Начните консультацию с юристом онлайн
Батько пенсіонер інвалід 2гр пожиттєво, догляду згідно довідки МСЕК не потребує. Мати пенсіонер. Маю брата, що вже більше 10 років проживає в Канаді та має там громадянство. У будинку прописані лише батьки та я. У лютому цього року отримав відсрочку згідно абзацу 11.
У ТЦК видали довідку де написано, що маю право на відстрочку згідно того що маю батька з числа осіб з інвалідністю 2гр. Терміну дії в довідці не вказано. В тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного ніяких поміток не робили.
Чи можна якось довести в ТЦК що батько не має іншої особи яка має його утримувати згідно закону? Чи те що брат не проживає в Україні не аргумент?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (12)
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, так ви маєте право на відстрочку. По перше, якщо ви вже отримали відстрочку, то вона не може бути скасовано, тому що відповідно Конституції України ст. 58
Стаття 58. Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
По друге у будь якому випадку ви маєте право на відстрочку від мобілізації навідь зі змінами, вам треба буде лише надати доказ про постійне місце проживання за кордоном.
Для обміну контактів та детальної консультації натискайте кнопку звернутися.
Юрист, г. Киев, 8 лет опыта
Вітаю, Батько пенсіонер інвалід 2гр пожиттєво, догляду згідно довідки МСЕК не потребує. Мати пенсіонер. Маю брата, що вже більше 10 років проживає в Канаді та має там громадянство. У будинку прописані лише батьки та я. У лютому цього року отримав відсрочку згідно абзацу 11.
У ТЦК видали довідку де написано, що маю право на відстрочку згідно того що маю батька з числа осіб з інвалідністю 2гр. Терміну дії в довідці не вказано. В тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного ніяких поміток не робили.Чи можна якось довести в ТЦК що батько не має іншої особи яка має його утримувати згідно закону? Чи те що брат не проживає в Україні не аргумент?
ви маєте право на відстрочку враховуючи нові зміни. Нехай брат вам зробить нотаріально завірену копію дозволу на ПМЖ у канаді.
НАТИСКАЙТЕ КНОПКУ ЗВЕРНУТИСЯ І Я ВАМ ДОПОМОЖУ,
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Олександре!
Чи можна якось довести в ТЦК що батько не має іншої особи яка має його утримувати згідно закону? Чи те що брат не проживає в Україні не аргумент?
На даний момент питання дії відстрочок, що були надані до набрання чинності цим закононом, залишаються невирішеними. З однієї сторони закон та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, але цілком очевидно, що ТЦК не будуть погоджуватись з цим. Припускаю, що аналогічні справи зачасту будуть закінчуватись судовим провадженням.
КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, № 30, ст. 141)
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%...
Стаття 58. Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Вашу ситуацію варто проаналізувати детально та зрозуміти, чи залишається у Вас право на відстрочку після прийнятих змін.
...
ВТІМ ЗА ВКАЗАНИХ ОБСТАВИН ВИ І ТАК МАТИМЕТЕ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ, ОСКІЛЬКИ ОКРІМ ВАС ВІДСУТНІ ІНШІ ОСОБИ, ЯКІ ФАКТИЧНО МОЖУТЬ ЗДІЙСНЮВАТИ УТРИМАННЯ ТА ДОГЛЯД. МОЖЛИВО ПРИЙДЕТЬСЯ ЗВЕРНУТИСЬ ДО СУДУ ЗА ВСТАНОВЛЕННЯМ ДАНОГО ФАКТУ, ОСКІЛЬКИ ТЦК МОЖЕ ВИМАГАТИ НАДАННЯ ІНФОРМАЦІЇ ЩОДО ІНШОГО БРАТА.
Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.
Юрист, г. Днепр, 12 лет опыта
Вітаю, ви вже маєте відстрочку тому вам не треба хвилюватись, але як воно буде далі не відомо. Тому рекомендую по перше підготувати документи, які підтверджують відсутність брата у країні. По друге, можливо спробуйте оформити догляд за батьком, зверніться до лікарні за напрвленням До ЛКК. У разі отрмання довідки ЛКК про необхдіність постійного догляду, звертайтесь до соціальної Служби України для оформлення догляду..
Для співпраці натискайте кнопку звернутися.
