Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданство, 20 января 2020, вопрос №8773 150₴

Какой срок действия справки о временном проживании для ребенка 17 лет (через полтора месяца будет 18)?

Добрый день!

Я гражданка Молдовы, имею посвідку на тимчасове проживання в Украине, прописана в Украине.
Моему сыну - гражданину Молдовы - полных 17 лет и в марте 2020го будет 18 (2002 год рождения).

Я хотела оформить на него также справку о временном проживании на основании воссоединения с семьей, собрали все документы, но вот только что, при подаче документов, мне сказали , что сыну дадут не на год, а только до даты, когда ему исполнится 18 лет... Обосновали, что после 18 лет уже причина воссоединения с семьей (по родителям имеющим ВНЖ) не действует.

Т.е. не на год, а всего на полтора месяца до его 18летия. Правильно ли мне сказали?
Насколько я вижу, например, вот тут:
https://dmsu.gov.ua/poslugi/dokumentuvannya-inozemcziv/oformlennya-posvidki-na-timchasove-prozhivannya.html
минимальный срок этой справки один год.
И, если не правильно, то на какие нормы закона мне ссылаться, чтобы объяснить, что эта справка выдается на один год.

Еще один вариант, который мы думали сделать - оформить постоянный вид на жительство сыну. У сына отец - гражданин Украины, родился в Украине... Дед также родился в Украине.
Но опять же нам сказали в миграционной службе, что не будут принимать документы на оформление разрешения на иммиграцию, т.к. сын уже состоит в гражданстве Украины по рождению...

Да, в законе про гражданство такое есть, и на момент рождения сына муж был гражданином Украины
Но в то же время в законе про иммиграцию есть пункты, что разрешение на иммиграцию выдают по территориальному признаку, т.е. когда кто-то из родственников родился в Украине. А
также детям граждан Украины...
Пожалуйста, скажите правомерно ли нам отказывают в подаче на разрешение на иммиграцию.

Ответы юристов (18)

    Костромина Виктория
    Костромина Виктория 4 года назад

    Адвокат, г. Киев, 20 лет опыта

    если вы говорите не о справке а о "посвідка на тимчасове проживання" - то она оформляется на 1 год , а не до 18 лет https://dmsu.gov.ua/poslugi/dokumentuvannya-inozem...

    требуйте от них письменный отказ с аргументацией почему до 18 лет

    Но опять же нам сказали в миграционной службе, что не будут принимать документы на оформление разрешения на иммиграцию, т.к. сын уже состоит в гражданстве Украины по рождению - это частично неправильно - у него в паспорте какое гражданство? если он гр молдовы - то вы просто оформляете ему гражданство , а до этого момент временный вид на жительство

    • Оксана Клиент 4 года назад

      Мы не хотим отказываться от гражданства Молдовы. А в случае получения гражданства Украины, ему придется от него отказаться...

    • Оксана Клиент 4 года назад

      Документы на временный ВНЖ они принимать не отказываются - просто говорят, что срок действия этого ВНЖ будет до исполнения ребенку 18 лет... а не год, как это написано на сайте миграционной службы

      • Костромина Виктория
        Костромина Виктория 4 года назад

        Адвокат, г. Киев, 20 лет опыта

        требуйте от них письменный отказ

    Оксана Клиент 4 года назад

    Мы не хотим отказываться от гражданства Молдовы. А в случае получения гражданства Украины, ему придется от него отказаться...

    • Костромина Виктория
      Костромина Виктория 4 года назад

      Адвокат, г. Киев, 20 лет опыта

      Стаття 4. Підстави для перебування іноземців та осіб без громадянства на території України

      1. Іноземці та особи без громадянства можуть відповідно до Закону України "Про імміграцію" іммігрувати в Україну на постійне проживання.

      2. Іноземці та особи без громадянства, яких визнано біженцями в Україні або яким надано притулок в Україні, вважаються такими, які постійно проживають на території України з моменту визнання біженцем в Україні або надання притулку в Україні. Постійне проживання на території України біженців підтверджується посвідченням біженця.

      3. Іноземці та особи без громадянства, яких визнано особами, що потребують додаткового захисту, або яким надано тимчасовий захист в Україні, вважаються такими, які на законних підставах тимчасово проживають на території України на період дії обставин, за наявності яких додатковий чи тимчасовий захист було надано. Тимчасове проживання на території України таких іноземців та осіб без громадянства підтверджується посвідченням особи, яка потребує додаткового захисту в Україні, або посвідченням особи, якій надано тимчасовий захист в Україні.

