Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 21 липня 2023, питання №88680 400₴

Вручення повістки (військові, ТЦК, поліція)

Доброї ночі! Ознайомився з багатьма безкоштовними матеріалами, але так і не знайшов усіх відповідей для себе.

1. Ситуація: посеред вулиці зупиняють у військовій формі, але документів працівників ТЦК у них немає. Можу я у такому випадку повідомити їм, що право вручати повістку можуть лише працівники ТЦК і піти собі далі?
2. Ситуація: посеред вулиці зупиняють працівники ТЦК з відповідними посвідченнями, але без представника поліції. Яким взагалі чином вони можуть вручити мені повістку, якщо вони не знають хто я? Я ж маю право відмовитися від пред'явлення документів та просто піти далі?
3. Ситуація: посеред вулиці зупиняють працівники ТЦК та полісмен з відповідними посвідченнями. Навіть якщо представник поліції все-таки буде мати якісь підстави для вимог на пред'явлення документів, то я можу попросити йому не передавати мої дані працівникам ТЦК і, якщо він їх не передасть, знову піти далі?
4. Все те ж, що й у третій ситуації, але полісмен передав мої дані працівнику ТЦК та він на "колінці" виписав мені повістку, чи можу я в такому випадку відмовитися її підписувати та що мені за це може бути?

А) Тобто, якщо я вірно розумію всі ці ситуації, то на вулиці мені видати повістку в теорії неможливо, якщо вона заздалегідь не виписана на моє ім'я?
Б) У мене вже є дві такі повістки (перша — на медкомісію, друга — для уточнення даних), які мені вручили на вулиці, але я не з'явився в ТЦК, які наслідки передбачені в такому випадку?

Відповіді юристів (7)

    Айвазян Юрій Климентійович
    25%
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Сергію!

    Перш, ніж перейти до відповідей на ваші питання, повідомлю про кільки загальних речей, які Ви повинні знати, аби добре орієнтуватись у видах та порядку вручення повісток та можливій відповідальності у разі неявки за останніми.

    Постановою Кабінету Міністів України від 21 березня 2002 р. № 352 «Про затвердження Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом» (далі – Положення),передбачений лише порядок вручення повістки при призові на строкову військову службу, проте, він є загальним і не встановлює деталі та особливості вручення повістки. Інші випадки призову на військову службу, зокрема у зв’язку із мобілізацією законом, не врегулюванні взагалі. Це може й часто призводить до багатьох непорозумінь, як також до грубих порушень закону, як зі сторони працівників ТЦК, так і зі сторони війсбковозобов'язаних.

    Почнемо з того, які бувають повістки, і хто може їх вручати.

    На даний момент існує чотири види документів, які можна назвати загальним терміном «повістка»:

    Повістка, яка вручається з метою уточнення облікових даних

    Цей вид повістки вручається призовнику для внесення відомостей до бази щодо особи призовника, його сімейного стану, інформації про працевлаштування, наявність чи відсутність дітей. Результатом такої перевірки можуть бути виявлені підстави для звільнення від служби в армії, наприклад, за наявності дитини. Окрім того, можуть бути встановлені підстави для відстрочки від призову на строкову військову службу, якщо в призовника є захворювання, які унеможливлюють проходження військової служби.

    Повістка на проходження військово-лікарської комісії (ВЛК)

    Повістка, яка зобов'язує призовника пройти медичне обстеження. До повістки додається картка дослідження та медичного огляду військовозобов'язаного, у якій зрештою буде зазначено, чи придатний чи непридатний призовник до строкової служби.

    Повістка-призов на строкову військову службу

    У такій повістці вказано термін, у який потрібно з'явитися до призовної дільниці. Окрім того, там зазначено, що при собі необхідно мати: паспорт, військовий квиток (тимчасове посвідчення) або посвідчення про приписку до призовної дільниці (для призовників), а також обліково-послужну картку та мобілізаційне розпорядження (за наявності). Ухилення від призову на строкову військову службу - злочин, що передбачений статтею 335 Кримінального кодексу та карається обмеженням волі на строк до трьох років.

