Задайте вопрос юристу

883 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, 22 марта 2023, вопрос №82694 150₴

Оформлення купівлі - продажу

1. Чи має значення де оформлювати куплю-продаж нерухомості? Якщо будинок знаходиться в Одеській області, Ізмаїльського району,власник і покупець прописаний в Одеській області, чи можемо оформлювати купівлі продаж у нотаріуса в м.Одеса?
2. Об'єкт продажу (квартира) знаходиться в м.Одеса, власник і покупець прописаний в Одес.обл. Ізмаїльського району, можна оформити куплю продажу в нотаріуса у м.Одеса?

Ответы юристов (9)

    Промський Євгеній Сергійович
    20%
    Промський Євгеній Сергійович год назад

    Адвокат, г. Киев, 5 лет опыта

    Добрий день!

    Договір купівлі-продажу може оформлюватись нотаріусом:

    1) за місцем знаходження нерухомості;

    2) місцем реєстрації продавця;

    3) місцем реєстрації покупця.

    Таким чином, ви можете вибрати, залежно від цих умов, до якого нотаріуса ви можете звернутись для укладення угоди.

    1. Таку угоду у нотаріуса в м. Одеса ви не оформите.

    2. Таку угоду у нотаріуса в м. Одеса ви оформите.

    Раджу зателефонувати будь-якому нотаріусу в Одесі та уточнити можливість посвідчення договору.

    При виникненні додаткових питань натискайте кнопку "Звернутися". Буду радий допомогти.

    Кирда Вячеслав Володимирович
    20%

    Вітаю, Олено!

    Договір купівлі-продажу має посвідчуватись нотаріусом за місцем знаходження майна або за зареєстрованим місцем проживання фізичної особи - однієї зі сторін договору.

    1. Чи має значення де оформлювати куплю-продаж нерухомості? Якщо будинок знаходиться в Одеській області, Ізмаїльського району,власник і покупець прописаний в Одеській області, чи можемо оформлювати купівлі продаж у нотаріуса в м.Одеса?

    ЗВИЧАЙНО, ЩО МІСЦЕ УКЛАДЕННЯ ДОГОВОРУ ВІДІГРАЄ КЛЮЧОВЕ ЗНАЧЕННЯ. НІ, В М. ОДЕСА У ДАНОМУ ВИПАДКУ УКЛАСТИ ДОГОВІР НЕМОЖЛИВО. НОТАРІУС, ЯКЩО ВИ І ЗВЕРНЕТЕСЬ, ПОВИНЕН ВІДМОВИТИ В ЦЬОМУ.

    2. Об'єкт продажу (квартира) знаходиться в м.Одеса, власник і покупець прописаний в Одес.обл. Ізмаїльського району, можна оформити куплю продажу в нотаріуса у м.Одеса?

    ТАК, МОЖЛИВО, ОСКІЛЬКИ ЦЕ МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ МАЙНА.

    Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович год назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Олена!

    Докладно відповідаю на Ваші питання:

    1. Чи має значення де оформлювати куплю-продаж нерухомості? Якщо будинок знаходиться в Одеській області, Ізмаїльського району,власник і покупець прописаний в Одеській області, чи можемо оформлювати купівлі продаж у нотаріуса в м.Одеса?

    2. Об'єкт продажу (квартира) знаходиться в м.Одеса, власник і покупець прописаний в Одес.обл. Ізмаїльського району, можна оформити куплю продажу в нотаріуса у м.Одеса?

    Згідно частини 4 статті 55 Закону України " Про нотаріат" місце реєстрації договору купівлі-продажу нерухомого майна:

    • за місце знаходженням такого майна;
    • за місце знаходженням юридичної особи;
    • за зареєстрованим місцем проживання фізичної особи - однієї із сторін відповідного договору.

    Перелік документів що посвідчують право власності на нерухоме майно

    Відповідно до підпункт 1.2 пункту 1 глави 2 розділу II Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012 № 296/5 документами що посвідчують право власності:на житловий будинок, квартиру, дачу, садовий будинок, гараж, інші будівлі і споруди, що відчужуються, може бути підтверджено, зокрема, одним з таких документів або їх дублікатів:

    • нотаріально посвідченим договором купівлі-продажу, пожертви, довічного утримання (догляду), ренти, дарування, міни, спадковим договором;
    • свідоцтвом про придбання арештованого нерухомого майна з публічних торгів (аукціонів); свідоцтвом про придбання заставленого майна на аукціоні (публічних торгах);
    • свідоцтвом про право власності на об'єкти нерухомого майна; свідоцтвом про право на спадщину; свідоцтвом про право власності на частку в спільному майні подружжя;
    • договором про поділ спадкового майна; договором про припинення права на утримання за умови набуття права на нерухоме майно;
    • договором про припинення права на аліменти для дитини у зв'язку з передачею права власності на нерухоме майно;
    • договором про виділення частки в натурі (поділ); іпотечним договором, договором про задоволення вимог іпотекодержателя, якщо умовами таких договорів передбачено передачу іпотекодержателю права власності на предмет іпотеки;
    • рішенням суду;
    • договором купівлі-продажу, зареєстрованим на біржі, укладеним відповідно до вимог законодавства, за наявності відмітки на ньому про реєстрацію відповідних прав тощо.

