Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня!
військовослужбовець знаходиться на лікуванні 2 місяці стаціонарно, зараз амбулаторно (захворів на туберкульоз). За 1 місяць сплатили 20 тис. грн., за другий 0. Повинні платити ЗП за час коли на лікуванні та до кого потрібно звертатись з цього приводу? Дякую.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (7)
Адвокат, 24 года опыта
Доброго дня.
Відповідно до Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, військовослужбовцям, за весь період звільнення від виконання службових обов’язків у зв’язку з хворобою, безперервного перебування на лікуванні в лікарняних закладах та у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою згідно з висновком військово-лікарської комісії, але не більше чотирьох місяців з дня вибуття з військової частини (крім випадків, коли законодавством України передбачені більш тривалі терміни перебування на лікуванні), виплачується грошове забезпечення за останніми штатними посадами, які вони займали.
Грошове забезпечення у цьому разі обчислюється виходячи з окладу за військове звання, посадового окладу, надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення.
Лікарняний заклад повинен був сповістити Вашу частину про Ваше знаходження в ній. Якщо цього не було, то це є підставою для припинення грошового забезпечення.
Вам необхідно звернутись з рапортом на ім'я командира Вашої частини, з вимогою про нарахування грошового забезпечення.
Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Наталіє!
Не мають права як мінімум 4 місяці поки військовослужбовець знаходиться на лікуванні позбавляти його грошового забезпечення.
Під час довготривалого лікування його можуть зарахувати у розпорядження командира.
Зарахування військовослужбовців наказами по особовому складу в розпорядження посадових осіб, які мають право призначення на посади, для вирішення питання щодо дальшого їх службового використання допускається в разі визнання військовослужбовця військово-лікарською комісією непридатним чи обмежено придатним до військової служби - до звільнення з військової служби. (пункт 116 підпункт 10 Про Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України)
Згідно пункту 1 розділу XXVIIIПорядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам
Час перебування військовослужбовця на лікуванні, у відпустці, тимчасового виконання обов’язків (але не більше ніж два місяці) за вакантною посадою, перебування під вартою (цілодобовим домашнім арештом) виключається із загального періоду перебування в розпорядженні.
Грошове забезпечення військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), зарахованим у розпорядження відповідних командирів або звільненим від посад, виплачується в розмірі грошового забезпечення, яке військовослужбовці отримували за займаними посадами до зарахування в розпорядження, але не більше ніж два місяці.
Отже, якщо військовослужбовця наказом командира зарахували в розпорядження та відправили на лікування, то перші 2 місяці взагалі не враховуються до періоду перебування в розпорядженні, наступні 2 місяці враховуються, а грошове забезпечення зберігається. Тому перші 4 місяці лікування військовослужбовцю повинні виплачувати грошове забезпечення, яке він отримував до моменту лікування.
Військовослужбовцю необхідно написати рапорт до командира військової частини з вимогою відновити грошове забезпечення згідно п.1 розділу XXVIII «Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам» затвердженого Наказом МОУ від 07.06.2018 № 260 «Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам»
Якщо його будуть ігнорувати, то необхідно звернутися до адвоката, який шляхом подання запитів може дізнатися коли його зарахували в розпорядження командира та на якій підставі зупинили виплати. Також за допомогою адвоката в судовому порядку Ви зможете добитися виплати йому недоотриманого грошового забезпечення.
При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго!
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Наталія!
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА
від 28 лютого 2022 р. № 168 Київ
Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/168-2022-%D0%B...
Відповідно до наказів про виплату додаткової винагороди, збільшеної до 1000 гривень, включати осіб, зазначених у цьому пункті, у тому числі тих, які:
...
у зв’язку з пораненням (контузією, травмою, каліцтвом), пов’язаним із захистом Батьківщини, а для поліцейських та осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту - із участю у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах їх ведення (здійснення), зокрема на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора, у період здійснення зазначених заходів, перебувають на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я (у тому числі закордонних), включаючи час переміщення з одного лікарняного закладу охорони здоров’я до іншого, або перебувають у відпустці для лікування після тяжкого поранення за висновком (постановою) військово-лікарської (лікарсько-експертної, медичної) комісії.
Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.