    Мобілізаційне розпорядження

    Такий вид повістки вручається військовозобов'язаним особам, котрі пройшли медичну комісію та визнані придатними до несення військової служби. Здебільшого мобілізаційне розпорядження вручається під час оголошення мобілізації. У мобілізаційному розпорядженні повинно бути зазначено про обов'язок з'явитися у визначений призовний пункт протягом 24 годин після оголошення мобілізації.

    Щодо осіб які можуть вручати повістки:

    Хгідно п. 64 Положення оповіщення громадян про призов на строкову військову службу та їх прибуття на призовні дільниці, відбувається за наказами районних військових комісарів і повістками, врученими призовникам через житлово-експлуатаційні організації домовласників, відповідні виконавчі органи сільських, селищних і міських рад, де немає військових комісаріатів, керівників підприємств,установ, організацій, навчальних закладів незалежно від підпорядкування і форми власності.

    Необхідно звернути увагу, що у зв’язку із великим колом осіб, що можуть бути наділеними повноваженнями для вручення повістки, особа, що вручає повістку не обов’язково має бути військовослужбовцем та носити форму.

    В той же час, особа, що має намір вручити повістку повинна представитися, назвати свою посаду, підстави відповідно яких, особам надані повноваження на вручення повістки.

    Якщо зі слів особи стає зрозуміло, що вона є військовослужбовцем та служить у військовому комісаріаті, це означає, що вона перебуває при виконанні службових обов’язків, така особа має пред’явити військовий квиток або посвідчення офіцера. Крім того, при виконанні військових обов’язків особа має бути одягнена у військову форму, що має містити знаки розрізнення військовослужбовців, зокрема погони, нашивки.

    Проте, важливим є той факт, що ні офіцер, ні цивільна особа при врученні повістки, не має права вимагати від особи пред’явити документи та назви свого прізвища!

    Також варто знати, шо відповідно чинного законодавства, представники поліції мають права перевіряти документи у осіб, якщо є підозра щодо вчинення злочину, появи в стані алкогольного сп’яніння та інше, проте вони повинні назвати причину такої перевірки документів. В той же час, представники поліції повноважень на вручення повісток не мають.

    Чи мають право працівники поліції вручати повістки?

    Якщо Ви є учасником дорожнього руху і переймаєтесь, чи може працівник поліції зупинити транспортний засіб і після перевірки документів вручити повістку, то наразі можливо з упевненістю сказати, що працівники поліції повноважень на вручення повісток не мають і повістка, отримана таким шляхом, може бути оскаржена в судовому порядку.

    Де повістка може бути вручена майбутньому військовослужбовцю?

    Саме питання місця вручення повістки у нормативних документах детально не описано, проте більшість юристів з цього питання вважають, що повістка має бути вручена за місцем роботи/навчанням або місцем проживання громадянина для можливості встановлення особи.

    Чи можуть представники військомату примусово доставити військовозобов’язаного до призивного пункту?

    Згідно із чинним законодавством, прибуття особи до призовного пункту покладається на військовозобов’язаного. Будь-які дії його примусового характеру щодо утримання особи – є незаконними та законодавством не передбачені!

    Випадки затримки особи можливі лише поліцією при вчиненні або замаху на вчинення кримінального правопорушення, та безпосередньо після вчинення кримінального правопорушення чи під час безперервного переслідування особи, яка підозрюється у його вчиненні.

    Що має містити повістка?

    У повістці повинно бути вказано прізвище, ім’я та по батькові мобілізованого, його адреса. Також, військова спеціальність повинна співпадати зі спеціальністю записаною у військовому квитку. Крім того, в повістці повинні бути вказані: дата, час, адреса місця прибуття та перелік документів, які особа повинна мати при собі. Повістка повинна бути скріплена печаткою та підписом військового комісара.

    Чи вважається, отримання повістки поштою належним повідомленням?