      4. Іноземці та особи без громадянства, які відповідно до закону прибули в Україну для працевлаштування та отримали посвідку на тимчасове проживання, вважаються такими, які на законних підставах перебувають на території України на період роботи в Україні.

      5. Іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну для участі у реалізації проектів міжнародної технічної допомоги, зареєстрованих у встановленому порядку, та отримали посвідку на тимчасове проживання, вважаються такими, які на законних підставах перебувають на території України на період роботи в Україні.

      6. Іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну з метою проповідування релігійних віровчень, виконання релігійних обрядів чи іншої канонічної діяльності за запрошенням релігійних організацій та погодженням з державним органом, який здійснив реєстрацію відповідної релігійної організації, та отримали посвідку на тимчасове проживання, вважаються такими, які на законних підставах перебувають на території України на період діяльності в Україні.

      7. Іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну для участі у діяльності філій, відділень, представництв та інших структурних осередків громадських (неурядових) організацій іноземних держав, зареєстрованих у встановленому порядку, та отримали посвідку на тимчасове проживання, вважаються такими, які на законних підставах перебувають на території України на період діяльності в Україні.

      8. Іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну для роботи у представництвах іноземних суб'єктів господарювання в Україні, зареєстрованих у встановленому порядку, та отримали посвідку на тимчасове проживання, вважаються такими, які на законних підставах перебувають на території України на період роботи в Україні.

      9. Іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну для роботи у філіях або представництвах іноземних банків, зареєстрованих у встановленому порядку, та отримали посвідку на тимчасове проживання, вважаються такими, які на законних підставах перебувають на території України на період роботи в Україні.

      10. Іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну для провадження культурної, наукової, освітньої діяльності на підставах і в порядку, встановлених міжнародними договорами України або спеціальними програмами, а також іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну з метою участі в міжнародних та регіональних волонтерських програмах чи участі в діяльності організацій та установ, що залучають до своєї діяльності волонтерів відповідно до Закону України "Про волонтерську діяльність", інформація про які розміщена на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері волонтерської діяльності, отримали посвідку на тимчасове проживання та здійснюють волонтерську діяльність на базі зазначених організацій та установ, вважаються такими, які на законних підставах перебувають на території України на період провадження такої діяльності.

      {Частина десята статті 4 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1539-VII від 19.06.2014; в редакції Закону № 246-VIII від 05.03.2015}

      11. Іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну для роботи кореспондентом або представником іноземних засобів масової інформації та отримали посвідку на тимчасове проживання, вважаються такими, які на законних підставах перебувають на території України на період роботи в Україні.

      12. Іноземці та особи без громадянства, які є засновниками та/або учасниками, та/або бенефіціарними власниками (контролерами) юридичної особи, зареєстрованої в Україні, та прибули в Україну з метою контролю за діяльністю таких юридичних осіб і отримали посвідку на тимчасове проживання, вважаються такими, які на законних підставах перебувають на території України на період дії посвідки.

      Підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання у випадку, передбаченому цією частиною, є наступне:

      1) іноземець та особа без громадянства є засновником та/або учасником, та/або бенефіціарним власником (контролером) юридичної особи, дані про яку внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;

      2) розмір частки власності іноземця або особи без громадянства, або іноземної юридичної особи, бенефіціаром (контролером) якої він є, у статутному капіталі української юридичної особи становить не менше 100 тисяч євро за офіційним валютним курсом, встановленим Національним банком України на дату внесення іноземної інвестиції.

      {Статтю 4 доповнено новою частиною згідно із Законом № 2058-VIII від 23.05.2017}

      13. Іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну з метою навчання та отримали посвідку на тимчасове проживання, вважаються такими, які на законних підставах перебувають на території України на період навчання.

      14. Іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну з метою возз'єднання сім'ї з особами, які є громадянами України, або під час перебування на законних підставах на території України у випадках, зазначених у частинах третій - тринадцятій цієї статті, уклали шлюб з громадянами України та отримали посвідку на тимчасове проживання, вважаються такими, які на законних підставах перебувають на території України на період до отримання дозволу на імміграцію.

      {Частина чотирнадцята статті 4 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2058-VIII від 23.05.2017}

      15. Іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну з метою возз'єднання сім'ї з особами, зазначеними у частинах другій - тринадцятій цієї статті, та отримали посвідку на тимчасове проживання, вважаються такими, які на законних підставах перебувають на території України, на період, зазначений в частинах другій - тринадцятій цієї статті.