    на земельну ділянку посвідчується державним актом, а на земельну ділянку, набуту у власність із земель приватної власності без змін її меж, цільового призначення, посвідчується цивільно-правовою угодою щодо відчуження земельної ділянки, укладеною в порядку, встановленому законом, у разі набуття права власності на земельну ділянку за такою угодою; свідоцтвом про право на спадщину; витяг Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (у разі здійснення державної реєстрації права власності без видачі відповідного документа); витяг з Державного земельного кадастру; звіт про оцінку майна, зареєстрований у єдиній базі даних, з присвоєнням унікального номера. .

    Виникнуть питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Охоче на них відповім.

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин год назад

    Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта

    Добрый день!

    Обратитесь к нотариусам г. ОДЕССА проанализируйте их предложения и подайте договор на нотариальное оформление. В Одессе для владельца квартирі єто вполне возможно.

    Стоимость услуг нотариуса - индивидуальна, у каждого своя цена.

    Статья 172 НАЛОГОВОГО КОДЕКСА УКРАИНЫ Порядок налогообложения операций по продаже (обмену) объектов недвижимого имущества - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#Text

    Оподаткування продажу нерухомого майна - https://kyiv.tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2020/informatsiyni-povidomlennya/408943.html

    Согласно п. 172.1 ст. 172 ПК доход, полученный плательщиком налога от продажи (обмена) не чаще одного раза в течение отчетного налогового года жилого дома, квартиры или их части, комнаты, садового (дачного) дома (включая земельный участок, на котором расположены такие объекты, а также хозяйственно-бытовые сооружения и здания, расположенные на таком земельном участке), а также земельного участка, не превышающего нормы бесплатной передачи, определенной ст. 121 Земельного кодекса в зависимости от ее назначения, и при условии пребывания такого имущества в собственности налогоплательщика более трех лет, не оподатковуеться.

    Условие по пребывания такого имущества в собственности налогоплательщика более трех лет не распространяется на имущество, полученное таким плательщиком по наследству. Доход от отчуждения хозяйственно-бытовых сооружений, расположенных на одном участке с жилым или садовым (дачным) домом и продаются вместе с ним, для целей налогообложения в отдельности не визначаеться.

    Когда доход от продажи (обмена) имущества подлежит налогооблоению.

    Доход, полученный плательщиком налога от продажи в течение отчетного налогового года более одного из объектов недвижимости, указанных в п. 172.1 ст. 172 ПК, или от продажи объекта недвижимости, не указанного в п. 172.1 ст. 172, подлежит налогообложению по ставке, определенной п. 167.2 ст. 167 ПК (5%). В таком же порядке облагается доход от продажи (обмена) объекта незавершенного строительства.Предусмотрено , что доход от продажи объекта недвижимости определяется исходя из цены, указанной в договоре купли-продажи, но не ниже оценочной стоимости такого объекта, рассчитанной органом, уполномоченным осуществлять такую оценку в соответствии с Законом № 2658-III и зарегистрированной в единой базе данных отчетов об оценке.

    Какие налоги и пошлины придется заплатить при покупке или продаже квартиры или дома в соответствии с законодательством Украины:

    Если вы продавец:

    если вы владеете недвижимостью более трех лет и это ваша первая продажа недвижимостив течение календарного года, то размер пошлины составит 1% от цены объекта, указанной в договоре, но не ниже его оценочной стоимости;если вы владеете недвижимостью менее трех лет, вам придется оплатить: госпошлина (1% от цены объекта, указанной в договоре, но не ниже его оценочной стоимости); налог на доход (5% от стоимости недвижимости) и военный сбор (1,5% от стоимости недвижимости);если вы нерезидент Украины, оплатить нужно: госпошлина (1% от цены объекта, указаннойв договоре, но не ниже его оценочной стоимости); налог на доходы физических лиц (15% от стоимости недвижимости) и военный сбор (1,5% от стоимости недвижимости).

    Если вы покупатель:

    Покупатель недвижимости обязан оплатить:сумму в размере 1% от цены недвижимости в Пенсионный фонд (для резидентов и нерезидентов);государственная пошлина в размере 1% от стоимости объекта;административные сборы за переоформление права собственности в Государственном реестре вещевых прав.

    Согласно пункту 1 статьи 19 Закона Украины No 51 «О государственной регистрации прав на недвижимое имущество и их отягощений»: - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1952-15#Textоплата за государственную регистрацию права собственности взимается в размере 0,1 прожиточного минимума для трудоспособных граждан.процедура регистрации должна быть проведена в течение 5 дней со дня внесения соответствующего заявления в Государственный реестр прав.