    Відповідно Положення, особа має отримати повістку від представника особисто, для належного повідомлення військовозобов’язаний має підписати корінець повістки, який підлягає зберіганню у військоматі.

    Чи вважається передача повістки родичам військовозобов’язаного належним повідомленням?

    Оскільки особа має отримати повістку особисто, під підпис, отримання повістки родичами не вважається належним її отриманням.

    Чи вважається належним повідомленням отримання інформації про призов телефонним дзвінком?

    Оскільки особа має отримати повістку особисто, під підпис, отримання інформації про призов або отримання повістки або запрошення до военкомату телефонним зв’язком, не може вважатися належним повідомленням особи.

    Чи можна відмовитися від підпису повістки, якщо особа призовника встановлена?

    У випадку відмови призовника від підпису повістки, особою, що вручає таку повістку можливе складання акту відмови від отримання повістки. Складений акт про відмову від отримання повістки може можу бути направлений до правоохоронних органів для притягнення до кримінальної або адміністративної відповідальності щодо ухилення від військової служби.

    ЩОДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА НЕЯВКУ

    Адміністративна відповідальність передбачена ст. 210 та 210-1 КУпАП.

    Відповідальність за неявку по повістці можлива лише у разі Ваших винних дій: отримали повістку, але не з'явились; надали неправдиву інформацію про себе; відмовились виконувати приписи воєнного комісара тощо.

    Стаття 210. Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку

    Кодекс України про адміністративні правопорушення

    Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку -

    тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період -

    тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Стаття 210-1 КУпАП Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію

    Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію -

    тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, -

    тягне за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Нагадую, що відбуття покарання не тягне за собою звільнення від виконання обов’язку, внаслідок не виконання якого накладено покарання.

    Кримінально караним порушенням законодавства про військову службу є ухилення від призову на строкову військову (ст. 335 КК України), Ухилення від призову за мобілізацією (ст. 336 КК України), Ухилення від військового обліку або спеціальних зборів ( ст. 337 КК України), покараннями є:

    обмеженням волі на строк до трьох років, позбавленням волі на строк від двох до п'яти років, штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, відповідно.

    В ТОЙ САМИЙ ЧАС ВАРТО ЗАУВАЖИТИ, ЩЕ НЕЯВКА ДО ТЦК З ПОВАЖНИХ ПРИЧИН НЕ ТЯГНЕ ЗА СОБОЮ ЖОДНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ!

    Поважними причинами можуть вважатися, наприклад, хвороба за наявності лікарняного чи довідки у разі стаціонарного лікування; складні сімейні обставини; смерть близької людини тощо.

    ЧАС ПЕРЕЙТИ ДО ВІДПОВІДЕЙ НА ВАШІ ПИТАННЯ.

    1. Ситуація: посеред вулиці зупиняють у військовій формі, але документів працівників ТЦК у них немає. Можу я у такому випадку повідомити їм, що право вручати повістку можуть лише працівники ТЦК і піти собі далі?

    Абсолютно! Як я і підкреслював вище, Ви маєте на це повне право! Проте не забувайте, що ці особи можуть скласти акт відмови від отримання повістки, Це, в свою чергу, може призвести до адміністративного штрафу та не звільнить Вас від обов'язку явки до ТЦК.

    2. Ситуація: посеред вулиці зупиняють працівники ТЦК з відповідними посвідченнями, але без представника поліції. Яким взагалі чином вони можуть вручити мені повістку, якщо вони не знають хто я? Я ж маю право відмовитися від пред'явлення документів та просто піти далі?

    Так само, як і у першому випадку: Ви маєте на це повне право! Проте не забувайте, що ці особи можуть скласти акт відмови від отримання повістки. Це може призвести до адміністративного штрафу та не звільнить Вас від явки до ТЦК.

    3. Ситуація: посеред вулиці зупиняють працівники ТЦК та полісмен з відповідними посвідченнями. Навіть якщо представник поліції все-таки буде мати якісь підстави для вимог на пред'явлення документів, то я можу попросити йому не передавати мої дані працівникам ТЦК і, якщо він їх не передасть, знову піти далі? 4. Все те ж, що й у третій ситуації, але полісмен передав мої дані працівнику ТЦК та він на "колінці" виписав мені повістку, чи можу я в такому випадку відмовитися її підписувати та що мені за це може бути?

