Начните консультацию с юристом онлайн
Добрий день скажіть будь ласка чи можу я ,як власник квартири виписати не власника квартири який ніколи не проживав у моїй квартирі,а має лише прописку через суд у воєнний час. І які документи для цього треба зібрати . Дякую .
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (3)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Валерію!
У статті 405 ЦК зазначається, що член сім’ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім’ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом. Тобто якщо квартира або будинок знаходиться в приватній власності, то непроживання прописаної людини протягом одного року буде підставою для виписки без згоди через суд.
Якщо мова йде про неприватизовану квартиру, то наймач має право на звернення до суду з позовом про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, вже через 6 місяців відсутності (непроживання) особи за місцем реєстрації. Важливим моментом при проведенні виписки особи у судовому порядку є поважність причин її непроживання в будинку/квартирі протягом визначеного строку. Адже якщо в процесі судового розгляду виявиться, що особа не проживає у житловому приміщенні з поважних причин, у позові буде відмовлено.
Такими поважними причинами, відповідно до чинного законодавства, є:
призов на військову службу;
тимчасовий виїзд по роботі або у зв’язку з навчанням;
влаштування дитини на виховання до родичів, опікуна чи піклувальника, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, заклад для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
виїзд у зв’язку з виконанням обов’язків опікуна чи піклувальника;
влаштування непрацездатних осіб, у тому числі дітей з інвалідністю, у будинок-інтернат чи іншу установу соціальної допомоги;
виїзд для лікування в лікувально-профілактичному закладі;
взяття особи під варту, засудження, обмеження/позбавлення волі.
В цих випадках термін відсутності людини за місцем реєстрації в 6 місяців або 1 рік буде відраховуватися після закінчення дії поважної причини.
Як виписати людину без її згоди через суд
Звертаючись із позовною заявою, вам слід надати до суду документи, що підтверджують право власності на житлове приміщення, документ, що підтверджує сплату судового збору (0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу), а також документи, що підтверджують факт відсутності людини у займаному приміщенні без поважних причин протягом визначеного строку.
Що може послужити доказом того, що людина не проживає у квартирі або будинку тривалий час?
Акт про фактичні обставини непроживання особи, отриманий від ЖЕКу, ОСББ, керуючої компанії.
Довідка з місця проживання про склад сім’ї зареєстрованих.
Показання свідків (2-3 сусідів).
Документальне підтвердження проживання особи в іншому місці, наявність іншої сім’ї, відсутність в країні тощо.
Важливим моментом є те, що особа, яка буде відповідачем у цій справі, фактично не проживає за місцем реєстрації, а позивачі зазвичай не знають, де саме відповідач проживає насправді. Водночас, кожна особа повинна бути належним чином повідомлена про розгляд справи за її участю. Протилежне може призвести до затягування розгляду справи та до можливості перегляду судового рішення, якщо відповідач доведе, що він не був належним чином повідомлений про розгляд справи. В такому випадку необхідно заявити в суд клопотання про виклик відповідача через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади. Таке оголошення суд повинен розмістити не пізніше, ніж за десять днів до дати проведення судового засідання.
Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю. Якщо ж консультація виявилась достатньою, активуйте біля мене сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.
Адвокат, г. Чернигов, 7 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Валера.
Так, маєте право. Загалом процес не дуже складний. Вам потрібно підготувати позовну заяву, запросити представників ЖЕКу або ОСББ, які встановлять факт не проживання особи за місцем реєстрації та складуть акт, і бажано взяти заяви у 2 свідків.
Позовна заява називається - "Про визнання особи такої, що втратила право користування житловим приміщенням". Можу скинути зразок позовної заяви, яка не один раз принесла успіх.
У випадках необхідності детальної консультації, тисніть зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, так ви маєте право писати людину через суд, для цього вам потрібно звернутися до відділу місцевого самоврядування для складання акту про відсутність проживання особи більше одного року і по цей час. ЦЕ БУДЕ ПІДСТАВОЮ ДЛЯ ВИПИСКИ ЧЕРЕЗ СУД, для звернення в суд до позовної заяви додайте цей акт і документи на право власності, цього буде цілком достатньо для отримання позитивного рішення суду.
Якщо ваше питання вирішино ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.
Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.