Задайте вопрос юристу

727 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 28 февраля 2023, вопрос №81382 700 грн.

Видача військового квитка

Доброго дня!

В мене було тимчасове посвідчення військовозобов'язаного, зі статусом придатний.
Зараз викликали повісткою, пройшов ВЛК (під час проходження ВЛК не запрашували здачу аналізів), визнаний непридатним в мирний час, обмежено придатним у військовий час.
Комісар сказав написати заяву на заміну тимчасового посвідчення на військовий квиток. Видав повістку , щоб прийти забрати квиток.
Коли прийшов за квитком, сказали, що треба пройти співбесіду для проходження служби. Відправили в частину, там сказали, що не беруть, в зв'язку з вираженою стрипдодермією.
Повернувся до військкомату (тцк і сп). там відмовились видавати військовий квиток, бо потрібно внести якісь зміни. Виписали повістку через 10 днів з'явитися знову у військкомат.
Можна якось охарактеризувати правомірність дій комісара? (при цьому у військовому квитку вказали звання на ранг нище)

Ответы юристов (11)

  Гуща Юрій Миколайович
  Гуща Юрій Миколайович 24 дня назад

  Юрист, г. Чернигов, 9 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Вітаю.

  3. Військові квитки видаються:

  1) районними (об'єднаними районними), міськими (районними у містах, об'єднаними міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки (далі - територіальні центри комплектування та соціальної підтримки) у таких випадках:

  призову або прийняття на військову службу;

  зарахування до вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти;

  прийняття на службу у військовому резерві Збройних Сил України та інших утворених відповідно до закону військових формувань;

  припинення альтернативної (невійськової) служби у разі закінчення строку її проходження;

  зняття з військового обліку за станом здоров'я у випадках, визначених Міністерством оборони України (якщо раніше військовий квиток не видавався);

  виключення з військового обліку за станом здоров'я (якщо раніше військовий квиток не видавався);

  позбавлення військового звання офіцерського складу;

  2) відповідним підрозділом Центрального управління або регіональним органом Служби безпеки України після звільнення військовослужбовця з військової служби у Службі безпеки України у запас цієї Служби або у відставку (якщо раніше військовий квиток не видавався), а також у випадку позбавлення військового звання офіцерського складу;

  3) відповідними підрозділами Служби зовнішньої розвідки України після звільнення військовослужбовця з військової служби у Службі зовнішньої розвідки України у запас цієї Служби або у відставку (якщо раніше військовий квиток не видавався), а також у випадку позбавлення військового звання офіцерського складу.

  https://ips.ligazakon.net/document/U582_16?an=170

  Зверніться письмово до центру комплектування щодо оформлення військового квитка.

  0 / 0
  Антоненко Вячеслав Володимирович
  Антоненко Вячеслав Володимирович 24 дня назад

  Юрист, г. Чернигов, 5 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Вітаю, Максиме!

  В мене було тимчасове посвідчення військовозобов'язаного, зі статусом придатний.

  Зараз викликали повісткою, пройшов ВЛК (під час проходження ВЛК не запрашували здачу аналізів), визнаний непридатним в мирний час, обмежено придатним у військовий час.Комісар сказав написати заяву на заміну тимчасового посвідчення на військовий квиток. Видав повістку, щоб прийти забрати квиток.Коли прийшов за квитком, сказали, що треба пройти співбесіду для проходження служби. Відправили в частину, там сказали, що не беруть, в зв'язку з вираженою стрипдодермією.Повернувся до військкомату (тцк і сп). там відмовились видавати військовий квиток, бо потрібно внести якісь зміни. Виписали повістку через 10 днів з'явитися знову у військкомат.Можна якось охарактеризувати правомірність дій комісара? (при цьому у військовому квитку вказали звання на ранг нище)

  СКЛАДНО СКАЗАТИ, ЩО МАВ НА МЕТІ НАЧАЛЬНИК ТЦК та СП, КОЛИ ВАС ВІДПРАВЛЯЛИ ДО ВІЙСЬКОВОЇ ЧАСТИНИ. ЯК НА МЕНЕ, ВОНИ МАЛИ НА МЕТІ ВАС МОБІЛІЗУВАТИ, ОСКІЛЬКИ ОБМЕЖЕНО ПРИДАТНІ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНІ МОЖУТЬ БУТИ МОБІЛІЗОВАНІ ДО В/Ч ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ, НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ, ВІЙСЬККОМАТІВ.

  МОЄ ГЛИБОКЕ ПЕРЕКОНАННЯ, ЩО ПОВІСТКА ЧЕРЕЗ 10 ДНІВ - ЦЕ ЧАС ПІДШУКАТИ ВАМ ІНШУ ВІЙСЬКОВУ ЧАСТИНУ ДЛЯ ПОДАЛЬНОЇ МОБІЛІЗАЦІЇ. МОЖЛИВО Я ПОМИЛЯЮСЬ, АЛЕ МИНУЛІ ПОДІЇ ЯВНО НАТЯКАЮТЬ НА ЦЕ.

  ...(при цьому у військовому квитку вказали звання на ранг нище)... - ЦЕ ПОРУШЕННЯ, І ТАК ОДНОЗНАЧНО НЕ ПОВИННО БУТИ. ВІЙСЬКОВЕ ЗВАННЯ НЕ МОЖЕ БУТИ ПОНИЖЕНО БЕЗ ЗАКОННИХ НА ТЕ ПРИЧИН.

  ВИДАТИ ВІЙСЬКОВИЙ КВИТОК ВАМ ЗОБОВ'ЯЗАНІ, АЛЕ І МОБІЛІЗУВАТИ МАЮТЬ ПРАВО. ТОМУ ДЛЯ ВАС ТУТ ДВІ СТОРОНИ МЕДАЛІ.

  Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.

  +3 / 0
  Айвазян Юрий Климентьевич
  Айвазян Юрий Климентьевич 24 дня назад

  Адвокат, г. Николаев, 31 год опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня, Максиме!

  Даю детальні відповіді на всі Ваші питання:

  Спочатку про ВЛК. Така комісія самостійно визначає порядок проходження військовозобов'язаним усіх лікарів, а також призначає за необхідності додаткові обстеження, включно з необхідними аналізами.

  Порядок медогляду військовозобов’язаних під час мобілізації регулюється розділом ІІ Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого Наказом Міністерства оборони України від 14.08.2008№ 402.

  Медичний огляд військовозобов’язаних проводиться за рішенням військового комісара військово-лікарські комісії (далі – ВЛК) військових комісаріатів.

  Кожний військовозобов’язаний оглядається хірургом, терапевтом, невропатологом, психіатром, окулістом, оториноларингологом, стоматологом, дерматологом, а за медичними показаннями і лікарями інших спеціальностей.

  Військовозобов’язані, визнані непридатними до військової служби, повторно оглядаються ВЛК військових комісаріатів за місцем проживання після обов’язкового обстеження у спеціалізованих лікувально-профілактичних закладах.

  Перед оглядом військовозобов’язаних їм проводиться рентгенологічне (флюорографічне) обстеження органів грудної клітки, загальний аналіз крові, визначаються група крові та резус-належність (особам, у яких немає відповідної відмітки у військовому квитку), ЕКГ, дослідження сечі. Особам, яким більше 40 років, обов’язково проводиться вимір внутрішньоочного тиску, дослідження крові на цукор.

  До початку огляду ТЦКСП (військовий комісаріат) на всіх військовозобов’язаних отримує дані із психоневрологічних, протитуберкульозних, шкірно-венеричних диспансерів, наркологічних закладів (на тих, що перебувають на обліку у вказаних диспансерах, закладах, – витяг з історії хвороби), на осіб, що визнані інвалідами, – дані з органів соціального забезпечення, також медичну картку амбулаторного хворого (облікова форма МОЗ України № 025) з поліклінік та медико-санітарних частин за місцем проживання, роботи або навчання. До цього також додається довідка МСЕК, яку військовозобов’язаний повинен отримати самостійно.

