Задайте вопрос юристу

883 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 15 июля 2023, вопрос №88386 150₴

Выплаты по демобилизации от ЗСУ

Добрый день.
Демобилизируюсь из рядов ЗСУ по уходу за матерью, инвалидом второй группы.
Воюю с февраля 2022 года. В отпусках ни разу не был, форму за все время службы покупал сам. Обмеженно придатний. Имею две контузии с ЧМТ, записи форм 100 боевая травма, лечение в госпиталях.
Какие выплаты реально получить при увольнении?
Заранее спасибо.

Ответы юристов (6)

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, якщо у вас є втрата працездатності ви маєте право на одноразову грошову допомогу.

    Більш детально ознайомтесь за посиланням

    https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php/%D0%9F%D0%B...

    Для обміну контактів та детальної консультації натискайте кнопку звернутися.

    Айвазян Юрій Климентійович
    33.3%
    Айвазян Юрій Климентійович год назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Олександре!

    Умови виплати грошового забезпечення військовослужбовцям у разі їх звільнення з військової служби визначені Порядком виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженим наказом Міністерства оборони України від 07.06.2018 р. № 260.

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0745-18#Text

    Види додаткового грошового забезпечення передбачені при звільненні з військової служби:

    1. грошова компенсація вартості за неотримане речове майно:

    Грошова компенсація виплачується військовослужбовцям за місцем військової служби за їх заявою (рапортом) на підставі наказу командира (начальника) військової частини, територіального органу, територіального підрозділу, закладу, установи, організації (далі – військова частина), а командирам (начальникам) військової частини – наказу старшого командира (начальника), у якому зазначається розмір грошової компенсації на підставі довідки про вартість речового майна, що належить до видачі, оригінал якої додається до відомості щодо виплати грошової компенсації.

    Для отримання компенсації потрібно одержати довідку про вартість речового майна. Ця довідка видається речовою службою військової частини, виходячи із закупівельної вартості майна, розрахованої станом на 1 січня поточного року. Форма довідки затверджена постановою Кабміну № 178 від 16 березня 2016 року. Далі з рапортом про компенсацію за неотримане речове майно та оригіналом довідки про його вартість військовослужбовцю слід звернутися до командира своєї військової частини. Результатом повинен бути наказ командира по частині, в якому на підставі довідки про вартість речового майна вказується розмір компенсації. А на підставі наказу вже здійснюється виплата.

    2. одноразова грошову допомогу мобілізованим:

    Військовослужбовцям, які були призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період та звільняються із служби, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 4 % місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний місяць служби, але не менш як 25 % місячного грошового забезпечення.

    Допомога виплачується з розрахунку місячного грошового забезпечення (без урахування винагород), на яке має право військовослужбовець на день звільнення.

    До розрахунку допомоги враховуються повні місяці служби військовослужбовців після призову під час мобілізації, на особливий період, або військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період та повні місяці попередніх періодів служби, після закінчення яких допомога не виплачувалась.

    Допомога виплачується на підставі наказу командира частини про виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини, в якому зазначається вислуга років, з розрахунку якої виплачується допомога.

    3. грошова компенсація за невикористану щорічну та додаткові відпустки:

    Розрахунок грошової компенсації за всі невикористані дні щорічної основної відпустки, а також дні додаткової відпустки, здійснюється виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення з урахуванням зміни вислуги років та норм грошового забезпечення, які військовослужбовець отримував за останньою займаною штатною посадою.

    Грошове забезпечення за період наданої відпустки або розмір грошової компенсації за всі невикористані дні щорічної основної відпустки, а також дні додаткової відпустки у рік звільнення обчислюється з такого розрахунку:

    -тим, які мають вислугу до 10 календарних років, – 2,5 календарних дня;

    -тим, які мають вислугу від 10 до 15 календарних років, – 2,9 календарних дня;

    -тим, які мають вислугу від 15 до 20 календарних років, – 3,3 календарних дня;

    -тим, які мають вислугу 20 і більше календарних років, – 3,8 календарних дня.

    Військовослужбовець, який звільняється зі служби, для отримання компенсації за невикористані дні додаткової відпустки, передбаченої статтею 162 Закону України “Про відпустки” та пунктом 12 частини першої статті 12 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” має звернутися з відповідним рапортом на ім’я командира військової частини, в якому зокрема зазначається:

    -дата звільнення з військової служби;

    -кількість днів невикористаної додаткової відпустки за кожен рік;

    -підстава звільнення з військової служби;

    -норма закону, що передбачає таку компенсацію.