      {Частина п'ятнадцята статті 4 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2058-VIII від 23.05.2017}

      16. Іноземці та особи без громадянства, які в'їхали в Україну на інших законних підставах, вважаються такими, які тимчасово перебувають на території України на законних підставах на період наданого візою дозволу на в'їзд або на період, встановлений законодавством чи міжнародним договором України.

      17. Іноземці та особи без громадянства, які до прийняття рішення про припинення громадянства України постійно проживали на території України і після прийняття рішення про припинення громадянства України залишилися постійно проживати на її території, вважаються такими, які постійно проживають в Україні.

      18. Особи, звільнені з пунктів тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, на підставі рішення суду про скасування рішення про їх затримання або примусове видворення за межі України, або яких до завершення граничного строку перебування у таких пунктах не було примусово видворено за межі України з причин відсутності проїзного документа, транспортного сполучення з країною їхнього походження або з інших причин, незалежних від таких осіб, визнаються такими, які на законних підставах тимчасово перебувають в Україні на період дії обставин, що унеможливлюють їх примусове видворення за межі України.

      {Частина статті 4 в редакції Закону № 1379-VIII від 19.05.2016}

      19. Іноземці та особи без громадянства, які в установленому порядку уклали контракт про проходження військової служби у Збройних Силах України, вважаються такими, які на законних підставах тимчасово проживають на території України на період дії контракту про проходження військової служби у Збройних Силах України. Тимчасове проживання на території України таких іноземців та осіб без громадянства підтверджується військовим квитком рядового, сержантського і старшинського складу.

      {Статтю 4 доповнено частиною згідно із Законом № 716-VIII від 06.10.2015}

      20. Іноземці та особи без громадянства, які надавали інструкторську (стрілецьку, тактичну, медичну, радіотехнічну, вибухотехнічну та іншу) допомогу підрозділам Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів спеціального призначення, Міністерства внутрішніх справ України, залученим до проведення антитерористичної операції, перебуваючи безпосередньо у районах її проведення, та/або залученим до здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо у районах їх проведення, або добровольчим формуванням, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України та спільно з вищезазначеними підрозділами брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, а також які брали участь у виконанні бойових або службових завдань антитерористичної операції та/або заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях спільно із вищезазначеними підрозділами та добровольчими формуваннями та отримали посвідку на тимчасове проживання, вважаються такими, які перебувають на території України на законних підставах, у тому числі у випадках, якщо термін дії паспортного документа закінчився або він підлягає обміну, на час до завершення тимчасової окупації Російською Федерацією території України у значенні Закону України "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях".

      {Статтю 4 доповнено частиною двадцятою згідно із Законом № 2743-VIII від 06.06.2019}

      21. Іноземці або особи без громадянства, зазначені у частині двадцятій статті 4 цього Закону, на дату звернення за оформленням посвідки на тимчасове проживання та до дня її отримання вважаються такими, які перебувають на території України на законних підставах.

    • Костромина Виктория
      Костромина Виктория 4 года назад

      Адвокат, г. Киев, 20 лет опыта

      Стаття 5. Посвідка на постійне проживання та посвідка на тимчасове проживання

      1. Іноземці та особи без громадянства, зазначені у частинах першій та сімнадцятій статті 4 цього Закону, отримують посвідку на постійне проживання.

      {Частина перша статті 5 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2058-VIII від 23.05.2017}

      2. Підставою для видачі посвідки на постійне проживання іноземцям та особам без громадянства, зазначеним у частині сімнадцятій статті 4 цього Закону, є відповідний указ Президента України про припинення громадянства України та заяви таких осіб.

      {Частина друга статті 5 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2058-VIII від 23.05.2017}

      3. Іноземці та особи без громадянства, зазначені у частинах четвертій - п’ятнадцятій, вісімнадцятій та двадцятій статті 4 цього Закону, отримують посвідку на тимчасове проживання.

      {Частина третя статті 5 із змінами, внесеними згідно із Законами № 2058-VIII від 23.05.2017, № 2743-VIII від 06.06.2019}

      4. Підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання у випадку, передбаченому частиною четвертою статті 4 цього Закону, є заява іноземця або особи без громадянства, дійсний поліс медичного страхування, дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства (крім іноземців та осіб без громадянства, які згідно із законодавством України мають право на працевлаштування без отримання такого дозволу) та зобов’язання роботодавця повідомити центральні органи виконавчої влади, що забезпечують реалізацію державної політики у сферах міграції, зайнятості населення та трудової міграції про дострокове розірвання чи припинення трудового договору (контракту) з таким іноземцем або особою без громадянства.

