Начните консультацию с юристом онлайн
Під час дії воєнного стану виїзд чоловіків віком 18-60 років заборонений, за виключенням деяких категорій. Я вважаю, що належу до такої кптегорії.
На офіційному сайті ДПСУ є такий розділ
"Перетинання державного кордону під час правового режиму воєнного стану. Питання-відповідь"
У пункті "Законодавстао, що визначає порядок перетину кордону" є посилання
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-п#Text
У цьому документі є такий абзац:
особи, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю і супроводжують таких дружину (чоловіка) для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність;
Моя жінка інвалід 3 группи, має документ про інвалідність, пенсійне посвідчення. Родинні зв'язки підтверджує свідотство про шлюб. Означає чи це, підсумовуючи усе написане, що я разом із дружиною можу без перешкод виїхати за межі України?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (3)
Адвокат, 25 лет опыта
Доброго дня.
Так, Ви можете безперешкодно виїхати за кордон разом з дружиною.
Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.
Адвокат, г. Чернигов, 7 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Вадиме.
Так, Ви все правильно розумієте. Ви маєте право на перетин кордону.
Однак Ваші документи все одно б бажано побачити, тому що маю різну практику з даного питання, і позитивну, і негативну.
У випадках необхідності детальної консультації, тисніть зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Вадиме!
Ви маєте безперечне право на виїзд за межі України, супроводжуючи свою дружину - інваліда 3 групи!
Згідно змін, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2022 р. № 1044 та внесені до Правил перетинання державного кордону громадянами України, ця підстава тлумачиться ними в такий спосіб:
“21. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:
особи, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю і супроводжують таких дружину (чоловіка) для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують
родинні зв’язки (достатньо свідоцтво про шлюб);
інвалідність (достатньо посвідчення інваліда)".
По приїзді в країну майбутнього перебування Ви повинні поставити дружину на консльський облік і після того зможете перетинати кордон без дружини за потреби.
Виникнуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого профілю. Якщо ж консультація була достатньою, активуйте сіру галочку та залиште короткий відгук.