Адвокат, г. Ровно, 6 лет опыта
Общаться в чатеОсобам офіцерського складу, особам рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, у тому числі тим, хто перебуває в розпорядженні, та тим, хто на день вибуття на лікування звільнений від посад, за весь період звільнення від виконання службових обов’язків у зв’язку з хворобою, безперервного перебування на лікуванні в лікарняних закладах та у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою згідно з висновком військово-лікарської комісії, але не більше чотирьох місяців з дня вибуття з військової частини (крім випадків, коли законодавством України передбачені більш тривалі терміни перебування на лікуванні), виплачується грошове забезпечення за останніми штатними посадами, які вони займали.
Грошове забезпечення у цьому разі обчислюється виходячи з окладу за військове звання, посадового окладу, надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення).
Грошове забезпечення військовослужбовцям після чотирьох місяців безперервного перебування на лікуванні й у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою виплачується, якщо таке перебування передбачене законодавством та продовжене рішенням командира з’єднання, керівника органу військового управління вищого рівня на підставі висновку лікарняного закладу (військово-лікарської комісії).
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Наталля!
Дії командування незаконні! Мають сплачувати все належне грошове забезпечення, як також винагороду!
Під час поранення, лікування його та реабілітаційної відпустки за рішенням ВЛК військовослужбовець має право на усі належні йому виплати включно з бойовими винагородами!
Питання виплат пораненим військовослужбовцям регулює наказ міністра оборони №260, відповідні рішення міністра оборони, а також постанова №168, яка вийшла під час воєнного стану.
Військовослужбовець, який отримав поранення у зоні проведення бойових дій, має право на такі виплати:
грошове забезпечення, яке наразі складає мінімум 13 тисяч гривень
додаткову винагороду відповідно до постанови №168 (так звані «бойові») – з розрахунку 100 тисяч гривень на місяць
матеріальну допомогу для розв'язання соціально-побутових питань
«Бойові» виплачуються за час того, як військовослужбовець отримав поранення по той час, коли він евакуюється з одного лікувального закладу до іншого, перебуває на лікуванні у шпиталі, а також після лікування, якщо йому надається військово-лікарською комісією відпустка за станом здоров'я.
Матеріальну допомогу для розв'язання соціально-побутових питань виплачують тим, хто отримав поранення чи травми, пов'язані із захистом батьківщини, у районах ведення бойових дій. Вона дорівнює розміру мінімального забезпечення і становить 13 тисяч гривень. Її можна отримати тільки раз на рік. Він додає, що грошове забезпечення виплачується військовослужбовцям, термін лікування яких не перевищує 4 місяці безперервно. У разі, якщо термін лікування військовослужбовця перевищує 4 місяці, для продовження виплати йому забезпечення має бути висновок ВЛК, в якому зазначається термін, на який продовжено його лікування. Тобто, якщо боєць отримав поранення 25 березня, вже у липні має знову засідати ВЛК, яка зазначить, на який термін продовжити лікування. На цей час продовжується виплата грошового забезпечення і так званих «бойових».
Взагалі алгоритм дій у разі поранення військовослужбовця такий:
Розуміємо, що обставини отримання травми, поранення, контузії чи захворювання можуть бути різними, а інколи навіть вкрай неприйнятними для цього, але перше, що військовослужбовець має зробити - негайно повідомити про таке ушкодження здоров’я безпосередньому начальникові, який зобов’язаний направити хворого до медичного пункту частини(ст.ст. 12, 254 Статуту внутрішньої служби ЗСУ).
За можливості зібрати докази обставин отримання травми, поранення чи контузії. Такі докази мають підтверджувати: дату, час, місце отримання такого ушкодження та те, що воно отримане не у зв’язку з неправомірними діями військовослужбовця (наприклад через невиконання правил безпеки,не одягнені засоби особистого захисту, тощо).
Це буде в нагоді під час проведення військовою частиною службового розслідування за фактом отримання травми та при поданні документів для компенсації за ушкодження здоров’я.
Більше того, через бойові дії можливі випадки втрати, знищення чи пошкодження документів.Тому бажано підстрахуватись та мати при собі такі докази.
Медична допомога військовослужбовцю надається за наступним алгоритмом:
1)сповіщення безпосереднього начальника (командира) про отриману травму, поранення, контузію;
2)направлення до медичного пункту частини, де йому надається відповідна допомога. При цьому, про кожне звернення військовослужбовця за медичною допомогою мають робитись записи у відповідних облікових журналах (Стаття 254-256 Статуту внутрішньої служби ЗСУ).
3)у разі необхідності за висновком лікаря частини військовослужбовець направляється до медичного закладу поза розташуванням частини.
