Задайте вопрос юристу

883 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, 28 мая 2023, вопрос №85957 1300₴

На момент покупки квартиры в квартире зарегистрирован (не выписан) военнообязанный владелец (продавец)

Здравствуйте!
Осуществляется покупка квартиры. Всем известно что к моменту подписания договора купли-продажи у нотариуса желательно что бы все жильцы были из приватизированной квартиры выписаны (сняты с регистрации).
На момент покупки квартиры в квартире зарегистрирован военнообязанный владелец (продавец) который ссылаясь на п. 18 Закона Украины: "Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні" просит пока его не выписывать так как он военнообязанный, обещая выписаться сразу после подписания договора купли-продажи у нотариуса.
У этого владельца жилья (продавца) есть жена и дети до 14 лет которые как владельцы жилья не значатся, и не имеют регистрации (прописки) в продаваемой квартире.

Прошу дать совет рекомендуется ли в данном случае приобретение квартиры. Спасибо.

Ответы юристов (5)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Згідно п.2 ч.1 ст.18 ЗУ: "Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні"

    Зняття особи із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) у разі звернення до органу реєстрації або через центр надання адміністративних послуг за місцем задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) здійснюється: за заявою власника житла приватної форми власності, поданої у паперовій формі, стосовно повнолітньої особи, місце проживання (перебування) якої зареєстровано або задекларовано в житлі, що належить власнику на підставі права власності. У разі подання власником житла заяви про зняття із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) батьків або інших законних представників дитини чи одного з них така дитина підлягає зняттю із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) разом із її батьками або іншими законними представниками чи одним із них.

    Згідно статті 319 Цивільного кодексу України

    1. Власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.

    2. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.

    Отже, коли Ви станете власником квартири на підставі нотаріально посвідченого договору купівлі-продажу, Ви зможете зняти колишнього власника із із зареєстрованого місця проживання (перебування), навіть, якщо він є військовозобов'язаним. Для цього потрібно звернутися до ЦНАПУ з паспортом та документом, що підтверджує право власності на квартиру.

    При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго!

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, після оформлення договору куплі продажу, вы будете вважатися власником майна, і тому зможете з легкістю його виписати.

    Людей, прописаних у квартирі, можуть звідти виписати, й навіть не питати згоди. Але таке можливе щодо осіб, які не мають права власності на квартиру чи будинок.

    Це передбачено у п. 61 Порядку зняття з реєстрації місця проживання (перебування), ухваленим Кабміном 7 лютого 2022 року.

    До заяви треба додати слід додати:

    • документ, що засвідчує особу;
    • документ, що підтверджує право власності на житло, в якому задекларовано або зареєстровано місце проживання особи, що знімається.

    Щоб виписати людину, власник житла повинен подати до відповідного органу реєстрації ЦНАП письмову заяву «щодо повнолітньої особи, місце проживання (знаходження) якої зареєстроване у цьому житлі»

    Що він військовий ролі не грає.

    ТОМУ НІЧОГО ТУТ СТРАШНОГО НЕ МАЄ, ВСЕ НОРМАЛЬНО МОЖЕТЕ КУПУВАТИ, ЦЕ ВАМ НІ ЯК НЕ ЗАШКОДИТЬ.

    Якщо я допоміг вирішити ваше питання ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.

    Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.

    Айвазян Юрій Климентійович
    50%
    Айвазян Юрій Климентійович год назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Михайле!

    Не зовсім розумію, яким чином той факт, що власник квартири є військовозобов'язаним, впливає на його обов'язок виписатись з квартири, яку він продає?

    Втім, заради справедливості зауважу, що сам факт реєстрації особи не дає їй жодних прав щодо володіння і розпорядження нерухомим майном, де така особа зареєстрована.

    У відповідності з пунктом 2 частини 1 статті 18 ЗУ: "Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні":

    "Зняття особи із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) у разі звернення до органу реєстрації або через центр надання адміністративних послуг за місцем задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) здійснюється: за заявою власника житла приватної форми власності, поданої у паперовій формі, стосовно повнолітньої особи, місце проживання (перебування) якої зареєстровано або задекларовано в житлі, що належить власнику на підставі права власності. У разі подання власником житла заяви про зняття із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) батьків або інших законних представників дитини чи одного з них така дитина підлягає зняттю із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) разом із її батьками або іншими законними представниками чи одним із них".

    Проте все одно наполегливо рекомендую у договорі про надання авансу чи завдатку за купівлю-продаж квартири передбачити умову зняття з реєстрації як власника квартири, так і усієї його родини. Теж саме можна зробити у основному договорі купівлі-продажу квартири.