    У випадку отримання відмови у виплаті компенсації за невикористані дні додаткової відпустки військовослужбовець має право звернутись із адміністративним позовом до окружного адміністративного суду за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) військовослужбовця-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача (військової частини).

    4. одноразова грошова допомога:

    Військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), які звільняються зі служби за станом здоров’я, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 50 % місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.

    Особам офіцерського складу, які проходять кадрову військову службу та звільняються зі служби за власним бажанням, іншим військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), які звільняються зі служби через сімейні обставини або з інших поважних причин, та мають вислугу 10 календарних років і більше, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 25 % місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.

    5. грошова допомога на оздоровлення:

    Військовослужбовцям, звільненим з військової служби, які мали право на грошову допомогу для оздоровлення та не отримали її протягом року, виплата цієї допомоги здійснюється на підставі наказу командира військової частини про виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини, в якому оголошується про її виплату.

    Розмір грошової допомоги для оздоровлення визначається виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років і щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород) за займаною посадою, на які військовослужбовець має право на день підписання наказу про надання цієї допомоги.

    6. матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань:

    Матеріальна допомога для розв’язання соціально-побутових питань у розмірі місячного грошового забезпечення виплачується військовим за наявності певних обставин, що визначили в наказі Міністерства оборони України від 06.03.2022 №83 «Про внесення змін до наказу Міністерства оборони України від 31.01.2022№30». Це такі обставини:

    -смерть військовослужбовця та/або його дружини (чоловіка), дітей, батьків;

    -поранення військовослужбовця при виконанні завдань під час воєнного стану;

    -у разі встановлення військовослужбовцю інвалідності, отриманої внаслідок поранення (контузії, травми, каліцтва), пов’язаного із захистом Батьківщини;

    -порушення стану здоров’я військовослужбовця, перебування його на лікуванні, реабілітації, що підтверджено відповідними медичними документами (виписний епікриз, довідка про захворювання, постанова ВЛК), а саме:

    -онкологічне захворювання (хірургічне лікування, променева та (або) хімієтерапія);

    -захворювання на туберкульоз, ВІЛ/СНІД, вірусний гепатит B, C;

    -безперервне перебування на лікуванні, реабілітації або у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою (сумарно більше ніж 30 днів поспіль) внаслідок травм, захворювань нервової, серцево-судинної систем, опорно-рухового апарату та інших захворювань органів і систем з тяжким перебігом або наслідками, що потребують проведення багатоетапного хірургічного лікування, протезування втраченої кінцівки (кінцівок), ендопротезування, трансплантації органів, індивідуального догляду, протирецидивного лікування з довготривалим застосуванням дорогих лікарських засобів, які пов’язані із захистом Батьківщини;

    Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото.

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович год назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Олександр!

    З приводу контузій хотів надати Вам додаткову інформацію...

    Порядок призначення і виплати цієї допомоги затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2013 р. № 975 (зі змінами). Зазначена виплата залежить від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, у якому вперше встановлена інвалідність або ступінь втрати працездатності.

    Згідно з положеннями Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць з 1 січня встановлено у сумі 2684 гривні.

    Одноразова грошова допомога виплачується в порядку черговості відповідно до дати подання документів до уповноваженого органу. У разі встановлення інвалідності право на отримання допомоги виникає станом на:

    дату, зазначену в довідці медико-соціальної експертної комісії;

    в разі повторного огляду та зміни групи інвалідності — дату, зазначену в довідці медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) про первинне встановлення інвалідності;

    у разі встановлення ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності — дату, зазначену у довідці МСЕК.

    Щоб отримати одноразову грошову допомогу, необхідно подати документи до структурних підрозділів державних органів. Для чинних військовослужбовців — це військова частина, де вони проходять службу. Для звільнених з військової служби — регіональний центр комплектування та соціальної підтримки за місцем мешкання/реєстрації.

    Якщо військовослужбовець, крім строкової служби, дістав інвалідність під час служби, то розмір виплати залежить від групи інвалідності.

