Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Финансовое право, 04 января 2020, вопрос №7711

Недостача в магазине. Помогите разобраться.

Здравствуйте! Я работаю официально продавцом. В магазине была ревизия и выявлена недостача. Имеет ли право работодатель удержать ее из зп? И ещё вопрос? Если я ни разу не была в отпуске и естественно не получала за него деньги, и так же не оплачивали больничный, я могу апеллировать тем, что пусть себе за эту компенсацию за 4 года заберут в счёт погашения недостачи? Сразу скажу, моей вины нет в недостаче. Надеюсь на ответ!

Ответы юристов (1)

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 4 года назад

    Юрист, г. Чернигов, 9 лет опыта

    Добрий день.

    Стаття 130. Загальні підстави і умови матеріальної відповідальності працівників (КЗпПУ)

    Працівники несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну підприємству, установі, організації внаслідок порушення покладених на них трудових обов'язків.

    При покладенні матеріальної відповідальності права і законні інтереси працівників гарантуються шляхом встановлення відповідальності тільки за пряму дійсну шкоду, лише в межах і порядку, передбачених законодавством, і за умови, коли така шкода заподіяна підприємству, установі, організації винними протиправними діями (бездіяльністю) працівника. Ця відповідальність, як правило, обмежується певною частиною заробітку працівника і не повинна перевищувати повного розміру заподіяної шкоди, за винятком випадків, передбачених законодавством.

    Стаття 132. Матеріальна відповідальність у межах середнього місячного заробітку

    За шкоду, заподіяну підприємству, установі, організації при виконанні трудових обов'язків, працівники, крім працівників, що є посадовими особами, з вини яких заподіяно шкоду, несуть матеріальну відповідальність у розмірі прямої дійсної шкоди, але не більше свого середнього місячного заробітку

    Стаття 134. Випадки повної матеріальної відповідальності

    Відповідно до законодавства працівники несуть матеріальну відповідальність у повному розмірі шкоди, заподіяної з їх вини підприємству, установі, організації, у випадках, коли:

    1) між працівником і підприємством, установою, організацією відповідно до статті 135-1 цього Кодексу укладено письмовий договір про взяття на себе працівником повної матеріальної відповідальності за незабезпечення цілості майна та інших цінностей, переданих йому для зберігання або для інших цілей;

    Стаття 136. Порядок покриття шкоди, заподіяної працівником

    Покриття шкоди працівниками в розмірі, що не перевищує середнього місячного заробітку, провадиться за розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, керівниками підприємств, установ, організацій та їх заступниками - за розпорядженням вищестоящого в порядку підлеглості органу шляхом відрахування із заробітної плати працівника.

    Розпорядження власника або уповноваженого ним органу, або вищестоящого в порядку підлеглості органу має бути зроблено не пізніше двох тижнів з дня виявлення заподіяної працівником шкоди і звернено до виконання не раніше семи днів з дня повідомлення про це працівникові. Якщо працівник не згоден з відрахуванням або його розміром, трудовий спір за його заявою розглядається в порядку, передбаченому законодавством.

    У решті випадків покриття шкоди провадиться шляхом подання власником або уповноваженим ним органом позову до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду.

    Тобто, за фактом ревізії роботодавець повинен провести перевірку, встановити вашу вину у недостачі і лише, якщо ваша вина буде доведена - матиме право притягнути Вас до матеріальної відповідальності шляхом видання наказу про відрахування із вашої заробітної плати в розмірі, що не перевищує середнього місячного заробітку.

    Якщо даний наказ виданий без встановлення вашої вини - Ви можете його оскаржити до КТС.

    Якщо між Вами та рободавцем укладено договір про повну матеріальну відповідальність, то стягнути весь розмір недостачі він має право лише у судовому порядку, а не шляхом видання наказу про відрахування.

    Всього доброго. Сподіваюсь, що Вам допоміг.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України