Задайте вопрос юристу

727 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 27 января 2023, вопрос №79506 150 грн.

Відстрочка від мобілізації коли в мами 2га група інвалідності

Доброго дня.
Пройшов комісію у військоматі на початку війни, повісток не давали в армії не служив, прийшов сам.
Зараз мені телефонують з військомату і приїжджають до дому щоб я взяв повістку і зявився.
Мама робить 2-гу групу інвалідності.
Коли мені краще з'явитися у військомат? Коли вже буде документ про 2-гу групу і чи взагалі можна зробити відстрочку з цим документом і які ще документи потрібно?
Чи зявитись вже зараз а потім оформити відстрочку чи комісуватись?

Ответы юристов (3)

  Антоненко Вячеслав Володимирович
  100%
  Антоненко Вячеслав Володимирович месяц назад

  Юрист, г. Чернигов, 5 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Вітаю, Вадиме!

  Коли мені краще з'явитися у військомат? - Ви повинні з'явитись до ТЦК тоді, коли Вам вручать повістку під підпис. Бажано, аби це було після отримання Вашою матір'ю 2 групи інвалідності. Коли вона буде оформлена, Ви дійсно матимете право на відстрочку.

  Треба зібрати такий пакет документів:

  1. Заява про надання відстрочки (довільна форма);

  2. Паспорти обох (нотаріальні копії);

  3. Свідоцтво про народження сина (нотаріальна копія);

  4. Документ про інвалідність матері (нотаріальна копія);

  5. Військово-обліковий документ сина (нотаріальна копія).

  Ці документи готуються та реєструються в ТЦК.

  Чи зявитись вже зараз а потім оформити відстрочку чи комісуватись?

  Зараз у Вас не має права на відстрочку, тому Ви можете бути мобілізовані. "Комісуватися" можливо лише за станом здоров'я, але наразі це практично неможливо, якщо Ви маєте руки і ноги. Вибачте, за банальні речі, але воно так і є.

  ЧЕКАЙТЕ, ПОКИ МАТІР ОТРИМАЄ 2 ГРУПУ, І ВЖЕ ПОТІМ ГОТУЙТЕ ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ПОХОДУ В ТЦК.

  Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.

  +2 / 0
  Айвазян Юрий Климентьевич
  Айвазян Юрий Климентьевич месяц назад

  Адвокат, г. Николаев, 31 год опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго вечора, Вадиме!

  У Вас є підстава для відстрочки!

  Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

  надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації:

  Зокрема в ній зазначено:

  «Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

  які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи;".

  Але до того, як мати не отримає інвалідність краще до ТЦК не потрапляти", бо можуть мобілізувати!Для відстрочки достатньо надати у ТЦК Ваше свідоцтво про народження і посвідчення інваліда від мами.

  Виникнуть додаткові питанн, тисніть кнопку "звернутись" біля мого профілю!

  0 / 0
  Гончаренко Константин
  Гончаренко Константин месяц назад

  Юрист, г. Сумы, 4 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня!

  З явитись треба коли будуть готові ідеальні документи про встановлену інвалідність з копіями для воєнкомат, для оіормлення відстрочки.

  Відповідно до Указу Президента № 69/2022 призову підлягають: (чоловіки 18-60 років)

  військовозобов'язані;

  резервісти;

  бійці Національної гвардії;

  працівники Служби безпеки;

  працівники Державної прикордонної служби;

  працівники Державної спеціальної служби транспорту;

  працівники Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації,

  члени інших військових формувань.

  Щодо черги мобілізації: ( наразі черги скасували , призивають всіх хто наразі необхідний в ЗСУ згідно військово-облікових спеціальностей придатних громадян)

  Перша черга — це оперативний резерв. Йдеться про колишніх військовослужбовців віком до 40 років, які мають бойовий досвід та відслужили в армії. Переважно це ветерани АТО чи бійці ООС.

  Друга черга — колишні військовослужбовці, які проходили строкову службу до 2014 року або служили за контрактом.

  3 черга— мобілізаційний резерв. Сюди відносимо військовозобов’язаних, які закінчили військові кафедри ВНЗ як офіцери запасу та не призивалися під час попередніх мобілізаційних кампаній.

  4 черга — громадський резерв. Інші громадяни, які не мають обмежень за віком чи станом здоров’я щодо призову на військову службу та можуть бути залучені для комплектування ЗСУ та інших військових формувань винятково в особливий період.

  Ответственность за неявку ( при врученной и подписанной повестке)

  - УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №69/2022

  Про загальну мобілізацію:

  https://www.president.gov.ua/documents/692022-4141...

  "8. Місцевим органам виконавчої влади у взаємодії з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності, фізичних осіб – підприємців організувати та забезпечити в установленому порядку:

  1) своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини;

  2) здійснення призову військовозобов'язаних, резервістів на військову службу, їх доставки до військових частин та установ Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших військових формувань України;...".

  Таким образом, должна быть повестка (сообщение) с уведомлением о прибытии в территориальный центр комплектования и социальной поддержки (военкомат) в связи с моьиомщацмей.

  "2) Если мне вручили повестку и я не являюсь, то что будет"?

  - В таком случае Вас могут привлечь к административной ответственности по статье 210-1 Кодекса Украины об административных правонарушениях в виде штрафа в размере от 3400 грн. до 5100 грн..

  "Стаття 210-1. Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію

  Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію -

  тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період -

  тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  Без подписанной повестки с контрольным талоном о вручении в деле ТЦК СП доказать уклонение от мобилизации сложно.

  --- Если повестку не подписали и контрольного талона о вручени у ТЦК СП НЕТ , то доказать уклонение от мобилизации сложно , Новую повестку могут вручить под подпись только на територрии ТЦК СП , и только их работники. Никаких вручений на улицах постах , по телефону , в полициях и других быть не может у них нет полномочий , но есть приказ по вручению повесток. Если повестка не вручена , можно не являтся, протокол без вас не составят , если повестка будет вручена, явитесь пройдете ВЛК и далее решат.Возьмите справку с больницы стационара , что болели и поэтому на учет не стали или не прибыли - это уважительная причина , тогда штрафа за нарушение учета не будет.( ст.210 Купап -510 грн) Явка должна быть в том случае когда повестка вручена работником военкомата тцк сп и подписана вами лично, а талон о вручении лежит в деле , только так , остальное незаконно и требует доказательств. Пока сами не вызовут повесткой вы не обязаны туда прибывать.

  Привідсутності даних про вручення особі повістки, а у разі відмови останнього у її отриманні – про фіксування цієї відмови у передбаченому законом порядку, – відсутні дані про доведеність винуватості особи у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 336 КК.

  Рішення Верховного Суду у справі № 759/5435/16-к від 28 січня 2020 р.

  З повагою,

  Костянтин Гончаренко

  ---

  +2 / 0

Похожие вопросы