Задайте вопрос юристу

719 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 25 января 2023, вопрос №79357 400 грн.

Имею ли я отстрочку от призыва

Здравствуйте , ситуация такая:
Закончил военную кафедру , получил звание, при этом имею высшее образование. через 4 года после окончания поступил в аспирантуру(сейчас на ней).
В данной ситуация по нашим законам, я имею отсрочку от мобилизацию ?

Ответы юристов (15)

    Антоненко Вячеслав Володимирович
    50%
    Антоненко Вячеслав Володимирович 14 дней назад

    Юрист, г. Чернигов, 4 года опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Вітаю, Саша!

    Якщо Ви зараз навчаєтесь в аспірантурі на денній або дуальній формі здобуття освіти, МАЄТЕ БЕЗУМОВНЕ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ.

    ТЕ, ЩО ВИ Є ОФІЦЕРОМ ЗАПАСУ, В ДАНОМУ ВИПАДКУ НА ВІДСТРОЧКУ НІЯК НЕ ВПЛИВАЄ.

    ОСЬ ЩО ПРО ЦЕ КАЖЕ ЗАКОН:

    Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію":

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

    ...

    Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

    здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти

    ...

    ЗА ПОТРЕБИ ГОТУЙТЕ ДОКУМЕНТИ, ПОДАВАЙТЕ ДО ВІЙСЬККОМАТУ ТА ОТРИМУЙТЕ ВІДСТРОЧКУ.

    Всього доброго. Якщо консультація була корисною, натискайте галочку внизу фотографії профіля та залишайте відгук!

    +2 / 0
    • Саша Клиент 14 дней назад
      как себя вести , если мне на улице вручили повестку? Идти в военкомат с документами что учусь ?
      • Антоненко Вячеслав Володимирович
        Антоненко Вячеслав Володимирович 14 дней назад

        Юрист, г. Чернигов, 4 года опыта

        Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

        Саша!

        Звичайно! Якщо Ви вже отримали повістку, оскаржувати її незаконність не бачу сенсу. Просто готуєте пакет документів та йдете до ТЦК. Що треба підготувати:

        1. Заява про надання відстрочки.

        2. Оригінал довідки про навчання.

        3. Нотаріальну копію контракту.

        4. По можливості чеки про оплату.

        Успіхів. У випадках необхідності детальної консультації, тисніть зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.

        +2 / 0
        • Саша Клиент 14 дней назад

          а если я поступил неделю назад , это же не проблема? Никаких новых законов не было ? Если вот недавно поступил

          • Антоненко Вячеслав Володимирович
            Антоненко Вячеслав Володимирович 14 дней назад

            Юрист, г. Чернигов, 4 года опыта

            Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

            Саша!

            Це не проблема, адже головне, що на момент походу до ТЦК Ви вже є студентом. Ніяких нових законодавчих актів з цього приводу не приймалось.

            Успіхів.

            +2 / 0
    Винограденко Антон Анатольевич
    Винограденко Антон Анатольевич 14 дней назад

    Юрист, г. Харьков, 12 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Доброго дня! Так, Ви маєте право на ВІДСТРОЧКУ від призову по мобілізації.

    Згідно Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію":

    "Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

    Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:...

    Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

    здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, АСПІРАНТИ та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;...".

    +3 / 0
    Пересада Богдан Олександрович
    Пересада Богдан Олександрович 14 дней назад

    Адвокат, 7 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Доброго вечора.

    Відповідно до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» призову під час мобілізації не підлягають у тому числі:

    «здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти».

    Таким чином, аспіранти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти, не підлягають призову по мобілізації.

    Отже, Ви, як аспірант, не підлягаєте мобілізації.

    Документами на підтвердження Вашого навчання можуть бути:

    • довідка про навчання;
    • довідка про сплату за навчання;
    • договір на навчання, тощо.
    0 / 0
    Айвазян Юрий Климентьевич
    25%
    Айвазян Юрий Климентьевич 14 дней назад

    Адвокат, г. Николаев, 31 год опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Доброго дня!

    Звичайно Ви маєте право на відстрочку!

    Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації:

    Зокрема в ній зазначено:

    «Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

    здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;"

    Думаю, Ви можете легко знайти тут свою категорію військовозобав'язаних, які звільнені від мобілізації!

    Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю. Охоче на них відповім!

    0 / 0
    Карпенко Андрей Владимирович
    Карпенко Андрей Владимирович 14 дней назад

    Адвокат, г. Киев, 23 года опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Здравствуйте!

    Да, Вы имеете право на отсрочку от мобилизации.

    Якщо Всі документи будуть належним чином оформлені, Ви будете мати право на відстрочку від мобілізації.

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

    Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:

    Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

    здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;

    ПОРЯДОК ДІЙ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ:

    1. Зверніться до ТЦКСП (військомат).