      Для іноземців та осіб без громадянства, працевлаштування яких відповідно до законодавства України здійснюється без дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, замість такого дозволу подається трудовий договір (контракт), а для осіб, які мають статус закордонного українця, - трудовий договір (контракт) та посвідчення закордонного українця.

      {Частина четверта статті 5 в редакції Закону № 1539-VII від 19.06.2014}

      5. Підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання у випадку, передбаченому частиною п'ятою статті 4 цього Закону, є заява іноземця або особи без громадянства, дійсний поліс медичного страхування та відповідне подання державної установи, підприємства чи організації, що є реципієнтом проекту міжнародної технічної допомоги.

      6. Підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання у випадку, передбаченому частиною шостою статті 4 цього Закону, є заява іноземця або особи без громадянства, дійсний поліс медичного страхування, подання відповідної релігійної організації та погодження державного органу, який здійснив реєстрацію відповідної релігійної організації.

      7. Підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання у випадку, передбаченому частиною сьомою статті 4 цього Закону, є заява іноземця або особи без громадянства, дійсний поліс медичного страхування, подання відповідної філії, відділення, представництва або іншого структурного осередку громадської (неурядової) організації іноземної держави в Україні та копія свідоцтва про реєстрацію структурного осередку громадської (неурядової) організації іноземної держави в Україні.

      8. Підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання у випадку, передбаченому частиною восьмою статті 4 цього Закону, є заява іноземця або особи без громадянства, дійсний поліс медичного страхування, подання відповідного представництва іноземного суб'єкта господарювання в Україні та копія свідоцтва про реєстрацію такого представництва.

      9. Підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання у випадку, передбаченому частиною дев'ятою статті 4 цього Закону, є заява іноземця або особи без громадянства, дійсний поліс медичного страхування, подання відповідної філії або представництва іноземного банку в Україні та копія свідоцтва про акредитацію філії або представництва.

      10. Підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання у випадку, передбаченому частиною десятою статті 4 цього Закону, є заява іноземця або особи без громадянства, дійсний поліс медичного страхування, подання відповідного державного органу, відповідального за виконання культурних, освітніх, наукових, спортивних, волонтерських програм, для участі в яких іноземець чи особа без громадянства прибули в Україну, або організації чи установи, що залучає до своєї діяльності волонтерів, інформація про яку розміщена на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері волонтерської діяльності, та копія свідоцтва про державну реєстрацію такої організації чи установи.

      {Частина десята статті 5 із змінами внесеними згідно із Законами № 1539-VII від 19.06.2014, № 246-VIII від 05.03.2015}

      11. Підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання у випадку, передбаченому частиною одинадцятою статті 4 цього Закону, є заява іноземця або особи без громадянства, дійсний поліс медичного страхування, звернення іноземного засобу масової інформації та подання центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері забезпечення інформаційного суверенітету України.

      {Частина одинадцята статті 5 із змінами внесеними згідно із Законом № 938-VIII від 26.01.2016}

      12. Підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання у випадку, передбаченому частиною дванадцятою статті 4 цього Закону, є:

      1) заява іноземця або особи без громадянства;

      2) дійсний поліс медичного страхування;

      3) письмове зобов’язання юридичної особи повідомити центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, про втрату іноземцем або особою без громадянства статусу засновника та/або учасника, та/або бенефіціарного власника (контролера) цієї юридичної особи;

      4) інші документи залежно від форми здійснення іноземної інвестиції:

      копія установчого документа юридичної особи;

      відомості про розмір частки іноземця або особи без громадянства - засновника (учасника) юридичної особи у сумі не менше 100 тисяч євро за офіційним валютним курсом, встановленим Національним банком України на дату внесення іноземної інвестиції, як внеску до статутного капіталу, якщо іноземна інвестиція здійснена в грошовій формі;

      копія вантажної митної декларації на рухоме майно, передане як внесок до статутного капіталу юридичної особи, та копія акта приймання-передачі такого майна, якщо іноземна інвестиція здійснена у майновій формі;

      копія акта приймання-передачі рухомого або нерухомого майна, переданого як внесок до статутного капіталу юридичної особи, якщо іноземна інвестиція здійснена у майновій формі, але при цьому таке майно придбане на території України;

      виписка з рахунку в цінних паперах, якщо іноземець або особа без громадянства є акціонером акціонерного товариства, зареєстрованого в Україні.

      Документи, визначені в абзацах другому - шостому пункту 4 цієї частини, мають бути посвідчені уповноваженою посадовою особою юридичної особи.