  Зазначені документи з відомостями із вищевказаних диспансерів (закладів), а на офіцерів і прапорщиків (мічманів) запасу також особові справи військовий комісаріат до початку огляду подає для вивчення у ВЛК.

  У разі коли лікарям ВЛК військового комісаріату важко остаточно визначити стан здоров’я військовозобов’язаного, він направляється на амбулаторне або стаціонарне обстеження у лікувально-профілактичний заклад МОЗ України з подальшим оглядом ВЛК військового комісаріату. Якщо обстеження проводилось у військовому лікувальному закладі, то огляд проводиться госпітальною (гарнізонною) ВЛК.

  Повторний медичний огляд військовозобов’язаних, які перебувають у запасі 1 і 2 розрядів, раніше визнаних придатними до військової служби або непридатними до військової служби в мирний час за станом здоров’я, які можуть бути вилікувані, а також військовозобов’язаних плавскладу ВМС Збройних Сил України проводиться один раз у 5 років ВЛК військових комісаріатів, а льотного складу — ЛЛК військових комісаріатів (абз. 3 п. 3.2 Положення № 402).

  Постанова ВЛК регіонів може бути оскаржена у ЦВЛК або у судовому порядку.

  Можливість оскарження висновків ВЛК (військово-лікарської коміссії) передбачена Наказом Міністерства оборони України від 14.08.2008 № 402 (зареєстрований в Мінюсті 17.11.2008 за № 1109/15800) «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України».

  Згідно з п. 2.4.10 р. 2 Положення постанова ВЛК (військово-лікарської комісії) регіонів може бути оскаржена у ЦВЛК (Центральної військово-лікарської комісії).

  Відповідно до п. 2.3.5 р. 2 Положення постанови ЦВЛК можуть бути оскаржені в судовому порядку.

  Оскарження постанови ВЛК регіонів:

  - постанови ВЛК районного (міського) військового комісаріату переглядаються ВЛК військового комісаріату Автономної Республіки Крим, областей, міста Києва;

  - переглядати або скасовувати постанови підпорядкованих ВЛК мають право ВЛК регіонів (постанову про придатність до військової служби колишніх військовослужбовців на період їх фактичного звільнення зі Збройних Сил України має право переглядати тільки ЦВЛК);

  - постанови будь-яких ВЛК можуть переглядатися ЦВЛК. Постанову про придатність до військової служби колишніх військовослужбовців на період їх фактичного звільнення зі Збройних Сил України має право приймати або переглядати тільки ЦВЛК.

  Для перегляду відповідного рішення (Постанови) медкомісії Вам необхідно подати у ВЛК вищого рівня або ЦВЛК заяву про перегляд оскаржуваної постанови ВЛК нижчого рівня та додати до заяви всі наявні документи, видані військово-лікарською комісією, рішення якої переглядається. Також в заяві необхідно вказати причини ініціювання перегляду, додати результати попередніх обстежень, документів, на підставі яких чоловіка було визнано непридатним до військової служби.

  Оскарження рішення ВЛК в суді здійснюється в порядку адміністративного судочинства відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України.

  Також, законом України «Про військовий обов'язок і військову службу» передбачено оскарження рішень призовних комісій.

  Крім того, начальник Управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ Збройних Сил України полковник Роман Горбач повідомив контакти для подачі скарг з приводу мобілізації.

  Так, працює спеціально створена гаряча лінія Міноборони. До неї можна зателефонувати за номерами:

  0800 500 410, 0800 500 442, 044 454 44 99. Ці контакти можна знайти на сайті Міноборони.

  Тепер щодо квитка...

  Комісар має право утримати в себе військоватий квиток але лише на деякий час і за певних умов! Надаю Вам все що Ви повинні про це знати:

  Згідно п. 1 ПОЛОЖЕННЯ про військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського склад, затвердженого Указом Президента від 30 грудня 2016 року № 582/2016

  "Військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу (далі - військовий квиток) є документом, що посвідчує особу військовослужбовця (військовозобов'язаного) та визначає належність його власника до виконання військового обов'язку".

  У відповідності з пунктом 3 Положення квиток має мітити наведені нижче дані, і якщо вони в квитку наявні, то комісар вводить Вас в оману дані:

  3. До військового квитка військовозобов'язаного Служби зовнішньої розвідки України замість даних про військовий комісаріат, що видав військовий квиток, підпису військового комісара вносяться дані про відповідний підрозділ Служби зовнішньої розвідки України, що видав військовий квиток, та проставляється підпис керівника відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки України. Записи та фотокартка засвідчуються гербовою мастиковою печаткою Служби зовнішньої розвідки України.

  На першу сторінку військового квитка вносяться число, місяць, рік і місце народження, дані про освіту, основну цивільну спеціальність та сімейний стан власника військового квитка.

  Друга - дванадцята сторінки військового квитка призначені для внесення записів про належність власника військового квитка до військової служби, а тринадцята - п'ятнадцята сторінки - записів про облік у запасі.

  На шістнадцятій і сімнадцятій сторінках військового квитка вносяться записи про дозвіл на носіння зброї, вісімнадцятій сторінці - відомості про щеплення, дев'ятнадцятій - двадцять першій сторінках - записи про видачу та вилучення мобілізаційних розпоряджень, а на двадцять другій - двадцять п'ятій сторінках - відмітки про військовий облік.

  Двадцять шоста - двадцять восьма сторінки військового квитка призначені для службових відміток.

  На двадцять дев'ятій - тридцять другій сторінках військового квитка розміщується інформація щодо правил військового обліку громадян України, а також порядку видачі, обміну.

  Пункт 6 Положення визначає:

  "Військовослужбовці (військовозобов'язані) зобов'язані надійно зберігати військові квитки, стежити за своєчасним і точним внесенням до них змін та виконувати вимоги Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу».

  Дуже важливим для Вас є пункт 13 Положення:

  "Військовослужбовець (військовозобов'язаний) може передавати військовий квиток іншим фізичним чи юридичним особам лише за умови одержання оформленої у встановленому порядку розписки про отримання відповідними фізичними чи юридичними особами такого квитка".

  Нарешті з приводу виданої Вам повістки. Про її законність можна твердити лише чітко знаючи її цільове призначення.

  На даний момент існує чотири види документів, які можна назвати загальним терміном «повістка».

  Повістка, яка вручається з метою уточнення облікових даних

  Цей вид повістки вручається призовнику для внесення відомостей до бази щодо особи призовника, його сімейного стану, інформації про працевлаштування, наявність чи відсутність дітей. Результатом такої перевірки можуть бути виявлені підстави для звільнення від служби в армії, наприклад, за наявності дитини. Окрім того, можуть бути встановлені підстави для відстрочки від призову на строкову військову службу, якщо в призовника є захворювання, які унеможливлюють проходження військової служби.

  Повістка на проходження військово-лікарської комісії (ВЛК)

  Повістка, яка зобов'язує призовника пройти медичне обстеження. До повістки додається картка дослідження та медичного огляду військовозобов'язаного, у якій зрештою буде зазначено, чи придатний чи непридатний призовник до строкової служби.

  Повістка-призов на строкову військову службу

  У такій повістці вказано термін, у який потрібно з'явитися до призовної дільниці. Окрім того, там зазначено, що при собі необхідно мати: паспорт, військовий квиток (тимчасове посвідчення) або посвідчення про приписку до призовної дільниці (для призовників), а також обліково-послужну картку та мобілізаційне розпорядження (за наявності). Ухилення від призову на строкову військову службу - злочин, що передбачений статтею 335 Кримінального кодексу та карається обмеженням волі на строк до трьох років.

