Задайте вопрос юристу

912 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, 16 марта 2023, вопрос №82316

Открыть наследство в Украине из Франции по завещанию

Добрый вечер. Моё имя Павел. Скажите пожалуйста, могу ли я с Франции открыть наследство по завещанию от родственника первой очереди не выезжая с страны пребывания? Посольство не вариант, так как невозможно занять место в онлайн-очереди.Есть ещё какие-либо варианты? Спасибо.

Ответы юристов (5)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Павле!

    Треба оформити довіренність на такого родича у місцевого нотаріуса, перекласти її та переклад також завірити нотаріально.

    У разі виникнення уточнюючих питань або бажання порадитись зі мною персонально, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю. Можливо знайдемо разом яеісь варіанти.

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня, Павле!

    Подати заяву про прийняття спадщини за кордоном Ви можете 2 шляхами:

    1. Ви особисто подаєте заяву в дипломатичній установі на території Франції.
    2. Ви відправляєте заяву поштою, справжність підпису на таких заявах має бути нотаріально засвідченою (засвідчити можете у французького нотаріуса).
    Згідно п. 3.6 глави 10 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами УкраїниНе допускається приймати заяви про прийняття спадщини, про відмову від неї або заяви про їх відкликання, складені від імені спадкоємців їх представниками, що діють на підставі довіреностей.

    При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго!

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Інший варіант - оформлення довіреності на свого представника в Україні. Він зможе оформити всі документи за Вас.

    Всього доброго. Якщо консультація була корисною, натискайте галочку внизу фотографії профіля та залишайте відгук!

    Для більш детальної консультації натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.

    Гордієнко Юрій Петрович
    Гордієнко Юрій Петрович 2 года назад

    Адвокат, г. Киев, 21 год опыта

    Доброго дня, Павло!

    Ви можете оформити Заяву про прийняття спадщини у місцевого нотаріуса (з подальшим перекладом на українську мову) та Довіреність на представника в Україні, який зможе представляти Ваші інтереси у нотаріуса в Україні...

    Звертайтеся, можу Вам допомогти у цьому...

    Для отримання більш детальної консультації натискайте кнопку "Звернутися" поряд з моїм фото...

    Дерій Владислав Олегович

    В доповнення до своєї відповіді.

    Оформивши довіренність Ви можете уповноважити свого представника подавати та підписувати заяву про видачу свідоцтва про право на спадщину, заяву про реєстрацію права власності тощо.

    Заяву про прийняття спадщини Ви повинні подавати особисто (п.3.3) або поштою (справжність підпису на таких заявах має бути нотаріально засвідченою) (п.3.5).

    Не допускається приймати заяви про прийняття спадщини, про відмову від неї або заяви про їх відкликання, складені від імені спадкоємців їх представниками, що діють на підставі довіреностей (п.3.6).

    Це чітко регламентовано Наказом Мінюста № 296/5 "Про затвердження Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України" Розділ ІІ. Порядок вчинення окремих видів нотаріальних дій. Глава 10. Видача свідоцтв про право на спадщину https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0282-12#Text


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України