    Згідно зі ст. 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» зняття з реєстрації місця проживання здійснюється на підставі заяви особи, яка має намір змінити місце реєстрації; судового рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою або в інших випадках.

    Власник має право вимагати усунення будь-яких перешкод в користуванні своїм житловим приміщенням (об'єктом права власності).

    Отже новий власник квартири чи іншого житлового приміщення може зняти з реєстрації («виписати») колишнього власника цієї квартири і членів його сім'ї в позасудовому порядку, звернувшись з відповідною заявою в центр надання адміністративних послуг.

    Згідно з Порядком реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів, затвердженим наказом МВС від 22.11.2012 № 1077, зняття з реєстрації місця проживання здійснюється на підставі також інших документів, що свідчать про припинення підстав на право користування житловим приміщенням, в тому числі відчуження житла та інших визначених законодавством документів.

    Одним словом, квартиру купувати можна, але робити таке треба з дотриманням норм закону, на які я посилався вище, та з урахуванням моїх рекомендацій. Рекомендую також, перш ніж укладати договір купівлі-продажу, порадитись із досвідченим агентом по нерухомості, а також грамотним нотаріусом.

    Виникнуть питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Постараюсь Вам допомогти!

    Дерій Владислав Олегович
    50%

    В доповнення до своєї відповіді...

    Власник квартири не хоче виписуватись не тому, що забороняє Закон , а тому, що йому як власнику житла для зняття з місця реєстрації необхідно буде надати військово-обліковий документ та при необхідності звернутися до військомату (ТЦК). Тому в нього на цей випадок є певне занепокоєння.

    А Ви, коли будете власником зможете виписати сторонню особу без звернення до ТЦК.

    На даний момент зняття з місця реєстрації онлайн через ДІЮ неможливе!

    Згідно п. 50 Порядку декларування та реєстрації місця проживання (перебування)

    Зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) здійснюється на підставі:

    • заяви про зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), поданої особою або її законним представником (представником) за формою згідно з додатком 5;
    • заяви власника житла про зняття особи із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) за формою згідно з додатком 6.

    Згідно п. 57 даного Порядку. У разі звернення до органу реєстрації (у тому числі через центр надання адміністративних послуг) разом із заявою про зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) особа подає:

    1) паспортний документ (у разі особистого звернення);

    2) свідоцтво про народження (у разі зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання дітей віком до 14 років);

    3) документ або відомості, що підтверджують сплату адміністративного збору;

    4) військово-обліковий документ (для громадян України, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).

    Згідно п. 61 даного Порядку. У разі звернення до органу реєстрації (у тому числі через центр надання адміністративних послуг) разом із заявою власника житла про зняття особи (осіб) із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) власник житла подає:

    1) документ, що посвідчує особу (у разі особистого звернення);

    2) документ, що підтверджує право власності на житло, в якому задекларовано/зареєстровано місце проживання (перебування) особи (осіб), що знімається.

    У разі зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) за заявою власника житла більше однієї особи до органу реєстрації подаються заява та документ або відомості, що підтверджують сплату адміністративного збору, окремо щодо кожної особи.

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    ВИ ЗНАЄТЕ ГОСПОДАР, СКОРІШЕ ЗА ВСЕ, НЕ ХОЧЕ ПОПАСТИ В ПОЛЕ ЗОРУ ВІЙСЬКОМАТА, ТОМУ НЕ ЗНІМАЄТЬСЯ ПЕРЕД ПРОДАЖОМ З РЕЄСТРАЦІЇ ТА СКОРІШЕ ЗА ВСЕ НЕ ЗРОБИТЬ ЦЬОГО ДОБРОВІЛЬНО ПІСЛЯ ПРОДАЖУ.

    ВСЯ РІЧ В ТОМУ, ЩО ЗНЯТИСЯ ЗАРАЗ З РЕЄСТРАЦІЇ БЕЗ ДОЗВОЛУ ВІЙСЬКОМАТА НЕМОЖЛИВО.

    ххх

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні

    Стаття 18. Зняття особи із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування)

    1. Зняття особи із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) у разі звернення до органу реєстрації або через центр надання адміністративних послуг за місцем задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) здійснюється:

    1) за заявою про зняття особи із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування), поданою у паперовій формі такою особою, її законним представником або представником;

    2) за заявою власника житла приватної форми власності, поданої у паперовій формі, стосовно повнолітньої особи, місце проживання (перебування) якої зареєстровано або задекларовано в житлі, що належить власнику на підставі права власності. У разі подання власником житла заяви про зняття із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) батьків або інших законних представників дитини чи одного з них така дитина підлягає зняттю із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) разом із її батьками або іншими законними представниками чи одним із них.