  Мобілізаційне розпорядження

  Такий вид повістки вручається військовозобов'язаним особам, котрі пройшли медичну комісію та визнані придатними до несення військової служби. Здебільшого мобілізаційне розпорядження вручається під час оголошення мобілізації. У мобілізаційному розпорядженні повинно бути зазначено про обов'язок з'явитися у визначений призовний пункт протягом 24 годин після оголошення мобілізації.

  Що стосується помилки у військовому квитку з приводу звання, то її працівникам ТЦК прийдеться виправляти. Це однозначно.

  ВИСНОВОК: Визначити дії воєнкому як однозначно незаконні поки що складно, хоча певні ознаки того є. Очевидно також є підстави зтверджувати, що воєнком намагався Вас мобілізувати, але військова частина Вас не по причині стану здоров'я не прийняла в особовиі склад. Далі, я думаю, у Вас на руках зараз можливо знаходиться мобілізаційне розпорядження, і воєнком знову спробує направити Вас в частину, але іншу. Ви можете не з'явитись за повісткою у разі наявності поважної причини (наприклад, хвороба + лікарняний).

  Раджу терміново подумати над гіпотетичними підставами відстрочки! Можу в тому реально допомогти!

  Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

  надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.

  Для отримання повної консультації та опрацювання алгоритму дій, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись".

  0 / 0
  Мєньков Андрій Васильович
  Мєньков Андрій Васильович 24 дня назад

  Юрист, г. Херсон, 17 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня Максиме.

  Тимчасове посвідчення військовозобов'язаного (далі - тимчасове посвідчення) є документом, що посвідчує особу військовозобов'язаного, який перебуває у запасі осіб офіцерського складу або осіб рядового, сержантського і старшинського складу (далі - військовозобов'язаний), та визначає належність його власника до виконання військового обов'язку (пункт 1 Положення про тимчасове посвідчення військовозобов"язаного) https://ips.ligazakon.net/document/view/RE31379?an...

  Військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу (далі - військовий квиток) є документом, що посвідчує особу військовослужбовця (військовозобов'язаного, резервіста) та визначає належність його власника до виконання військового обов'язку (пункт 1 ПОЛОЖЕННЯ про військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу) https://ips.ligazakon.net/document/view/U582_16?an...

  Як бачите різниця між цими військово-обліковими документами у тому, що особа військовослужбовця може посвідчуватися тільки військовий квитком.

  Щодо помилкового запису про військове звання, то помилку мають виправити у військкоматі, бо запис у квитку не відповідатиме наказу на підставі якого цей запис здійснено. У разі відмови це зробити доведеться затребувати відповідний наказ або витяг з нього, який стосується присвоєння Вам військового звання і оскаржувати бездіяльність військкомату до суду (звичайно якщо Вам це принципово).

  0 / 0
  Корнійчук Євген Іванович
  Корнійчук Євген Іванович 24 дня назад

  Юрист, г. Днепр, 7 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня, ознайомтесь з положенням про військовий квиток, записати нижче звання можуть тільки за наведених там підстав, у інших випадках ви маєте право не приймати військовий квиток. Звернутися зі скаргою в міністерство оборони України.

  https://ips.ligazakon.net/document/U582_16

  Також є порушення якщо в у вас забрали тимчасовий військовмй квиток і не видали про це довідку.

  Гаряча лінія міністерства оборони України 0 800 500 442

  Якщо я допоміг вирішити ваше питання ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.

  Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.

  0 / 0
  Карпенко Андрей Владимирович
  Карпенко Андрей Владимирович 24 дня назад

  Адвокат, г. Киев, 23 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Вітаю!

  1.

  Військо́вий квито́кдокумент, який видається територіальним центром комплектування та соціальної підтримки громадянам при призові на дійсну військову службу або при зарахуванні в запас. Військовий квиток є безстроковим документом що засвідчує особу солдата, матроса, сержанта, старшини, що перебуває на дійсній військовій службі. В ньому також вказується належність до військової служби громадян, що перебувають у запасі. Офіцерам і генералам що перебувають на дійсній військовій службі, видається посвідчення офіцера.

  Законодавство передбачає два види військових квитків:

  • Військовий квиток рядового, сержантського і старшинського складу — документ, що визначає належність його власника до військової служби, служби в запасі та військового обов'язку.
  • Військовий квиток офіцера запасу — документ, що визначає належність його власника до офіцерського складу та військового обов'язку.

  ххх

  ЗАТВЕРДЖЕНО

  Указом Президента Українивід 30 грудня 2016 року N 582/2016

  ПОЛОЖЕННЯпро військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу

  https://ips.ligazakon.net/document/U582_16?an=19

  13. Військовослужбовець (військовозобов'язаний, резервіст) може передавати військовий квиток іншим фізичним чи юридичним особам лише за умови одержання оформленої у встановленому порядку розписки про отримання відповідними фізичними чи юридичними особами такого квитка.

  ВАМ ПОВИННІ БУЛИ В ТЦКСП НАДАТИ РОЗПИСКУ ПРО ВИЛУЧЕННЯ ВІЙСЬКОВОГО КВИТКА.

  ЯКЩО В ВІЙСЬКОВОМУ КВИТКУ Є НЕДОСТОВІРНІ ДАННІ ТО ВИМАГАЙТЕ ЇХ ВИПРАВЛЕННЯ.

  2. ЯКЩО ВИ НЕ ЗГІДНІ З РІШЕННЯМ ВЛК, ТО ОСКАРЖУЙТЕ ЙОГО.

  !!! ОСКАРЖИТИ ПОСТАНОВУ (ДІАГНОЗ) ВЛК В СУДОВОМУ ПОРЯДКУ НЕМОЖЛИВО, ЦЕ МОЖНА ЗРОБИТИ ТІЛЬКИ В ВИЩУ ВЛК.

  СТУПІНЬ ПОРУШЕННЯ ФУНКЦІЙ ВАШОГО ОРГАНІЗМУ ТА ПРИДАТНІСТЬ ДО ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ВИЗНАЧАЄ ТІЛЬКИ ВІЙСЬКОВО - ЛІКАРСЬКА КОМІСІЯ.

  ЗАКОН УКРАЇНИ

  Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

  Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

  Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

  визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії);

  ххх

  Придатність до служби в армії визначає тільки ВЛК (військово-лікарська комісія).

  МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

  НАКАЗ

  14.08.2008 № 402

  Зареєстровано в Міністерствіюстиції України17 листопада 2008 р.за № 1109/15800

  Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України

  3.8.

  Постанови ВЛК військових комісаріатів оформлюються довідкою ВЛК (додаток 4 до Положення) у двох примірниках, яка не підлягає затвердженню штатною ВЛК і дійсна протягом шести місяців з дня медичного огляду. Копія довідки видається на руки особі, яка пройшла медичний огляд.

  Після закінчення медичного обстеження під час мобілізації ВЛК виносить щодо військовозобов’язаного одну із таких постанов:

  "Придатний до військової служби";

  "Тимчасово непридатний до військової служби (вказати дату повторного огляду)";

  "Непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку".

  ххх

  Коли особа вже має постанову (свідоцтво про хворобу, протокол засідання, довідку) військово-лікарської комісії за результатами проведеного медичного огляду, з яким вона з певних причин не погоджується, необхідно визначитися із процедурою можливого оскарження.

  Процедура оскарження може бути досудовою та судовою.

  Досудова процедура оскарження

  Досудова процедура оскарження полягає у зверненні особи із заявою до військово-лікарської комісії (ВЛК) вищого рівня.

  Тому перше, що необхідно зробити — звернути увагу на те, якою саме ВЛК було прийнято постанову, яку особа має намір оскаржити.

  Далі, глава 2 Положення допоможе зрозуміти, де в системі військово-лікарських комісій знаходиться комісія, яка видала постанову, що буде оскаржуватися, яка комісія є вищою над нею в цій ієрархії та які варіанти оскарження передбачено самим Положенням.

