Задайте вопрос юристу

883 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 30 июня 2023, вопрос №87529 250₴

Повестки ТЦК. Консультация по базовым вопросам

Добрый день, интересует несколько вопрос о поведении гражданского человека с ТЦК.
1 - Имеет ли смысл вступать в перепалку с представителями ТЦК о законности и правомерности их действия по проверке документов/выписке повестке
2 - На основании какой статьи человек имеет право отказаться от получения повестки "на улице"
3 - В случае если человек решил сэкономить себе нервы и согласился на получении повестки, какая ответственность наступает в таком случае, возможно легче оплатить штраф за неявку?

Ответы юристов (6)

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    1. Жодного сенсу сваритись з працівниками ТЦК щодо вручення повістки не має. Вони мають право це зробити. Але вони не мають право перевіряти у Вас документи, це мають право робити виключно працівники поліції.

    2. Ви не маєте право відмовитись від отримання повістки

    3. За перше нез'явлення за викликом до ТЦК передбачено штраф у сумі від 3400 до 5100 грн. Якщо ж Ви в день, коли Ви повинні з'явитись до ТЦК будете, наприклад, хворіти, що підтверджується довідкою лікаря, про що сповістити ТЦК, то підстав для притягнення Вас до відповідальності не буде.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Богдане!

    Добрый день, интересует несколько вопрос о поведении гражданского человека с ТЦК.1 - Имеет ли смысл вступать в перепалку с представителями ТЦК о законности и правомерности их действия по проверке документов/выписке повестке

    Якщо Ви юридично обізнані, то Ви маєте право довести до працівників ТЦК вимоги чинного законодавства щодо порядку та правил перевірки документів. При цьому працівники ТЦК відповідно до статті 19 Конституції України зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

    Не назвав би це "перепалкою", це Ваше право вимагати від них діяти лише в рамках чинного законодавства.

    2 - На основании какой статьи человек имеет право отказаться от получения повестки "на улице"

    Перш за все потрібно пам'ятати, що вручати повістки на вулиці - законно. Але врученню повістки має передувати процедура ідентифікації особи, яка регламентується: Законом України "Про національну поліцію" та постановою № 1456 "Про затвердження Порядку перевірки документів в осіб, огляду речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, службових приміщень і житла громадян під час забезпечення заходів правового режиму воєнного стану".

    Пусту повістку можуть заповнювати на місці, але тільки у разі присутності начальника ТЦК, який вручає повістку, або якщо він робить це особисто.

    Повістка має бути виписана на конкретну особу до моменту підпису. У ній має бути також підпис керівника ТЦК. Бланк не має бути повністю порожнім. Тобто випадки, коли штампують пачки порожніх повісток, а тоді приходять в готелі, квартири чи на просто на вулиці і вручають людям, без підпису ТЦК - це незаконно.

    3 - В случае если человек решил сэкономить себе нервы и согласился на получении повестки, какая ответственность наступает в таком случае, возможно легче оплатить штраф за неявку?

    За неявку по повістці до проходження ВЛК можлива лише адміністативна відповідальність. Штраф 3400-5100 грн.

    КОДЕКС УКРАЇНИ ПРО АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ:

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10#Text

    Стаття 210. Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку

    Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку -

    тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період -

    тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    АЛЕ Є ПОВАЖНІ ПРИЧИНИ НЕЯВКИ, ЗА ЯКИМИ ВИ ВЗАГАЛІ НЕ БУДЕТЕ ПРИТЯГНУТІ ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ.

    Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.

    Корнійчук Євген Іванович
    100%

    Доброго дня, надаю відповіді на ваші запитання

    1 - Имеет ли смысл вступать в перепалку с представителями ТЦК о законности и правомерности их действия по проверке документов/выписке повестке

    Я рекомендую своїм клієнтам, не робить цього, не треба ризикувати та нариватися на не приємності. Якщо вони ні чого не розуміють ви їм нічого не доведёт а зробите собі тільки гірше. Краще вирішувати спір у суді.

    2 - На основании какой статьи человек имеет право отказаться от получения повестки "на улице"

    Ви не маєте право відмовитися, у разі відмови на вас буде складено акт про відмову.