      Територіальний орган центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, для прийняття рішення про видачу посвідки на тимчасове проживання самостійно отримує відомості:

      про те, що іноземець або особа без громадянства є засновником та/або учасником, та/або бенефіціарним власником (контролером) юридичної особи - з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;

      про офіційний валютний курс, встановлений Національним банком України на дату внесення іноземної інвестиції, - з офіційного веб-сайту Національного банку України.

      {Статтю 5 доповнено новою частиною згідно із Законом № 2058-VIII від 23.05.2017}

      13. Підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання у випадку, передбаченому частиною тринадцятою статті 4 цього Закону, є заява іноземця або особи без громадянства, дійсний поліс медичного страхування, документ, що підтверджує факт навчання в Україні, та зобов'язання навчального закладу повідомити центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, про відрахування з такого закладу.

      {Частина тринадцята статті 5 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2058-VIII від 23.05.2017}

      14. Підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання у випадку, передбаченому частиною чотирнадцятою статті 4 цього Закону, є заява іноземця або особи без громадянства і документ, що підтверджує факт перебування у шлюбі з громадянином України, дійсний поліс медичного страхування. Якщо шлюб між громадянином України та іноземцем або особою без громадянства було укладено за межами України відповідно до права іноземної держави, дійсність такого шлюбу визначається згідно із Законом України "Про міжнародне приватне право".

      {Частина чотирнадцята статті 5 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2058-VIII від 23.05.2017}

      15. Підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання у випадку, передбаченому частиною п’ятнадцятою статті 4 цього Закону, є заява іноземця або особи без громадянства, дійсний поліс медичного страхування та документ, згідно з яким вони, відповідно до права країни походження іноземця або особи без громадянства, вважаються членами сім'ї особи, зазначеної в частинах другій - тринадцятій статті 4 цього Закону. Документ, що підтверджує належність до членів сім'ї, визнається дійсним в Україні у разі його легалізації, якщо інше не передбачено законом чи міжнародним договором України.

      {Частина п'ятнадцята статті 5 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2058-VIII від 23.05.2017}

      16. Підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання у випадку, передбаченому частиною вісімнадцятою статті 4 цього Закону, є заява іноземця або особи без громадянства, подана після завершення граничного терміну тримання у пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, а також висновок центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, про неможливість примусового видворення з України іноземця або особи без громадянства з причин відсутності проїзного документа, транспортного сполучення з країною походження іноземця або особи без громадянства або з причин, що не залежать від таких осіб, після завершення строку тримання в пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України, або якщо технічну неможливість здійснити примусове видворення іноземця було з'ясовано раніше.

      {Частина статті 5 із змінами, внесеними згідно із Законами № 1379-VIII від 19.05.2016, № 2058-VIII від 23.05.2017}

      17. Підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання для осіб, зазначених у частині двадцятій статті 4 цього Закону, є заява іноземця або особи без громадянства та один із таких документів:

      1) подання Міністерства оборони України, іншого центрального органу виконавчої влади, що здійснює керівництво військовими формуваннями, утвореними відповідно до законів України, або правоохоронного органу чи державного органу спеціального призначення з правоохоронними функціями, які виконували завдання антитерористичної операції, здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях;

      2) клопотання командира підрозділу Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, державного органу спеціального призначення з правоохоронними функціями, що виконував завдання антитерористичної операції, здійснював заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, оформлене за зразком та у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

      У разі отримання письмової відмови у наданні подання чи клопотання, передбачених пунктами 1 і 2 цієї частини, іноземець та особа без громадянства може подати разом із відповідною заявою рішення суду про встановлення факту його належності до осіб, зазначених у частині двадцятій статті 4 цього Закону.

      {Статтю 5 доповнено новою частиною згідно із Законом № 2743-VIII від 06.06.2019}

      18. Окрім документів для відповідної категорії осіб, визначених частинами першою - сімнадцятою цієї статті, іноземці та особи без громадянства подають для отримання посвідки на тимчасове проживання такі документи:

      {Абзац перший частини вісімнадцятої статті 5 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2743-VIII від 06.06.2019}

      1) чотири кольорові фотокартки розміром 3,5 х 4,5 сантиметра;

      2) паспортний документ іноземця або особи без громадянства з відповідною довгостроковою візою та копією сторінки паспортного документа з такою візою, крім випадків, якщо особа не зобов’язана отримувати таку візу відповідно до цього Закону, інших законів України або міжнародних договорів України. Іноземці або особи без громадянства, зазначені у частині двадцятій статті 4 цього Закону, можуть подавати паспортний документ, термін дії якого закінчився або який підлягає обміну, у разі якщо за отриманням нового документа особа зобов’язана звернутися до органів державної влади країни громадянської належності або країни попереднього постійного проживання, якщо така країна вчинила акт агресії проти України або не визнає територіальну цілісність та суверенітет України, або відмовляється визнавати протиправність посягань на територіальну цілісність та суверенітет України, зокрема, голосувала проти Резолюції Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй "Про територіальну цілісність України" від 27 березня 2014 року № 68/262;