    Ви можете звернутись до представника поліції з подібною вимогою, і він повинен її виконати, оскільки не має права передавати Ваші персональні дані, отримані законим шляхом, до третіх осіб. Якщо він все ж таки порушить це Ваше право на захист ПД, Ви можете подати на нього скаргу до відповідного Депертаменту патрульної поліції.

    Ви можете відмовитись від отримання повістки і в цьому випадку, але з наслідками, про які я вже згадував.

    А) Тобто, якщо я вірно розумію всі ці ситуації, то на вулиці мені видати повістку в теорії неможливо, якщо вона заздалегідь не виписана на моє ім'я?

    Так, в законі не міститься норма, яка б зобов'язувала Вас отримати повістку та розписатися за неї!

    Б) У мене вже є дві такі повістки (перша — на медкомісію, друга — для уточнення даних), які мені вручили на вулиці, але я не з'явився в ТЦК, які наслідки передбачені в такому випадку?

    Якщо це було давно, й нічого після того не сталося, то напевно жодної відповідальності вже і не буде. Проте все ж таки варто пам'ятати про можливі наслідки неявки без поважних причин до ТЦК, про які я згадую у своїх відповідях вище. Також слід пам'ятати про Ваше право неявки у разі наявності підстав, які надають Вам таку законну можливість!

    Будуть уточнення, звертайтесь до мене особисто. Для того треба лише нажати кнопку "звернутись" біля моєї відповіді з фото. Охоче Вам допоможу!

    Вдачи, Вам!

    • Сергій Клієнт рік тому

      Абсолютно! Як я і підкреслював вище, Ви маєте на це повне право! Проте не забувайте, що ці особи можуть скласти акт відмови від отримання повістки, Це, в свою чергу, може призвести до адміністративного штрафу та не звільнить Вас від обов'язку явки до ТЦК.

      Трохи не зрозумів, як вони можуть скласти акт, якщо вони не знають, хто я такий?

    Корнійчук Євген Іванович
    25%

    Доброго дня, надаю відповіді на ваші запитання

    1. Ситуація: посеред вулиці зупиняють у військовій формі, але документів працівників ТЦК у них немає. Можу я у такому випадку повідомити їм, що право вручати повістку можуть лише працівники ТЦК і піти собі далі?

    Ви можете с самого початку йти далі працівники ТЦК не мають право вас зупиняти або затримувати.

    2. Ситуація: посеред вулиці зупиняють працівники ТЦК з відповідними посвідченнями, але без представника поліції. Яким взагалі чином вони можуть вручити мені повістку, якщо вони не знають хто я? Я ж маю право відмовитися від пред'явлення документів та просто піти далі?

    Ви можете с самого початку йти далі працівники ТЦК не мають право вас зупиняти або затримувати а також перевіряти документи.

    3. Ситуація: посеред вулиці зупиняють працівники ТЦК та полісмен з відповідними посвідченнями. Навіть якщо представник поліції все-таки буде мати якісь підстави для вимог на пред'явлення документів, то я можу попросити йому не передавати мої дані працівникам ТЦК і, якщо він їх не передасть, знову піти далі?

    Так ви на відео запис повинні повідомити працівника поліції про заборону передачі ваших персональних даних 3 особам.

    4. Все те ж, що й у третій ситуації, але полісмен передав мої дані працівнику ТЦК та він на "колінці" виписав мені повістку, чи можу я в такому випадку відмовитися її підписувати та що мені за це може бути?

    Ви можете відмовитись, про це буде складено акт відмови. А) Тобто, якщо я вірно розумію всі ці ситуації, то на вулиці мені видати повістку в теорії неможливо, якщо вона заздалегідь не виписана на моє ім'я?

