Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 29 березня 2023, питання №83088

Консультація стосовно продажу паїв

Доброго дня!!! Мої батьки хочуть продати паї які ще в оренді, я хотів би отримати консультацію стосовно продажу які є нюанси, та скільки батьки мають сплатити податку, і чи повинні??? Як проходить сам процес. Якщо покупець орендар і навпаки якщо не орендар? Дякую!!!

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Василю!

    Якщо батьки воліють продати земельні паї, які знаходяться в оренді, то я радив би Вам уважно вивчити договір оренди, аби батьки не наробили собі горя!

    Стосовно всього іншого, то для отримання повної консультаціє мусите звернутись до мене особисто, бо Ваші питання виходіть за рамки безоплатних.

    У разі виникнення уточнюючих питань, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото.

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Якщо власник земельної ділянки вирішив продати її, орендар може скористатися своїм переважним правом — правом першочергового викупу.

    Суть переважного права полягає у тому, що орендар має пріоритет (перевагу перед іншими покупцями) на купівлю земельної ділянки, яку він орендує, але за тією ціною, яку визначив продавець.

    Це означає, що якщо орендодавець має намір продати орендовану ділянку, то орендар має першочергове право придбати її за запропонованими орендодавцем умовами та ціною.

    Орендар також зможе передати, продати своє переважне право за договором іншій особі.

    Якщо орендар відмовляється купувати земельну ділянку - Ви вправі обрати іншого покупця.

    До 1 січня 2024 року юридичним особам забороняється купівля-продаж земельних ділянок, а на даний час право купувати-продавати земельні ділянки мають громадяни України та ФОП.

    Не оподатковується один раз протягом звітного податкового року, за умови перебування такого майна у власності платника податку більше трьох років, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) земельної ділянки сільськогосподарського призначення, безпосередньо отриманої платником податку у власність у процесі приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій або приватизації земельних ділянок, що перебували у користуванні такого платника, або виділеної в натурі (на місцевості) власнику земельної частки (паю), а також таких земельних ділянок, отриманих платником податку у спадщину.

    Тому згідно зазначених вище умов податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) буде становити 0% від ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу

    Сплачується державне мито у розмірі 1% від ціни договору та послуги нотаріуса.

    Детально процес продажу земельної ділянки можу надати в приватній консультації - натискайте "Звернутися". Всього доброго!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України