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
ЦЕЙ ЗАКОН ЩЕ НЕ ПІДПИСАНИЙ ПРЕЗИДЕНТОМ ТА НЕ ВСТУПИВ В ДІЮ.
В ЗАКОНОДАВСТВІ НЕМАЄ ГРАНИЧНОГО ТЕРМІНУ ДІЇ ВІДСТРОЧКИ.
ОТЖЕ ВОНА ДІЄ, ДОПОКИ ДІЄ ПІДСТАВА - У ВАШОМУ ВИПАДКУ ІНВАЛІДНІСТЬ ІІ ГРУПИ БАТЬКА.
ЗГІДНО ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ, АНУЛЮВАТИ ПРАВО, КОТРЕ ВИ МАЛИ НА ДЕНЬ ОТРИМАННЯ ВІДСТРОЧКИ, В ПОДАЛЬШОМУ ВІДМІНИТИ СТОСОВНО ВАС НЕМОЖЛИВО.
Стаття 58.
Конституція України
Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
{Офіційне тлумачення частини першої статті 58 див. в Рішенні Конституційного Суду № 1-рп/99 від 09.02.99 }
Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення.
{Офіційне тлумачення статті 58 див. в Рішеннях Конституційного Суду № 1-зп від 13.05.97 , № 6-рп/2000 від 19.04.2000 }
ЯК СЕБЕ ПОВЕДЕ ДЕРЖАВА В ОСОБІ ТЦКСП (ВІЙСЬКОМАТ) ВІДНОСНО ВАС (АНУЛЮВАННЯ ВІДСТРОЧКИ) ПРОГНОЗУВАТИ НЕМОЖЛИВО.
ЯКЩО БУДУТЬ СПРОБИ АНУЛЮВАТИ ВАШЕ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ - ТРЕБА ЦЕ ОСКАРЖУВАТИ В СУДОВОМУ ПОРЯДКУ (ЯКЕ БУДЕ РІШЕННЯ СУДУ НЕВІДОМО, ТОМУ ЩО СУДОВОЇ ПРАКТИКИ З ЦЬОГО ПИТАННЯ НЕ ІСНУЄ).
ЯКЩО СПРОБУЮТЬ МОБІЛІЗУВАТИ, ВІДМОВЛЯЙТЕСЬ.
БУДУТЬ СПРОБИ ВІДКРИТИ КАРНУ СПРАВУ, КАЖИТЬ ЩО В ЇЇ РАМКАХ БУДЕТЕ ДОКАЗУВАТИ СВОЄ ПОАВО НА ВІДСТРОЧКУ ТА ПРОТИПРАВНІСТЬ ДІЙ ВІЙСЬКОМАТА.
ххх
ВИ МАЄТЕ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ.
ДЛЯ ОТРИМАННЯ ВІДСТРОЧКИ НЕОБХІДНО:
НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ (ПІСЛЯ ВСТУПУ ЗАКОНУ В ДІЮ):
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Олександре!
Ви маєте право на відстрочку!
Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації:
Зокрема в ній зазначено:
«Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи, за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати;"
Тепер по суті питання.
По-перше, якщо Вам вже надали відстрочку за старим законом, ніхто не вправі це скасувати. Закон не має зворотньої сили!
По-друге, навіть, якщо врахувати зміни до абзацу 11 статті 23, то Ваша мати непрацездатна, оскільки є пенсіонером,
У відповідності із статтею 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»:
«непрацездатні громадяни - особи, які досягли встановленого цим Законом віку, що дає право на призначення пенсії за віком, у тому числі на пільгових умовах, та дострокової пенсії, або особи з інвалідністю, у тому числі діти з інвалідністю, а також особи, які мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника відповідно до закону;»
В той самий час брат знаходиться за кордон і це легко довести , надавши довідку з українського консульства в Канаді.
Отже Ви є единою особою, яка може утримувати батька!
Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Постараюсь на них відповісти.
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Доброго дня, Олександр!
- ЯКЩО ВИ ВЖЕ ОТРИМАЛИ ВІДСТРОЧКУ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ, ТО ВОНА У ВАС ЗАЛИШАЄТЬСЯ:
КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, № 30, ст. 141):
Конституція України | від 28.06.1996 № 254к/96-ВР (rada.gov.ua)
"Стаття 58. Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
{Офіційне тлумачення частини першої статті 58 див. в Рішенні Конституційного Суду № 1-рп/99 від 09.02.99}
Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення.
