Задайте питання юристу

912 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 25 січня 2023, питання №79324

Чи можна оформити право власності на арештоване майно.

Добрий день. Склалась наступна ситуація. Є новобудова на стадії, так би мовити, завершення будівництва. Постало питання про оформлення права власності. Так як цю новобудову добудовує інший забудовник ніж той що починав, у ЦНАПі відмовили у реєстрації права власності мотивуючи це тим що у попереднього забудовника є непогашені борги і арешт. У відповідному чаті, колеги пишуть, що хтось усе таки оформив право власності на квартиру у приватного нотаріуса, адже адреса новобудови змінилася, себто інша від тої, на яку накладено арешт, хоча по факту це той самий будинок.

Відповідно питання: чи справді можна реєструвати право власності таким чином і чим це може загрожувати у майбутньому? Адже міняй чи не міняй адресу - це маніпуляція і борг від цього нікуди не зникне. Можливо у подальшому ті квартири не можна буде продати чи робити з ними будь-які дії?

Відповіді юристів (2)

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Важливо яким саме чином оформлено арешт в судовому або виконавчому документі. На окремо визначене майно, або взагалі на майно юрособи. Якщо заборона в Реєстрі на майно юрособи по її ЄДРПОУ, то ніхто оформити нічого не зможе. Якщо ж на окремо визначений об'єкт, то технічно, якщо об'єкту не надано інвентарного номеру і в нього змінилась адреса, то оформити право власності можливо.

    Але в наступному цей правочин може бути визнано недійсним.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Микола!

    Якщо в такий спосіб (коли є арешт на нерухомість) Ви все ж таки оформите власніть на квартиру в новобудові на себе, Ви наражаєтесь на те, що в майбутньому такий правочин можуть визнати не дійсним - з усіма витікаючими з цього факту правовими наслідками.

    Одним словом, такий крок можливий, але мушу Вас попередити, що він з юридичної точки зору дуже сумнівний!

    Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото!

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України