    Особливості виплати в разі встановлення інвалідності

    Якщо інвалідність військовослужбовця (крім строкової служби) настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва) або захворювання, яке він дістав під час виконання обов’язків військової служби (чи встановлення інвалідності особі після її звільнення з військової служби внаслідок зазначених причин), допомогу виплачують у розмірі:

    400-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому вперше встановлено інвалідність, — у разі встановлення інвалідності I групи (1 073 600 грн);

    300-кратного прожиткового мінімуму — II групи (805 200 грн);

    250-кратного прожиткового мінімуму — III групи (671 000 грн).

    Виплата військовослужбовцю (крім строкової служби), інвалідність якого настала в період проходження військової служби або внаслідок захворювання, або встановлення особі, звільненій з військової служби, інвалідності не пізніше ніж через три місяці після звільнення її з військової служби чи після закінчення тримісячного строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження зазначеної служби, нараховується у розмірі:

    120-кратного прожиткового мінімуму — I групи (322 080 грн);

    90-кратного прожиткового мінімуму — II групи (241 560 грн);

    70-кратного прожиткового мінімуму — III групи (187 880 грн).

    Якщо йдеться про військовослужбовця строкової служби, військовозобов’язаного або резервіста, якого призвано на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, то для цих категорій осіб, інвалідність яких настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного їм під час виконання обов’язків військової служби або служби у військовому резерві, або не пізніше ніж через три місяці після звільнення зі служби, закінчення зборів, проходження служби у військовому резерві, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період строкової військової служби, проходження таких зборів, служби у військовому резерві, грошова допомога виплачується у таких розмірах:

    322 080 грн — для І групи інвалідності;

    241 560 грн — для ІІ групи інвалідності;

    187 880 грн — для ІІІ групи інвалідності.

    Допомога в разі поранення (контузії, травми або каліцтва)

    Якщо людина частково втратила працездатність без встановлення інвалідності, то розмір одноразової грошової допомоги залежить від ступеня втрати працездатності. Його встановлює медико-соціальна експертна комісія. Виплата визначається у відсотках від:

    − 70-кратного прожиткового мінімуму (187 880 грн): військовослужбовцю, який зазнав поранення (контузію, травму або каліцтво), захворювання під час виконання ним обов’язків військової служби, а також особі, звільненій з військової служби, яка частково втратила працездатність внаслідок зазначених причин, але не пізніше ніж через три місяці після звільнення її з військової служби;

    − 50-кратного прожиткового мінімуму (134 500 грн): військовослужбовцю строкової військової служби, а також особі, звільненій із строкової військової служби, яка частково втратила працездатність внаслідок зазначених причин, пов’язаних з проходженням військової служби, але не пізніше ніж через три місяці після звільнення її зі строкової військової служби;

    50-кратного прожиткового мінімуму (134 500 грн): військовозобов’язаному або резервісту, якого призвано на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, який зазнав поранення (контузію, травму або каліцтво), захворювання під час виконання обов’язків військової служби або служби у військовому резерві, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності в період проходження зборів чи служби у військовому резерві або не пізніше ніж через три місяці після закінчення таких зборів чи виконання резервістом обов’язків служби у військовому резерві.

    Важливо! Виплата одноразової грошової допомоги взагалі не здійснюються, якщо травма, захворювання, інвалідність чи часткова втрата працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовця, військовозобов’язаного чи резервіста є наслідком:

    — вчинення ним злочину або адміністративного правопорушення;

    — вчинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп’яніння;

    — навмисного спричинення собі тілесного ушкодження чи іншої шкоди своєму здоров’ю або самогубства (крім випадку доведення особи до самогубства, встановленого судом);

    — подання особою свідомо неправдивих відомостей для призначення і виплати одноразової грошової допомоги.

    Ще раз! Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку «звернутись» біля мого профілю.

    Гончаренко Константин
    33.3%
    Гончаренко Константин год назад

    Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта

    Доброго дня!