    3 - В случае если человек решил сэкономить себе нервы и согласился на получении повестки, какая ответственность наступает в таком случае, возможно легче оплатить штраф за неявку?

    Краще так і зробити, не факт що за не явку на вас накладуть штраф, особливо якщо повістка видається не тим ТЦК де вы перебуваєте на обліку.

    Штраф за неявку 1700-3100 гривень. Штраф можуть накласти лише у вашій присутності і протягом 2 місяців з моменту порушення. Тому накласти штраф не також і легко.

    У разі накладання штрафу його можно буде оскаржити у судовому порядку, успішність такого оскарження 90 відсотків, тому як видача і заповнення повістки на коліці порушує порядок оповідання громадян.

    У разі вручення повістки завіксуйте на відео, як її заповнють при вас.

    Для детальної консультації та обміну контактів натискайте кнопку звернутися.

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович год назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Богдане!

    1 - Имеет ли смысл вступать в перепалку с представителями ТЦК о законности и правомерности их действия по проверке документов/выписке повестке.

    Вважаю, що Вам не потрібно вступати в "перепалку" з представниками ТЦК.

    2 - На основании какой статьи человек имеет право отказаться от получения повестки "на улице".

    Працівники ТЦК та СП мають право видавати повістки на вулиці.У випадку відмови від підпису повістки, особою, що вручає таку повістку можливе складання акту відмови від отримання повістки.

    3 - В случае если человек решил сэкономить себе нервы и согласился на получении повестки, какая ответственность наступает в таком случае, возможно легче оплатить штраф за неявку?

    У разі вручення повістки Ви повинні з'явитися до військомуту. Нез'явитися Ви можете лише з поважної причини, наприклад, якщо захворієте. У даному випадку прийдеться надіслати до військкомату поштою заяву про те, що Ви не можете з'явитися на дату, яка зазначена у повістці, так як хворієте, і надати до неї підтверджуючи документи з приводу хвороби. В іншому випадку Вас може очікувати адмінистративний штраф.

    У разі виникнення уточнюючих питань, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото.

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин год назад

    Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта

    доброго дня!

    Відповідно до Указу Президента № 69/2022 призову підлягають: (чоловіки 18-60 років)

    • військовозобов'язані;
    • резервісти;
    • бійці Національної гвардії;
    • працівники Служби безпеки;
    • працівники Державної прикордонної служби;
    • працівники Державної спеціальної служби транспорту;
    • працівники Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації,
    • члени інших військових формувань.

    Щодо черги мобілізації: ( наразі черги скасували , призивають всіх хто наразі необхідний в ЗСУ згідно військово-облікових спеціальностей придатних громадян)

    • Перша черга — це оперативний резерв. Йдеться про колишніх військовослужбовців віком до 40 років, які мають бойовий досвід та відслужили в армії. Переважно це ветерани АТО чи бійці ООС.
    • Друга черга — колишні військовослужбовці, які проходили строкову службу до 2014 року або служили за контрактом.
    • 3 черга— мобілізаційний резерв. Сюди відносимо військовозобов’язаних, які закінчили військові кафедри ВНЗ як офіцери запасу та не призивалися під час попередніх мобілізаційних кампаній.
    • 4 черга — громадський резерв. Інші громадяни, які не мають обмежень за віком чи станом здоров’я щодо призову на військову службу та можуть бути залучені для комплектування ЗСУ та інших військових формувань винятково в особливий період.

    ---

    Ответственность за неявку ( при врученной и подписанной повестке)

    - УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №69/2022

    Про загальну мобілізацію:

    https://www.president.gov.ua/documents/692022-4141...

    "8. Місцевим органам виконавчої влади у взаємодії з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності, фізичних осіб – підприємців організувати та забезпечити в установленому порядку:

    1) своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини;

    2) здійснення призову військовозобов'язаних, резервістів на військову службу, їх доставки до військових частин та установ Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших військових формувань України;...".

    Таким образом, должна быть повестка (сообщение) с уведомлением о прибытии в территориальный центр комплектования и социальной поддержки (военкомат) в связи с моьиомщацмей.