  Так, наприклад, пункт 2.4.10. Положення передбачає, що постанова ВЛК регіонів може бути оскаржена у ЦВЛК або у судовому порядку.

  Тобто в цьому випадку є вибір, куди можна звернутися для оскарження.

  А от постанови Центральної військово-лікарської комісії (ЦВЛК) можуть бути оскаржені лише в судовому порядку (пункт 2.3.5. Положення).

  У заяві до ВЛК вищого рівня або ЦВЛК необхідно описати ситуацію, що склалася, вказати, з чим саме ви не погоджуєтесь та якими документами це підтверджується (у випадку їх наявності). Відповідно до такої заяви необхідно буде долучити постанову, що оскаржується та за можливості інші медичні документи.

  Обираючи відразу судову процедуру важливо пам’ятати, що суди звертають увагу на те, чи застосовувалася позивачем досудова процедура оскарження.

  У своїх рішеннях вони часто наголошують на тому, що у разі наявності сумніву щодо правильності висновку ВЛК про придатність до військової служби, у позивача є право звернутись до ЦВЛК для перегляду відповідного висновку.

  Тому варто все ж таки використовувати способи досудового врегулювання спору, якщо вони передбачені.

  Судова процедура оскарження

  Судова процедура оскарження полягає у зверненні особою із позовом до адміністративного суду.

  Який суд обрати

  Позов може бути поданий до суду за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) особи-позивача або до суду за місцеперебуванням відповідача.

  Строки для звернення до суду

  Позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду.

  Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

  Якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, або законом визначена обов’язковість досудового порядку вирішення спору, то для звернення до адміністративного суду встановлюється тримісячний строк, який обчислюється з дня вручення позивачу рішення за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб’єкта владних повноважень.

  Якщо рішення за результатами розгляду скарги позивача на рішення, дії або бездіяльність суб’єкта владних повноважень не було прийнято та (або) вручено суб’єктом владних повноважень позивачу у строки, встановлені законом, то для звернення до адміністративного суду встановлюється шестимісячний строк, який обчислюється з дня звернення позивача до суб’єкта владних повноважень із відповідною скаргою на рішення, дії або бездіяльність суб’єкта владних повноважень.

  Таким чином, необхідно звертати увагу на вказані вище строки при зверненні до суду, з урахуванням того, чи використовувалася досудова процедура врегулювання спору.

  Варто звернути увагу, що:

  1. Відповідно до п.9. ч.1 ст.19 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема, у спорах щодо оскарження рішень медико-соціальних експертних комісій та інших подібних органів, рішення яких є обов’язковими для органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших осіб.Суд захищає лише порушені, невизнані або оспорювані права, свободи та інтереси учасників адміністративних правовідносин. Таким чином, встановлення діагнозу, оцінка діагнозу позивача на предмет того, чи підпадає він під дію статей розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби до повноважень суду не належить.
  2. Лише факт подання позову чи судового розгляду не зупиняє дії постанов та не звільняє особу від обов’язків за наслідками винесених постанов.Законодавство передбачає можливість подання заяви про забезпечення позову при зверненні до суду.ОДНАК,пункт 5 частини 3 статті 151 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що не допускається забезпечення позову шляхом зупинення дії рішення суб’єкта владних повноважень, яке не є предметом оскарження в адміністративній справі, або встановлення заборони або обов’язку вчиняти дії, що випливають з такого рішення.Таким чином, рішення ВЛК (у формі постанови) є чинним та підлягає виконанню, поки рішенням суду не буде визнано його незаконність.Чим скоріше Ви почнете процедуру оскарження, ТИМ краще.1. В судовому порядку Ви можете оскаржити порушення Вашого права на належну ВЛК.2. В вищу ВЛК оскаржується діагноз.3. Оскарження рішення ВЛК ЗАРЕЄСТРУЙТЕ в КАНЦЕЛЯРІЇ ТЦКСП. 4. Найміть адвоката, котрий буде відстоювати Ваші права і військоматі і в суді.
  0 / 0
  Дерій Владислав Олегович
  Дерій Владислав Олегович 24 дня назад

  Юрист, г. Полтава, 1 год опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня, Максиме!

  Зараз викликали повісткою, пройшов ВЛК (під час проходження ВЛК не запрашували здачу аналізів), визнаний непридатним в мирний час, обмежено придатним у військовий час.

  Стрептодермія - бактеріальна інфекція поверхневих шарів шкіри. Вона підпадає під статтю 1 Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1109-08#Text . Згідно даної статті ВЛК приймає рішення про непридатність до військової служби або обмежену придатність індивідуально. Якщо Вас визнали обмежено придатним, а Ви з рішенням не згодні, то потрібно оскаржувати у ЦВЛК або у судовому порядку.

  Комісар сказав написати заяву на заміну тимчасового посвідчення на військовий квиток. Видав повістку , щоб прийти забрати квиток.

  Вилучення тимчасового посвідчення у військовозобов'язаного районними (міськими) військовими комісаріатами здійснюється у зв’язку видачею військових квитків військовозобов’язаним.

  Згідно Указу Президента України від 30 грудня 2016 року № 582/2016 ПОЛОЖЕННЯ про військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу https://www.president.gov.ua/documents/5822016-21010

  Військові квитки видаються: районними (міськими) військовими комісаріатами під час призову або прийняття громадян на військову службу, зарахування в запас, поновлення військового квитка у разі його втрати або пошкодження, зарахування до військового навчального закладу, звільнення у запас або зняття з військового обліку за станом здоров'я

  Вилучені бланки посвідчень про приписку до призовної дільниці, тимчасові посвідчення та довідки, що були раніше видані замість військових квитків, до справи разом з відомостями не долучаються.

  Тому нічого протиправного в тому, що у Вас вилучили тимчасове посвідчення для видачі військового квитка немає.

  Коли прийшов за квитком, сказали, що треба пройти співбесіду для проходження служби. Відправили в частину, там сказали, що не беруть, в зв'язку з вираженою стрипдодермією. Повернувся до військкомату (тцк і сп). там відмовились видавати військовий квиток, бо потрібно внести якісь зміни. Виписали повістку через 10 днів з'явитися знову у військкомат.

  Все виглядає так, ніби Вам у військовому квитку зазначили або мали намір зазначити ту частину, до якої Вас відправили на співбесіду. Проте, у зв’язку з хворобою Вам відмовили у проходженні служби у відповідній частині. Мотивами невидачі військового квитка можуть бути або зміни у військовому квитку, або пошук нової військової частини, куди Вас можуть зарахувати.

  Військовий квиток видається під особистий підпис у відомості видачі військових квитків.

  Якщо довго не видають військовий квиток пишіть повторну заяву в РТЦК або направляйте скарги в обласний ТЦК чи на гарячу лінію МО.

  Можна якось охарактеризувати правомірність дій комісара? (при цьому у військовому квитку вказали звання на ранг нище)

  Дії військового комісара виглядають логічно, а звання зазначають згідно Положенням про проходження громадянами України військової служби у Збройних СилахУкраїни https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1153/2008#Text

  41. Військове звання може бути первинним або черговим.

  • Для осіб рядового складу первинним є військове звання рекрута.
  • Для осіб сержантського та старшинського складу первинним є військове звання молодшого сержанта (старшини 2 статті);
  • Для осіб офіцерського складу первинним є військове звання молодшого лейтенанта.

  При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго! Бережіть себе!

  0 / 0
  Гончаренко Константин
  Гончаренко Константин 24 дня назад

  Юрист, г. Сумы, 4 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня!

  Вам необхідно подати таку письмову скаргу на ім я начальника тцк сп(воєнкомат) через канцелярію установи , або поштою рекомендованим листом.