    что должны получить военный в зависимости от вида прохождения службы: Освобождение из контрактной службы

    1. Денежное обеспечение и за участие в ООС/АТО за предыдущий месяц и за все дни текущего месяца включительно день освобождения

    ; 2. Денежную компенсацию за неиспользованные дни ежегодного основного отпуска одновременно с выплатой денежной помощи для оздоровления, если она не была выплачена раньше;

    3. Если военнослужащий имеет выслугу 10 лет и старше, и освобождается в связи с окончанием контракта, ему выплачивается одноразовая денежная помощь в размере 50 процентов месячного денежного обеспечения за каждый полный календарный год службы; В случае освобождения из контракта за состоянием здоровья - выплачивается 50 процентов месячного денежного обеспечения за каждый полный календарный год службы не в зависимости от выслуги лет;

    По семейным обстоятельствам или из других уважительных причин - 50 процентов месячного денежного обеспечения за каждый полный календарный год службы если выслуга больше 10 лет. К сожалению, те военные, которые освобождаются, отслужив по полугодичному контракту, эту выплату не получат, даже имея выслугу больше 10 лет, так как она начисляется только за полный год службы. Освобождение со срочной службы

    1. Денежное обеспечение выплачивается за полный месяц, в котором военнослужащий срочной службы был уволен;

    2. При освобождении выплачивается денежная помощь в размере 8 должностных окладов;

    3. Также военнослужащие, которые освободились из военной срочной службы, имеют право на получение материальной помощи в размере средней заработной платы на день призыва, но не меньше минимальной заработной платы. Для ее получения нужно написать соответствующее заявление в военкомате.

    Демобилизация

    На день освобождения военная часть должна осуществить полный расчет :

    1. Денежное обеспечение и атошные за предыдущий месяц и все дни текущего месяца включительно день освобождения;

    2. Денежная компенсация за дни неиспользованного отпуска и оздоровительные, если не были выплачены в текущем году;

    3. Одноразовая денежная помощь в размере 4-х процентов месячного денежного обеспечения за каждый полный календарный месяц службы. Важно, чтобы все это было начислено к дню освобождения, даже если деньги придут на карточку после освобождения. Если насчитают надлежащие выплаты после освобождения, военная часть, по обыкновению, из всех этих начислений удержит 18% ПДФО, так как вы уже потеряли статус военнослужащего. .

    Разова грошова допомога до 5 травня

    Для отримання до 5 травня грошей УБД потрібно, всім окрім пенсіонерів необхідно взяти нову довідку рахунок у банку і віднести у військкомат , (Щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України.) Військкомат працює: Кожен день крім вихідних з 08:00 до 17:00 перерва 13:00-14:00

    i͚ групи – 4 120 гривень; i͚i͚ групи – 3 640 гривень; Іi͚i͚ групи – 3 160 гривень; Учасникам бойових дій – 1 390 грив…

    також одноразова допомога.

    Згідно з положеннями Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць з 1 січня встановлено у сумі 2684 гривні.

    Одноразова грошова допомога виплачується в порядку черговості відповідно до дати подання документів до уповноваженого органу. У разі встановлення інвалідності право на отримання допомоги виникає станом на:

    дату, зазначену в довідці медико-соціальної експертної комісії;

    в разі повторного огляду та зміни групи інвалідності — дату, зазначену в довідці медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) про первинне встановлення інвалідності;

    у разі встановлення ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності — дату, зазначену у довідці МСЕК.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр год назад

    Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта

    Доброго дня, Олександре!

    Речове забезпечення військовослужбовців здійснюється за нормами та відповідно до Інструкції, затвердженими наказом Міністерства оборони України від 29 квітня 2016 року № 232. Порядок грошової компенсації вартості за неотримане речове майно визначається постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2016 року №178. Так, грошова компенсація виплачується військовослужбовцям з моменту виникнення права на отримання предметів речового майна відповідно до норм забезпечення у разі:

    • звільнення з військової служби;
    • загибелі (смерті) військовослужбовця.

    Грошова компенсація виплачується військовослужбовцям за місцем військової служби за їх заявою (рапортом) на підставі наказу командира (начальника) військової частини, територіального органу, територіального підрозділу, закладу, установи, організації (далі - військова частина), а командирам (начальникам) військової частини - наказу старшого командира (начальника), у якому зазначається розмір грошової компенсації на підставі довідки про вартість речового майна, що належить до видачі, оригінал якої додається до відомості щодо виплати грошової компенсації.

    Довідка про вартість речового майна, що належить до видачі, видається речовою службою військової частини виходячи із закупівельної вартості такого майна, розрахованої Міноборони, МВС, Головним управлінням Національної гвардії, СБУ, Службою зовнішньої розвідки, Адміністрацією Держприкордонслужби, Адміністрацією Держспецтрансслужби, Адміністрацією Держспецзв’язку, Головним управлінням розвідки Міноборони та Управлінням державної охорони станом на 1 січня поточного року, та оформляється згідно з додатком до Порядку.

