Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
В березні 22 р бабуся, 84 роки виїхала за кордон зі своєю єдиною донькою пенсіонеркою - 64 роки. Бабуся має довідку ЛКК від 18.01.21 р де написано дослівно : “ Вона невиліковна хвора, яка через порушення функції організму не може самостійно пересуватися та самостійно самообслуговуватися, потребує постійного стороннього догляду . Термін-безстроково"
Зараз бабусі стале зле, вона зовсім не ходить. А донька 64 роки не в змозі доглядати за матір,ю через стан свого здоров,я. У бабусі є єдиний працездатний онук, 40 років. Більше дітей та онуків у бабусі немає. Питання : які документи повинні бути у онука щоб виїхати до бабусі та матері за кордон та їх доглядати? Яка процедура ,чи треба йти до воєнкомату, чи зразу їхати в пункт пропуску ?
Оплатить пытались но смс не приходит. Можем оплатить на ваш расч счет. Спасибо.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Дмитре!
Якщо бабуся вже за кордоном, то це ускладнює вирішення питання. Але не існує безвихідних ситуацій! Тому раджу Вам звернутись до мене персонально, аби я міг Вам реально допомогти, попередньо проаналізувавши всі Ваші обставини, в тому числі, сімейні.
Для того Вам не треба надсилати СМС. Достатньо натиснути кнопку "звернутись", яку Ви побачите біля мого фото, і я Вам передзвоню або напишу на е-пошту.
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю.
Виїзд то і можливий за певних нюансів, але тільки разом з бабусею. Тому потрібно відштовхуватись від цього. При потребі готовий допомогти.
Всього доброго. Якщо консультація була корисною, натискайте галочку внизу фотографії профіля та залишайте відгук!
Для більш детальної консультації натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Дмитре!
Згідно Постанови КМУ від 27 січня 1995 р. № 57
«Про правил перетинання державного кордону громадянами України»
Перетинати кордон мають особи, які потребують постійного догляду, - у супроводі одного із членів сім’ї першого ступеня споріднення (у значенні, наведеному у підпункті 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.) за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки, та висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді або у супроводі особи, яка здійснює постійний догляд за зазначеними особами, за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді та акта встановлення факту здійснення догляду.
Виїзд за межі України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, зазначених в абзацах третьому - сьомому, дев’ятому і десятому цього пункту та пункті 2-2 цих Правил, може здійснюватися самостійно без осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, чи дітей, визначених пунктом 2-2 цих Правил, на підставі довідки про перебування таких осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, чи дітей, визначених пунктом 2-2 цих Правил, на консульському обліку, документів (їх нотаріально засвідчених копій), що дають право на виїзд, які передбачені відповідно в абзацах третьому - сьомому, дев’ятому і десятому цього пункту та пункті 2-2 цих Правил, та документів, зазначених у пункті 2 цих Правил.
Отже, для того щоб Вам виїхати до матері і бабусі довідки ЛКК від 18.01.21 р буде недостатньо
Виїхати Ви зможете, якщо:
1) Постійний догляд буде потребувати Ваша матір.
2) Якщо Ви здійснюєте постійний догляд за особами з інвалідністю I чи II групи (тобто якщо буде оформлена інвалідність на бабусю чи матір)
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, для детальной консультації натискайте кнопку звернутися.