При цьому, військовослужбовцю (супроводжуючому фельдшеру, сан.інструктору) надають наступні документи:
-направлення лікаря частини, підписане командиром;
-медична книжка;
-довідка про травму (каліцтво, поранення, контузію). Може бути надіслана протягом 30 днів до центру комплектування та соціальної підтримки, до якого приписаний військовослужбовець у разі, якщо обстановка не дозволяє надати таку довідку.
-медична характеристика.
Таким чином, по факту кожного звернення військовослужбовця за медичною допомогою робляться відповідні записи в облікових журналах медичних установ, медичній книзі військовослужбовця, складаються виписні / перевідні епікризи, виписки з медичних карток, результати обстежень та оглядів, тощо.
Вказані документи будуть необхідні для призначення одноразової грошової допомоги, зокрема під час огляду МСЕК для встановлення групи інвалідності/визначення ступеню втрати працездатності.Тому за можливості зберігайте вказані документи, робіть з них копії чи фотографуйте. В умовах війни може трапитись будь-що, в тому числі фактичне знищення таких документів.
ДЕЯКІ КОРИСНІ ПОРАДИ:
Чи має право військовослужбовець звернутись до цивільної лікарні?
Так, військовослужбовець має право звернутись до державних або комунальних закладів охорони здоров'я та лікуватись в них за рахунок Міністерства оборони України або іншої силової структури, але виключно якщо:
1)за місцем проходження військової служби, навчальних і спеціальних зборів відсутні військово-медичні заклади охорони здоров'я, відповідні спеціалізовані відділення, спеціальне медичне обладнання;
2)або у екстрених випадках, коли військовослужбовець потребує невідкладної допомоги (в тому числі, скориставшись викликом «швидкої» допомоги «103»).
(Пункт 4 статті 11 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»).
При цьому, військовослужбовець зобов’язаний повідомити працівникам такого закладу, що він проходить військову службу та доповісти про таке звернення безпосередньому командиру (начальнику)(ст.12 Статуту внутрішньої служби ЗСУ).
Чи можуть військовослужбовці лікуватись вдома?
Якщо брати до уваги положення Статуту, то можуть. Але не всі та за виключних умов:
1)лікуватись на квартирах (удома) можуть тільки офіцери та військовослужбовці, які проходять службу за контрактом;
2)виключно за висновком лікаря;(ч.5 ст.256 Статуту внутрішньої служби ЗСУ)
3)за погодженням безпосереднього командира (начальника) (ст.12 Статуту внутрішньої служби ЗСУ).
Військово-лікарська комісія
Військово-лікарська комісія (ВЛК) – це єдиний орган, створений для визначення причинного зв’язку захворювань, поранень, травм, контузій, каліцтваз проходженням служби/ виконання обов’язків служби/ захисту Батьківщини. Постанова ВЛК щодо встановлення причинного зв’язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання є одним з документів, які військовослужбовець має подати для призначення та виплати одноразової грошової допомоги.
Хто дає направлення на медичний огляд ВЛК?
Направлення військовослужбовців на медичний оглядВЛК (в залежності від причин проведення такого огляду) проводиться:
прямими начальниками від командира окремої частини, йому рівних та вище (зазвичай проводиться за рапортом військовослужбовця);
начальниками військових лікувальних закладів за місцем лікування.
Крім того, направлення може бути видане органами управління та підрозділів Військової служби правопорядку Збройних Сил України; прокуратурою; судом; начальниками гарнізонів, штатних ВЛК; військовими комендантами гарнізонів; військовими комісарами.
У випадку направлення військовослужбовця на огляд ВЛК військовою частиною з приводу поранень, травм, контузій, каліцтв, одержаних у період проходження ними військової служби, надається оригінал довідки про обставини одержання травми (поранення, контузії, каліцтва). Вказаний документ має переважне значення для постанов ВЛК, оскільки…
Які постанови приймає ВЛК?
За результатом огляду військовослужбовця, який отримав травму, поранення, контузію ВЛК, серед іншого, вирішує наступні питання.
І. Встановлення причинного зв'язку захворювань (поранень, контузій, травм, каліцтв) у військовослужбовців.
У разі коли під час медичного огляду військовослужбовців встановлено діагноз, ВЛК встановлює причинний зв'язок захворювання, травми, контузії, каліцтва, поранення.
