Задайте питання юристу

922 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 13 березня 2023, питання №82182

Якщо відмова у видачі акту про встановлення факту догляду за матір’ю інв 2 гр.

Я працюю, зі мною проживає мати, інв.2 групи. Фактично я здійснюю догляд за нею. Подавав на виплату компенсації по догляду, однак виплату не призначили, оскільки дохід на членів сім’ї перевищує мін.розмір. Нам відмовили у видачі акту про встановлення факту догляду за матір’ю інв 2 гр., оскільки ми не надали лист від закордонної клініки про те, що маму там приймуть на лікування. Хоча ми просили видати нам акт без зазначення причин. Що робити? Причин відмови не зазначили. Ми цей акт долучити хотіли для відстрочки від мобілізації. Є ще в матері донька, однак вона має свою сім’ю, живе окремо, працює, має дітей ( одна дитина напівсирота, інша - потребує догляду до 4 років згідно висновку лкк), немає можливості здійснювати догляд за матір’ю. Що робити?

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Віталію!

    Відмова у наданні акту абсолютно надумана! Таких вимог, як підтвердження причини виїзду закон не містить!

    Раджу оскаржити таку віжмову і можу в тому допомогти.

    У разі виникнення уточнюючих питань або бажання порадитись зі мною персонально, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю.

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня, Віталію!

    Якщо Ви подавали заяву про видачу Акту встановлення факту здійснення догляду, а Вам письмо відмовили - потрібно оскаржувати!

    Якщо Ви лише усно звернулися - тоді потрібно подавати письмово заяву з документами.

    Проте, якщо Ви хочете оформити Акт, лише для відстрочки, то у Вас і крім нього є 3 підстави не бути призваним під час мобілізації.

    Згідно ст.23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"

    Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

    1. які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи
    2. зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду;
    3. опікуни особи з інвалідністю, визнаної судом недієздатною; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю I групи; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;

    Якщо Ви не отримали повістку під особистий підпис, то потреби для оформлення відстрочки немає.

    Проте, якщо повістка у Вас на руках, то необхідно зібрати і подати до ТЦК пакет документів, що підтверджує право на відстрочку.

    Ви можете оформляти відстрочку за будь-якої підстави. Найпростіший спосіб це 1. Просто підготовте свідоцтво про народження та документ про інвалідність матері.

    При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України