    "2) Если мне вручили повестку и я не являюсь, то что будет"?

    - В таком случае Вас могут привлечь к административной ответственности по статье 210-1 Кодекса Украины об административных правонарушениях в виде штрафа в размере от 3400 грн. до 5100 грн..

    "Стаття 210-1. Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію

    Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію -

    тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період -

    тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Без подписанной повестки с контрольным талоном о вручении в деле ТЦК СП доказать уклонение от мобилизации сложно.

    --- Если повестку не подписали и контрольного талона о вручени у ТЦК СП НЕТ , то доказать уклонение от мобилизации сложно , Новую повестку могут вручить под подпись только на територрии ТЦК СП , и только их работники. Никаких вручений на улицах постах , по телефону , в полициях и других быть не может у них нет полномочий , но есть приказ по вручению повесток. Если повестка не вручена , можно не являтся, протокол без вас не составят , если повестка будет вручена, явитесь пройдете ВЛК и далее решат.Возьмите справку с больницы стационара , что болели и поэтому на учет не стали или не прибыли - это уважительная причина , тогда штрафа за нарушение учета не будет.( ст.210 Купап -510 грн) Явка должна быть в том случае когда повестка вручена работником военкомата тцк сп и подписана вами лично, а талон о вручении лежит в деле , только так , остальное незаконно и требует доказательств. Пока сами не вызовут повесткой вы не обязаны туда прибывать.

    Привідсутності даних про вручення особі повістки, а у разі відмови останнього у її отриманні – про фіксування цієї відмови у передбаченому законом порядку, – відсутні дані про доведеність винуватості особи у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 336 КК.

    Рішення Верховного Суду у справі № 759/5435/16-к від 28 січня 2020 р.

    С уважением, Константин Гончаренко

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин год назад

    Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта

    Доброго дня!

    Відповіді на питання:

    Повестка виды штраф вручення процедура суд двс

    В Україні триває загальна мобілізація — проводяться спеціальні заходи, зокрема, призов військовозобов’язаних до лав Збройних Сил України на військову службу.

    Законодавством визначено, що чоловіки віком від 18 до 60 років зобов’язані за викликом, тобто після вручення повістки, з’явитися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік.

    Виникає багато запитань з приводу вручення повісток: хто і де може перевіряти ваші документи та вручати повістку, яка процедура її отримання, відповідальність за неявку до ТЦК тощо.

    На найпоширеніші запитання громадян, з якими вони телефонують до контактного центру системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103, відповідають юристи, що працюють на лінії.

    Хто може вручати повістки

    Представники органів місцевого самоврядування. Керівники підприємств, установ, організацій, незалежно від підпорядкування і форми власності. Посадові особи районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК).

    Де можуть вручати повістки

    Законодавством України чітко не визначено, де саме має відбуватися вручення повісток, тому вручення повістки можливе на вулиці, блокпостах, за місцем проживання, за місцем роботи тощо.

    Чи має право уповноважена особа ТЦК зупиняти людей та перевіряти документи

    Ні. Перевіряти документи мають право уповноважені представники Національної поліції, СБУ, Національної гвардії, Держприкордонслужби, ДМС, Держмитслужби та Збройних Сил, які визначені в наказі коменданта.

    Тому сформувалась практика, коли працівники ТЦК спільно із представниками Національної поліції здійснюють вручання повісток.

    Чи мають бути у поліції якісь підстави для перевірки документів

    Так, перелік підстав визначений*:

    • Особа має зовнішні ознаки, схожі на ознаки особи, яка перебуває в розшуку, або безвісно зниклої особи.
    • Існує достатньо підстав вважати, що особа вчинила або має намір вчинити правопорушення.
    • Особа перебуває на території чи об’єкті із спеціальним режимом.
    • В особи є зброя, боєприпаси, наркотичні засоби та інші речі, обіг яких обмежений або заборонений або для зберігання, використання чи перевезення яких потрібен дозвіл, якщо встановити такі права іншим чином не можливо
    • Особа перебуває в місці вчинення кримінального, адміністративного правопорушення або дорожньо-транспортної пригоди, іншої надзвичайної події.
    • Зовнішні ознаки особи чи транспортного засобу або дії особи дають достатні підстави вважати, що особа причетна до вчинення правопорушення, транспортний засіб може бути знаряддям чи об’єктом вчинення правопорушення.
    • Порушення особою відповідних заборон, введених на території, де запроваджено правовий режим воєнного стану.