      {Пункт 2 частини вісімнадцятої статті 5 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2743-VIII від 06.06.2019}

      3) копії сторінок паспортного документа іноземця або особи без громадянства з особистими даними з перекладом на українську мову, засвідченим в установленому порядку;

      4) документ, що підтверджує сплату державного мита та адміністративного збору за видачу, оформлення або продовження строку дії посвідки.

      У разі продовження строку дії посвідки на тимчасове проживання іноземці та особи без громадянства додатково подають оригінал посвідки на тимчасове проживання.

      Уповноважений орган повертає паспортний документ особі одразу після прийняття заяви про видачу або продовження строку дії посвідки".

      {Статтю 5 доповнено новою частиною згідно із Законом № 2058-VIII від 23.05.2017}

      19. Технічний опис, зразки бланків посвідки на постійне проживання та посвідки на тимчасове проживання, порядок їх оформлення, виготовлення та видачі встановлюються Кабінетом Міністрів України.

      20. Органам державної влади заборонено вимагати від іноземців або осіб без громадянства, членів їхніх сімей, роботодавців та інших осіб будь-які інші документи або відомості, не визначені цією статтею, для видачі посвідки на постійне проживання та посвідки на тимчасове проживання.

      {Статтю 5 доповнено частиною згідно із Законом № 2058-VIII від 23.05.2017}

    • Костромина Виктория
      Костромина Виктория 4 года назад

      Адвокат, г. Киев, 20 лет опыта

      Стаття 5-1. Строк дії посвідки на тимчасове проживання

      1. Строк дії посвідки на тимчасове проживання для відповідних категорій іноземців та осіб без громадянства становить:

      1) у випадку, визначеному частиною четвертою статті 4 цього Закону, - строк дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства;

      2) у випадку, визначеному частиною п’ятою статті 4 цього Закону, - строк реалізації проекту міжнародної технічної допомоги, який зазначається в реєстраційній картці проекту;

      3) у випадку, визначеному частиною дванадцятою статті 4 цього Закону, - два роки;

      4) у випадку, визначеному частиною тринадцятою статті 4 цього Закону, - період навчання, який зазначається в документі, що підтверджує факт навчання в Україні;

      4-1) у випадку, визначеному частиною двадцятою статті 4 цього Закону, - три роки;

      {Частину першу статті 5-1 доповнено пунктом 4-1 згідно із Законом № 2743-VIII від 06.06.2019}

      5) в усіх інших випадках, визначених статтею 4 цього Закону, - один рік.

      2. Строк дії посвідки на тимчасове проживання не може перевищувати строку дії паспортного документа іноземця або особи без громадянства. Це положення не поширюється на іноземців та осіб без громадянства, зазначених у частині двадцятій статті 4 цього Закону.

      {Частина друга статті 5-1 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2743-VIII від 06.06.2019}

      3. Строк дії посвідки на тимчасове проживання може бути продовжено необмежену кількість разів, за наявності підстав, передбачених законом.

      4. Для продовження строку дії посвідки іноземець або особа без громадянства має підтвердити працевлаштування у цій юридичній особі щонайменше трьох громадян України, які приступили до роботи не менш як за шість місяців до дати звернення про продовження строку дії посвідки, або сплату юридичною особою податку на прибуток підприємств у розмірі не менш як 50 мінімальних заробітних плат за останній повний фінансовий рік до дати звернення про продовження строку дії посвідки.

      • Оксана Клиент 4 года назад

        Благодарю Вас. Я тоже придерживаюсь этого мнения, хотя Александр Михайлович (ответивший ниже) утверждает, что всё нам сказали правильно...

        По поводу письменного ответа... Нам нужно составить и отправить письмо, чтобы на него ответили - я так понимаю?

        Не думаю, что по нашей устной просьбе работники миграционной службы будут нам письменно отвечать.