    ПОРЯДОКгосударственной регистрации прав недвижимого имущества и их отягощений - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1127-2015-%D0%...

    ПОРЯДОКсовершение нотариальных действий нотариусами Украины -https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0282-12#Text

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Мєньков Андрій Васильович
    20%

    Доброго дня Олено.

    Нотаріуси у своїй діяльності керуються, зокрема Порядком вчинення нотаріальних дій https://ips.ligazakon.net/document/view/RE20595?an...

    Вказаним Порядком передбачено, що посвідчення правочинів щодо відчуження або застави житлового будинку, квартири, дачі, садового будинку, гаража, земельної ділянки, іншого нерухомого майна, а також майна, на яке поширено режим нерухомої речі, управління нерухомим майном, а також правочинів щодо відчуження та застави транспортних засобів, що підлягають державній реєстрації, провадиться за місцезнаходженням (місцем реєстрації) цього майна або за місцезнаходженням (місцем реєстрації) однієї із сторін відповідного правочину.

    Виходячи з цього положення, щодо першого правочину нотаріус має Вам відмовити, бо в м. Одеса нерухомість не знаходиться і сторони не зареєстровані в Одесі. Щодо другого правочину це можливо, оскільки квартира в Одесі.

    Крикун Сергій  Павлович
    Крикун Сергій Павлович год назад

    Юрист, г. Днепр, 31 год опыта

    Пост. КМУ " Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/164-2022-%D0%B...):

    " 1. Установити, що в умовах воєнного стану та протягом одного місяця з дня його припинення або скасування нотаріальні дії вчиняються з урахуванням таких особливостей (заборон):...

    8) нотаріальне посвідчення договорів щодо відчуження, поділу (виділу) нерухомого майна,...здійснюється виключно нотаріусами, включеними до затвердженого Міністерством юстиції переліку нотаріусів, якими в умовах воєнного стану вчиняються нотаріальні дії щодо цінного майна (далі - перелік). Нотаріуси, включені до переліку із застереженням про заборону вчинення ними окремих нотаріальних дій, мають право вчиняти виключно нотаріальні дії щодо цінного майна, на які не поширюються такі застереження;..".

    "Перелік нотаріусів, якими в умовах воєнного стану вчиняються нотаріальні дії щодо цінного майна" (https://minjust.gov.ua/m/perelik-notariusiv-yakimi...).

    ---

    Доброго дня, пані Олено! Дивіться перелік нотаріусів Одеської області (за місцем знаходження нерухомості або реєстрації місця проживання сторін.).

    Пуха Наталія ТендерОк
    20%

    Доброго Дня

    Щодо Вашого питанням

    Засвідчити договір про купівлю-продаж квартири чи будинку можна за:

    а) місцем, де знаходиться нерухомість;

    б) місцем реєстрації покупця чи продавця;

    в) місцем знаходження юридичної особи (якщо купує або продає нерухомість організація чи установа).

    Не втратила чинності вимога щодо нотаріуса: зробити це може тільки фахівець, який ввійшов до розробленого державою Переліку.

    Перелік документів, які потрібно надати нотаріусу, визначається типом угоди. Зазвичай, до базового списку додається:

    • паспорт та ідентифікаційний код кожної зі сторін договору;
    • оригінальний документ, що посвідчує право власності на конкретний житловий об’єкт;
    • виписка, котра засвідчує відсутність прописаних осіб у квартирі/будинку;
    • технічний паспорт;
    • документи, що посвідчують сімейний стан і родинні зв’язки 1-го і 2-го ступеня близькості.

    Удачі

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович год назад

    Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

    Доброго вечора, Олена!

    Місце реєстрації договору купівлі-продажу нерухомого майна

    Згідно частини 4 статті 55 Закону України " Про нотаріат" місце реєстрації договору купівлі-продажу нерухомого майна:

    • за місце знаходженням такого майна;
    • за місце знаходженням юридичної особи;
    • за зареєстрованим місцем проживання фізичної особи - однієї із сторін відповідного договору.

    У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку "Звернутися".

    Всього доброго!

    Нешик Тетяна
    20%
    Нешик Тетяна год назад

    Адвокат, г. Киев, 24 года опыта

    Доброго дня!

    1) ні

    2) так

    Оскільки закон каже, що місце реєстрації договору купівлі-продажу нерухомого майна, згідно частини 4 статті 55 Закону України " Про нотаріат" місце реєстрації договору купівлі-продажу нерухомого майна:

    • за місце знаходженням такого майна;
    • за місце знаходженням юридичної особи;
    • за зареєстрованим місцем проживання фізичної особи - однієї із сторін відповідного договору.

    Рекомендую перевірити конкретні вимоги та процедури в місцевій нотаріальній конторі.

    Гарного дня


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Официальный блог Юристы.UA 19 0 23 нояб. 2024
Официальный блог Юристы.UA 0 0 19 нояб. 2024