пакет документов для назначения ее опекуном, но война не позволила получить эти документы. Инвалид сам себя не обслуживает, не говорит , не ходит-и в данной ситуации хотим вывезти его из Украины, но ей одной сложно его обслуживать,а меня(мужчина 49 лет) не выпускают из украины. Могу ли сейчас оформить опекунство над инвалидом, (или может попечительство, а опекунство пусть будет оформлено на маму) чтобы выехать с ним за границу?

Ответы юристов (2)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич 3 дня назад

    Адвокат, г. Николаев, 31 год опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Доброго дня, Олексію!

    Це можливо лише у разі усиновлення Вами дитини. Опікуном дитини можна стати лише у разі відсутності в неї батьків.

    Згідно змін, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2022 р. № 1044 та внесені до Правил перетинання державного кордону громадянами України

    “21. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:

    батьки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років,

    за наявності свідоцтва про народження дитини або документів, що підтверджують відповідні повноваження особи, що супроводжує дитину з інвалідністю (у разі здійснення супроводу опікуном, піклувальником, одним або обома прийомними батьками, батьками-вихователями), посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, в якому зазначено статус “дитина з інвалідністю”,

    або довідки про отримання державної соціальної допомоги дітям з інвалідністю, виданої структурним підрозділом з питань соціального захисту населення районної, районної у м. Києві держадміністрації, виконавчим органом міської ради, до території територіальної громади якої входить територія міста обласного значення, районної у місті (у разі її утворення) ради (незалежно від того, кого призначено отримувачем допомоги), або індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю, виданої лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я, або медичного висновку про дитину з інвалідністю до 18 років (їх нотаріально засвідчених копій);"

    Виникнуть питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Охоче на них відповім.

    Якщо ж консультація задовільнить вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук.

    0 / 0
    Гіммельфарб Станіслав  Олегович
    Гіммельфарб Станіслав Олегович 3 дня назад

    Адвокат, 22 года опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Доброго дня.

    Для виїзду за кордон Вам не потрібно оформлювати опікунство.

    Відповідно до п. 2-1 Правил перетину державного кордону України, У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право особи, які здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю I чи II групи і супроводжують таких осіб для виїзду за межі України, за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або документів, що підтверджують інвалідність, та акта встановлення факту здійснення догляду. Акт встановлення факту здійснення догляду за особою з інвалідністю I чи II групи складається на підставі звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа з інвалідністю I чи II групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням.

    Таким чином, вам потрібно отримати акт встановлення факту здійснення догляду за особою (сином дружини).

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    0 / 0

Похожие вопросы