  Зразок заяви:

  Начальнику територіального центру комплектування та соціальної підтримки

  ___

  вул. ___

  ___

  Петренка Івана Петровича

  що проживає за адресою:

  ___ область, ___ район,

  м. ___, вул. ___

  поштовий індекс 29000

  тел.: *** *** ** **

  СКАРГА

  Я, ___ (П.І.П.), 02.01.1988 р.н., у січні 2013 року звернувся до ___ військкомату з проханням видати мені військовий квиток згідно чинного законодавства. Проте працівники військкомату мені повідомили, що у них відсутні бланки військових квитків і запропонували мені почекати 2 місяці. Через два місяці я знову звернувся з проханням видати мені військовий квиток, проте і в цей раз працівники мені відмовили посилаючись на відсутність бланків військових квитків і знову запропонували звернутись до них через «декілька місяців».

  Неправомірні дії працівників військкомату продовжувалися до березня 2019року. У березні 2019року мені повідомили, що я можу з’явитися у ___ міський військкомат та отримати належний мені документ.

  Проте, незважаючи на чинні на сьогодні нормативно-правові акти мені була надана «довідка» (від 15.03.2019 р. №000), а не військовий квиток.

  На моє законне запитання чому була видана довідка ?, а не встановлений законом документ прапорщик ___ повідомила, що тим особам, які не служили в Збройних силах України військові квитки не видаються, а подібні довідки є дійсними.

  Дане твердження не відповідає дійсності, так як при мені іншим особам були видані військові квитки, а «вибірковість» працівників щодо надання військових квитків мені не зрозуміла. Будь-які намагання мене особисто дізнатися яким нормативно-правовим атом керуються службовці ___ військкомату щодо невидачі військового квитка не принесли успіху.

  Вважаю, що працівники ___ міського військового комісаріату порушили моє право на отримання військового квитка з наступних підстав.

  Відповідно до ст. 18 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII (чинний) від призову на строкову військову службу в мирний час звільняються громадяни України які визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби в мирний час.

  Згідно п.3. Указу Президента України «Про положення про військовий квиток рядового, сержантського і старшинського складу та Положення про військовий квиток офіцерів запасу» (чинний) від 25 травня 1994 року N 263/94 військові квитки видають районні (міські) військові комісаріати під час призову громадян на військову службу, зарахування їх до військового навчального закладу, звільнення у запас або зняття з військового обліку за станом здоров’я.

  Відповідно до п.29 Постанови «Про затвердження Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом» від 21 березня 2002 р. N 352 (чинний) громадяни, визнані непридатними до військової служби в мирний час, обмежено придатними у воєнний час або непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку, а також ті, що були раніше засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, арешту, виправних робіт, зокрема із звільненням від відбування покарання на військовий облік призовників не беруться і на підставі рішення комісії з питань приписки одержують військовий квиток, у якому робиться відповідна відмітка. Оформлення військових квитків цим громадянам здійснюється на підставі витягу з книги протоколів засідань комісії з питань приписки.

  Даним документом підтверджується моє право на отримання військового квитка, а не «довідки». Також, відповідно до п.4. Указу Президента України «Про положення про військовий квиток рядового, сержантського і старшинського складу та Положення про військовий квиток офіцерів запасу» (чинний) від 25 травня 1994 року N 263/94 військовий квиток являє собою зшиту внакидку нитками книжечку розміром 88 х 125 мм, що складається з твердої обрізної з закругленими кутами обкладинки, обтягнутої бумвінілом темно-зеленого кольору, і 32-х сторінок.

  Тобто, мені повинен бути виданий документ встановленого зразка, а не ½ аркуша А4, яка іменується «довідкою».

  Необхідність військового квитка обґрунтовується також тим, що при прийомі на роботу або на вимогу органів державної влади та/або органів місцевого самоврядування вимагається оригінал військового квитка. Надаючи незрозумілий аркуш паперу іменований «довідкою» відчуваю себе ніякового. Також даний факт принижує мою честь та гідність, що вважаю неприпустимим в процесі побудови правової держави.

  На підставі вищевикладеного та керуючись, Законом України «Про звернення громадян»,

  ПРОШУ:

  1. Прийняти скаргу до розгляду.
  2. Поновити мої порушені права.
  3. Видати мені військовий квиток встановленого зразка.
  4. Провести службову перевірку щодо невидачі мені військового квитка та притягнути до дисциплінарної відповідальності осіб винних в порушенні моїх прав.
  5. Ознайомити з матеріалами перевірки.
  6. Дати письмову відповідь про результати розгляду цієї скарги.

  Додатки:

  – Копія довідки видана ___

  – Копія паспорта громадянина України.

  П.І.П. ___

  14 квітня 2019р. /підпис/

  ---

  З повагою,

  Костянтин Гончаренко

  +2 / 0
  Адвокат Евгений Александрович
  Адвокат Евгений Александрович 24 дня назад

  Адвокат, г. Киев, 29 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Здравствуйте, Максим!

  ПО ПОВОДУ ПОЛУЧЕНИЯ ВОЕННОГО БИЛЕТА (ВРЕМЕННОГО УДОСТОВЕРЕНИЯ):

  - ВОЕННЫЙ БИЛЕТ:

  Указ Президента України

  Про Положення про військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу та Положення про військовий квиток офіцера запасу:

  Про Положення про військови... | від 30.12.2016 № 582/2016 (rada.gov.ua)

  ИЛИ

  - ВРЕМЕННОЕ УДОСТОВЕРЕНИЕ:

  МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

  НАКАЗ

  21.11.2017 № 610

  Зареєстровано в Міністерствіюстиції України14 грудня 2017 р.за № 1511/31379

  Про тимчасове посвідчення військовозобов’язаного:

  Про тимчасове посвідчення військ... | від 21.11.2017 № 610 (rada.gov.ua)

  ПРОЦЕДУРА ПОЛУЧЕНИЯ ВОЕННОГО БИЛЕТА:

  Для получения военного билета, Вам необходимо обратиться в территориальный центр комплектования и социальной поддержки (новое название учреждения которое сменило военкомат).

  Вам предоставят перечень документов, который Вам нужно предоставить для получения военного билета в виде копий: паспорта гражданина Украины, ИНН, аттестата, диплома с дополнением к нему, свидетельства о браке, свидетельства о рождении ребёнка и фотографии.

  Обязательно необходимо пройти медкомиссию.

  Решение о пригодности/непригодности Вас к прохождению воинской службы, зависит от результатов медкомиссии.

  В своей деятельности медкомиссия, руководствуется приказом Министерства обороны Украины # 402 от 14.08.2008 года, с изменениями к нему, где указаны все диагнозы, графы отношения к воинской службе, порядке проведения медкомиссии, основания для признания пригодным/непригодным к прохождению срочной воинской службы, службы офицеров запаса, при мобилизации, воинской службы по контракту, в резерве и т.п.:

  МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

  НАКАЗ

  14.08.2008 № 402

  Зареєстровано в Міністерствіюстиції України17 листопада 2008 р.за № 1109/15800

  Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України:

  Про затвердження Положення про в... | від 14.08.2008 № 402 (rada.gov.ua)

  ДЛЯ ВОЕННООБЯЗАННІХ МЕДКОМИССИЯ ТЦКСП (ВОЕНКОМАТА) ПРОВОДИТСЯ 1 РАЗ В 5 ЛЕТ:

  МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

  НАКАЗ

  14.08.2008 № 402

  Зареєстровано в Міністерствіюстиції України17 листопада 2008 р.за № 1109/15800

  Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України:

  Про затвердження Положення про в... | від 14.08.2008 № 402 (rada.gov.ua)

  "3. Медичний огляд військовозобов'язаних у мирний час та під час мобілізації, на особливий період

  3.1. Медичний огляд військовозобов'язаних проводиться за рішенням військового комісара ВЛК військових комісаріатів.