    Ви повинні розуміти, що працівники ТЦК порушують закон. Повістки видається на основі розпорядження комісара ТЦК, повістка є додатком до нього. А в нас все роблять шиворот на виворот.

    Б) У мене вже є дві такі повістки (перша — на медкомісію, друга — для уточнення даних), які мені вручили на вулиці, але я не з'явився в ТЦК, які наслідки передбачені в такому випадку?

    Можуть накласти штраф якщо з момента не явки не пройшло більше 2 місяців.

    Позовна давність накладання штрафу 2 місяця. Штраф можуть накласти лише у вашій присутності.

    Для обміну контактів та детальної консультації натискайте кнопку звернутися.

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, я в свою. Чергу рекомендую, якщо вас всеж таки затримали працівники ТЦК, отримати повістку і не спорити з ними, бо ім все одно ні чого не доведешь. Але при цьому треба фіксувати їхні дії на відео. Після чого не з'явитися, за не явку за повісткою передбачено адміністративна відповідальність ст. 210-1 штраф у розмірі від 3 400 до 5100 тысяч гривень. Штраф можуть накласти лише у вашій присутності і протягом 2 місяців з моменту неявки. Тому штраф накласти не також і легко. Якщо повістку видає не той ТЦК де ви стоїте на обліку, з мого досвіду взагалі ні якого штрафу не може бути.

    У самому поганому випадку, якщо ж все-таки наклали штраф, його можно буде оскаржити у суді, тому що заповнення повісток на колінці є порушення положення про Оповіщення громадян, тому таку повістку можно з легкістю скасувати головне завіксувати це на відео.

    Останнім часом дуже багато випадків,, коли працівники ТЦК насильно одразу везуть до ТЦК. У такому разі добровільно ні куди не ходити у фіксувати їхні дії. У разі застосування фізичної сили викликати поліцію, а краще дбр.

    Повістку видають за 3 дні до явки.

    Якщо ви пройшли вже ВЛК і не з'явитися то це може бути розцінено як ухилення. Поважна причина не явки лікарняний. Термін проходження ВЛК не встановлений законом, тому можно не поспішати.

    У будь якому випадку ні чого боятися, враховуючи судовому практику, якщо визнати свої провину у суді, суд надає 1-3 роки умовно. Тому, якщо не має бажання служити ні чого страшного не станеться.

    Для обміну контактів та детальної консультації натискайте кнопку звернутися.

    Кирда Вячеслав Володимирович
    25%

    Вітаю.

    Доброї ночі! Ознайомився з багатьма безкоштовними матеріалами, але так і не знайшов усіх відповідей для себе.

    1. Ситуація: посеред вулиці зупиняють у військовій формі, але документів працівників ТЦК у них немає. Можу я у такому випадку повідомити їм, що право вручати повістку можуть лише працівники ТЦК і піти собі далі?

    Так, можете. Але головне - аби Вам не чинили опір у даному випадку. Взагалі історія така, що для заповнення повістки працівники ТЦК спочатку повинні перевірити Ваші документи. Перевірка документів працівниками ТЦК може бути тільки в тому випадку, якщо вони визначені наказом коменданта та з чітко визначених постановою № 1456 підстав.

    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА

    від 29 грудня 2021 р. № 1456 Київ

    Про затвердження Порядку перевірки документів в осіб, огляду речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, службових приміщень і житла громадян під час забезпечення заходів правового режиму воєнного стану

    2. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:

    уповноважена особа - посадова особа, яка призначається наказом коменданта та якій надано повноваження щодо перевірки документів в осіб, огляду речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, службових приміщень і житла громадян під час забезпечення заходів правового режиму воєнного стану.

    ...

    5. Право на проведення перевірки документів в осіб, огляду речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, службових приміщень і житла громадян надано відповідним уповноваженим особам Національної поліції, СБУ, Національної гвардії, Держприкордонслужби, ДМС, Держмитслужби та Збройних Сил, які визначені в наказі коменданта.

    ...