    Виплата грошової компенсації здійснюється в межах бюджетних призначень на закупівлю речового майна, передбачених Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, Адміністрації Держприкордонслужби, Адміністрації Держспецзв’язку, Головному управлінню розвідки Міноборони та Управлінню державної охорони на відповідний рік.

    Успіхів!

    Иванюк Руслан Эдуардович
    33.3%
    Иванюк Руслан Эдуардович год назад

    Юрист, г. Киев, 8 лет опыта

    ВІтаю. Види одноразової допомоги учасникам АТО та членам їх сімей

    1. Одноразова грошова допомога у разі звільнення.
    2. Одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності.
    3. Одноразова щорічна грошова допомога учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам сімей загіблих ветеранів війни до п’ятого травня.
    Одноразова грошова допомога у разі звільнення

    Відповідно до ч 2. ст. 15 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, які звільняються зі служби за станом здоров'я, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.

    У разі звільнення з військової служби за віком, у зв'язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів, закінченням строку контракту, у зв’язку з безпосереднім підпорядкуванням близькій особі, систематичним невиконанням умов контракту командуванням, на підставах, визначених пунктом 1 частини другої статті 36 Закону України "Про розвідку", а також у зв’язку з настанням особливого періоду та небажанням продовжувати військову службу військовослужбовцем-жінкою, яка має дитину (дітей) віком до 18 років одноразова грошова допомога в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби виплачується за наявності вислуги 10 років і більше.

    Одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті) військовослужбовцяПідстави призначення та розмір допомоги

    Одноразова грошова допомога призначається у разі загибелі (смерті) військовослужбовця, військовозобов’язаного та резервіста, який призваний на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, якщо смерть настала:

    1. під час виконання військовослужбовцем обов’язків військової служби або внаслідок захворювання, пов’язаного з виконанням ним обов’язків військової служби, - у розмірі 750-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року;
    2. внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, пов’язаних з виконанням обов’язків військової служби протягом року після звільнення з військової служби , - розмірі 750-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року;
    3. у період проходження військовослужбовцем військової служби або внаслідок захворювання чи нещасного випадку, що мали місце в період проходження ним військової служби, - у розмірі 500-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року;
    4. внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, нещасного випадку, пов’язаних з проходженням військової служби протягом року після звільнення з військової служби, - у розмірі 500-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року;
    5. під час виконання обов’язків військової служби або служби у військовому резерві військовозобов'язаного або резервіста, якого призвано на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві - у розмірі 500-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

    Одноразова грошова допомога призначається і виплачується рівними частинами членам сім’ї, батькам та утриманцям загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов’язаного та резервіста.

    Якщо одна із зазначених осіб відмовляється від отримання одноразової грошової допомоги, її частка розподіляється між іншими особами, які мають право на її отримання.

    Заява про відмову від отримання одноразової грошової допомоги повинна бути нотаріально посвідчена в установленому законодавством порядку.

    Члени сім’ї та батьки загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов’язаного та резервіста визначаються відповідно до Сімейного кодексу України, а утриманці - відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

    Куди звертатися?

    За місцем проходження служби (зборів) військовослужбовця, військовозобов’язаного та резервіста або уповноваженим структурним підрозділам державних органів, на які покладаються функції щодо підготовки необхідних для призначення пенсії документів.

    Перелік необхідних документів

    Члени сім’ї, батьки та утриманці загиблого (померлого), яким призначається та виплачується одноразова грошова допомога, подають такі документи:

    1. заяву кожного повнолітнього члена сім’ї, батьків та утриманців загиблого (померлого), які мають право на отримання допомоги, а у разі наявності неповнолітніх дітей - іншого з батьків або опікунів чи піклувальників дітей про виплату одноразової грошової допомоги;
    2. витяг з наказу про виключення загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов’язаного та резервіста із списків особового складу військової частини (підрозділу, органу);
    3. витяг з особової справи про склад сім’ї військовослужбовця, військовозобов’язаного та резервіста, призваного на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві.