Постанови ВЛК про причинний зв'язок захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв приймаються в таких формулюваннях (п.21.5 Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України)*:
а) "Поранення (контузія, травма, каліцтво), ТАК, пов’язане із захистом Батьківщини» - якщо поранення (травма, контузія, каліцтво) одержане під час захисту Батьківщини або виконання обов’язків військової служби під час служби у складі діючої армії і флоту, а також під час захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, під час безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів.
б) "Поранення (контузія, травма, каліцтво), ТАК, пов'язане з виконанням обов'язків військової служби" - якщо поранення (травма, контузія, каліцтво) одержане (крім випадків протиправного діяння), у разі фактичного виконання службових обов'язків під час проходження військової служби в частинах, які не входили до складу діючої армії.
в) "Поранення (травма, контузія, каліцтво), одержане в результаті нещасного випадку, ТАК, пов'язане з проходженням військової служби" - якщо воно одержане за обставин, не пов'язаних з виконанням обов'язків військової служби, або одержане внаслідок правопорушення.
ґ) "Захворювання, ТАК, пов'язане із захистом Батьківщини", якщо воно виникло в період служби у військових частинах та установах, що входять до складу діючої армії, або коли захворювання, яке виникло до цього, у період служби у військових частинах і установах, які входять до складу діючої армії, досягло такого розвитку, що обмежує придатність або призводить до непридатності (у тому числі й тимчасової) до військової служби.
* Слід звернути увагу, що до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України не вносились зміни. У зв’язку з цим, можливі зміни у зазначених формулюваннях.
Чи потребує переведення до іншого військового / цивільного лікувального закладу?
У воєнний час лікування військовослужбовців має бути закінчене у військовому лікувальному закладі (солдатів, матросів, сержантів і старшин - у батальйонах (командах) видужуючих). Проте, за постановою ВЛК, військовослужбовця можуть перевести до іншого медичного закладу (абз.10 пп. в п.20.1 Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України).
ІІІ. Чи потребує військовослужбовець звільнення від виконання службових обов’язків/ відпустки за станом здоров’я?
У виняткових випадках військовослужбовцям може бути надана відпустка за станом здоров'я на 30 календарних днів. За постановою ВЛК відпустка за станом здоров'я може бути продовжена на такий самий строк, а за відповідних медичних показань - повторно продовжена ще на 30 календарних днів (п.6.35 Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України).
Придатність військовослужбовця до проходження служби.
Якщо після продовження відпустки за станом здоров'я військовослужбовець не може приступити до виконання службових обов'язків, то він оглядається ВЛК для визначення ступеня придатності до військової служби (п.6.35 Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України)
Як діяти, якщо Ви не погоджуєтесь з постановою ВЛК?
Якщо у Вас виникають сумніви у правомірності постанови ВЛК Ви маєте право:
1)звернутись до ВЛК вищого рівня для перегляду такої постанови;
2)або оскаржити таку постанову в судовому порядку
У разі виникнення уточнюючих питань, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото.
Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта
Доброго дня!
Допоки Ваш чоловік на ВЛК не визнаний непридатним до військової служби з виключенням з військової служби, він не є звільненим з військової служби, не може бути виключений зі спиків особового складу в/ч (поза штатом) та маєж право на виплату грошового забезпечння, в тому числі додаткових винагород з розрахунку 30 000 та 100 000 грн. Вважаю за належне подати чоловіку на ім'я командира в/ч рапорт (під реєстрацію його вручення на його примірнику у стройовій частині, безпосереднім командиром "по команді"; рекомендованим листом з повідомлнням про вручення) про незаконність наказу про виключення з особового складу, скасування наказу, нарахування та виплату належних сум грошового забезпечення під страхом оскарження відмови у рапорті у суду в порядку адміністративного судочинства.
Нормативне обгрунтування
"ПОРЯДОК виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0745-18#n22):
" I. Загальні положення...
7... Військовослужбовцям, які включаються зі списків особового складу військової частини, грошове забезпечення виплачується до дня виключення включно. В наказах про виключення зі списків особового складу обов’язково зазначається про виплату одноразових додаткових видів грошового забезпечення...
XXIII. Виплата грошової допомоги для оздоровлення
1. Військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, які набули (набувають) право на отримання щорічної основної (канікулярної) відпустки, один раз на рік виплачується грошова допомога для оздоровлення в розмірі місячного грошового забезпечення.