    7. Уповноважена особа має право вимагати в особи пред’явлення нею документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, у таких випадках:

    якщо особа має зовнішні ознаки, схожі на ознаки особи, яка перебуває в розшуку, або безвісно зниклої особи;

    якщо існує достатньо підстав вважати, що особа вчинила або має намір вчинити правопорушення;

    якщо особа перебуває на території чи об’єкті із спеціальним режимом;

    якщо в особи є зброя, боєприпаси, наркотичні засоби та інші речі, обіг яких обмежений або заборонений або для зберігання, використання чи перевезення яких потрібен дозвіл, якщо встановити такі права іншим чином не можливо;

    якщо особа перебуває в місці вчинення кримінального, адміністративного правопорушення або дорожньо-транспортної пригоди, іншої надзвичайної події;

    якщо зовнішні ознаки особи чи транспортного засобу або дії особи дають достатні підстави вважати, що особа причетна до вчинення правопорушення, транспортний засіб може бути знаряддям чи об’єктом вчинення правопорушення;

    порушення особою відповідних заборон, введених на території, де запроваджено правовий режим воєнного стану.

    2. Ситуація: посеред вулиці зупиняють працівники ТЦК з відповідними посвідченнями, але без представника поліції. Яким взагалі чином вони можуть вручити мені повістку, якщо вони не знають хто я? Я ж маю право відмовитися від пред'явлення документів та просто піти далі?

    Одразу не ознайомився із всіма Вашими запитанням, а тому фактично відповів на це запитання вище. Дійсно, для початку потрібно перевірити Ваші документи. Хто це має право робити з представників ЗСУ та у яких випадках, вище описано.

    3. Ситуація: посеред вулиці зупиняють працівники ТЦК та полісмен з відповідними посвідченнями. Навіть якщо представник поліції все-таки буде мати якісь підстави для вимог на пред'явлення документів, то я можу попросити йому не передавати мої дані працівникам ТЦК і, якщо він їх не передасть, знову піти далі?

    Так, можете. І це буде законно. Однак враховуйте у такому випадку 2 моменти:

    1. Працівники Нацполіції дуже часто документи все ж передають. І по великому рахунку зробити Ви нічого не зможете.

    2. Працівники ТЦК за умови дотримання вищезазначеного порядку, мають право на перевірку документів і самостійно.

    Якщо все ж працівник НП Ваші особисті дані передав, треба на місце викликати поліцію та повідомляти про даний факт ДБР.

    4. Все те ж, що й у третій ситуації, але полісмен передав мої дані працівнику ТЦК та він на "колінці" виписав мені повістку, чи можу я в такому випадку відмовитися її підписувати та що мені за це може бути?

    За відмову від підпису повістки на Вас буде складено відповідний Акт про відмову. Так чи інакше, цей Акт у майбутньому може стати підставою для притягенння Вас до адміністративної відповідальності. Тому краще підписати, а далі варіантів також багато.

    А) Тобто, якщо я вірно розумію всі ці ситуації, то на вулиці мені видати повістку в теорії неможливо, якщо вона заздалегідь не виписана на моє ім'я?

    Абсолютно можливо, тому тут Ви не зовсім праві. Принаймні як це зробити в межах правового поля - я описав вище. Те, що повістка заповнюється, а не підготовлена заздалегідь, зіграє на Вашу користь лише у випадку, якщо вона наперед вже має підпис начальника ТЦК, а вручає її інша посадова особа.

    Б) У мене вже є дві такі повістки (перша — на медкомісію, друга — для уточнення даних), які мені вручили на вулиці, але я не з'явився в ТЦК, які наслідки передбачені в такому випадку?

    Скоріше за все буде адміністративний штраф за статтею 210-1 КУпАП.

    КОДЕКС УКРАЇНИ ПРО АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ:

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10#Text

    ...

    Стаття 210-1. Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію

    Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію -

    тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період -

    тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    ЯКЩО ПОТРІБНА ДЕТАЛЬНА КОНСУЛЬТАЦІЯ, ЗВЕРТАЙТЕСЬ.

    Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.

