Задайте вопрос юристу

915 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 03 июля 2023, вопрос №87705

Виїзд чоловіка за кордон

Доброго дня! Мій чоловік минулого року був виключений з військового обліку з відміткою у військовому квитку і видали на руки звичайну копію довідки ВЛК. На підставі цього він виїхав за кордон. Тепер виникла необхідність відвідати Україну, але тепер пишуть що довідка ВЛК діє тільки ОДИН РІК і що потрібно знову проходити ВЛК і ця довідка повинна бути в оригіналі (дехто вважає що завірена печаткою військомату) і ще потрібна якась довідка про виключення з ТЦК СП, в ДІЇ є про неї згадування. Підкажіть будь ласка це дійсно так після нових правок до законодавства? Чи зможе він знову перетнути кордон?

Ответы юристов (9)

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Жодних змін щодо Правил виїзду за кордон не приймалось. Також не має змін щодо права виїзду за кордон, осіб виключених з військового обліку на підставі рішення ВЛК

    Підставою для виїзду Вашого чоловіка за кордон є запис в військовому квитку про виключення з військового обліку на підставі рішення ВЛК. Саме по собі рішення ВЛК про визнання особи непридатним до військової служби є безстроковим і поновлювати його не потрібно.

    Ваш чоловік має право виїзду на тих же самих умовах.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    • Ольга Клиент год назад

      Так, на гарячій лінії так також відповідають, але прикордонники кажуть що відбулись якісь зміни по виїзду в лютому, березні і навіть травні. І відсьогодні безліч СМІ пишуть про новий порядок виїзду який вступив в силу з першого липня. І те що в статті 23 про мобілізацію зникло згадування про виключених з обліку і на підставі цього військомати через 6-12 місяців направляють чомусь на перекомісію? І з'явилась в Дії якась довідка про виключення?

      • Гіммельфарб Станіслав  Олегович

        Прикордонники вводять Вас в оману

        1. Ви не є військовозобов'язаним. Відповідно до ст. 36 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу" Ви виключені з військового обліку. Призвати по мобілізації можуть тільки військовозобов'язаного, який перебуває в запасі.

        2. Стаття 23 Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" щодо права на звільнення від мобілізації стосується виключно військовозобов'язаних.

        3. Дії ТЦК щодо направлення на повторну комісію через якийсь проміжок можливий виключно для осіб які визнані ТИМЧАСОВО непридатними з переоглядом через 6-12 місяців, при чому такі особи з військового обліку не виключається.

        4. Жодних змін, щодо осіб які не є військовозобов'язаними і в зв'язку з чим не підлягають мобілізації, підстав їх виїзду тощо, в законодавство не вносилось. Є багато змін до Правил виїзду, але вони Вашої ситуації не стосуються.

        Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

        • Ольга Клиент год назад

          Дякую за відповідь! Скажіть ще будь ласка Чи потрібно звернутися до ТЦК СП який виключив з обліку про видачу оригіналу довідки ВЛК або хоча б завірити її копію їхньою печаткою? І чи потрібно замовляти довідку в них про виключення, якщо така передбачена в законодавстві?

          • Гіммельфарб Станіслав  Олегович

            У Вас повинен на руках оригінал довідки ТЦК, якщо Вам видадуть довідку завірену ТЦК то це також є належним документом

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Ваш чоловік має право на виїзд за кордон навіть за умови наявності відмітки про виключення з військового обліку. Повторний його медичний огляд неможливий, оскільки він виключений з військового обліку.

    На мою думку, Ваших медичних документів цілком достатньо.

    Всього доброго. Для більш детальної консультації натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.

    • Ольга Клиент год назад

      Дякую за відповідь! Тобто копія довідки ВЛК теж підходить? Чи вона взагалі не потрібна?

      • Кирда Вячеслав Володимирович

        Ольго!

        Копія довідки ВЛК не замінює оригіналу, тому бажано мати саме оригінал. Щодо достатності, то звичайно на кордоні бажано мати якогомога більший пакет документів, але на мій погляд мають пропустити і з цим.

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович год назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Ольга!

    За змістом п. 2-6 Правил категорії осіб, яким дозволяється виїзд за межі України, визначено частиною першою статті 23 Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

    Виїзд дозволено, виходячи з положень п. 2-6 Правил та абз. 3 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (якщо особа у встановленому порядку оформила інвалідність)

    Виїзд дозволено, виходячи з положень п. 2-6 Правил та абз. 16 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (щодо особи, знята з військового обліку на підставі рішення ВЛК про непридатність до військової служби із виключенням з військового обліку)

    Чоловіки, які мають документи з територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) з відміткою/записом «знятий з військового обліку» – дана відмітка/запис не підтверджує ані інвалідність, ані непридатність до військової служби у воєнний час за станом здоров’я, а тому рекомендуємо звернутися до ТЦК та СП;

    Обмежено придатні у військовий час – не можуть перетинати кордон.

    Остаточне рішення буде прийматися в пункті пропуску представниками Державної прикордонної служби України за результатами вивчення всіх документів та з’ясування усіх обставин та фактів

    .Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Обов'язково на них відповім!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України