        • Костромина Виктория
          66.7%
          Костромина Виктория 4 года назад

          Адвокат, г. Киев, 20 лет опыта

          вам нужно подать заявления и приложить документы и ОНИ ДОЛЖНЫ В ОБЯЗАТЕЛЬНОМ !!!!!ПОРЯДКЕ предоставить Вам письменный ответ в законе не поправки до 18 лет - тем более у ребенка есть паспорт с гражданством

          хотя Александр Михайлович (ответивший ниже) утверждает, что всё нам сказали правильно...- Дитиною відповідно до чинного законодавства України є особа до 18 років. А тому ваш син має право на тимчасове проживання для воз'єднання з родиною саме до 18 років. Адже набуває він це право саме як дитина, а після досягнення 18 років статус дитини він втрачає. - в этой части он прав - статус ребенка до 18 лет

          но у вас квота как у ребенка гр. Украины не по статусу а по св о рождении - посмотрите ответ Ковальчук Владимир

          а ответ на ваш вопрос в сравнение ст. 5 и ст. 5.1 - там указаны сроки выдачи в той или иной ситуации

    Ковальчук Владимир

    Разрешение на иммиграцию вне квоты по категориям иммигрантов:одному из супругов, если второй из супругов, с которым он находится в браке свыше двух лет, является гражданином Украины, детям и родителям граждан Украины;лицам, которые являются опекунами (попечителями) граждан Украины, или которые находятся под опекой (попечительством) граждан Украины;лицам, которые имеют право на приобретение гражданства Украины по территориальному происхождению;лицам, иммиграция которых представляет государственный интерес для Украины;заграничным украинцам, супругам заграничных украинцев, их детям в случае их общего въезда и пребывания на территории Украины.При необходимости соответствующие территориальные органы и подразделения миграционной службы, могут потребовать другие документы, уточняющие наличие оснований для предоставления разрешения на иммиграцию, если это не противоречит Закону Украины «Об иммиграции», а также пригласить для беседы заявителей или иных лиц.Законодательством Украины определено, что заявление о предоставлении разрешения на иммиграцию органами миграционной службы может рассматриваться в течении года.В случае отказа в предоставлении разрешения на иммиграцию, повторная подача заявления возможно не раньше чем через год, со дня принятия решения о отказе в представлении разрешения на иммиграцию или его отмене.Согласно ст. 8 Закона Украины «О гражданстве Украины», лицо без гражданства или иностранец, который подал обязательство прекратить иностранное гражданство, и подал заявление о приобретении гражданства Украины, а также его несовершеннолетние дети регистрируются гражданами Украины, если такое лицо (один из вариантов):

    • 1. само или хотя бы один из его родителей, дед или бабка, родные (полнородные и не полнородные) брат или сестра, сын или дочь, внук или внучка родились или постоянно проживали до 24 августа 1991 года на территории, которая стала территорией Украины согласно Закону Украины Закон Украины «О правопреемстве Украины»;
    • 1.1. само или хотя бы один из его родителей, дед или бабка, родные (полнородные и неполнородные) брат или сестра родились или постоянно проживали на других территориях, входивших на момент их рождения или во время их постоянного проживания в состав Украинской Народной Республики, Западно-Украинской Народной Республики, Украинского Государства, Украинской Социалистической Советской Республики, Закарпатской Украины, Украинской Советской Социалистической Республики (УССР).
    • 2. ребенок, который родился или постоянно проживал на территории УССР (или хотя бы один из его родителей, дед или бабка родились или постоянно проживали на вышеуказанных территориях) и является лицом без гражданства или иностранцем, в отношение которого подано обязательство о прекращении иностранного гражданства;
    • 3. ребенок, который родился на территории Украины после 24.08.1991 года и не приобрел по рождению гражданство Украины и является лицом без гражданства или иностранцем, в отношение которого подано обязательство о прекращении иностранного гражданства;
    • Документы, которые подаются для оформления приобретения гражданства Украины по территориальному происхождениюПри подаче заявления и других документов по вопросам гражданства предъявляется паспортный документ или документ, который его заменяет и удостоверяющего личность заявителя, а также документ о проживании заявителя на территории Украины или о его постоянном проживании за границей. В случае необходимости подается заверенный перевод текста документа на украинский язык.
    Оксана Клиент 4 года назад

    Спасибо за ответ. Но вопрос в том, что нам отказывают в приеме документов на оформление разрешения на иммиграцию.

    Мотивируют тем, что у ребенка отец гражданин Украины, и по закону о гражданстве ребенок с рождения тоже имеет гражданство Украины...

    Поэтому постоянный ВНЖ не оформляется...