    Крикун Сергій  Павлович
    Крикун Сергій Павлович рік тому

    Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду

    Доброго дня, пане Сергію! Дивіться, за потреби, на цьому сайті мою статтю-блог під назвою: "Вручення повістки на вулиці" (https://uristy.ua/ua/blogs/vrucenna-povistki-na-vu...).

    Дерій Владислав Олегович
    25%

    Доброго дня!

    1. Ситуація: посеред вулиці зупиняють у військовій формі, але документів працівників ТЦК у них немає. Можу я у такому випадку повідомити їм, що право вручати повістку можуть лише працівники ТЦК і піти собі далі?

    Так, можете.

    Повістки уповноважені вручати:

    • співробітники територіального центру комплектування та соціальної підтримки;
    • представники органів місцевого самоврядування;
    • керівники закладів освіти;
    • керівники підприємств, установ, організацій, незалежно від підпорядкування і форми власності;
    • управителі багатоквартирних будинків, власники будинків.
    2. Ситуація: посеред вулиці зупиняють працівники ТЦК з відповідними посвідченнями, але без представника поліції. Яким взагалі чином вони можуть вручити мені повістку, якщо вони не знають хто я? Я ж маю право відмовитися від пред'явлення документів та просто піти далі?

    До вручення повістки уповноважений має встановити особу на підставі документів (при цьому не всі особи мають право вимагати у вас документи – якщо стисло, це можуть зробити представники поліції та особи, визначені комендантом згідно п.5 Постанови КМУ від 29 грудня 2021 р. № 1456 та лише на підставах зазначених у п.7 даного Порядку ).

    Але, в таких ситуаціях деякі представники ТЦК телефонують в поліцію, повідомляють про Вас як про особу, яка знаходиться в розшуку. Представники поліції вимагають у Вас документи, а дані передають представникам ТЦК.

    Тому всі дії необхідно відразу фіксувати.

    3. Ситуація: посеред вулиці зупиняють працівники ТЦК та полісмен з відповідними посвідченнями. Навіть якщо представник поліції все-таки буде мати якісь підстави для вимог на пред'явлення документів, то я можу попросити йому не передавати мої дані працівникам ТЦК і, якщо він їх не передасть, знову піти далі?

    Ви можете вимагати не передавати свої документи та фіксувати будь-які неправомірні дії з боку поліції.

    Якщо вас намагаються затримати або доправити кудись примусово, варто викликати поліцію, навіть якщо представників тцк та сп уже супроводжують правоохоронці.

    4. Все те ж, що й у третій ситуації, але полісмен передав мої дані працівнику ТЦК та він на "колінці" виписав мені повістку, чи можу я в такому випадку відмовитися її підписувати та що мені за це може бути?

    У випадку передачі документів – подавати скарги до головного управління поліції та до ДБР.

    У випадку відмови від повістки – буде складено Акт відмови, що призведе до більш прискіпливого відношення до Вас.

    А) Тобто, якщо я вірно розумію всі ці ситуації, то на вулиці мені видати повістку в теорії неможливо, якщо вона заздалегідь не виписана на моє ім'я?

    Законодавчо – не мають права вписувати інформацію в пустий бланк, на практиці – залишається лише відстоювати свої права в судовому порядку.

    Б) У мене вже є дві такі повістки (перша — на медкомісію, друга — для уточнення даних), які мені вручили на вулиці, але я не з'явився в ТЦК, які наслідки передбачені в такому випадку?

    За неявку до ТЦК по повістці без поважної причини передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу 3400 - 5100 грн (стаття 210-1 КУпАП)

    Розгляд справи про про адміністративне правопорушення повинен відбуватися у Вашій присутності, без Вас справа може бути розглянутою лише у випадках, коли є дані про те, що Вас своєчасно сповістили про місце і час розгляду справи і якщо від Вас не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

    Якщо постанова про накладення штрафу була винесена без Вашої присутності – її необхідно оскаржувати.

    Згідно ст.288 КУпАП постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.

    При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України