2. Грошова допомога для оздоровлення надається військовослужбовцям у разі вибуття їх у щорічну основну відпустку повної тривалості, або у другу частину щорічної основної відпустки (у тому числі в дозволених випадках за невикористану відпустку за минулі роки), або без вибуття у відпустку (за їх рапортом протягом поточного року) на підставі наказу командира військової частини, а командиру (начальнику) - на підставі наказу вищого командира (начальника) із зазначенням у ньому суми грошової допомоги.
Військовослужбовцям, звільненим з військової служби, які мали право на грошову допомогу для оздоровлення та не отримали її протягом року, виплата цієї допомоги здійснюється на підставі наказу командира військової частини про виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини, в якому оголошується про її виплату...
XXXI. Виплата грошового забезпечення у разі звільнення з військової служби...
2. Військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), які на день звільнення з військової служби перебувають на лікуванні в лікарняному закладі чи у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою, грошове забезпечення виплачується до дня повернення до місця служби включно, але не більше загального терміну перебування на лікуванні в лікарняних закладах, а тим, які перебувають у щорічній основній чи додатковій відпустці, - до дня закінчення відпустки включно...
XXXIV. Виплата додаткової винагороди на період дії воєнного стану..
10. У період дії воєнного стану до наказів про виплату додаткової винагороди в розмірі 100 000 гривень також включаються військовослужбовці, які:...
у зв’язку з пораненням (контузією, травмою, каліцтвом), пов’язаним із захистом Батьківщини, перебувають на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я (у тому числі закордонних),- з дня отримання такого поранення, включаючи час переміщення до лікарняного закладу (в тому числі з одного лікарняного закладу охорони здоров’я до іншого), або перебувають у відпустці для лікування після тяжкого поранення за висновком (постановою) військово-лікарської (лікарсько-експертної) комісії.
11. Підставою для видання наказу про виплату додаткової винагороди в розмірі 100 000 гривень у зв’язку з пораненням (контузією, травмою, каліцтвом), пов’язаним із захистом Батьківщини, є довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), форму якої визначено додатком 5 до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14 серпня 2008 року № 402, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 листопада 2008 року за № 1109/15800, видана командиром військової частини, де проходить службу або перебуває у відрядженні військовослужбовець, яка містить інформацію про обставини отримання військовослужбовцем поранення (травми, контузії, каліцтва) під час захисту Батьківщини.
Така довідка видається відповідно до наказу командира військової частини про отримання поранення (травми, контузії, каліцтва) військовослужбовцем.
12. Керівниками військово-лікарських (лікарсько-експертних) комісій закладів охорони здоров’я в системі Міністерства оборони України під час надання рекомендацій про потребу у відпустці за станом здоров’я військовослужбовцям, які одержали поранення (травму, контузію, каліцтво) під час захисту Батьківщини, після закінчення стаціонарного лікування у військовому (цивільному) лікарняному закладі (у тому числі закордонному) одночасно надаються медичні висновки про ступінь важкості поранення для прийняття рішення командирами військових частин цих військовослужбовців щодо надання їм відпустки для лікування після тяжкого поранення та виплати винагороди у розмірі 100 000 гривень за час цієї відпустки...
{Порядок доповнено новим розділом згідно з Наказом Міністерства оборони № 44 від 25.01.2023 - застосовується з 01 лютого 2023 року}".
Закон України " Про військовий обов'язок і військову службу" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#n2):
" Стаття 26. Звільнення з військової служби...
4. Військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, звільняються з військової служби на підставах:...
2) під час воєнного стану:..
б) за станом здоров’я - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку;..".
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, г. Днепр, 31 год опыта
"ПОРЯДОК виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0745-18#n22):
" I. Загальні положення...
9...Грошове забезпечення за останніми займаними посадами виплачується за період звільнення від виконання службових обов’язків у зв’язку з хворобою та перебуванням на лікуванні в лікарняних закладах та у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою (відпустці за станом здоров’я) (далі - відпустка для лікування у зв’язку з хворобою), але не більше чотирьох місяців із дня вибуття з військової частини (крім випадків, передбачених чинним законодавством України, більш тривалих строків перебування на лікуванні).
Грошове забезпечення після чотирьох місяців безперервного перебування на лікуванні в лікарняних закладах виплачується на підставі висновку лікарняного закладу (військово-лікарської комісії), рішення командира військової частини про продовження перебування в лікарняних закладах та відповідно до вимог чинного законодавства.".