  3.2. Військовозобов'язані, залежно від категорії запасу, військово-облікової спеціальності та призначення, підлягають повторному огляду ВЛК військових комісаріатів. Крім того, офіцери запасу підлягають повторному огляду зазначеними ВЛК під час чергового атестування, а рядовий, сержантський та старшинський склад запасу ВЛК військових комісаріатів - у разі зміни призначення.

  Кожний військовозобов'язаний оглядається хірургом, терапевтом, невропатологом, психіатром, окулістом, оториноларингологом, стоматологом, дерматологом, а за медичними показаннями і лікарями інших спеціальностей.

  Повторний медичний огляд військовозобов’язаних, які перебувають у запасі 1 і 2 розрядів, раніше визнаних придатними до військової служби або непридатними до військової служби в мирний час за станом здоров’я, а також військовозобов’язаних плавскладу ВМС Збройних Сил України проводиться один раз на 5 років ВЛК військових комісаріатів, а льотного складу - ЛЛК військових комісаріатів".

  Для этого рекомендую перед прибытием в территориальный центр комплектования и социальной поддержки (новое название учреждения которое сменило военкомат), где Вас направят на медкомиссию, самостоятельно пройти обследование в больнице, согласно Вашего диагноза, чтобы врачи указали Ваш диагноз, в соответствии с приказом Министерства обороны Украины # 402 от 14.08.2008 года, с изменениями к нему, что на много увеличит Ваши шансы, на результаты прохождения медкомиссии в Вашу пользу.

  Вы имеете право получить заключение военно-врачебной комиссии (медкомиссии), чтобы видеть результаты и иметь право обжаловать:

  МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

  НАКАЗ

  14.08.2008 № 402

  Зареєстровано в Міністерствіюстиції України17 листопада 2008 р.за № 1109/15800

  Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України:

  Про затвердження Положення про в... | від 14.08.2008 № 402 (rada.gov.ua)

  «22. Оформлення постанов ВЛК

  «22.1. Дані про тих, хто пройшов медичний огляд (прізвище, ім'я та по батькові, рік народження, військове звання, військова частина, місяць та рік призову на військову службу тощо), діагноз та постанова ВЛК про ступінь придатності до військової служби та про причинний зв'язок записуються в Книгу протоколів засідань ВЛК (ЛЛК). …

  22.3. Постанови ВЛК, які не підлягають затвердженню (контролю) штатною ВЛК, оформляються в день медичного огляду і видаються на руки особі, що пройшла медичний огляд, або в установленому порядку направляються у військову частину. Свідоцтво про хворобу (довідка ВЛК) з постановою, які підлягають затвердженню (контролю) штатною ВЛК, направляються на затвердження (контроль) не пізніше 5-денного терміну після медичного огляду. Свідоцтво про хворобу, довідка ВЛК із затвердженою постановою не пізніше ніж через два дні після їх затвердження та одержання із штатної ВЛК висилаються командиру військової частини, у якій проходить службу військовослужбовець, що пройшов медичний огляд, або начальнику, який направив його на медичний огляд, або видаються на руки представникам військових частин за наявності у них підтверджуючих документів.»

  В случае несогласия с решением медкомиссии, такое решение возможно обжаловать в Центральную ВВК Министерства обороны Украины, С ПРИСОЕДИНЕНИЕМ КОПИЙ МЕДИЦИНСКИХ ДОКУМЕНТОВ, КОТОРЫЕ ПОДТВЕРЖДАЮТ ДИАГНОЗ:

  МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

  НАКАЗ

  14.08.2008 № 402

  Зареєстровано в Міністерствіюстиції України17 листопада 2008 р.за № 1109/15800

  Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України:

  Про затвердження Положення про в... | від 14.08.2008 № 402 (rada.gov.ua)

  "2.2. Штатні ВЛК є військово-медичними установами. Вони мають гербову печатку, кутовий штамп та утримуються за окремим штатом. До штатних ВЛК належать:

  Центральна військово-лікарська комісія (далі - ЦВЛК);

  ВЛК регіону;

  ВЛК евакуаційного пункту;

  ВЛК пересувної госпітальної бази.

  Штатні ВЛК комплектуються лікарями із клінічною підготовкою за однією з лікарських спеціальностей (терапія, хірургія, неврологія, психіатрія, оториноларингологія, офтальмологія, організація охорони здоров'я тощо), з досвідом роботи у військових частинах та лікувальних закладах.

  Залучати особовий склад штатних ВЛК для вирішення питань та завдань, не пов'язаних із військово-лікарською експертизою, забороняється.

  2.3. Центральна військово-лікарська комісія

  2.3.1. ЦВЛК є органом військового управління, який здійснює керівництво ВЛК регіонів у Збройних Силах України та є керівним органом із військово-лікарської експертизи в Збройних Силах України.

  2.3.2. Начальник ЦВЛК безпосередньо підпорядковується директору Військово-медичного департаменту (далі - ВМД) Міністерства оборони України. Усі штатні ВЛК Збройних Сил України безпосередньо підпорядковуються начальнику ЦВЛК.

  2.3.3. На ЦВЛК покладається організація військово-лікарської експертизи у Збройних Силах України, а також:

  розроблення та участь у розробленні проектів нормативно-правових актів, посібників, методичних рекомендацій з питань військово-лікарської експертизи;

  розроблення спільно з головними медичними спеціалістами Міністерства оборони України та МОЗ України медичних показань для військово-професійного призначення призовників до видів Збройних Сил України, родів військ та за військовими спеціальностями;

  розроблення спільно з головними медичними спеціалістами Міністерства оборони України науково обґрунтованих вимог до стану здоров'я військовослужбовців з метою максимального збереження їх на військовій службі, запобігання необґрунтованого їх звільнення із Збройних Сил України за станом здоров'я;

  перевірка якості лікувально-профілактичної роботи у цілях військово-лікарської експертизи серед військовослужбовців у військових частинах і лікувальних закладах Міністерства оборони України;

  контроль за лікувально-оздоровчою роботою серед допризовників, організація медичного огляду призовників, кандидатів на навчання у ВВНЗ, військовослужбовців, громадян, які приймаються на військову службу за контрактом, військовозобов'язаних та резервістів (кандидатів у резервісти);

  розгляд заяв, пропозицій, скарг та прийом відвідувачів з питань військово-лікарської експертизи;

  аналіз та узагальнення результатів і досвіду роботи підпорядкованих ВЛК;

  проведення спільно з головними (провідними) медичними спеціалістами та іншими лікарями-спеціалістами аналізу й оцінки результатів медичного огляду військовослужбовців та інших контингентів, розробка пропозицій для покращення військово-лікарської експертизи;

  організація та керівництво науковою роботою з питань військово-лікарської експертизи у підпорядкованих ВЛК;

  підготовка та вдосконалення кадрів для ВЛК;

  прийняття та перегляд постанов ВЛК про ступінь придатності колишніх військовослужбовців на період їх фактичного звільнення із Збройних Сил України;

  проведення спільно з МОЗ України аналізу та узагальнення результатів лікувально-оздоровчої роботи серед допризовників і призовників, медичного огляду призовників та розроблення пропозицій щодо покращення цієї роботи.