    2. Зняття із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) дитини не здійснюється за заявою власника житла, якщо власником такого житла є один із батьків або інших законних представників дитини.

    3. Зняття із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) особи за заявою співвласника житла в порядку, передбаченому пунктом 2 частини першої цієї статті, здійснюється за згодою іншого співвласника житла, яка надається особисто або через представника.

    4. Разом із заявою про зняття особи із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування), що подається у паперовій формі, така особа подає паспортний документ особи, а також у випадках та порядку, встановлених Кабінетом Міністрів України, - військово-обліковий документ (для громадян України, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку). Стосовно дитини віком до 14 років подається також свідоцтво про народження.

    5. У разі подання заяви про зняття особи із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) у паперовій формі представником такої особи додатково подаються:

    1) документ, що посвідчує особу представника;

    2) документ, що підтверджує повноваження особи як представника (законного представника).

    6. Подання заяви про зняття із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) дитини віком до 14 років або особи, визнаної судом обмежено дієздатною або недієздатною, здійснюється одним із батьків або інших законних представників такої особи за згодою іншого з батьків чи законних представників.

    7. Зняття із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) дитини віком від 14 до 18 років здійснюється за згодою її батьків або інших законних представників чи одного з них, крім випадку, передбаченого статтею 15 цього Закону.

    8. Заява, передбачена пунктом 1 частини першої цієї статті, може подаватися в електронній формі засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. До заяви, що подається в електронній формі, документи не додаються.

    9. Іноземець, особа без громадянства подає до органу реєстрації заяву про зняття особи із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) у зв’язку з припиненням підстав перебування на території України. До заяви додається паспортний документ особи або довідка про звернення за захистом в Україні, у тому числі строк дії яких закінчився.

    10. Зняття з реєстрації місця проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб, стосовно яких встановлено опіку та піклування, здійснюється за погодженням з органами опіки та піклування.

    11. У разі усиновлення дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, якщо при цьому змінюється прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) дитини, зняття з реєстрації місця проживання таких дітей здійснюється за заявою органу опіки та піклування за попереднім прізвищем, власним ім’ям, по батькові (за наявності) дитини.

    12. Зняття із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) співвласника житла за заявою іншого співвласника цього житла не здійснюється.

    13. Орган реєстрації приймає рішення про відмову у знятті із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) особи, якщо:

    1) особа подала не в повному обсязі передбачені цим Законом документи (відомості) або документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, є недійсним;

    2) відомості реєстру територіальної громади не відповідають відомостям у поданих особою документах або відомостях;

    3) за зняттям із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) звернулася дитина віком до 14 років або особа, не уповноважена на подання документів.

    ххх

    Через "Дію" також зараз неможливо знятися з реєстрації без участі ВІЙСЬКОМАТУ.

    На порталі ТАКЕ ОГОЛОШЕННЯ: "Військовозобов'язаним послуга доступна лише за наявності окремого номера в Реєстрі військовозобов'язаних" .

    https://diia.gov.ua/services/znyattya-iz-zareyestrovanogo-miscya-prozhivannya#:~:text=%D0%9D%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%96%20%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%BB%D1%83%D0%B3%D0%B0%20%D0%97%D0%BD%D1%8F%D1%82%D1%82%D1%8F%20%D0%B7%20%D0%BC%D1%96%D1%81%D1%86%D1%8F,%D1%83%20%D1%86%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%80%D1%96%20%D0%BD%D0%B0%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F%20%D0%B0%D0%B4%D0%BC%D1%96%D0%BD%D1%96%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D1%85%20%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%BB%D1%83%D0%B3.&text=%D0%92%D0%B0%D1%80%D1%82%D1%96%D1%81%D1%82%D1%8C%3A,40%20%D0%B3%D1%80%D0%BD%2026%20%D0%BA%D0%BE%D0%BF.

    РАДЖУ НЕ ЗДІЙСНЮВАТИ КУПІВЛЮ ДО ЗНЯТТЯ ВЛАСНИКА З РЕЄСТРАЦІЇ, АБО ХОЧА Б НЕХАЙ НАДАСТЬ ДОВІДКУ З ВІЙСЬКОМАТУ З НОМЕРОМ В РЕЄСТРІ ВІЙСЬКОВОЗАБОВЯЗАНИХ.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Официальный блог Юристы.UA 19 0 23 нояб. 2024
Официальный блог Юристы.UA 0 0 19 нояб. 2024