    2. Надайте:

    - паспорт;

    - приписне

    - документ, що підтверджує Ваше навчання в аспірантурі (Довідку про навчання).

    3. Пройдіть військово-лікарську комісію та отримайте відстрочку від мобілізації.

    Довідка про навчання в аспірантурі.

    ВАШ УЧБОВИЙ заклад повинен бути в РЕЄСТРЄ СУБ'ЄКТІВ ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

    https://registry.edbo.gov.ua/?fbclid=IwAR2GR_L4o9T...

    0 / 0
    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич 14 дней назад

    Адвокат, г. Николаев, 31 год опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    На додаток до моєї відповіді...

    Спеціально ходити до ТЦК для отримання відстрочки не має ніякого сенсу! Якщо отримаєте законно оформлену і персонально вручену повістку, то достатньо надати у військомат довідку з вишу, підписану ректором та завірену мокрою печаткою. Це все. Як хочете, можете ще окремо написати заяву, але це не обов'язково.

    +2 / 0
    • Саша Клиент 14 дней назад

      а то что выше пишет другой юрист , что надо дать пакет документов и пройти мед осмотр, это они ошибаются?

      • Айвазян Юрий Климентьевич
        Айвазян Юрий Климентьевич 14 дней назад

        Адвокат, г. Николаев, 31 год опыта

        Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

        Чесно кажучи, я не дуже слідкую, хто тут і що пише, але проходити ВЛК точно не треба. Хоча направити Вас на проходження цієї комісії військомат має право. Проте це абсолютно нічим Вам не загрожукє!

        +1 / 0
      • Антоненко Вячеслав Володимирович
        Антоненко Вячеслав Володимирович 14 дней назад

        Юрист, г. Чернигов, 4 года опыта

        Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

        Саша!

        Прокоментую Ваше повідомлення, оскільки воно адресовано у тому числі мені.

        Щодо ВЛК, то якщо військкомат направить Вас на військово-лікарську комісію, Ви будете зобов'язані її пройти, НЕЗВАЖАЮЧИ на наявність у Вас відстрочки.

        Що стосується пакету документів, це стандартна процедура: якщо хочете отримати відстрочку, подайте заяву про надання відстрочки та додайте максимум документів, які підтверджують право на відстрочку.

        Успіхів!

        +1 / -2
    Адвокат Евгений Александрович
    Адвокат Евгений Александрович 14 дней назад

    Адвокат, г. Киев, 29 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Добрий день, Саша!

    КІЛЬКІСТЬ ОСВІТ (ОСВІТНІХ СТУПЕНІВ, НЕ МАЄ ЗНАЧЕННЯ.

    ВРАХОВУЮЧИ ТЕ, ЩО ВИ СТУДЕНТ ДЕННОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ ВУЗУ, ТО МАЄТЕ ПРАВО НА ОТРИМАННЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ:

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    "Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

    Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:...

    Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

    здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;...".

    АЛГОРИТМ ДЕЙСТВИЙ ПО ПОВОДУ ПОЛУЧЕНИЯ ОТСРОЧКИ ОТ ПРИЗЫВА ПО МОБИЛИЗАЦИИ:

    ВАМ ТРЕБА ЗВЕРНУТИСЯ ДО ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ), РАЗОМ З ТАКИМИ ДОКУМЕНТАМИ:

    - ПАСПОРТОМ ГР.УКРАЇНИ, ІДЕНТИФІКАЦІЙНИМ КОДОМ (ОРИГІНАЛИ І КОПІЇ), ВІЙСЬКОВИМ КВИТКОМ (ТИЧАСОВИМ ПОСВІДЧЕННЯМ), ПРИПИСНИМ, ДОВІДКОЮ ВНЗ,

    - ДЕ:

    1) СТАТИ НА ВІЙСЬКОВИЙ ОБЛІК;

    2) ПРОЙТИ ВЛК;

    3) ОТРИМАТИ ВІЙСЬКОВИЙ КВИТОК (ТИЧАСОВЕ ПОСВІДЧЕННЯ), У РАЗІ ЇХ ВІДСУТНОСТІ;

    4) ОТРИМАТИ ВІДСТРОЧКУ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ, З ПРОСТАВЛЕННЯМ ВІДМІТКИ ПРО ЦЕ У ВІЙСЬКОВОМУ КВИТКУ (ТИЧАСОВОМУ ПОСВІДЧЕННІ).

    Нужна полная консультация алгоритм действий обращайтесь индивидуально через кнопку "ЗВЕРНУТИСЯ".

    Всего доброго!

    +2 / 0
    Карпенко Андрей Владимирович
    25%
    Карпенко Андрей Владимирович 14 дней назад

    Адвокат, г. Киев, 23 года опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Отримати відстрочку від мобілізації без проходження ВЛК НЕМОЖЛИВО.

    Час, коли Ви вступили до аспірантурі значення не має.

    ВИ МАЄТЕ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ.

    0 / -1

Похожие вопросы