    До заяви додаються копії:

    1. документа, що свідчить про причини та обставини загибелі (смерті) військовослужбовця, військовозобов’язаного та резервіста, зокрема про те, що вона не пов’язана з вчиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп’яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження чи самогубства;
    2. свідоцтва про смерть військовослужбовця, військовозобов’язаного та резервіста;
    3. свідоцтва про народження військовослужбовця, військовозобов’язаного та резервіста - для виплати одноразової грошової допомоги батькам загиблого (померлого);
    4. свідоцтва про шлюб - для виплати грошової допомоги дружині (чоловікові);
    5. документів (відповідних сторінок за наявності), що посвідчують особу (паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту) членів сім’ї, з даними про прізвище, ім’я та по батькові (за наявності) особи, до яких внесено відомості про реєстрацію місця проживання, та довідку про реєстрацію місця проживання (у разі коли відомості про реєстрацію місця проживання до таких документів не внесені);
    6. свідоцтва про народження дитини - для виплати одноразової грошової допомоги дитині;
    7. документа, що засвідчує реєстрацію фізичної особи у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, виданого органом доходів і зборів (для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомила про це відповідний орган доходів і зборів та має відмітку в паспорті громадянина України, - копію сторінки паспорта з такою відміткою);
    8. рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті, сільської, селищної ради або суду про встановлення над дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування, опіки, піклування (у разі здійснення опіки або піклування над дітьми військовослужбовця, військовозобов’язаного та резервіста);
    9. рішення суду або нотаріально посвідченого правочину, що підтверджуватиме факт перебування заявника на утриманні загиблого (померлого) (надають особи, які не були членами сім’ї загиблого (померлого), але перебували на його утриманні).
    10. постанови відповідної військово-лікарської комісії щодо встановлення причинного зв’язку смерті (контузії, травми або каліцтва), захворювання.
    Одноразова грошова допомога у разі інвалідності або часткової втрати працездатностіПідстави призначення та розмір допомоги у разі встановлення інвалідності

    ♦ військовослужбовцю (крім військовослужбовця строкової служби), інвалідність якого настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого ним під час виконання обов’язків військової служби або внаслідок захворювання, пов’язаного з виконанням ним обов’язків військової служби, чи встановлення інвалідності особі після її звільнення з військової служби внаслідок зазначених причин, у розмірі:

    • 400-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, - у разі встановлення інвалідності I групи;
    • 300-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, - у разі встановлення інвалідності II групи;
    • 250-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, - у разі встановлення інвалідності III групи;

    ♦ військовослужбовцю (крім військовослужбовця строкової служби), інвалідність якого настала в період проходження військової служби або внаслідок захворювання, пов’язаного з проходженням ним військової служби, або встановлення особі, звільненій з військової служби, інвалідності не пізніше ніж через три місяці після звільнення її з військової служби чи після закінчення тримісячного строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження зазначеної служби, у розмірі:

    • 120-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, - у разі встановлення інвалідності I групи;
    • 90-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, - у разі встановлення інвалідності II групи;
    • 70-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, - у разі встановлення інвалідності III групи;

    ♦ військовослужбовцю строкової служби, військовозобов’язаному або резервісту, якого призвано на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, інвалідність якого настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного військовослужбовцю строкової служби, військовозобов’язаному чи резервісту під час виконання обов’язків військової служби або служби у військовому резерві, або не пізніше ніж через три місяці після звільнення із служби, закінчення зборів, проходження служби у військовому резерві, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження таких зборів, служби у військовому резерві, у розмірі:

    • 120-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, - у разі встановлення інвалідності I групи;
    • 90-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, - у разі встановлення інвалідності II групи;
    • 70-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, - у разі встановлення інвалідності III групи.
    Підстави призначення та розмір допомоги без встановлення інвалідності

    У разі часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності одноразова грошова допомога виплачується залежно від ступеня втрати працездатності, який встановлюється медико-соціальними експертними комісіями, у розмірі, що визначається у відсотках від:

    • 70-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, - військовослужбовцю, який отримав поранення (контузію, травму або каліцтво) під час виконання обов’язків військової служби, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності;
    • 50-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, - військовослужбовцю строкової військової служби, який отримав поранення (контузію, травму або каліцтво) у період проходження ним строкової військової служби, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності;
    • 50-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, - військовозобов’язаному або резервісту, якого призвано на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, який отримав поранення (контузію, травму або каліцтво) під час виконання обов’язків військової служби або служби у військовому резерві, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення йому інвалідності.
    Куди звертатися?

    До структурних підрозділів державних органів, на які покладаються функції щодо підготовки необхідних для призначення пенсії документів.