{Офіційне тлумачення статті 58 див. в Рішеннях Конституційного Суду № 1-зп від 13.05.97, № 6-рп/2000 від 19.04.2000}".
У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку "Звернутися".
Всього доброго!
Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта
Доброго дня!
Якщо вам встигли затвердити відстрочку за підписом начальника то вона буде діяти цей час , зворотної дії закону не може бути (ст. 58 Конституції України)
Обов'язок утримувати непрацездатну особу або особу з інвалідністю з числа найближчих родичів, згідно із законодавством покладається на дітей та чоловіка особи.
законопроєкт № 9342 підписано
Якщо у особи з інвалідністю є ще інші родичі , які теоретично здатні його доглядати , то у відстрочці можуть відмовити , відстрочку матиме хтось один з родичів.
https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/42005 передано до Президента України , підписано
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
"Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії);
жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років (такі жінки та чоловіки можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди і тільки за місцем проживання);
жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває дитина з інвалідністю, яка має будь-які види порушень функцій організму III-IV ступеня їх вираження та обмеження життєдіяльності будь-якої категорії II-III ступеня їх вираження відповідно до критеріїв встановлення інвалідності дітям, затверджених Кабінетом Міністрів України, або дитина з інвалідністю, яка має функціональні порушення в організмі та обмеження життєдіяльності, що відповідають критеріям для встановлення I чи II групи інвалідності для повнолітньої особи згідно з порядком, затвердженим Кабінетом Міністрів України (такі особи
можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди і тільки за місцем проживання);
жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи, до досягнення нею 23 років;
усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років (такі особи можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди і тільки за місцем проживання);
зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, відповідно до законодавства України, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;
народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
працівники органів військового управління (органів управління), військових частин (підрозділів), підприємств, установ та організацій Міністерства оборони України, Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Національної поліції України, податкової міліції, Національного антикорупційного бюро України, Державного бюро розслідувань, Державної виконавчої служби України, Управління державної охорони України;
інші військовозобов’язані або окремі категорії громадян у передбачених законами випадках.
Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:
здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;
наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки;
жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час проведення антитерористичної операції з числа:
військовослужбовців або працівників утворених відповідно до законів України військових формувань, що захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення;
працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися до забезпечення проведення антитерористичної операції та загинули або пропали безвісти під час забезпечення проведення антитерористичної операції безпосередньо в районах та у період її проведення;
осіб, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, за умови що в подальшому такі добровольчі формування були включені до складу утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів;
осіб, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, але в подальшому такі добровольчі формування не були включені до складу утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, і виконували завдання антитерористичної операції у взаємодії з утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами.
Особи, зазначені в абзацах четвертому - восьмому частини другої цієї статті, у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою.
Не підлягають призову на військову службу під час часткової мобілізації протягом шести місяців з дня звільнення з військової служби військовозобов’язані з числа громадян, які проходили військову службу за призовом під час мобілізації та були звільнені зі служби у запас (крім військовослужбовців, зарахованих на службу у військовому оперативному резерві першої черги). Такі особи у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою".
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, г. Одесса, 11 лет опыта
Общаться в чатедоброго дня. Ваша відстрочка є чинною незалежно від прийняття нових законів. Єдина підстава для скасування відстрочки, це скасування інвалідності батька.
Юрист, г. Днепр, 31 год опыта
Закон України " Про міжнародне приватне право" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2709-15#Text):
"Стаття 16. Особистий закон фізичної особи
1. Особистим законом фізичної особи вважається право держави, громадянином якої вона є...".
---
Доброго дня, пане Олександре! По-перше, брат є громадянином Канади, тобто його особистим законом є право Канади, тобто до нього не підлягає право, законодавство України, тобто до нього не підлягає дана норма Закону України про мобілізацію щодо зобов'язання утримання батька в Україні. По-друге, як зазначено колегами, оскільки Вам вже, до набрання чинності Законом про внесення змін до абз. одинацятого ч.1 ст.23 Закону про мобілізацію (до 30.06.23р.), оформлено відстрочку від призову під час мобілізації, то дія даної змін Вас не стосується, на Вас не поширюється відповідно до дії законів у часі (закони та інші нормативні акти зворотної сили у часі не мають).