    Ковальчук Владимир

    Да они правы оформляйте гражданство Закон Украины "О гражданстве" четко определяет основания для получения гражданства Украины:

    • по рождению. Если ребенок родился в Украине, или его родители (один из родителей) на момент его рождения были гражданами Украины; Гражданство Украины по упрощенной процедуре могут оформить иностранцы, которые родились в Украине, или их прямые родственники (мама, папа, брат, сестра, бабушка, дедушка) родились или проживали на территории Украины. В таком случае можно рассчитывать на получение гражданства за 1-3 месяца.Сроки принятия решения о предоставлении гражданства четко в законе не прописаны Важно: чтобы получить гражданство Украины, иностранец должен отказаться от паспорта другой страны – иметь двойное гражданство запрещено по Конституции Украины. Так, человек должен либо отказаться от иностранного гражданства еще до получения украинского паспорта (и приобрести статус "лица без гражданства"), либо подать обязательство прекратить иностранное гражданство. В таком случае можно получить гражданство без справки об отказе от предыдущего. Но на то, чтобы расстаться со вторым гражданством у иностранца будет два года.Но на практике эта норма соблюдается далеко не всегда. Фактически закон Украины дает иностранцам лазейку для того, чтобы два года вполне легально побыть гражданами Украины, при этом сохранив паспорт другой страны.
    • Оксана Клиент 4 года назад

      Благодарю. Можете ли разъяснить по поводу первой части вопроса о посвідке на тимчасове проживання?

      Она выдается на год или до срока, когда ребенку будет 18 лет?

      • Ковальчук Владимир

        Она выдается только до 18 лет в вашем случае

    Савченко Олександр
    33.3%
    Савченко Олександр 4 года назад

    Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта

    Добрий день.

    1) Міграційна служба вас правильно проінформувала.

    Дитиною відповідно до чинного законодавства України є особа до 18 років. А тому ваш син має право на тимчасове проживання для воз'єднання з родиною саме до 18 років. Адже набуває він це право саме як дитина, а після досягнення 18 років статус дитини він втрачає.

    2) Ви: "Мы не хотим отказываться от гражданства Молдовы. А в случае получения гражданства Украины, ему придется от него отказаться"...

    А Вам і не потрібно відмовлятися від громадянства Молдови, адже ваш син не буде отримувати громадянство України.

    Тому що він вже є громадянином України по праву народження.

    Відповідно до статті 4 Конституції України в Україні існує єдине громадянство. Підстави набуття і припинення громадянства України визначаються законом. Статтею 2 Закону України «Про громадянство України» передбачено, якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України. Якщо іноземець набув громадянство України, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України. Разом з тим, відповідно до пункту 1 статті 19 Закону України «Про громадянство України» добровільне набуття громадянином України громадянства іншої держави, якщо на момент такого набуття він досяг повноліття, є підставою для втрати громадянства України. Добровільним набуттям громадянства іншої держави вважаються всі випадки, коли громадянин України для набуття громадянства іншої держави повинен був звертатися із заявою чи клопотанням про таке набуття відповідно до порядку, встановленого національним законодавством держави, громадянство якої набуто. Не вважаються добровільним набуттям іншого громадянства такі випадки:

    а) одночасне набуття дитиною за народженням громадянства України та громадянства іншої держави чи держав;б) набуття дитиною, яка є громадянином України, громадянства своїх усиновителів унаслідок усиновлення її іноземцями;в) автоматичне набуття громадянином України іншого громадянства внаслідок одруження з іноземцем;г) автоматичне набуття громадянином України, який досяг повноліття, іншого громадянства внаслідок застосування законодавства про д) громадянство іноземної держави, якщо такий громадянин України не отримав документ, що підтверджує наявність у нього громадянства іншої держави.

    А тому Вам потрібно оформити набуття громадянства вашим сином за правом народження. Для цього необхідно, щоб його батько, який є громадянином України, подав наступні документи:
    • а) заяву про оформлення набуття особою громадянства України за народженням;
    • б) копію свідоцтва про народження особи;
    • в)копію паспорта громадянина України або іншого передбаченого статтею 5 Закону документа, що підтверджує факт перебування одного з батьків особи у громадянстві України на момент її народження.

    Всього доброго. Сподіваюсь, що Вам допоміг.

    • Оксана Клиент 4 года назад

      Благодарю за подробный ответ. Таким образом на сайте миграционной службы неправильная информация по срокам действия этого документа?

      https://dmsu.gov.ua/poslugi/dokumentuvannya-inozem...

      Там внизу страницы перечислены случаи, когда изменяется срок выдачи этой посвидки...и нашего случая там нет

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 4 года назад

    Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта

    Просто на сайті не вказана вся інформація.

    1 рік - це загальний строк дії посвідки, однак він може відрізнятися у певних випадках. Наприклад, як у вашому.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA