Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 18 лютого 2023, питання №80881

Підвищення орендної плати під час воєнного стану

Чи можу я як орендодавець звернутися з проханням до орендаря про підвищення орендної платні, в зв’язку з тим, що орендна плата не піднімалась останні 5 років і середня ринкова вартість квадратного метру підвищилась вдвоє на сьогоднішній день. (Приміщення не знаходиться в зоні бойових дій)

Відповіді юристів (4)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Для цього потрібно аналізувати наявний договір.

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня!

    Це залежить не від воєнного стану, а від умов в угоді оренди.

    Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю. Охоче на них відповім.

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович рік тому

    Юрист, м. Львів, 8 років досвіду

    Доброго вечора. Ви можете домогтись підвищення орендної плати, якщо сплив термін дії договору, укладеного Вами з наймачем. Також зміна розміру орендної плати може бути проведена за домовленістю між сторонами. Якщо Ви укладали договір у письмовій формі, то там можуть міститись умови про зміну розміру орендної плати.

    Договір найму житла укладається на строк, встановлений договором. Якщо у договорі строк не встановлений, договір вважається укладеним на п'ять років.

    Ви можете звертатись до мене для надання різних додаткових правничих послуг з цього чи інших питань. Я можу надати Вам детальну юридичну консультацію з цілим рядом різноманітних правових послуг, написати тексти юридичних документів тощо.

    Богданов Микита
    Богданов Микита рік тому

    Юрист, м. Київ, 10 років досвіду

    Доброго дня, такСпробуйте домовитись спочатку, направити лист з мотивованим обґрунтуванням нового розміру. Якщо погодиться, тоді укладаєте новий договір або додаткову угоду до чинного договору.Якщо орендар не погоджується, тоді треба ознайомиться з договором. Договором або законом може бути встановлено періодичний перегляд, зміну (індексацію) розміру плати за найм (оренду) майна.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України