  2.3.4. ЦВЛК має право:

  оглядати військовослужбовців та інших осіб, зазначених у пункті 1.2 розділу I цього Положення;

  перевіряти роботу підпорядкованих ВЛК з питань військово-лікарської експертизи;

  перевіряти організацію медичного огляду військовослужбовців та інших осіб у військових, цивільних лікувальних закладах, військових частинах;

  перевіряти організацію та стан лікувально-діагностичної роботи у військових, цивільних лікувальних закладах, медичних підрозділах військових частин та ВВНЗ у цілях військово-лікарської експертизи;

  витребовувати документи в частині, що характеризують обставини отримання захворювання, поранення, травми, каліцтва, необхідні для прийняття постанови про їх причинний зв'язок, а саме:

  виписки (витяги) з матеріалів адміністративного розслідування, матеріалів дізнання або судового розгляду, а також витяги з наказів, актів;

  особові та пенсійні справи, медичні документи (у разі витребовування оригіналів зазначених документів вони повертаються за належністю після складання протоколу);

  архівні довідки, характеристики та інші документи, необхідні для прийняття постанови (у разі надання копій зазначених вище документів копії підшиваються до складеного протоколу та передаються до архіву зі строком зберігання 50 років);

  залучати головних медичних фахівців Міністерства оборони України, лікарів-спеціалістів Національного військово-медичного клінічного центру та інших військових лікувальних закладів, спеціалістів інших спеціальностей, начальників медичної служби та представників командування (керівництва) військових частин, де проходить службу військовослужбовець, що оглядається, для вирішення питань військово-лікарської, лікарсько-льотної експертизи;

  перевіряти у військових комісаріатах і закладах охорони здоров'я України організацію, стан та результати лікувально-оздоровчої роботи серед допризовників та призовників, медичного огляду призовників, кандидатів на навчання у ВВНЗ, осіб, які приймаються на військову службу за контрактом, військовозобов'язаних, резервістів;

  направляти у військові лікувальні заклади на контрольне обстеження та медичний огляд військовослужбовців, членів їх сімей (крім членів сімей військовослужбовців строкової військової служби), військовозобов'язаних, резервістів, працівників;

  запитувати від військових, цивільних лікувальних закладів, військових частин, військових комісаріатів і ВВНЗ додаткові дані для аналізу, узагальнення та оцінки результатів військово-лікарської експертизи;

  надавати до Генерального штабу Збройних Сил України, командуванням видів, Сил підтримки Збройних Сил України, керівникам органів місцевої адміністрації результати лікувально-оздоровчої роботи, проведеної серед допризовників та призовників, медичного огляду військовослужбовців, членів їх сімей, кандидатів на навчання у ВВНЗ, громадян, які приймаються на військову службу за контрактом, військовозобов'язаних, резервістів та іншого контингенту;

  розглядати, переглядати, скасовувати, затверджувати, не затверджувати, контролювати згідно з цим Положенням постанови будь-якої ВЛК (лікарсько-льотної комісії (далі - ЛЛК)) Збройних Сил України;

  надавати роз'яснення щодо формулювання постанов ВЛК (ЛЛК)".

  В случае несогласия с решением медкомиссии, такое решение возможно обжаловать путём подачи административного иска в Окружной административный суд, С ПРИСОЕДИНЕНИЕМ КОПИЙ МЕДИЦИНСКИХ ДОКУМЕНТОВ, КОТОРЫЕ ПОДТВЕРЖДАЮТ ДИАГНОЗ, в порядке Кодекса административного судопроизводства Украины:

  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2747-15

  ОБ ОТВЕТСТВЕННОСТИ ЗА НАРУШЕНИЕ ПРАВИЛ ВОИНСКОГО УЧЕТА:ЗА НЕПОЛУЧЕНИЕ ВО ВРЕМЯ ВОЕННОГО БИЛЕТА:

  Вы нарушили правила воинского учёта поэтому при приходе в территориальный центр комплектования и социальной поддержки (новое название учреждения которое сменило военкомат), Вас могут привлечь к административной ответственности за нарушение правил воинского учёта по по части 2 статьи 210 Кодекса Украины об административных правонарушениях в виде штрафа, в размере от 850 грн. до 1700 грн..

  Кодекс України про адміністративні правопорушення:

  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10#Text

  "Стаття 210. Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку

  Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку -

  тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період -

  тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".

  При наличии вопросов обращайтесь через кнопку "Звернутися".

  Всего доброго!

  +1 / 0
  Адвокат Евгений Александрович
  Адвокат Евгений Александрович 24 дня назад

  Адвокат, г. Киев, 29 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Максим!

  ДІЇ ПРАЦІВНИКІВ ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ), Є НЕЗАКОННИМИ.

  НА НЕЗАКОННІ ДІЇ ПРАЦІВНИКІВ ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ), ВИ МАЄТЕ ПРАВО:

  1) ПОДАВАТИ СКАРГИ ДО:

  - ОБЛАСНОГО ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ);

  - МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ.

  2) ТЕЛЕФОНУВАТИ НА ГАРЯЧУ ЛІНІЮ:

  - МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ:

  0 800 50 04 42

  Гарячі лінії | Міністерство оборони України (mil.gov.ua)

  - УРЯДОВУ ГАРЯЧУ ЛІНІЮ:

  Урядова «гаряча лінія» 1545 працює цілодобово

  Дзвінки на урядову «гарячу лінію» 1545 з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Лайфселл для заявників безкоштовні.

  ТАКОЖ ШЛЯХОМ: "подачи административного иска в Окружной административный суд, в порядке Кодекса административного судопроизводства Украины":

  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2747-15

  При наявності запитань звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися".

  Всього доброго!

  +1 / 0
  Русланович Давид
  Русланович Давид 23 дня назад

  Адвокат, г. Киев, 4 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Порядок медогляду військовозобов’язаних під час мобілізації регулюється розділом ІІ Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого Наказом Міністерства оборони України від 14.08.2008№ 402.

  Медичний огляд військовозобов’язаних проводиться за рішенням військового комісара військово-лікарські комісії (далі – ВЛК) військових комісаріатів.

  Кожний військовозобов’язаний оглядається хірургом, терапевтом, невропатологом, психіатром, окулістом, оториноларингологом, стоматологом, дерматологом, а за медичними показаннями і лікарями інших спеціальностей.

  Військовозобов’язані, визнані непридатними до військової служби, повторно оглядаються ВЛК військових комісаріатів за місцем проживання після обов’язкового обстеження у спеціалізованих лікувально-профілактичних закладах.

  Перед оглядом військовозобов’язаних їм проводиться рентгенологічне (флюорографічне) обстеження органів грудної клітки, загальний аналіз крові, визначаються група крові та резус-належність (особам, у яких немає відповідної відмітки у військовому квитку), ЕКГ, дослідження сечі. Особам, яким більше 40 років, обов’язково проводиться вимір внутрішньоочного тиску, дослідження крові на цукор.

  До початку огляду ТЦКСП (військовий комісаріат) на всіх військовозобов’язаних отримує дані із психоневрологічних, протитуберкульозних, шкірно-венеричних диспансерів, наркологічних закладів (на тих, що перебувають на обліку у вказаних диспансерах, закладах, – витяг з історії хвороби), на осіб, що визнані інвалідами, – дані з органів соціального забезпечення, також медичну картку амбулаторного хворого (облікова форма МОЗ України № 025) з поліклінік та медико-санітарних частин за місцем проживання, роботи або навчання. До цього також додається довідка МСЕК, яку військовозобов’язаний повинен отримати самостійно.

  Зазначені документи з відомостями із вищевказаних диспансерів (закладів), а на офіцерів і прапорщиків (мічманів) запасу також особові справи військовий комісаріат до початку огляду подає для вивчення у ВЛК.

  У разі коли лікарям ВЛК військового комісаріату важко остаточно визначити стан здоров’я військовозобов’язаного, він направляється на амбулаторне або стаціонарне обстеження у лікувально-профілактичний заклад МОЗ України з подальшим оглядом ВЛК військового комісаріату. Якщо обстеження проводилось у військовому лікувальному закладі, то огляд проводиться госпітальною (гарнізонною) ВЛК.