Адвокат, г. Ровно
Доброго Дня
Щодо Вашого питання
Якщо вам необхідно, то отримайте довідку про склад сії, як доказ про відсутність інших осіб здатних забезпечувати догляд.
Поки у вас наявна відстрочка, тому не рекомендую зявлятися та уточняти право на відстрочку, так як новіших чи актуальніших документів ви не отримаєте.
Успіхів
Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта
Доброго дня, Олександре!
Чи можна якось довести в ТЦК що батько не має іншої особи яка має його утримувати згідно закону? - у даному випадку за Вами зберігається право на відстрочку навіть після внесення змін до абз.11 ч.1 ст.23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (законопроект 9342). Оскільки Ви є єдиною працездатною особою, зобов'язаною утримувати вашого батька з інвалідністю II групи..
Сімейний кодекс України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2947-14/conv#n381):.
Стаття 75. Право одного з подружжя на утримання
1. Дружина, чоловік повинні матеріально підтримувати один одного.
2. Право на утримання (аліменти) має той із подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу.
3. Непрацездатним вважається той із подружжя, який досяг пенсійного віку, встановленого законом, або є особою з інвалідністю I, II чи III групи.
Стаття 198. Підстави виникнення обов'язку батьків утримувати повнолітніх дочку, сина
1. Батьки зобов'язані утримувати своїх повнолітніх непрацездатних дочку, сина, які потребують матеріальної допомоги, якщо вони можуть таку матеріальну допомогу надавати.
Стаття 202. Підстави виникнення обов'язку повнолітніх дочки, сина утримувати батьків
1. Повнолітні дочка, син зобов'язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги.
ВИСНОВКИ: Де-юре, лише повнолітні діти зобов'язані утримувати батьків, які є непрацездатними (ст.202 СК України). Ваша мати-пенсіонер не повинна утримувати свого чоловіка/вашого батька, тому що сама вважається непрацездатною. Це чітко встановлено ч.3 ст.75 СК України.Також згідно абз.17 ст.1 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" непрацездатні громадяни - особи, які досягли встановленого цим Законом віку, що дає право на призначення пенсії за віком, у тому числі на пільгових умовах, та дострокової пенсії, або особи з інвалідністю, у тому числі діти з інвалідністю, а також особи, які мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника відповідно до закону (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1058-15#Text).
Якшо говорити про вашого брата, то враховуючи, що він постійно проживає у Канаді та має громадянство цієї країни, фактично він не може бути призваний на військову службу під час мобілізації. Оскільки відповідно до ч.3 ст.36 ЗУ "Про військовий обов’язок і військову службу" військовий облік громадян України, які постійно проживають за кордоном, не ведеться. Тому Законом право на відстрочку надається саме Вам.
Крім того, відповідно до пункту 16 статті 1 ЗУ "Про зайнятість населення" працездатні особи - особи віком від 16 років, які проживають на території України і за станом здоров'я здатні до активної трудової діяльності (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/5067-17#Text).
Однак, Ви не зобов'язані самостійно йти до ТЦК/військкомату та знову доводити своє право на відстрочку від мобілізації. Оскільки обов'язкова явка лише по врученій під особистий підпис повістці, в якій мають бути вказані причини виклику та строки явки. Постанова КМУ 1478 містить затверджену форму повісток, бланк якої передбачає розписку з особистим підписом особи про отримання повістки (ПОВІСТКА).
При цьому, відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Статтею 60 Конституції України передбачено, що ніхто не зобов'язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази.
Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text):
Стаття 22. Обов’язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації
3. Під час мобілізації громадяни зобов’язані з’явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках керівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки), або у строки, визначені командирами військових частин (військовозобов’язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом керівників органів, в яких вони перебувають на військовому обліку, військовозобов’язані, резервісти Служби зовнішньої розвідки України - за викликом керівників відповідних підрозділів Служби зовнішньої розвідки України, військовозобов’язані Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - за викликом керівників відповідних органів управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту).
ПРАВИЛА військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1487-2022-%D0%...):
1. Призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні:
2) прибувати за викликом районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки на збірні пункти, призовні дільниці, до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках, розпорядженнях) районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки для взяття на військовий облік та визначення призначення на особливий період, оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори військовозобов’язаних та резервістів;
ВСЬОГО НАЙКРАЩОГО!