    *Постанова КМУ від 29.12.2021 № 1456.

    Чи має людина право запитувати в уповноваженої особи пред’явити якісь його/її документи, перш ніж пред’явити свої

    Так, на прохання уповноважена особа зобов’язана пред’явити:

    • Службове посвідчення або інший документ, який підтверджує її приналежність до підрозділу визначеному у наказі коменданта.
    • Пред’явити копію наказу коменданта, яким визначено підрозділи які мають право на перевірку документів.
    • Та назвати підставу для перевірки документів.

    Повістки для уточнення військово-облікових даних: відповідальність за неприбуття у визначену повісткою дату та час

    Що буде, якщо проігнорувати повістку, що видана з метою уточнення військово-облікових даних

    Може настати адміністративна відповідальність — штраф. Станом на лютий 2023 року це 3400 – 5100 грн (від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

    Статті 210-1 КУпАП України.

    Хто приймає рішення про накладення штрафу

    Керівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК). Саме вони розглядають справи про адміністративні правопорушення і мають право накладати адміністративні стягнення.

    Стаття 235 КУпАП України.

    Якою має бути форма документа про штраф? Чи достатньо папірчика від працівників ТЦК про суму та реквізити

    Папірчика недостатньо. Керівник ТЦК має видати постанову про накладення адміністративного стягнення. Копія постанови протягом трьох днів вручається під розписку або надсилається особі, щодо якої її винесено.

    Чи можна оскаржити постанову про накладення штрафу

    Так. Можна подати скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення. На це є 10 днів з дня винесення постанови.

    Стаття 289 КУпАП України.

    Скільки дається часу на сплату штрафу

    15 днів з дня вручення копії постанови. У разі оскарження постанови — 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

    Якщо штраф не сплатити вчасно

    Постанову про штраф передадуть до державної виконавчої служби. Сума штрафу зросте удвічі + виконавчі витрати.

    Стаття 308 КУпАП України.

    Чи потрібно приносити в ТЦК квитанцію про оплату штрафу

    Так. Необхідно принести квитанцію про оплату або її копію посадовій особі, яка винесла постанову про штраф. На це дається 3 робочі дні від дня закінчення строку, передбаченого для оплати штрафу.

    Стаття 307 КУпАП України.

    Чи потрібно з’являтися по повістці до ТЦК, якщо штраф сплачено

    Потрібно. Сплата штрафу не позбавляє від обов’язку з’явитися до ТЦК.

    Повістки у формі мобілізаційного розпорядження: відповідальність за неприбуття у визначену повісткою дату та час

    Що буде, якщо проігнорувати повістку у формі мобілізаційного розпорядження

    Може наставати кримінальна відповідальність відповідно до ст. 336 ККУ, що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років.

    Як відбувається притягнення до відповідальності

    Рішення по таких справах може приймати тільки суд.

    Одночасно з оголошенням підозри особа отримує право на призначення адвоката відповідно до ЗУ «Про безоплатну правову допомогу», послуги якого оплачує держава. Для цього потрібно подати клопотання слідчому, який займається справою. Слідчий виносить постанову про залучення захисника та для призначення адвоката, надсилає цю постанову до регіонального центру безоплатної вторинної правової допомоги. Після цього призначається адвокат.

    Якщо мені вручили повістку, але в мене є вже відстрочка за результатами попередньої повістки, по новій я вже можу не йти у військкомат?

    Отримання нової повістки не скасовує надану раніше відстрочку. Якщо ви отримали нову повістку,

    необхідно відвідати ТЦК та СП, оскільки законодавство не визначає періодичність вручення повісток з метою уточнення військово-облікових даних.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Официальный блог Юристы.UA 19 0 23 нояб. 2024
Официальный блог Юристы.UA 0 0 19 нояб. 2024