  Повторний медичний огляд військовозобов’язаних, які перебувають у запасі 1 і 2 розрядів, раніше визнаних придатними до військової служби або непридатними до військової служби в мирний час за станом здоров’я, які можуть бути вилікувані, а також військовозобов’язаних плавскладу ВМС Збройних Сил України проводиться один раз у 5 років ВЛК військових комісаріатів, а льотного складу — ЛЛК військових комісаріатів (абз. 3 п. 3.2 Положення

  Можливість оскарження висновків ВЛК (військово-лікарської коміссії) передбачена Наказом Міністерства оборони України від 14.08.2008 № 402 (зареєстрований в Мінюсті 17.11.2008 за № 1109/15800) «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України».

  Згідно з п. 2.4.10 р. 2 Положення постанова ВЛК (військово-лікарської комісії) регіонів може бути оскаржена у ЦВЛК (Центральної військово-лікарської комісії).

  Відповідно до п. 2.3.5 р. 2 Положенняпостанови ЦВЛК можуть бути оскаржені в судовому порядку.

  Оскарження постанови ВЛК регіонів:

  - постанови ВЛК районного (міського) військового комісаріату переглядаються ВЛК військового комісаріату Автономної Республіки Крим, областей, міста Києва;

  - переглядати або скасовувати постанови підпорядкованих ВЛК мають право ВЛК регіонів (постанову про придатність до військової служби колишніх військовослужбовців на період їх фактичного звільнення зі Збройних Сил України має право переглядати тільки ЦВЛК);

  - постанови будь-яких ВЛК можуть переглядатися ЦВЛК. Постанову про придатність до військової служби колишніх військовослужбовців на період їх фактичного звільнення зі Збройних Сил України має право приймати або переглядати тільки ЦВЛК.

  Для перегляду відповідного рішення (Постанови) медкомісії Вам необхідно подати у ВЛК вищого рівня або ЦВЛК заяву про перегляд оскаржуваної постанови ВЛК нижчого рівня та додати до заяви всі наявні документи, видані військово-лікарською комісією, рішення якої переглядається. Також в заяві необхідно вказати причини ініціювання перегляду, додати результати попередніх обстежень, документів, на підставі яких чоловіка було визнано непридатним до військової служби.

  Оскарження рішення ВЛК в суді здійснюється в порядку адміністративного судочинства відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України.

  Також, законом України «Про військовий обов'язок і військову службу» передбачено оскарження рішень призовних комісій.

  Крім того, начальник Управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ Збройних Сил України полковник Роман Горбач повідомив контакти для подачі скарг з приводу мобілізації.

  Так, працює спеціально створена гаряча лінія Міноборони. До неї можна зателефонувати за номерами:

  0800 500 410, 0800 500 442, 044 454 44 99. Ці контакти можна знайти на сайті Міноборони.

  з привода квитка

  Комісар має право утримати в себе військоватий квиток але лише на деякий час і за певних умов! Надаю Вам все що Ви повинні про це знати:

  Згідно п. 1 ПОЛОЖЕННЯ про військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського склад, затвердженого Указом Президента від 30 грудня 2016 року № 582/2016

  "Військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу (далі - військовий квиток) є документом, що посвідчує особу військовослужбовця (військовозобов'язаного) та визначає належність його власника до виконання військового обов'язку".

  У відповідності з пунктом 3 Положення квиток має мітити наведені нижче дані, і якщо вони в квитку наявні, то комісар вводить Вас в оману дані:

  3. До військового квитка військовозобов'язаного Служби зовнішньої розвідки України замість даних про військовий комісаріат, що видав військовий квиток, підпису військового комісара вносяться дані про відповідний підрозділ Служби зовнішньої розвідки України, що видав військовий квиток, та проставляється підпис керівника відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки України. Записи та фотокартка засвідчуються гербовою мастиковою печаткою Служби зовнішньої розвідки України.

  На першу сторінку військового квитка вносяться число, місяць, рік і місце народження, дані про освіту, основну цивільну спеціальність та сімейний стан власника військового квитка.

  Друга - дванадцята сторінки військового квитка призначені для внесення записів про належність власника військового квитка до військової служби, а тринадцята - п'ятнадцята сторінки - записів про облік у запасі.

  На шістнадцятій і сімнадцятій сторінках військового квитка вносяться записи про дозвіл на носіння зброї, вісімнадцятій сторінці - відомості про щеплення, дев'ятнадцятій - двадцять першій сторінках - записи про видачу та вилучення мобілізаційних розпоряджень, а на двадцять другій - двадцять п'ятій сторінках - відмітки про військовий облік.

  Двадцять шоста - двадцять восьма сторінки військового квитка призначені для службових відміток.

  На двадцять дев'ятій - тридцять другій сторінках військового квитка розміщується інформація щодо правил військового обліку громадян України, а також порядку видачі, обміну.

  Пункт 6 Положення визначає:

  "Військовослужбовці (військовозобов'язані) зобов'язані надійно зберігати військові квитки, стежити за своєчасним і точним внесенням до них змін та виконувати вимоги Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу».

  Дуже важливим для Вас є пункт 13 Положення:

  "Військовослужбовець (військовозобов'язаний) може передавати військовий квиток іншим фізичним чи юридичним особам лише за умови одержання оформленої у встановленому порядку розписки про отримання відповідними фізичними чи юридичними особами такого квитка".

  Нарешті з приводу виданої Вам повістки. Про її законність можна твердити лише чітко знаючи її цільове призначення.

  На даний момент існує чотири види документів, які можна назвати загальним терміном «повістка».

  Повістка, яка вручається з метою уточнення облікових даних

  Цей вид повістки вручається призовнику для внесення відомостей до бази щодо особи призовника, його сімейного стану, інформації про працевлаштування, наявність чи відсутність дітей. Результатом такої перевірки можуть бути виявлені підстави для звільнення від служби в армії, наприклад, за наявності дитини. Окрім того, можуть бути встановлені підстави для відстрочки від призову на строкову військову службу, якщо в призовника є захворювання, які унеможливлюють проходження військової служби.

  Повістка на проходження військово-лікарської комісії (ВЛК)

  Повістка, яка зобов'язує призовника пройти медичне обстеження. До повістки додається картка дослідження та медичного огляду військовозобов'язаного, у якій зрештою буде зазначено, чи придатний чи непридатний призовник до строкової служби.

  Повістка-призов на строкову військову службу

  У такій повістці вказано термін, у який потрібно з'явитися до призовної дільниці. Окрім того, там зазначено, що при собі необхідно мати: паспорт, військовий квиток (тимчасове посвідчення) або посвідчення про приписку до призовної дільниці (для призовників), а також обліково-послужну картку та мобілізаційне розпорядження (за наявності). Ухилення від призову на строкову військову службу - злочин, що передбачений статтею 335 Кримінального кодексу та карається обмеженням волі на строк до трьох років.

  Мобілізаційне розпорядження

  Такий вид повістки вручається військовозобов'язаним особам, котрі пройшли медичну комісію та визнані придатними до несення військової служби. Здебільшого мобілізаційне розпорядження вручається під час оголошення мобілізації. У мобілізаційному розпорядженні повинно бути зазначено про обов'язок з'явитися у визначений призовний пункт протягом 24 годин після оголошення мобілізації.

  Що стосується помилки у військовому квитку з приводу звання, то її працівникам ТЦК прийдеться виправляти. Це однозначно.

  ВИСНОВОК: Визначити дії воєнкому як однозначно незаконні поки що складно, хоча певні ознаки того є. Очевидно також є підстави зтверджувати, що воєнком намагався Вас мобілізувати, але військова частина Вас не по причині стану здоров'я не прийняла в особовиі склад. Далі, я думаю, у Вас на руках зараз можливо знаходиться мобілізаційне розпорядження, і воєнком знову спробує направити Вас в частину, але іншу. Ви можете не з'явитись за повісткою у разі наявності поважної причини (наприклад, хвороба + лікарняний).
  0 / -1

Похожие вопросы