    Перелік необхідних документів

    Військовослужбовець, військовозобов’язаний та резервіст, якому виплачується одноразова грошова допомога у разі настання інвалідності чи втрати працездатності без встановлення йому інвалідності, подає такі документи:

    1. заяву про виплату одноразової грошової допомоги у зв’язку з встановленням інвалідності чи часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності;
    2. завірену копію довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією про встановлення групи інвалідності або відсотка втрати працездатності із зазначенням причинного зв'язку інвалідності чи втрати працездатності.

    До заяви додаються копії:

    1. постанови відповідної військово-лікарської комісії щодо встановлення причинного зв’язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання;
    2. документа, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва), зокрема про те, що воно не пов’язане із вчиненням особою кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення нею дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп’яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження;
    3. документа (відповідних сторінок за наявності), що посвідчує особу (паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідка біженця. посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту), з даними про прізвище, ім’я та по батькові (за наявності) особи і про реєстрацію місця проживання (за наявності);
    4. документа, що засвідчує реєстрацію фізичної особи у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, виданого органом доходів і зборів (для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомила про це відповідний орган доходів і зборів та має відмітку в паспорті громадянина України, - копію сторінки паспорта з такою відміткою).
    Зміна розміру допомоги

    Якщо протягом двох років військовослужбовцю, військовозобов’язаному та резервісту після первинного встановлення інвалідності або ступеня втрати працездатності без встановлення інвалідності під час повторного огляду буде встановлено згідно з рішенням медико-соціальної експертної комісії вищу групу чи іншу причину інвалідності або більший відсоток втрати працездатності, що дає їм право на отримання одноразової грошової допомоги в більшому розмірі, виплата провадиться з урахуванням раніше виплаченої суми.

    У разі повторного встановлення (зміни) групи інвалідності, причин її виникнення або ступеня втрати працездатності понад дворічний строк після первинного встановлення інвалідності виплата одноразової грошової допомоги не здійснюється.

    При цьому, слід чітко розмежовувати «первинне встановлення групи інвалідності» та «встановлення відсотка втрати працездатності». Тобто, якщо військовослужбовцю встановлено відсоток втрати працездатності, а через термін більше двох років йому встановлюють первинно групу інвалідності, то він має право на отримання одноразової грошової допомоги, з урахуванням раніше виплаченої суми.

    Граничний розмір одноразової грошової допомоги не повинен перевищувати розміру допомоги у разі загибелі (смерті) військовослужбовця, військовозобов’язаного та резервіста.Терміни проходження документів

    Керівник уповноваженого органу подає у 15-денний строк з дня реєстрації всіх документів розпорядникові бюджетних коштів висновок щодо виплати одноразової грошової допомоги, до якого додаються документи.

    Розпорядник бюджетних коштів приймає у місячний строк після надходження зазначених документів рішення про призначення або відмову у призначенні одноразової грошової допомоги і надсилає його разом з документами уповноваженому органові для видання наказу про виплату такої допомоги особам, які звернулися за нею, або у разі відмови для письмового повідомлення заявника із зазначенням мотивів відмови.

    Порядок виплати допомоги

    Одноразова грошова допомога виплачується особі шляхом її перерахування уповноваженим органом на рахунок в установі банку, зазначений одержувачем виплати.

    Особам, звільненим з військової служби, виплата одноразової грошової допомоги здійснюється органом державної влади, який здійснював розрахунок під час звільнення з військової служби.

    Виплата одноразової грошової допомоги здійснюється в порядку черговості відповідно до дати подання документів.

    Призначення і виплата одноразової грошової допомоги не здійснюються

    Призначення і виплата одноразової грошової допомоги не здійснюються, якщо загибель (смерть), поранення (контузія, травма або каліцтво), захворювання, інвалідність чи часткова втрата працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовця, військовозобов’язаного чи резервіста є наслідком:

    • вчинення ним злочину або адміністративного правопорушення;
    • вчинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп’яніння;
    • навмисного спричинення собі тілесного ушкодження чи іншої шкоди своєму здоров’ю або самогубства (крім випадку доведення особи до самогубства, встановленого судом);
    • подання особою завідомо неправдивих відомостей для призначення і виплати одноразової грошової допомоги.

Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Официальный блог Юристы.UA 19 0 23 нояб. 2024
Официальный блог Юристы.UA 0 0 19 нояб. 2024