Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 09 червня 2023, питання №86552

Виведення військовослужбовця поза штат

Вивели поза штат, без усілякої на це причини, тобто немає ні поранення ні кримінальної справи що триває, не було жодного зауваження та догани за час служби на контрактній основі, зараз вивели поза штат, і не ставлять на посаду, хоч вакантні посади по штатці є.
Питання :
1. Чи потрібно ходити на службу та виконувати накази та розпорядження командирів,
2. Чи мають право ставити в наряди та давати ті чи інші завдання особі, що поза штатом
3. Куди потрібно звертатись для вирішення цього питання

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Віталію!

    ВИВЕДЕННЯ ПОЗА ШТАТ - ЦЕ ГРУБІ ПОРУШЕННЯ БАГАТЬОХ ЗАКОНІВ!

    Такого поняття як «позаштатний військовослужбовець» не може існувати та і не існує! Ця хибна практика позичена командирами частин із законодавства про працю, перекручена до не можна і виведена на жаль у протизаконну «традицію».

    Відповідно до листа Міністерства праці та соціальної політики України від 15.05.2008 № 105/13/116-08:

    «позаштатний працівник – це вільний працівник (самозайнята особа) , що виконує разове замовлення або тимчасову роботу без зарахування до штату підприємства (компанії)».

    Отже, виходячи з реального відображеного в законні визначення, виводячи своїх підлеглих «поза штат», командири частин по суті виводять військовослужбовців з особового складу частини без дотримання відповідного порядку, а це АБСОЛЮТНО НЕМОЖЛИВО!

    Більш того, якщо далі слідувати цій аналогії, чинним законодавством прямої норми щодо порядку виведення поза штат працівників не передбачено!

    Тому для виведення штатних працівників/військовослужбовців поза штат перш за все необхідно провести скорочення штату з попередженням працівників/військовослужбовців не пізніше ніж за 2 місяці згідно ст. 49-2 Кодексу законів про працю України.

    В такому разі керівник/командир частини зобов’язаний видати наказ про внесення змін до штатного розпису/особового складу частини, або скасувати старий і прийняти новий. Лише потім скорочених працівників/військовослужбовців можна прийняти поза штат на підставі договору цивільно правого характеру, де вони зможуть виконувати роботу яка не передбачена штатним розписом/Статутом внутришньої служби. Вимоги до укладення договору про працю з позаштатним працівником/вільнонайманим регулюються главою 61 Цивільного кодексу України як договір підряду або главою 63 Цивільного кодексу України як договір про надання послуг.

    ТЕПЕР ПИТАННЯ:

    1. Чи потрібно ходити на службу та виконувати накази та розпорядження командирів,

    Звичайно потрібно, бо Вас не звільнили!

    2. Чи мають право ставити в наряди та давати ті чи інші завдання особі, що поза штатом

    Так само, звичайно треба, бо можуть притягнути до дисциплінарної відповідальності.

    3. Куди потрібно звертатись для вирішення цього питання

    Звертатить, перш за все треба із рапортом до командири чистини. Якщо зрозумілої відповіді не дочекаєтесь, тоді треба писати до вищого командування.

    У разі виникнення уточнюючих питань або бажання порадитись зі мною персонально, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю.

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки

    Иванюк Руслан Эдуардович
    Иванюк Руслан Эдуардович 11 місяців тому

    Юрист, м. Київ, 7 років досвіду

    Вітаю, це порушення ваших прав.

    1. Чи потрібно ходити на службу та виконувати накази та розпорядження командирів,2. Чи мають право ставити в наряди та давати ті чи інші завдання особі, що поза штатом Ні куди не треба ходить, ви не убедете отримувати ЗП,

    3. Куди потрібно звертатись для вирішення цього питання.

    Вам потрібно допомога адкоката. Натискайте кнопку звернутися.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України